Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ainariel-hime írta:Midoo: nem baj ;) nem volt sértő. Szíved joga azt szeretni ami neked tetszik :) én sem kifejezetten a rajzokra értettem amit mondtam hanem inkább az 5let eredetiségére.
Jah. :D Az más. Azzal nem vitázom, mindig az az "eredetibb", ami előbb készül. De szerintem mindkettő fontos. :D
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

XTea írta:VÉGE!!! Nem hiszem el!!! :cry: Hogy a fenébe lehet itt abbahagyni??? Hogy??? Áh,...mindegy

Folytatást!!
Erre csak egy valamit lehet mondani: Töltsd le!

Akkor végignézheted.
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Akit a csókjelenetek érdekelnek ajánlani tom a Movie-kat!!!

Ha már movie a 4.röl tud valaki valamit mikor jön/jött ki?
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

A movie 4-t decemberben mutatták be Japánban, kölcsönzésre (Japánban csak természetesen) elvben ebben a hónapban lesz elérhető, megvásárolni viszont csak augusztustól lehet, ezért egy RAW/kínai feliratos verzió akkora már várható. Viszont angol/német sub ennél később lesz.
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Midoo írta: Pl az Inuyasha manga kifejezetten randa (bocs, ha sértő volt, nem annak szántam)

Elnézést mindenkitől, de rém ideges vagyok, és minden bosszant ma.
Ezzel én spec egyetértek.Jó, itt van a kezemben a 25. kötet, az elég szép, de a borítójától nem vagyok elájulva.
Nekem az Inuyasha artbook se nagyon tetszik, egy KKJ vagy Ayashi no Ceres szerintem 1000x szebb. :)
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Edina-chan írta:
Midoo írta: Pl az Inuyasha manga kifejezetten randa (bocs, ha sértő volt, nem annak szántam)

Elnézést mindenkitől, de rém ideges vagyok, és minden bosszant ma.
Ezzel én spec egyetértek.Jó, itt van a kezemben a 25. kötet, az elég szép, de a borítójától nem vagyok elájulva.
Nekem az Inuyasha artbook se nagyon tetszik, egy KKJ vagy Ayashi no Ceres szerintem 1000x szebb. :)
Így van! :D Az Inuyasha nagyon eredeti, de nem estem hasra a rajzoktól. Ettől persze még lehet jó. :wink: De Arina és Watase rulz! Meg az Inuyasha anime! :D
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kinézte a mai részt a tévében?nem tudjátok,hogy mik történtek a kivágott 2 perc alatt?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Midoo írta:
Raisu írta:De az anime vége csak az anime vége, a manga vége pedig a történet vége is lesz egyben :wink:
Már miért is? Ezzel nem értek egyet. A manga meg csak a manga vége... Szerintem nem szép dolog favorizálni a mangát, én mindig egyenértékűnek tartom a mangát és az animét.
Figyelj, ez olyan, mintha a Gyűrűk Ura film kb. odáig tartana, hogy Boromir meghal. :wink: Nem tudom nem favorizálni a mangát, amikor az az eredeti történet, sokkal hosszabb, és normálisan le is lesz zárva. Félreértés ne essék: én imádom az animét is, gyönyörű rajzok, csodálatos zene, jó seiyuu-k, és nagyon hangulatos is lett. Viszont a történet, a szereplők, a helyszínek Rumiko érdemei és én úgy vagyok vele, hogy ha valaki egyszer megalkotott egy világot, annak akkor lesz vége, amikor ő azt mondja, és az lesz a befejezés, amit őt talál ki neki. Én nem tartom rondának a mangát, inkább csak más stílusúnak, de azt elismerem, hogy az anime talán valamivel kidolgozottabb. Az animével elsőre nekem sem volt semmi bajom, és most is szeretem, viszont a manga elolvasása után jó néhány hibát felfedeztem benne, pl. Kikyou jellemének eltorzítása, vagy az, hogy kb. 20 filler rész van elszórva a sorozatban, ami semmilyen szempontból nem viszi előbbre a történetet, és ami a mangából teljesen hiányzik. Jó, a manga sem hibátlan, de azért mégis jobb... Szóval még egyszer hangsúlyozom: az anime nagyon jó lett, sőt ha összevetjük a többi Rumiko-animével, még talán ez követi a legjobban a mangát, viszont történet és összetettség szempontjából mégis a mangát találom jobbnak.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Titkos írta:...
Vhogy én úgy vagyok vele, hogy az anime...nem is tudom...életszerűbb. Ugyanakkor tudom, hogy a manga az alap (nem mindig, mert van úgy, hogy az anime után készül manga, jó, itt nem). Ráadásul már rengeteg mangában csalódtam, már-már kezdem utálni is őket. Természetesen lehet szeretni a mangát, de azt se felejtsük el, hogy az Inuyasha anime egy hosszú sorozat, nem maradhatnak ki a fillerek (nézd meg a Naruto topicot, ott is azon dumálnak oldalakon keresztül), az meg, hogy tele van hibával...melyik anime nem? Nézd, a mangát az író(nő) úgy fejezi be, ahogy akarja, úgy rajzolja, ahogy akarja, ez helyzeti előny. Butaság emiatt jobbnak tartani mangát. OK, aláírom, jobb, de ennek megvan az oka is. Az animét PÉNZBŐL csinálják, és ha nincs money, jönnek a kivágások, alakítások, fillerek. Ez egy természetes folyamat. Azt meg már el ne várjuk, hogy az anime egy manga2 legyen... A falra tok mászni az ilyentől, hogy"hogy-láttam-az-animét-tetszett-de-olvastam-a-mangát-és-ezután-az-anime-egy-vacak". Jó, te nem ezt mondtad, meg tudom, hogy szereted azt is. De ezért nem kéne az animét hibáztatni. Szíved joga, hogy melyik tetszik jobban, én csak azt mondom, hogy szerintem az anime/manga téma elválaszthatatlan (mármint az Inuyasha-nál), mindkettő remek mű. Te a mangát szereted jobban, én az animét, ezzel nincs is gond. De sztem el kéne gondolkozni azon, hogy MIÉRT jobb a manga, és miért filleres az anime. Tessék töprengeni! :D
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

A filler részek elsőszámú oka, ha az adott manga párhuzamosan fut a sorozattal és nincs befejezve. hogy muszáj húzni az időt, hogy ne érjék utol a mangát, ezért szükséges beiktatni pár "anime originalt" is. Az IY esetében nagy szerencse, hogy ezek egész jók, sőt! :D
A probléma ott kezdődik a fillerekkel, ha nagyon-nagyon sok van belőlük, mert muszáj húzni az időt (amit azzal is húznak, hogy a manga alapján készült minél jobban elnyújtják), és egy idő után unalmasak lesznek (lsd Detective Conan, már nagyon unom a sok töltelékrészt, de muszáj, mert nagyon a manga sarkában vannak). Ezért, ilyen szempontból, jókor hagyták abba, mielőtt iszonyúan széthúzzák (ekkor kb 20-25 fejezetnyire jártak a manga aktuális fejezetétől). Az más kérdés, hogy én nem kezdtem volna bele a Moryumarus-szálba, de mind1.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Maron írta:...
Ez a másik. Az anime-nél rengeteg kötöttség van, a mangát viszont Rumiko úgy írja, ahogy akarja (persze, neki is vannak kötelezettségei). Szal szerintem nem kéne várni, hogy az IY anime olyan jó legyen, mint a manga. Szerintem a kettő együtt jó. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.06.07. 17:37-kor.
Dragonmas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2005.06.06. 16:24

Hozzászólás Szerző: Dragonmas »

Hat nekem a manga nem tertszik eleg amator az elejen.Az anime sokal joban megvan rajzolva
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Dragonmas írta:Hat nekem a manga nem tertszik eleg amator az elejen.Az anime sokal joban megvan rajzolva
Amatőr??? Már megbocsás, de a hozzászólásod láttán már kénytelen voltam én is beszálni az anime-manga témába.

Először is hogy lehet amatőr a manga? Ezt a rajzstílusa miatt mondod? Nézd meg a többi Rumiko mangát és rájösz hogy neki ez a stílusa.

Az animét és a mangát szerintem nagyon nehéz összehasonlítani mert a kettő szinte két külön világ.
Az anime színes, egy mozdulatsornak nem csak egy pillanata van kirgadva, az érzelmek ezáltal könnyebben kifejezehető. Ezek miatt összeségébe sokan azon a véleményen vannak hogy az anime szebb, élvezhetőbb, stb.
Ráadásul egy anime-kép több emberen megy keresztül, mire elkészül, így több személy stílusa keveredik benne, és nem anyira "zavaró", hogy csak egyetlen szemszögből kapjuk a képeket, információkat.

Szerintem egyszerűen kár hasonlítgatni. Ez két KÜLÖN műfaj. Mindkettő a maga nemében remek. Egyszerűen lehetetlen stílus-párhuzamot húzni a két dolog között.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Lionela írta:...
Teljesen egyetértek. Sorry, ha az jött le, hogy hasonlítgatok, én pont hogy ellene vagyok. Szerintem mindkettő jó, nem kell kiemelni egyiket sem.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Lionela:Azért én reménykedem, hogy folytatják. Angol nem az erősségem... :oops: Hiába illene, dehát...
Kép
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

XTea írta:Lionela:Azért én reménykedem, hogy folytatják. Angol nem az erősségem... :oops: Hiába illene, dehát...
Én is csak félig-meddig tudtam mikor elkezdtem rendszeresen mangázni, meg animézni. Féll év után azt vettem észre hogy már nem rohangálok 5 percenként a szótárért. Sőt angolul beszélni is elég jól megtanultam.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Lionela írta:
XTea írta:Lionela:Azért én reménykedem, hogy folytatják. Angol nem az erősségem... :oops: Hiába illene, dehát...
Én is csak félig-meddig tudtam mikor elkezdtem rendszeresen mangázni, meg animézni. Féll év után azt vettem észre hogy már nem rohangálok 5 percenként a szótárért. Sőt angolul beszélni is elég jól megtanultam.
Ezzel én is így vagyok. Amióta több animét nézek, feltűnően jól értem a szöveget. Jó, persze, a középfok még sehol sincs (XTea nincs egyedül XD), de azért én is sokat tanultam, miközben pl Inuyasha-t néztem.
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Hogy nehogy rám legyen kiabálva, hogy csak a szám jár, utánnajártam az általam említett "rejtett" csók-jelneteknek.
Eddig csak egyet találtam meg.
Egy olyat említenék amit biztosan látott mindenki, hisz az egyik abban a részben van amit magyarul is leadtak.

Abban a részben van, amelyikbe Kagome meglátja Kikiyo-t és InuYashát csókolózni, emiatt hazamegy, majd a fát meglátva sírva fakad, a végén meg visszamegy és megkéri InuYashát hogy hagy maradhasson vele. (Valami olyasmi címe volt, hogy a "Hely ahol először találkoztunk" vagy mi)

Na ebben a részben van egy rejtett csók-jelenet, úgyhogy hajrá lányok és fiúk, és próbáljátok megkeresni!

(Sajna a képeket még mindig nem találtam meg hozzá, úgyhogy aki elsőnek megtalálja az be is linkelhetné)
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Lionela írta:...(Sajna a képeket még mindig nem találtam meg hozzá, úgyhogy aki elsőnek megtalálja az be is linkelhetné)
Szerintem csokit is oszthatnál ezért. :wink: Egyébként sztem ez az egyik legszebb Inuyasha rész, kár, hogy az elejéről lemaradtam...
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Midoo írta:
Lionela írta:...(Sajna a képeket még mindig nem találtam meg hozzá, úgyhogy aki elsőnek megtalálja az be is linkelhetné)
Szerintem csokit is oszthatnál ezért. :wink: Egyébként sztem ez az egyik legszebb Inuyasha rész, kár, hogy az elejéről lemaradtam...
És a winchesterbe dugjam bele, vagy a modembe, esetleg scanneljem be és úgy küldjem el? :lol:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Lionela írta:És a winchesterbe dugjam bele, vagy a modembe, esetleg scanneljem be és úgy küldjem el? :lol:
LOL! :lol: Sztem mindenki megelégszik a virtuális csokival is. Csak eszembe jutott, mert már nem egyszer láttam ilyen kedves, poénos felajánlásokat...Bocsi, ha erős volt.

Amúgy vki el tudja mesélni, hogy mi volt ebben a "fás" részben? Az első 10-15 perc érdekelne...Bár a végén lehet, hogy volt csók. Csak Inu fejét mutatták hátulról. Vagy nem erre gondoltál? :wink:
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Midoo írta:Bár a végén lehet, hogy volt csók. Csak Inu fejét mutatták hátulról. Vagy nem erre gondoltál? :wink:
Nem. Lentebb említettem, hogy az anime-készítők néhány részben úgynevezett "titkos-csókot" rejtettek el. Az a lényege, hogy miközben nézed a részt nem tűnik fel a dolog, csak akkor láthatod ha kikockázod a képet, mert a képváltáskor van jelen (vágásnak is hívják) és akkor is csak pár kocka erejéig.
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Hello!

Nos, nem vagyok egy Inuyasha rajongó, de azért megnézem. Szerintem nem lehet rossz a manga. Sőt, szerintem jobb lehet, mint az anime. Eddig a mangákban sosem csalódtam. :)
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Szóval azt mondjátok beillene egy angol nyelvleckének? :D Húha, akkor lehet, hogy rám férne :hee:
Kép
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

XTea írta:Szóval azt mondjátok beillene egy angol nyelvleckének? :D Húha, akkor lehet, hogy rám férne :hee:
Az animek tök jók nyelvtanulásra!!! Én egy csomót néztem a német csatornán is, meg ugye néztem japánul is angol felirattal. Nagyon buli! Sokat lehet belőle tanulni. Ajánlom Neked sok szeretettel. :-P
Válasz küldése