Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

igen, és mivel nem ugyanolyan az ízlésünk, nem kellene azt mondani egy animére hogy béna, attól még hogy neked nm tetszik, nem feltétlenül béna. :dirr:
de szerintem abba lehet hagyni...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Yankee: az is lehet, hogy egy gyengébb töltelék részbe néztél bele, mert a 167 részben van kb 5 gyengébb rész, de a többi nagyon izgalmas. Meg tele van szimpi szereplőkkel.
Ha van ídőd néz bele a 14, 15, 21, 69 vagy mondjuk az egyik zsoldosos részbe 103-tól- 121-ig. Ha meg egy nagyon szomorú részt akarsz látni , akkor a 124-et ajánlom. Szerintem megfog változni a véleményed.
Én is jártam úgy, hogy belenéztem valaminek a közepébe nem tetszett, azt mondtam, hogy rossz, elkezdtem nézni és kedvenc animém lett.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

szerintem,ha megnézném,akkor se lenne a kedvencem... nem is értem,miért írtam ide... :-P lehet,hogy megnézem azt a szomorú részt,de ez sem biztos! én szeretem az ilyen lehangoló,szomorú animéket :D
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Én nagyon szeretném az Inuyashát, csak baromira hosszú és nincs lehetőségem hozzájutni az összes részhez. Össze-vissza meg nem túl nagy élmény :(
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Asami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.02.05. 09:04
Tartózkodási hely: Itthon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Asami »

Yankee írta:én szeretem az ilyen lehangoló,szomorú animéket :D
Ha ezt az InuYashára értetted akkor nincs igazad mert ez az Anime nem lehangoló...tudom van pár olyan jelenet de nem sok...sokkal több inkább az olyan jo feldobó humoros rész.

Ha nem az InuYashára mondtad akkor nem szóltam :D

Egyéb: Valaki tud olyan oldalt ahonnan tok letölteni InuYasha részeket? :wink:
előre is köszy :)
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

írták,hogy van egy szomorú rész! arra értettem!!!
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Elhaym írta:Az is lehet, hogy egy gyengébb töltelék részbe néztél bele, mert a 167 részben van kb 5 gyengébb rész, de a többi nagyon izgalmas.
5?? Ugye 50-et akartál mondani, az közelebb áll az igazsághoz :? Előre leszögezem, hogy nagyon szeretem az Inuyashát, az egyik kedvencem, de azt be kell vallani, hogy a végén nagyon ellaposodik... és jó néhány "töltelékrész" szinte nézhetetlen belőle. OK, nagyon kawaii, ahogy Shippou a rókákat "tanítja", de ennél a pontnál döntöttem úgy, hogy egy időre felfüggesztem a megnézését (aztán persze folytattam). Az elején nagyon érdekes a szereplők bemutatása, nagyon magával ragadó a történet, érdekesek a szerelmi szálak. De Kagome ötvenedik hisztériás rohamánál és Sango századik sírógörcsénél kicsit kezdett elegem lenni a dologból: ráadásul az egész nagyon kiszámítható. Kb. a hetvenedik rész után sejted, mi lesz a sorozat vége: és persze még annál is rosszabbat kapsz, ugyanis lényegében egyáltalán nincs lezárva a történet, mindezt azért, hogy a folytatás lehetősége fennmaradjon. OK, hogy a manga is megy tovább, de akkor legalább valamilyen fontos történésnél kellett volna felfüggeszteni az animét, valami különlegessel és nem egy teljesen átlagosnak számító epizóddal. Ezenkívül a jellemfejlődés mellett egyáltalán semmi... "maradandó" nem történik az első ötven rész után, csak új támadások, erősebb kard, új random ellenfelek, semmi összefüggés a részek között, és leállunk az "üldözzük Narakut de ő egyre erősebb lesz de nem baj mert mi is" sémánál... ezért (bár a sorozat az elején a kedvencem volt) erősen lecsúszott a képzeletbeli animés listámról, a fent említett hibái miatt. Ettől függetlenül még mindig szeretem az Inut, Sesshy rulzz, és azért meg kell jegyezni, hogy van benne néhány megható, izgalmas és szomorú rész is benne, csak miért, könyörgöm, miért kellett ebből 167 részt csinálni? Most komolyan, nem jött volna át a történet mondanivalója / az Inu világának varázsa mondjuk 52 rész alatt?
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

104-ig láttam, odáig kb 5 volt ami nem tetszett. A két Shipos rész. a 72 . Az amikor 3 "mókus" Inut kőhöz szegezi. Meg a Soutás rész, amikor szerelmes.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Genki!
HA már az a téma h kinek melyik rész nem tetszett akkor én is csatlakozom .
Nekem a 133-134es rész nem tetszett. olyan snassznak tartom azt a két töltelék részt. No meg a 166-167es sem. Annyira semmit mondo lett, még h csak normál rész lett volna akkor is..........
Amúgy sztem a legjobb töltelék rész az amikor Jaken megpróbálj ellopni a Tetsusaigat. Az valami kegyetlen! Én hülyére röhögtem megem rajta!
Azért sztem összeségében jó a séria. de van egy két rész ami nagyon nem kéne bele! Sesshomaru Rulez!!!!! Ebben maximálisan egyet értek.
A Shippou meg a rókakölykök az egyenesen fárasztó volt számomra!
Nah de nem rizsázok tovább!
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raizen írta:
Elhaym írta:Az is lehet, hogy egy gyengébb töltelék részbe néztél bele, mert a 167 részben van kb 5 gyengébb rész, de a többi nagyon izgalmas.
5?? Ugye 50-et akartál mondani, az közelebb áll az igazsághoz :?
Azért nem hinném, hogy volt benne 50 fillernyi rész. :wink:
Raizen írta:Előre leszögezem, hogy nagyon szeretem az Inuyashát, az egyik kedvencem, de azt be kell vallani, hogy a végén nagyon ellaposodik... és jó néhány "töltelékrész" szinte nézhetetlen belőle. OK, nagyon kawaii, ahogy Shippou a rókákat "tanítja", de ennél a pontnál döntöttem úgy, hogy egy időre felfüggesztem a megnézését (aztán persze folytattam).
A rókás az speciel tényleg "erős" ilyen szempontból. ::reliev:: Szóval valóban voltak fájó filler részek, de szerintem a többsége jól sikerült, pl. a Kulturális Fesztiválos részt sosem felejtem el. :lol: Szóval a "nézhetetlen" talán túlzás. :) Meg ez sajnos vele járt, mivel már nagyon utolérték a mangát, ezért valamivel húzni kellett az időt, így elkezdtek fillereket gyártani.
Raizen írta:Az elején nagyon érdekes a szereplők bemutatása, nagyon magával ragadó a történet, érdekesek a szerelmi szálak. De Kagome ötvenedik hisztériás rohamánál és Sango századik sírógörcsénél kicsit kezdett elegem lenni a dologból: ráadásul az egész nagyon kiszámítható.
Kiszámítható? :shock: Egy sorozatot néztünk? Szerintem speciel tele volt fordulatokkal és csavarokkal.
Raizen írta:Kb. a hetvenedik rész után sejted, mi lesz a sorozat vége: és persze még annál is rosszabbat kapsz, ugyanis lényegében egyáltalán nincs lezárva a történet, mindezt azért, hogy a folytatás lehetősége fennmaradjon.
A manga már a 450-dik fejezetnél jár lassan, és még most is csak sejteni lehet, hogy kb. mi lesz a vége. Narakut gondolom kivégzik (vagyis nagyon remélem), de ezen kívül sok más dologra (mi lesz Kikyou-val, hogyan oldódik meg, hogy IY és Kagome együtt maradjanak? stb.) max csak tippjeim vannak. Az animénél pedig reméltem, hogy végigviszik a sztorit, de amikor bejelentették, hogy 5 rész múlva vége a sorozatnak, és láttam, hogy a manga még közel sem jár a végéhez, akkor rá kellett jönnöm, hogy sajnos ezt a sorozatot is félbe fogják vágni a történet közepén, hasonlóan pl. a Ranmához. :(
Raizen írta:OK, hogy a manga is megy tovább, de akkor legalább valamilyen fontos történésnél kellett volna felfüggeszteni az animét, valami különlegessel és nem egy teljesen átlagosnak számító epizóddal.
A Tessaigát mixelik egy Shikon szilánkkal, amivel aztán kirobbantják magukat az oni gyomrából. Ez átlagos rész lenne? Szerintem nem, nekem tetszett. :) Ahhoz képest, hogy a történet felénél le kellett állniuk, szerintem még egy egész jó résznél tették ezt. Bár Moryoumaru-t hülyeség volt az utolsó két részben behozniuk, mert eleve ki sem derül, hogy kicsoda, ezt szintén a mangában magyarázzák meg később. Bár igazad lehet, hogy ezt a folytatás miatt csinálták így, de reménykedjünk, hogy a manga vége után lesz egy második szezon, amiben végigviszik a történetet. :) Meg ha egy mangát követnek, ami sokkal hosszabb, mint az anime, akkor vagy félbehagyják, mint az IY-t, vagy kitalálnak egy alternatív befejezést. (Akkor én inkább az elsőre szavazok, egyrészt mert nem örülnék, ha átírnák a mangát, másrészt így még van esély a folytatásra.)
Raizen írta:Ezenkívül a jellemfejlődés mellett egyáltalán semmi... "maradandó" nem történik az első ötven rész után, csak új támadások, erősebb kard, új random ellenfelek, semmi összefüggés a részek között, és leállunk az "üldözzük Narakut de ő egyre erősebb lesz de nem baj mert mi is" sémánál... ezért (bár a sorozat az elején a kedvencem volt) erősen lecsúszott a képzeletbeli animés listámról, a fent említett hibái miatt.
Az első 50 rész után szerintem még bőven van érdekesség. :) A mangában volt úgy 50 fejezet, amiben szinte tényleg csak "fegyverupgrade" volt, és ezt már én is kezdtem unni, de szerencsére most megint jó fejezetek vannak, úgyhogy megbocsátom. :) Az animében meg még simán voltak jó részek, pl. Shichinintai, Hakurei-hegység, vagy az egyik kedvencem, amikor újra ellátogatnak a túlvilágra (kedvenc helyszínem :D) és IY először veti be a Kongosouha-t.
Raizen írta:Ettől függetlenül még mindig szeretem az Inut, Sesshy rulzz, és azért meg kell jegyezni, hogy van benne néhány megható, izgalmas és szomorú rész is benne, csak miért, könyörgöm, miért kellett ebből 167 részt csinálni? Most komolyan, nem jött volna át a történet mondanivalója / az Inu világának varázsa mondjuk 52 rész alatt?
52 rész alatt szerintem nem nagyon, főleg, hogy már 20-25 rész letelik, mire egyáltalán megtudjuk, hogy ki is az ellenség, és összeáll a csapat. Meg Rumiko nem a rövid műveiről híres, Urusei Yatsura 34 kötet, Ranma 38. Miért pont az IY lenne kivétel? :) Nem azt mondom, hogy nem lett elnyújtva, mert már eléggé húzza, mint a rétest, de azért szerintem annyira nem katasztrófális a helyzet, mint előadod, legalábbis én még mindig nem untam meg nézni/olvasni. :) 52 rész pedig igenis nagyon kevés lett volna, 100-nak minimum kell lennie, bár az is igaz, hogy szeretem a hosszú sorozatokat. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.10.12. 00:56-kor.
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Ízlések és pofonok, persze ^^' Én csak a saját véleményem mondtam el... :roll:

OK, az ötven túlzás volt. De ötnél mindenesetre biztos több volt benne. A fesztiválós tényleg nagyon jó volt, talán az egyetlen filler, ami tetszett...

Igen, szvsz a sorozat teljesen kiszámítható. Nem azt mondom, hogy minden kérdés előre meg van válaszolva (pl. Kohaku, Hakudoushi, stb.), de én azt nevezem jelentős fordulatnak, ha egy szereplő viselkedése/személyisége megváltozik, fontos fordulópont jön be a történetbe (nem, a kétszázadik random főellenség bedobása nem fontos fordulópont), esetleg valaki elhalálozik, megváltoznak a szerelmi szálak, stb. Ebből egy sem következik be: több, mint száz rész után egészen biztos vagyok benne, hogy senkinek a jelleme sem változik, a Kagome - Inu - Kikyo szerelmi szál stagnál, Kikyou meghal, majd feléled, majd megint meghal, majd megint feléled, néhányszor felbukkan és kever-kavar, majd lelép, Kagome meg Inuyasha között újra nagy a békesség, mindenki happy, persze azért Kag levág egy nagy hisztit, így teljes a kör. Szvsz eléggé nyilvánvaló, hogy Narakut legyőzik, Inu Kag mellett marad, és nem válik démonná, hanem vagy megmarad féldémonként vagy emberré válik. Szvsz ezek voltak a sorozat legfőbb kérdései, amelyek elég hamar megválaszolódtak, és onnantól kezdve már jön a sok ellen, gyakás, tápolás, hiszti, ellen, gyakás, tápolás, hiszti, uhh Naraku megint megúszta, stb...
Itt nem csak az animéről beszélek, hanem a mangáról is, azaz lényegében az egész Inu-storyról... ha Rumiko lezárta volna a történetet, nem üldözték volna Narakut 150 részen keresztül, nem alakult volna ki a tipikus "erősödünk legyőzzük az ellent és van egy nagy főellenség aki mindig megússza de talán majd 3-4 éven belül, ha majd a nézői/olvasói népszerűség csökken, szépen befejezzük" - effektus, ami miatt nagyot csökkent a szememben az Inuyasha.

Hmm... nekem egyáltalán nem különleges, hogy Inu beveti legspécibb támadását, badabummmm, Naraku elmenekül, de majdnem megvolt, no nem baj, megyünk tovább. :roll: Az egy dolog, hogy érdekes a Kongoushuhát felturbózva látni, + Inu megint majdnem átalakul, de ez már volt egy párszor, ha nem is teljesen ugyanilyen formában... én, amikor az utolsó részt megnéztem, speciel fel voltam háborodva, hogy lehet így befejezni egy sorozatot... pont azok a kérdések maradtak megválaszolatlanul benne, ami a lényeg. Legalábbis nekem nem a tápolás, és új inkarnációk létrehozása/legyőzése a lényeg az Inuban, és szerettem volna, ha valami különlegeset látok 165 rész megtekintése után... nos, nem láttam. Biztos, hogy a manga miatt volt ez így, de a lényeg a lényeg: az utolsó special epizódok nem nyerték el a tetszésemet.

A Shichintaios részek tényleg jók. De ők is csak egy rakat új ellenség, akit csak úgy behajítottak a történetbe, csak ők hosszabb időn keresztül szerepelnek és kicsit érdekesebbek... de a megszokott séma nem változott.

Én pedig szeretem a rövid sorozatokat. Amiből "átjön" az anime világa, de tömörek, és nincs bennük (a kellő mennyiségnél több) filler, koncentrál a fő- és mellékszálakra. Igenis össze lehetett volna hozni mindezt ötven részben: a karakterek kibontakozására pont van elég idő, a konfliktus megismerésére és megoldására is van elég, és sztem elég lett volna egyetlenegy Kikyou-Kag-Inu szerelmi bonyodalom is, az sokkal hatásosabb lett volna, mint így. A Chokyuukai-szerű démonok kihagyásával megspórolhattak volna minimum 50 részt. Narakut pedig nem kéne a végtelenségig tápolni, elég egy megerősödés/átalakulás, hogy nagyobb legyen a feszültség, és kész...

EDIT
: Azért elég nagy a különbség az Inu és a Ranma 1/2 között... műfajilag is, meg úgy egyáltalán. A Ranma helyzetkomikumokra épülő, aranyos, vicces sorozat (szvsz), az Inu meg egészen másképp kezdődik/egészen másról szól.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Raizen: Kis off. Akkor a Scraped princess biztos tetszene neked. Abban még az utolsó részekben is olyan fordulat van, amire senkise számítana előre. Meg semmi töltelék rész.

Inu tényleg hosszú. A hosszú animék közül még mindig azért ez a legjobb.
De én úgyis a Kikyos Narakus részeket szeretem.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A hosszúság miértje ha jobban odafigyelsz szükséges rossz,hogy megfelelően ábrázolják yasha kötősését a csapathoz. Emberi lénye felé való áthajlása automatikusan kötődik a többiekkel való idő eltöltéséhez. Nem mondom, valóban vannak benne töltelékrészek, néhol idegeítő és már-már unalmas a folyton visszatérő Naraku, de belőle is többet tudsz meg, érzéseket ismersz meg, és okokat amiért létezik. Amúgy nehéz lett volna ott lezárni ahol az utsó rész véget ért de ezt már leírtam...anno
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kon-san írta:A hosszúság miértje ha jobban odafigyelsz szükséges rossz,hogy megfelelően ábrázolják yasha kötősését a csapathoz. Emberi lénye felé való áthajlása automatikusan kötődik a többiekkel való idő eltöltéséhez. Nem mondom, valóban vannak benne töltelékrészek, néhol idegeítő és már-már unalmas a folyton visszatérő Naraku, de belőle is többet tudsz meg, érzéseket ismersz meg, és okokat amiért létezik. Amúgy nehéz lett volna ott lezárni ahol az utsó rész véget ért de ezt már leírtam...anno
Pontosan. :) Szóval Raizen is mondta, hogy a jellemfejlődés a sorozat egyik legnagyobb erőssége, de ahhoz meg pont idő kell, 13 rész alatt nem lehet valakit "kifordítani önmagából".
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Titkos, azért ismerjük el hogy pl azok a részek ahol a kis majmok hülyélkednek, meg rókák vagy micsodák rohangásznak, illetve Shippou első szerelme, meg Soutáé, ami nagyon aranyos de tényleg meglehetősen unalmas, azok nem kellettek volna bele ^^; épp azért mert így is elég hosszú, és borzalmas nyomik XD
A CUlture festivalos részek viszont, meg amikor Inu megy hozzájuk fürödni/Kagome 'bemutatja' a barátnőinek, az viszont KEEEELLL mert akkorát animén nem hiszem hogy nevettem mint azon :D

Meg kell jegyeznem, jó volt egy értelmes eszmecserét olvasni ebben a topicban :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ainariel-hime írta:Titkos, azért ismerjük el hogy pl azok a részek ahol a kis majmok hülyélkednek, meg rókák vagy micsodák rohangásznak, illetve Shippou első szerelme, meg Soutáé, ami nagyon aranyos de tényleg meglehetősen unalmas, azok nem kellettek volna bele ^^; épp azért mert így is elég hosszú, és borzalmas nyomik XD
A CUlture festivalos részek viszont, meg amikor Inu megy hozzájuk fürödni/Kagome 'bemutatja' a barátnőinek, az viszont KEEEELLL mert akkorát animén nem hiszem hogy nevettem mint azon :D

Meg kell jegyeznem, jó volt egy értelmes eszmecserét olvasni ebben a topicban :)
Persze, hogy elismerem, fillerből van jobb és rosszabb, a rókásra pl. mondtam, hogy az még engem is lefárasztott. :lol: A majmos engem nem zavart annyira, egyrészt a Soul Crashing Boulder Claws (tényleg, kiváncsi vagyok ezt magyarul hogyan fogják fordítani, "Kőromboló, Lélekrabló"? XD) egy akkora poén volt, ami még így két év távlatából is megmaradt, másrészt a majmok "mestere" mondta el nekik, hogy merre ment Naraku, szóval ez az epizód azért nem csak 100% poénkodás volt, hanem a történetet is előbb vitte, még ha csak egy hangyányit is. A Souta-s részre tényleg én is csak azt tudom mondani, hogy aranyos volt, meg 1-2 vicces jelenet volt benne, de amúgy tényleg nem nagy szám. ::reliev:: Shippou első szerelme rész a mangában is volt, szóval nem értettem, csak arra tudok gondolni hogy a Shippo-fanoknak is kell valami, elvégre a kedvencük a harcok során legtöbbször valakinek a vállán ül, és onnan szurkol IY-nek, szóval a fillerben kaphat csak főszerepet. :wink: A mangát pl. ezért is szeretem jobban, mert ott azért alig van olyan filler, ami ne vinné előre a sztorit (most csak a "Shippo szerelme" rész ugrik be, meg az olyan fejezetek, amikor IY átruccan Kagome világába). Viszont nekem akkora bajom nem volt a fillerekkel, egyrészt egy kemény harc után jól esik az embernek kikapcsolódni, másrészt nekem a Ranma volt az első Rumiko animem/mangám, ami alapvetően vígjáték, szóval az IY-ben sem lep meg, hogy néha poénra veszik a figurát, még akkor is ha ez egy jóval komolyabb történet. :) (meg megint modhatnám, hogy a manga jobb több szempontból is, és az egyik az, hogy negyedannyi filler ha van benne, mint az animében :wink: )
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Érdekes, hogy mégis a sorozat második feléből származnak a kedvenc részeim... ^^ Amikor Rint elrabolják, és amikor Kohaku virágot visz... mindkettő nagyon szép volt, bár több ilyen készült volna a sok filler helyett :roll:
Az előzőekhez hozzátenném: Persze mindennek ellenére az Inunak megvan a maga egyedülálló hangulata, és sokszor jöt derülök a sorozat poénjain, tehát végülis nagyon jó az egész ^^ Éppen ezért talán kicsit kritikusabban szemlélem, mint egy átlagos animét...
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Inuyasha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.03.13. 13:17
Tartózkodási hely: középkori Nihon

Hozzászólás Szerző: Inuyasha »

Genki Minna-san!!

Tudjátok most hogy túl vagyunk a 2. képregény feszten. Nagyon szidják az Inuyasha-t. És mégis valahogy annyian szeretjük. Akkor nem értem, miért szidják?
Nekem például a 3. movie a kedvencem ::jthrill:: Nagyon KAWAII Inu no Taisho! Ahhoz képest hogy miennyi évet tudhat maga mögött helyesebb mint a fiai :D :D :D
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

tényleg elég hosszú anime,de lehetne hosszabb is. :-P mert egy ilyen "befejezéssel" (amit egyszerűen nem lehet lezárásnak nevezni)rontották el...remélem,megéljük,hogy a manga alapján folytatják még. :)
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Hát igen, azt én is meg szeretném élni :D
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Én még egyátalán nem láttam a végét. :(
Csak sokmindenki összehordott a végéről vmi cuccot vmi barlangról meg vmi savas trutyiról amiben Kagome állt amikor megmentette Inu-t :weh:
Valami ilyesmi?Vagy nem???
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

De, vmi ilyesmi ^^' De nem szabad hinni senkinek, túl sok elvetemült fanfic-író lézeng odakünn az éterben (wow, megszállt az ihlet xD), saját szemeddel kell látnod a befejezést... de előre szólok, nem leszel megelégedve :neutral:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Dawe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.01.18. 16:47
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dawe »

Hát én végignéztem, és nagyot csalódtam (a végében). Olyan érzésem volt, mintha nem azt tartották volna szem előtt, hogy befejezzék a történetet úgy, ahogy elvártuk volna, hanem az, hogy minnél több pénzt keressenek majd a mangával, amit így talán többen meg fognak venni. :neutral:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dawe írta:Hát én végignéztem, és nagyot csalódtam (a végében). Olyan érzésem volt, mintha nem azt tartották volna szem előtt, hogy befejezzék a történetet úgy, ahogy elvártuk volna, hanem az, hogy minnél több pénzt keressenek majd a mangával, amit így talán többen meg fognak venni. :neutral:
Igen, bár nem tudom, hogy a Sunrise-nak abban mi a haszon, ha Rumiko dögre keresi magát. :lol: (esetleg a manga felcsigázza a fanok érdeklődését, és nagyobb hévvel ülnek majd le az esetleges második szezon elé :wink: )
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Nem tudom, mi értelme lenne az Inuyashának "normális" véget várni. Imádott Rumikóm nem erről híres, hanem a remek karakterépítésről és a helyzetkomikumról (többek között). Azért szívesen látnám, hogy Naraku végleg a fűbe harap, de erre nem sok esélyt látok. Ez egy ilyen, végtelenített anime és kész. Akinek nem tetszik, ne nézze, szvsz.
Én persze nagy rajongója vagyok. ::jsmile::
Válasz küldése