Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Raisu írta:Június 13-ára várható az Inuyasha 1. DVD-je!
Honnan tudod?És hány rész lesz rajta?
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

1. Az titok :)
2. 4
3. Az első 4 rész tuti vágatlan lesz, mert az RTL Klubon is az volt ^^"
4. A HUNime híreiben tessék elolvasni az eddigi infokat...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Raisu írta:1. Az titok :)
2. 4
3. Az első 4 rész tuti vágatlan lesz, mert az RTL Klubon is az volt ^^"
4. A HUNime híreiben tessék elolvasni az eddigi infokat...
Szerintem 4 rész kevés egy DVDre.DVD-re több mint 10 rész ráférne.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Elhaym írta:Szerintem 4 rész kevés egy DVDre.DVD-re több mint 10 rész ráférne.
Ez igaz, de ha megnézel egy amerikai anime DVD-t, azon sincs több rész. 2-3 epizódot szoktak egyre rakni, ha esetleg 4 van rajta, annak már nagyon kell örülni. :wink:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ez igaz, mert az amerikai DVD-ken a részeken kívül még valami extra is van. Én lehet, meg fogom venni, de még nem 100%. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Andro írta:Ez igaz, mert az amerikai DVD-ken a részeken kívül még valami extra is van. Én lehet, meg fogom venni, de még nem 100%. :)
Ezen is lesznek extrák: "...júniusban pedig jön az 1. Inuyasha DVD szintén négy résszel, és rengeteg extrával, mint pl. információ a sorozatról, a mangarajzolóról, szereplőkről, a történetről, stb. valamint előzetesek..." info from Hunime. :)
Én az első lemezt még biztosan megveszem, aztán majd meglátjuk, hogy mennyi extra lesz a többin is, illetve, ha a 2. lemeztől már mellékelnek majd hozzá magyar feliratot is, akkor szerintem végig meg fogom venni. :D
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most már 100%, hogy én is megveszem. Márcsak az extrák miatt is. :)
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Csak aztán tényleg legyenek ott azok az extrák, és az RTL Klub ne csak azt a bizonyos madzagot huzigálja...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Titkos írta:
Elhaym írta:Szerintem 4 rész kevés egy DVDre.DVD-re több mint 10 rész ráférne.
Ez igaz, de ha megnézel egy amerikai anime DVD-t, azon sincs több rész.
Elhaym állítása természetesen nem igaz, így a tiéd sem. :cool:
Fontos azzal tisztában lenni, hogy a DVD-n nem 200 MB-os TVRIP van, hanem ~4500 kbit/s bitrátájú Interleaved MPEG-2. Innen világosan következik az, hogy 10 rész maximum kétrétegű lemezre férne rá (ebben sem vagyok biztos, sőt ezt is valószínűtlennek tartom), persze ekkor az extráknak lőttek. ;)

Mellesleg, ha megnézitek, látható, hogy a 4 rész / DVD még mindig jobb arány, mint az USA-ban átlag 3 ep / DVD vagy a JPDVD-ken "szokásos" 2, sőt bizonyos esetekben akár 1 (!) rész / lemez.

U.i.: Elnézést az offért :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Brühühühü... szip..szip ::bawl:: Vége lesz Inunak az a+on holnaptól!! Nekem kehehehehell!!!!! ::jtears:: :cry:

Sajnáltam Kagomét, mikor haza sietett, és azt mondta, soha sem megy vissza Inuhoz, de szerencsére anyukája megérezte a gondot, és beszélt vele. Hát igen, mire valók az anyukák :D Olyan szép volt, mikor visszament és megfogták egymás kezést, és hogy Kagome azt mondta, hogy Inut boldognak szeretné látni. Olyan szép volt olyan szép szép.... ::daisuki:: ::jeye::

Amúgy Ainariel teljesen igazad van, igazunk van :hee:. Dehát a többség élvezi ha valaki nyílvánosan botrányt kavar...
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

XTea írta:...Olyan szép volt, mikor visszament és megfogták egymás kezést, és hogy Kagome azt mondta, hogy Inut boldognak szeretné látni. Olyan szép volt olyan szép szép.... ::daisuki:: ::jeye:: ...
Igen, egyetértek! :D Olyan romantikus volt, ahogy Kagome meg Inu kézenfogva sétáltak. Kagome meg azt mondta, hogy Inu mellett akar lenni...Olyan édes volt...Nagyon kellemes volt az a rész! :D Ráadásul még nem is láttam ezt az epizódot. Olyan szép volt, és a grafika meg...gyönyörű! Ez a rész 10-ből mindenképp 9,5-es! :D (a felet azért nem kapja meg, mert nem volt csók :-P )
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Midoo írta: Igen, egyetértek! :D Olyan romantikus volt, ahogy Kagome meg Inu kézenfogva sétáltak. Kagome meg azt mondta, hogy Inu mellett akar lenni...Olyan édes volt...Nagyon kellemes volt az a rész! :D Ráadásul még nem is láttam ezt az epizódot. Olyan szép volt, és a grafika meg...gyönyörű! Ez a rész 10-ből mindenképp 9,5-es! :D (a felet azért nem kapja meg, mert nem volt csók :-P )
Hehe! ::hehe:: Ez jó! Most nagyot nőtt Kagome a szememben ezzel a tettével, hogy annak ellenére visszajött, és Inu mellett akar maradni, hogy ő meg Kikyot választotta, s nemcsakhogy látni akarja, de szeretné, ha boldog lenne, és nem azért maradt ott, hogy ráakaszkodjon, vagy ilyesmi, hja a szerelem. ::jeye::
Inu meg kijelentette, hogy Kagome az első, aki olyan hatást gyakorol rá, hogy mellette nyugodtnak és boldognak érzi magát, akkormeg miért Kikyot választotta? Kagomét kellett volna... Inut elvakítja a szerelem. Inu igazán kinyithatta volna a száját, és magyarázatot adhatott volna Kagoménak, ha Már visszajött szegényke...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Midoo írta:Igen, egyetértek! :D Olyan romantikus volt, ahogy Kagome meg Inu kézenfogva sétáltak. Kagome meg azt mondta, hogy Inu mellett akar lenni...Olyan édes volt...Nagyon kellemes volt az a rész! :D Ráadásul még nem is láttam ezt az epizódot. Olyan szép volt, és a grafika meg...gyönyörű! Ez a rész 10-ből mindenképp 9,5-es! :D (a felet azért nem kapja meg, mert nem volt csók :-P )
Ezt a részt én is szeretem, egy fordulópont a sorozatban, hiszen Kagome bevallja magának az érzelmeit, és Inu Yasha is azt mondta, hogy szeretné, ha vele maradna. Csók gondolom csak azért nem volt, mert valamit hagyni kell a történet végére is. :) Jó, persze, én sem tudom, hogy mi lesz a történet vége, lehet, hogy nem csókolják meg egymást, de az sem kizárt, hogy igen. :D (Ezt jól megfogalmaztam. :wink: ) Egyébként az ilyen epizódokat nézve mindig az jut az eszembe, hogy ha már most ilyen jó, akkor vajon milyen lesz a vége? :D
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Titkos írta:Ezt a részt én is szeretem, egy fordulópont a sorozatban, hiszen Kagome bevallja magának az érzelmeit, és Inu Yasha is azt mondta, hogy szeretné, ha vele maradna. Csók gondolom csak azért nem volt, mert valamit hagyni kell a történet végére is. :) Jó, persze, én sem tudom, hogy mi lesz a történet vége, lehet, hogy nem csókolják meg egymást, de az sem kizárt, hogy igen. :D (Ezt jól megfogalmaztam. :wink: )
Hááát...Én azért remélem, hogy egy apró vmi elcsattan Kagome és Inu között...Bár szerintem se fér bele a sorozat profiljába.
Titkos írta:Egyébként az ilyen epizódokat nézve mindig az jut az eszembe, hogy ha már most ilyen jó, akkor vajon milyen lesz a vége? :D
Én úgy hallottam, hogy a vége nem is befejezés, minden nyitott marad, mert ugye a manga még megy. És nem ölik meg Narakut! :boom:
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Midoo írta:Én úgy hallottam, hogy a vége nem is befejezés, minden nyitott marad, mert ugye a manga még megy. És nem ölik meg Narakut! :boom:
Titkos a manga végére gondolhatott sztem :wink:
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Maron írta:
Midoo írta:Én úgy hallottam, hogy a vége nem is befejezés, minden nyitott marad, mert ugye a manga még megy. És nem ölik meg Narakut! :boom:
Titkos a manga végére gondolhatott sztem :wink:
Jah. Lehet. Bocsi mindenkitől, nekem az Inuyasha egyet jelent az animével...(meg a többség sorozat XDDD)
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Midoo írta: Jah. Lehet. Bocsi mindenkitől, nekem az Inuyasha egyet jelent az animével...(meg a többség sorozat XDDD)
Semmi gond :) Bár az tény, hogy elég hülyén fejezték be az animét, ami teljsen okés mondjuk, ha folytatják majd... Elvben lesz 2. sorozat vagy OVA, de ki tudja ::jumph::

De nyáron lesznek karakterdalok!! ::daisuki::
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

De az anime vége csak az anime vége, a manga vége pedig a történet vége is lesz egyben :wink:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Raisu írta:De az anime vége csak az anime vége, a manga vége pedig a történet vége is lesz egyben :wink:
Már miért is? Ezzel nem értek egyet. A manga meg csak a manga vége... Szerintem nem szép dolog favorizálni a mangát, én mindig egyenértékűnek tartom a mangát és az animét.
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Midoo írta:Hááát...Én azért remélem, hogy egy apró vmi elcsattan Kagome és Inu között...Bár szerintem se fér bele a sorozat profiljába.

A csókról van némi plussz információm, már ha érdekel valakit (meg aki nem tud róla).

A sorozatban kétszer is (de lehet hogy háromszor, nem emlékszem biztosan) el van rejtve úgynevezett "titkos-csók" ami képváltáskor van, és csak akkor látható ha valaki kikockázza az adott részt. Azaz miközben simán nézed nem feltűnő a dolog (bár vannak sas-szem egyénkék), és valahol muris, hogy mindenki azt várja mikor csattan már el egy csók, miközben valójában már megtörtént, max senki nem vette észre.

Ez nem kacsa. Képet is találtam hozzá valami német lapom, de már fogalmam sincs hol. Ha lesz egy kis szabadíidőm újra megkeresem. (Már ha érdekel valakit)
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

MIdoo: szerintem nincs igazad, mert ha nem lett volna eredetileg a manga, akkor anime sem lett volna. Ráadásul az animét már nem is az rajzolja aki az eredeti mangát. Tehát mindenképpen a manga az elsőrendű, én úgy gondolom, hiszen az az egész anime alapja!

Lionela: ha tényleg ilyen nehéz észrevenni akkor vajon mért csinálják úgy? :S Volt már ilyen csók addig a részig bezárólag ami tegnap volt az a+on?
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Ainariel-hime írta:Lionela: ha tényleg ilyen nehéz észrevenni akkor vajon mért csinálják úgy? :S Volt már ilyen csók addig a részig bezárólag ami tegnap volt az a+on?
Ketőt és könnyebbet. Fogalmam sincs volt-e már eddig ilyen rész. Mint már említettem már legalább fél éve hogy ezt olvastam.

Egyébként ami az elrejtés illeti, szerintem csak szimplán az animekészítők szórakozása. Sok dologban van ilyen úgynevezett Easter Egg (még a Windows programban is), ami csupán a készítők "unatkozásából", poénból került bele.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ainariel-hime írta:MIdoo: szerintem nincs igazad, mert ha nem lett volna eredetileg a manga, akkor anime sem lett volna. Ráadásul az animét már nem is az rajzolja aki az eredeti mangát. Tehát mindenképpen a manga az elsőrendű, én úgy gondolom, hiszen az az egész anime alapja!
Nem értek egyet. Nem igazán szeretem a mangák rajzstílusát (persze vannak kivételek), 90%-ban az anime szebb. És más animéknél van úgy, hogy előbb van az anime, és utána a manga. Általánosságban írtam. Pl az Inuyasha manga kifejezetten randa (bocs, ha sértő volt, nem annak szántam)

Elnézést mindenkitől, de rém ideges vagyok, és minden bosszant ma.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

VÉGE!!! Nem hiszem el!!! :cry: Hogy a fenébe lehet itt abbahagyni??? Hogy??? Áh,...mindegy

Folytatást!!
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

NE IS MONDD!!! MA MÁR TÚLVAGYOK EGY KISEBB IDEGÖSSZEOMLÁSON!!!

MIÉRT PONT MOST???

Midoo: nem baj ;) nem volt sértő. Szíved joga azt szeretni ami neked tetszik :) én sem kifejezetten a rajzokra értettem amit mondtam hanem inkább az 5let eredetiségére.
Válasz küldése