Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Szerencse, hogy nem láttam a tegnapi részt az rtl-klubbon... Örülök hogy akkor aludtam mint a bunda... Szóval ha jól értettem akkor kivágták azt a részt amikor Sango múltját mutatták? :osnani: Megverem őket!!! ::box:: Több animét ne adjanak az RTL-klubbon, mert elrepülnek melegebb éghajlatra!!! ::box::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Amúgy a "fajtámat" se az igazi kifejezés rá... Mintha valami állatról lenne szó... ><
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Valóban. A népem/klánom/családom/barátaim stb. jobb lett volna, de azért így se rossz :)
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

NOS azoknak akiknek nem tünt még fel az RTL klubb minden keze ügyébe kerülö dolgot szétvagdos. nem ide tartozik de a szikla csimü alkotásból még a legmeghatóbb ::bawl:: jelenetet is kivágták ja a DBZ-röl ne is beszéljek... de a legdurvább:a hatodik érzékböl az öszes szelemes :osbleh: jelenetet kivágták és az alternativ befejezést adták le... :weh: nem értem miért csinálják,ha vágnak akkor miért a történettet vágják?a brutalitás kivágását még érteném de EZT nem :weh: :weh: :weh: na nem baj majd leszoknak róla REMÉLEM... :roll:
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Érdekes hogy a vasárnapi részból, teljes egészében kivágták a Sango családjával történteket.

Egy egyszerű kérdés: Honnan tudják meg azok akik életükbe most látják először a sorozatot, és semmi háttérinfójuk nincs, hogy mégis MI történt!!!

Elbambulva nézhetik a többi részt. Miért nem akar Khoaku (Bocs gőzöm sincs hogy kell leírni) emlékezni a múltjára, és miért sír Sango.
Arról nem is beszélve hogy egyik pillanatba még az összes démonírtó (akkor is ez és nem szellemírtó) a palota előtt térdel, a következőben meg már csak a súlyosan sebesült Sango van életben.
Mit hihetnek a sorozatot nem ismerők? A föld nyelte el a családját? Netán épp arra járt David Kopperfield?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lionela írta:Egy egyszerű kérdés: Honnan tudják meg azok akik életükbe most látják először a sorozatot, és semmi háttérinfójuk nincs, hogy mégis MI történt!!!
Sehonnan, de ez nem is érdekli az RTL klub-ot, úgyis csak a Kölyök klub-ot is túlélő kis lurkóknak rakták be ezt a sorozatot, nekik meg elég az, hogy "itt van egy új csaj, aki folyton bőg, meg egy hülyegyerek, aki ki akar nyírni mindenkit, ja és ők tesók, a többi családtagot meg elnyelte egy fekete lyuk, talán éppen az, ami a szerzetes fickó kezén van". :? Szóval a kombinálás a nézőkre van bízva, és mivel erre a kulcsfontosságú jelenetre még sokszor visszautalnak majd a történet folyamán, a többi rész is vágva lesz, mint a szalámi.
További kellemes TV-nézést kíván az RTL klub! (NANÁ, hogy az!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2005.04.17. 23:56-kor.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Tudom, hogy idegesítő ez a vágás, de most legyünk egy naagyon picit egoisták: Mi tudjuk, hogy mi történt, és miről van szó. :) Jó, mondjuk én tényleg megadom azt, hogy rossz annak, aki nézné a tévében, és ilyen felvágottat adnak, de ha nem vágnák ki, akkor meg nem adhatnák le, vagy betiltják. Esti műsornak meg tuti, hogy nem rakják le. Kár rajta sopánkodni...
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Még mindig jobb téma mint a szinkron kritizálása... ::japtoun::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

5 perc alatt 2 vagy 3 cenzúra.. ez azért már nem semmi. :-P
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

5 perc alatt 2 vagy 3 cenzúra.. ez azért már nem semmi.
Nézd a jó oldalát! A múlt heti adásból kivágottak közül láttunk pár pillanatképet. ::hoo::

Hogy meg lehetnek zavarodva az animét nem ismerők! Szegények lassan elveszthetik a Sango féle fonalat.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Tessék kicsit elgondolkodni a dolgokon. Szerintem ostoba dolog rtl klubot szídni, mikor a magyar médiatörvények követelik meg azt, amit csináltak. Tudom, hogy trendi ez a "yeah, blame it on the tv channel" sztáff, de rájuk is vonatkoznak a szabályok. Meg kell felelniük gyermekféltő emberek gyermekféltő álmainak, hogy korareggel (már akinek, nekem még 11 óra is kora reggel hétvégén :drop:) ilyen műsort sugározhassanak. Nem negatíve kell kommentálni a gonosz tv csatorna sztoriromboló próbálkozásait, hanem belegondolni, hogy milyen szintű cenzúrák vannak ámerikánusoknál (IY szintúgy, mint Evangelion vagy One Piece). Az anno magyarban Ezüstnyíl (anglóul Silverfang) néven vetített Ginga - Nagareboshi Gin ( 銀牙 流れ星銀 ) c. kutyákat a főszerepekbe kényszerítő 1986-os alkotás sem úszta meg az akkori amerikai cenzúrát. Ezt a verziót vettük át mi is, én olyan jelenetek maradtak ki belőle, mint az egyik szereplőre zuhanó kőhalom (egyik pillanatban áll -> morajlás -> 'ááá, meghalt!!!111'), mely alól még egyszeri élőhalott zombikutyaként kikecmergett, hogy aztán végleg kimúljon. Ezt sem a tv csatárnák cenzúrázták, hanem előzőleg szépen meghúzták a szövegkönyvbena vonalakat, hogy mely részek lennének degeneratít hatással szellemi fejlődésünkre. Inkább örüljünk, hogy a modern világ mindentől óvó keze lebeg felettünk, és jól nyakára vág annak, aki paradicsomlevet lődöz vizipisztolyból.

Hozzászólásomat nem a szintúgy olybá trendi Amerika-ellenesség szellemében írtam, s nem is arra mutatok rá, hogy még a híradót is cenzúrázni kéne (szórakoztató film/sorozat nem= hírműsor), hanem hogy elgondolkodni a sok nyálhajigálás jogosságán, vagy legalább az irányon, hisz senkinek sem mindegy, hogy kinek a kabátján is landol a szép csomag. Sok anyázásra tv csatorna leveszi műsorról hisz csak negatív kritikát hall mindenfelől, és persze akkor is ők lesznek szídva.. Mi meg így jártunk, animék ismételten letudva Magyarhonban.
Racionális gondolkodás powah!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én még nem láttam az IY-t, csak magyarul nézem, de én nem is érzem úgy, hogy elvesztettem volna a fonalat. Ki lehet következtetni, hogy mi történik... Mást nem, szöveggel utalnak rá...
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Mondjuk mostmár legalább ésszerűen vágják, nem úgy mint anno 5-6 hete :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Zelmor írta:Tessék kicsit elgondolkodni a dolgokon. Szerintem ostoba dolog rtl klubot szídni, mikor a magyar médiatörvények követelik meg azt, amit csináltak. Tudom, hogy trendi ez a "yeah, blame it on the tv channel" sztáff, de rájuk is vonatkoznak a szabályok. Meg kell felelniük gyermekféltő emberek gyermekféltő álmainak, hogy korareggel (már akinek, nekem még 11 óra is kora reggel hétvégén :drop:) ilyen műsort sugározhassanak.
Fura, az A+-ra meg a Cool-ra nem vonatkoznak a médiatörvények? Vagy ők miért tudnak vágatlanul animét adni? Jó, tudom, hogy ők hétköznap este adják, nem vasárnap reggel, de a 12-es karika dísznek van a sarokban?
Zelmor írta:Nem negatíve kell kommentálni a gonosz tv csatorna sztoriromboló próbálkozásait, hanem belegondolni, hogy milyen szintű cenzúrák vannak ámerikánusoknál (IY szintúgy, mint Evangelion vagy One Piece).
Azt inkább ne is emlegessük, amit azok csinálnak, az már nem is cenzúra, hanem sok esetben totális átírás, illetve az aktuális anime meggyalázása.
Zelmor írta:Az anno magyarban Ezüstnyíl (anglóul Silverfang) néven vetített Ginga - Nagareboshi Gin ( 銀牙 流れ星銀 ) c. kutyákat a főszerepekbe kényszerítő 1986-os alkotás sem úszta meg az akkori amerikai cenzúrát. Ezt a verziót vettük át mi is, én olyan jelenetek maradtak ki belőle, mint az egyik szereplőre zuhanó kőhalom (egyik pillanatban áll -> morajlás -> 'ááá, meghalt!!!111'), mely alól még egyszeri élőhalott zombikutyaként kikecmergett, hogy aztán végleg kimúljon. Ezt sem a tv csatárnák cenzúrázták, hanem előzőleg szépen meghúzták a szövegkönyvbena vonalakat, hogy mely részek lennének degeneratít hatással szellemi fejlődésünkre. Inkább örüljünk, hogy a modern világ mindentől óvó keze lebeg felettünk, és jól nyakára vág annak, aki paradicsomlevet lődöz vizipisztolyból.
Az IY esetében viszont egyáltalán nem erről van szó, Japánból vettük meg, vágatlanul, és ezt bizony a TV csatorna vágja meg (össze lehet hasonlítani az A+-os és az RTL klubos adást). Ez az egész meg amúgy sem arról szól, hogy mi mennyire brutális, illetve mennyire káros, sokkal inkább arról, hogy fáj a foguk a reklámidőre. Aki az elejétől fogva nézi, az megfigyelhette, hogy amíg 9:15-től adták, addig teljesen vágatlan volt, (pedig már az első részek környékén is olyan dolgok voltak benne, hogy ihaj!), mióta meg majdnem 10-kor kezdődik, a sima párbeszédekbe is kedvük szerint belevágnak. (Emellett még vágni sem tudnak rendesen, legalábbis annak is rögtön feltűnik, hogy "itt bizony kimaradt valami", aki most látja először az adott részt.)
Zelmor írta:Sok anyázásra tv csatorna leveszi műsorról hisz csak negatív kritikát hall mindenfelől, és persze akkor is ők lesznek szídva..
Érdekli is az RTL klub-ot, hogy mit hordunk mi itt össze.... Egyébként meg nem azért, de ha csak így tudják leadni, akkor lehet, hogy jobb is lenne. (A+ és Cool TV forever! :) )
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Titkos írta:Fura, az A+-ra meg a Cool-ra nem vonatkoznak a médiatörvények? Vagy ők miért tudnak vágatlanul animét adni? Jó, tudom, hogy ők hétköznap este adják, nem vasárnap reggel, de a 12-es karika dísznek van a sarokban?
Kérdésedet máris megválaszoltad. Gondold csak el, téged mikor parancsoltak szüleid ágyba kiskorodban, és rájössz, hogy kicsik olyankor már nem nézik a tv-t.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Mondjuk lassan oda jutunk, hogy max. a 4-5 évesek nem maradnak fent este 11-ig. Én úgy érzem, hogy a szülők egyre felelőtlenebb. Végülis mindenki úgy nevelei a gyerekét ahogy akarja. Viszont, azt nem értem, hogy a MegaMan és az Inu Yasha között miért nem ad reklámot az RTL klub. Akkor legalább nem mondhatnánk, hogy a reklám miatt vágják...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A tegnapiban nem is volt vágás. Nem mintha hiányozna. :)
Most amúgy a legújabb magyarázat, hogy időhiány miatt vágnak. Csak hülye aki elhiszi.
Kép
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Fura, az A+-ra meg a Cool-ra nem vonatkoznak a médiatörvények? Vagy ők miért tudnak vágatlanul animét adni? Jó, tudom, hogy ők hétköznap este adják, nem vasárnap reggel, de a 12-es karika dísznek van a sarokban?
Kérdésedet máris megválaszoltad. Gondold csak el, téged mikor parancsoltak szüleid ágyba kiskorodban, és rájössz, hogy kicsik olyankor már nem nézik a tv-t.

Manapság az időpont nem jelent semmit. Gondoljunk csak arra mit csinált anno a rtl2 mikor rajongók tízezrei követelték hogy ne vágják meg annyira a Dragonball Z-t. Fogták és áttették estére vágatlanul. A kiskölykök pedig ugyanúgy megnézték estei is.
Tudod mikor feküdtek le alukálni!!!! ::jsleep::
Mondhat bármit anyuci apuci egy gyerek ha nagyon akar valamit azt úgy is eléri.
Az meg már egy mellékes dolog hogy ha éjfélkor adnák akkor is meg tudnák nézni. Vajon mire jó a videó? (éljen a XXI. század!)
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Andro: de, sajnos volt, pl. amikor Miroku Narakura támad, felemeli a botját, és a következő pillaatban már Inu Yasha után kiált, aki az előbb még Kagoméékat cipelte a hátán... -_-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kb. 3 éve láttam azt a részt utoljára. Nekem fel sem tünt a vágás. Talán, mert nem volt olyan nagyon szembetűnő.
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Ja meg azt is kivágták amikor sango megfogja a kardját aztán jól beleszúrja inu kezébe ezt jól kivágták......de ez azért érthetö:brutális volt. azért a storyt ne vágják könyörgöm.
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A németek többet vágtak ki belőle.
Kép
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

A németek többet vágtak ki belőle.
De csak mostanában. Mikor először adták akkor vágatlan volt. Fura hogy utólag jöttek rá hogy meg akarják nyírbálni. akkor már nem lett volna mindegy?
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Én és a barátnőm mindig észre vesszük a vággásokat.... ::jumph:: de igazad van minek kell rajta rágódni ha úgyse tehetünk semmit.... de az is igaz hogy nagyon idegesítő tud lenni... ::box::
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Valaki adna pontos felvilágositást hogy hány részes az eredeti sorozat OAV-k nélkül mert valahol a varázslatos 200-epizódot hallottam. Lehetséges ez? ::reliev::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Válasz küldése