Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Én az elején nem igazán kedveltem Kikyou-t mert idegesített h mindig Inu és Kagome közé állt de sztem jobb is így, ha nem állna közéjük akkor tök uncsi lenne és sok résznek nem lenne értelme és ki kellene hagyni meg úgy alapból hogy került volna Inu a fára?Kikyou tényleg fontos szereplő..amúgy is. ::umh::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem is az, nem szabad utálni csak azért, mert arisztokratikus a modora. És, hogy közéjük állt... hát, emiatt nem kéne aggódni. Biztosra veszem, hogy végül el fog tűnni, hiszen hiába szereti őt még mindig Inuyasha, ha egyszer meghalt. El kell majd engednie, más módja nincs annak, hogy ez a dolog rendeződjön. Hogy aztán ez mennyire fog sikerülni... majd kiderül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xelloss 2006.05.05. 15:10-kor.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Jó hozzáálás...nem azt mondom h Kikyou-t nem lehet utálni csak ilyen hülyeségekért nem érdemes :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én leginkább Kikyo és Naraku miatt kedveltem meg az animét.

A sorozat is onnan tetszett meg igazán amikor feltámadt Kikyo.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

az biztos,hogy jól megbonyolítja a dolgokat.^^ nélküle sokkal unalmasabb lenne a történet...vagy...legalábbis vmi mást kéne kitalálni.^^" az jutott eszembe,hogy Naraku az elején nagyon "termelte" az inkarnációkat(?)de később miért nem csinált már?minél több,annál jobb,lehetett volna egy kisebb serege.^^ az ékkőből is egyre több darabot szerzett...akkor meg?
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Kikérem magamnak!! Nekem Kikyou a kedvencem :) Kagome meg a legjobb úton halad afelé, hogy 100%-ig utáljam... (lsd. manga 455. fejezet)
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Nem akarok senkinek sem belegázolni a lelkivilágába, de én az Inu-t egy szóval tudom csak jellemezni:sablonanime, vagy divatanime. Ha belegondolunk, a cselekmény ugyanaz, mint a többi ilyesfajta animében. Van egy fiú, egy lány, szerelmesek, van egy főellenség, az megpróbálja őket kinyiffantani. Közben a 2 fiatal próbálja titkolni az érzéseit...unalmas. Na jó, abban, hogy egy kúton át közlekedik van egy kis fantázia, de ennyi. Egy időben én is szerettem, de szerintem akinek van internete, ezáltal el tud érni más animéket is, az nézzen meg pár komolyabbat is....pl:Air, Elfen Lied, ilyesmi...De természetesen ez csak az én egyéni véleményem. Mellesleg a grafikája elég elmaradott :weh:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én is sok animét láttam már, de Inut mégis szeretem, meg azt legalább lehet magyarúl is nézni.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

A legtöbb animét lehet "magyarul", na jó, magyar felirattal nézni. http://animeaddicts.interhost.hu....én innen szedem le a feliratokat...ez csak egy tanács volt :wink:
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Jah bocs, rossz volt a link...http://animeaddicts.hu...csak így simán :oops:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Felirat az más, mint a szinkron ,mert ha nézem az animét úgysem tudom a szöveget olvasni. Meg tévé nézés közben nem is szeretek olvasni, mert akkor nem látok semmit a filmből és így élvezhetetlen.

Ezért szeretem az a+-t, főleg a kedvenc magyar szinkronhangjaim miatt.

Már láttam sok animét japánul is, Pl az Inut is, de Inut legjobban magyarúl szeretem.

A többi kedvencemet is ezért várom nagyon, hogy lássam az a+-on, főleg a Scrapped princesst, ami számomra a legjobb anime.

Inuban láttad a zsoldosos részeket? Narakus és Kikyos részek mellett ezeket a részeket szeretem nagyon. Na meg a Sesshys részeket.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem nem kéne ennyire rossz szemmel nézni az Inuyashát, van olyan jó sorozat, mint bármelyik, sőt! Vannak olyan dolgok benne, amin érdemes elgondolkodni, mint pl. Kikyo, és Kagome kapcsolatán. Hogy milyen kapcsolat? Elmondom.
Az Inuyasha-Kikyo-Kagome szerelmi háromszög nemcsak Inuyasáéknak okoz gondot. Kikyonak egyszerre kell szembenéznie a múlttal, a jelennel, és a jövővel is... Egyszerre létezik két helyen, és testben, tehát az identitástudata is kérdésessé válhatna számára... Amint az meg is történt, amikor Naraku rászabadította Tsubakit Kagoméra, és találkozott korábbi önmagával...
Azt hiszem ebből is látszik, hogy az Inuyasha korántsem olyan egyszerű, meg sablonos, van mondanivalója.
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Igen láttam őket...Nahát Kikyo-fan vagy? Mondjuk Kikyo-t én is jobban szeretem mint pl. Kagomét...A szinkronokról és feliratokról. Tényleg kicsivel jobban követhetők a dolgok, ha le van szinkronizálva, de szerintem néha a magyar szinkron elég ratyi a japánhoz képest. Nem mondom, nekem is vannak kedvenc szinkronszínészeim(pl.Mózer Károly), de sajnos az A+ nem szolgáltat elfogadható tempóban új animéket, így rá vagyunk szorulva a feliratozásra.Bár azt hallottam, hogy nemsokára beindul az FMP Fumoffu az A+-on...végre egy kis újdonság.Megértem, hogy szereted, ha le van szinkronizálva egy anime, de sajna a magyarok elég lassúak, így nincs túl sok leszinkronizált anime...sajnos.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ignesis írta:az jutott eszembe,hogy Naraku az elején nagyon "termelte" az inkarnációkat(?)de később miért nem csinált már?minél több,annál jobb,lehetett volna egy kisebb serege.^^ az ékkőből is egyre több darabot szerzett...akkor meg?
Szerintem rájött, hogy azért az ivadékai ("inkarnáció" szót azért nem használom, mert nem fedi a valóságot, eredetiben ivadékok ^_^°) koránt sem olyan megbízhatóak, pl. Kagura is folyton ellene áskálódik, vagy Musou, akit kénytelen volt visszaolvasztani. A mangában most is van egy újabb ivadéka, név szerint Byakuya (eddigi legjobb véleményem szerint, vany sílusa :D). Szóval Naraku is rájött szerintem, hogy a minőség fontosabb, mint a mennyiség, és inkább kevesebbet gyárt, de azokat már jobban felügyeli. :wink:
Raisu írta:Kikérem magamnak!! Nekem Kikyou a kedvencem :) Kagome meg a legjobb úton halad afelé, hogy 100%-ig utáljam... (lsd. manga 455. fejezet)
O__O Miért, mit csinált szegény lány? ^_^° (olvastam a 455-öt, de most tényleg nem tudom, hogy mire gondolsz ^_^°)
Akane-chan írta:Nem akarok senkinek sem belegázolni a lelkivilágába, de én az Inu-t egy szóval tudom csak jellemezni:sablonanime, vagy divatanime.
Már akinek. :-P Amikor én kezdtem el nézni, még a kutya alig ismerte. Mellesleg "szeretem", amikor azért utálnak egy animét, mert "sokan nézik, fúj ez divat, ebbe már bele sem nézek." ::jsleep::
Akane-chan írta:Ha belegondolunk, a cselekmény ugyanaz, mint a többi ilyesfajta animében. Van egy fiú, egy lány, szerelmesek, van egy főellenség, az megpróbálja őket kinyiffantani. Közben a 2 fiatal próbálja titkolni az érzéseit...unalmas.
Szerintem nézd újra, az IY nem kizárólag erről szól. (nem mondom, hogy ez nincs benne, mert van, de nem csak eköré összpontosul a dolog) Naraku elsősorban nem őket akarja megölni, inkább pont IY-ék szomjaznak a bosszúra, Naraku főleg a szilánkokat gyüjtögeti, az más kérdés, hogy keresztezik egymás terveit. Jah, és ha az összes "ilyesfajta" anime sablon, akkor rossz az összes összes romantikus/kaland sztori? O_O (mert elég sok animében játszik főszerepet egy szerelmespár, és főgonosz is gyakran feltűnik)
Akene-chan írta:Na jó, abban, hogy egy kúton át közlekedik van egy kis fantázia, de ennyi.
Valóban, az IY-ben ez az egyetlen kreatív ötlet. :roll:
Akane-chan írta:Egy időben én is szerettem, de szerintem akinek van internete, ezáltal el tud érni más animéket is, az nézzen meg pár komolyabbat is....
Meg is tettem. Első netről letöltött animém az Inu Yasha volt. :D (Előtte és utána is láttam jópár animét, de az IY még mindig tartja magát :))
Akane-chan írta:pl:Air, Elfen Lied, ilyesmi...De természetesen ez csak az én egyéni véleményem. Mellesleg a grafikája elég elmaradott :weh:
Az Air-re gondoltam már, bár nem szeretem a drámát. Mellesleg úgy tudom abban is van szerelmespár... Az Elfen Liednél meg nem kell "divatabb" anime, elég benézned az itteni topicjába. Abból az első részhez volt szerencsém, elég is volt belőle annyi. Amúgy nem mintha ebben nem lenne valami Lucy és a srác között, de mindegy... Amúgy meg a komoly anime fogalma, nem feltétlenül egyenlő a véres/brutális/drámai animével.
Az IY grafikájával meg nem tudom mi bajod, nem mondom, hogy a legcsúcsabb technikát használja, de szerintem teljesen rendben van, és szép, semmiképpen sem elmaradott. (Azt, hogy nem nyomták tele CG-vel, valahogy nem sajnálom.)
Kép
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Titkos, ennyi erővel bemásolhattad volna az egész hozzászólásomat :lol: :lol: Nos, mint írtam, ez az én saját, egyéni véleményem. Mindenki máshogy gondolkodik, és ugyebár ez a topic arra való, hogy leírjuk a véleményünket az Inuról. És én megtettem. Ennyi.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Akane-chan írta:És én megtettem. Ennyi.
Ő meg reagált a hozzászólásodra. Ez egy ilyen fórum, joga van az embernek kommentelni a másik postját. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Inu ide vagy oda akkor is jó anime. :-P :D :D
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Titkos: Nem t'om, nekem kezd baromira elegem lenni a folytonos féltékenykedéseiből... Majd ha megmondja IY-nak, hogy szereti meg miegyéb és Inu azt válaszolja, hogy ő is ugyanígy érez iránta, majd akkor rendezhet jelenetet/haragudhat Inura. Arról meg nem is beszélve, hogy Kikyou szvsz baromira nem utálja, ő viszont annál inkább.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raisu írta:Titkos: Nem t'om, nekem kezd baromira elegem lenni a folytonos féltékenykedéseiből... Majd ha megmondja IY-nak, hogy szereti meg miegyéb és Inu azt válaszolja, hogy ő is ugyanígy érez iránta, majd akkor rendezhet jelenetet/haragudhat Inura.
Ebben van valami. :wink: Bár amikor először realizálta magában, hogy a Kikyou és Inu közti kötelék elszakíthatatlan (tudod, ekkor ment haza több napra, meg nem akart visszamenni, stb.), akkor a végén azért megmondta, hogy vele akar lenni, és IY is utalt rá, szóval azt úgy vettem, hogy valamenyire bevallották egymásnak a dolgot. :) (tudom, ez nem ugyanolyan... ^_^") A mostani fejezetben valamennyire mindkettőjüknek igaza van, Kagomét zavarja, hogy IY megint Kikyou mellett marad (abban azért igaza van, hogy mindig Kikyou után megy, ha kettőjük közül kell választania), Kikyou pedig megmondja, hogy az 50 évvel ezelőtti eseményekben Kagome nem játszik szerepet, ami igaz is, ezen nem kellett volna felkapnia a vizet.
Raisu írta:Arról meg nem is beszélve, hogy Kikyou szvsz baromira nem utálja, ő viszont annál inkább.
Igen, én is néztem, amikor arra gondolt, hogy "Kikyou utál engem". O_O Az egy dolog, hogy anno még megpróbálta megölni, meg sokszor bekavart, de az az ölési kísérlet sem arról szólt, hogy "haha, most végzek veled Kagome!", egyszerűen kellett neki a gyöngy, és ha már Kagome épp ott volt, akkor úgy gondolta, hogy őt is elintézi, és kettőt üt egy csapásra. Viszont kb. a manga fele óta teljesen rendes, úgyhogy Kagome beszólását (vagyis gondolatát) betudom kamaszkori túlérzékenységnek. :lol:
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem beszélve arról, hogy Inuyasha valószínűleg már megbékélt volna a dologgal, ha nem támasztják fel Kikyót. Innentől kezdve nem tud elszakadni tőle, mert bár tudja, hogy meghalt, és ebből adódóan már nem lehetnek egymáséi, mégis képtelen rá, hogy elengedje(valószínűleg a régi emlékek, vágyak miatt). Amíg ez nem változik, addig Inuyasha, és kagome kapcsolata nem fog tisztázódni :( .
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Szerintem majd a legvégén InuYasha Kagome-t fogja választani, mert nem tudnám úgy elképzelni az egész végét h nem Kagome-t választja. Kagome biztos akkor csak egyfolytában sírna, InuYasha meg lehet, hogy megbánná vagy bűnhődne az miatt, hogy Kagome-t elengedte. Én így fogom fel az egészet :) Mondjuk én abban bízok, hogy Kagome-t fogja választani :D
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Macsek04

Szerintem majd a legvégén InuYasha Kagome-t fogja választani, mert nem tudnám úgy elképzelni az egész végét h nem Kagome-t választja
Egyetértek. De aztis megérteném ha Inu Kikyou-t választaná...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Na, az viszont elég komoly dolog lenne, tekintve, hogy gyakorlatilag ugyanannak a nőnek a két formájáról van szó. Ha Inuyasha Kikyót választja, akkor(bármennyire is kedvelem), azzal azt mutatná, hogy képtelen elszakadni a múlt(já)tól, hogy a jövőbe nézhessen. És ez nem volna túl vidám dolog...
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Nem csak szomorú dolog lenne hanem azt mutatná h Inu igazából milyen gyenge lelkileg h nem tudja túltenni magát a múltbeli emlékein/sérelmein pedig ott áll előtte a jövő,Kagome és a barátai ott állnak mellette,mindenben segítik és ezt úgy hálálná meg nekik h visszatér egy olyan nő karjaiba aki már régen halott...amugy sztem ennek Kikyou se örülne és nem hinném h boldogok lennének... ::jumph::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Hát igen. Nagyon szomorú lenne. Én biztos elsírnám magam ::bawl:: Mindig sírok ha InuYasha miatt Kagome-t szomorúnak látom, de én már csak ilyen vagyok. ::jumph:: Ettől még nagyon szeretem InuYasha-t ::daisuki::
Válasz küldése