Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Hát ott van elöszőr is Suzuna akibe szerelmes lett Shippo, meg itt van Souten aki szvsz szerelmes lett Shippoba. Én mondjuk ezt az utobbit favorizálnám.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:kb egy oldallal ezelött feltettem egy Tsubakis kérdést amire még nem kaptam választ, de érdekelne. ötlet valakinek? (nem célzás Titkos XD)
Tsubakival az a gáz, hogy a mangában és animében elég más volt, a mangában mintha meg sem ölték volna, csak eltűnt, animében meg ugye átalakult valami démonná, akit végül levágtak, de az a baj, hogy elég rég láttam már mindkét verzióban a Tsubakis részeket, úgyhogy ennek majd utána kell néznem. ^^" Arra én is emlékszem, hogy a démonírtók adták át Kikyou-nak a követ, de lehet Tsubaki azért hisztizett, hogy miért nem neki adták. :D A mesterrel is volt ott valami kavarás, de tényleg nem emlékszem, meg fogom nézni, aztán leírom a véleményemet. ^^"

Shippou-hoz passzolna valami rókalány, a legutóbbi hülye rókás fillernek annyi értelme mindenképpen volt, hogy láttuk, hogy Shippou nem az egyedüli a fajtájából. :dirr:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

köszi :D

Kirarának ne keressünk valakit ha már boronálós kedvetekben vagytok? :dirr: nehogy már ő kimaradjon a jóból
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Inkább ne...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

mér' az olyan Fun! :dirr: (kicsit áltsuliban érzem magam*nosztalgiázik*)
Avatar
mokuczy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.06.03. 10:50
Tartózkodási hely: at home
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mokuczy »

aszem volt egy rész amibe volt egy ugyan oan macska, de a nevét mán nem tom és képét se talaltam. :roll: de biztos hogy volt. :-P
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Kuroro volt, de őrá már valaki "lecsapott" mint az epizód végén kiderült XD
mellesleg csak poénnak szántam a felhívást amit :dirr: hivatott jelezni de már mind1... a szereplők magánéletét majd Rumiko elintézi *pont*.
Avatar
mokuczy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.06.03. 10:50
Tartózkodási hely: at home
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mokuczy »

mi a véleményetek kougaról? szerintem szimpi a srác, csak egy kicsit sajnálom a szegénykét. ő nem fog csatlakozni a bandához? :D :-P
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Nem hiszem, mindig is magányos farkas volt :)). Szerintem a maga módján nagyon lendületes karakter, habár úgy érzem, hogy néha csak arra használja fel a mangaka, hogy enyhe poént csöppentsen a mangába...., (InuyashaxKagomexKouga). Azonban nekem nincs semmi bajom a karakterrel, sőt kedvesnek találom, amellett, hogy csökönyös és gúnyos énjét mutatja a világnak XD.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hát kouga sztem is nagyon aranyos :) de én is sajnálom kicsit. viszont élvezem hogy miikor ő ott van akjkor inuyasha mindig féltékeny lesz ::jeye::
Kép

life is pain, get over it
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kougat sose bírtam elviselni. Kagura igazán lekaszálhatta volna, mikor bosszút akar állni. De legalább Naraku megölné a végén.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Kouga-t bírom, egyik kedvenc szereplőm. ^^ és úgy szeretem, amikor Inuval vitatkoznak. Egyik kutya, másik eb... XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

egy teljes oldal az inu-s topikban nélkülem?!

:D
Narumi, miyume - ARIGATO ::jsmile::
szerencsétlen shippou és kirara... shippou csak egy kölyök, Kirara meg még beszélni sem tud...nemtommijöttittnektek.

amúgy kismillió kép van a felnőtt Rinről amelyek között akad egypár figyelemreméltó.

nemtudommár kimondta hogy SotaxRin ...hát no comment. Másrészt meg Sotának már van csaja.
-azon a jeleneten az animében amikor a kertben van éjjel sota meg inu úgybesírtam hogy anyám bejött megkérdezni mi baj
:dirr:

Kouga-t énis birom. Olyan igazi középkori srác, attól függetlenül hogy farkas :D nekem például a legjobban az ő karakterén keresztül jön át hogy ez a Középkori Szellemjárta Japán.

Ami me Kagura x Sesshou-t illeti... annak legalább van logikája és még abszurdum se lett volna.

Naésakkor most PONT a párosításokra :mrgreen:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Ayumie írta: Naésakkor most PONT a párosításokra :mrgreen:
amen
XD én már próbálkozom egy ideje de nem jött be, még a hülyeségekre is lecsaptak.....
kougát én csak akkor bírom amikor inuval oltják egymást- egyébként semleges
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

miyume írta:most akkor hogy volt ez a Tsubakis dolog? elvileg Sango nagyapja bízta a követ Kikyora- akkor meg Tsubaki mit hisztizett hogy a mestere nem őt választotta? lemaradtam valamiről vagy baki?
Mivvel most volt az A+ nem rég a RTL-n meg még mindig ezzen piszmognak ezért aránylag frissek az újra nézéseim. Persze ez az anime verzsön.
Az animeben úgy volt, hogy Tsubaki mestere vigyázott a 4 lélek ékkővére. Ő adta oda Kikyounak. Pontosabban azt nem látjuk, hogy oda adja csak következthetünk Tsubaki hisztijéből amire kérdőre vonja mesterét, hogy miért annak a fruskának adta oda és miért nem neki. Szvsz ez megint csak egy kis változtatás a készítők részéről. Öszintén szólva ez csak a rajangokat köti le. Az egyszeri nézőnek az annyira nem tünik fel.

Kouga: Komolyan mondom nem kedvelem a tagot, nagyon nem kedvelem. Akkora arca van, csak nem tudom mire. Nyomult azzal a 2 ékkőjével amíg nyumulhatott, meg stilusa sem jött be nekem. Egyátalán nem hiányolom a tagot.
Ami a bandához való csatlakozást illeti. Ahogy mondták ő magányos, bár volt rá alkalom, hogy a kis csapatnak segített vagy a csapat segített rajta.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

iskariotes írta:
Az animeben úgy volt, hogy Tsubaki mestere vigyázott a 4 lélek ékkővére. Ő adta oda Kikyounak. Pontosabban azt nem látjuk, hogy oda adja csak következthetünk Tsubaki hisztijéből amire kérdőre vonja mesterét, hogy miért annak a fruskának adta oda és miért nem neki.
de az anime elején még úgy volt hogy a démonirtók adták Kikyou-nak a követ merthogy az ő falujukban keletkezett és náluk volt, de ők nem tudták megvédeni és tisztán tartani- akkor még Tsubaki mestere a kanyarba se volt nemhogy dönthetett volna róla hogy kié legyen. vagy ő ajánlotta be a démonirtóknak Kikyout és nem Tsubakit? akkor erre viszont ki kellett volna térni, de ennek nyoma sem volt
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
1. Valóban a Szellem írtókl falujában keletkezet a S.n.T.
2. Azért adták Kikyonak mert évszázadok során több embernél/szellemnél is megfordult. Amikor egy démonból kiszedték akkor annyira be volt szennyezve, hogy meg kellet tísztitani ezért elvítték Kikyo-hóz.

A Tsubakis storyban pedig úgy van, hogy Tsubaki mestere adta oda a szent ékkővet Kikyonak.

Ez egyértelműen baki. A készítők nem hisszem, hogy nagyon bele gondoltak ebbe, hogy a 28-ik részben ezt mondtuk a hatvan egynéhányadikban pedig mást.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én is erre gondoltam- azért ez elég nagy baki, ilyenekre igazán odafigyelhetnének mert így kb 4-5 epizód válik teljesen értelmetlenné
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jól megkavarták a sztorit, az tény..
mondjuk ha nagyon akarod és nagyon van fantáziád egy kis fikcióval összelehet kötni a kettőt ésakkor még elnézed a készítőknek ezt a bakit.
Mellesleg lehet hogy aszitték hogy elfelejtjük ::japhaha:: hogyisvolt az erdeti :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Az a baj, hogy több résznek más-más a rendezője. EElképzelhető, hogy így nehezebb egy ilyen témát feldolgozni, bár gondolom a forgatókönyv ugyanaz. Szóval én sem értem, hogy néha miért kavarnak be.

Bár én Tsubakinál egyértelműen azt szűrtem le, hogy Kikyou erejére féltékeny valamint arra, hogy birtokolhatja a Shikon no Tama-t. Itt már önmagában kezdődnek a konfliktusok. Tsubaki lenézi Kikyou-t, amikor szerelmes lesz egy félig szellembe, és ekkor támadja meg. Az animében úgy van, hogy a szellemirtók egy esős napon beállítanak Kikyouhoz, elhozva a Négy Lélek Ékkövét, mivel azt már nem tudták emgtisztítani, rábizzák a mikora. És tényleg itt a baki, mint egy elvarratlan szál, megjelenik egy másik cselekményrész, melyben Tsubaki mestere adta oda neki az ékszert. Elképzelhető, hogy mestere utasítására vitték Kikyouhoz a követ?

Nekem például nehezn tisztul le Kikyou és Inuyasha közti "ármány" is... Kicsit bonyolultan volt megoldva, hogy van 120 részt kellett várni rá. míg a kis Kaede szemével láthattuk az eseményeket >.<
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ayumie írta:Mellesleg lehet hogy aszitték hogy elfelejtjük hogyisvolt az erdeti
Erre én is gondoltam, mert hát azért erre csak InuYasha fan figyel fel, az egyszeri néző pedig nem nagyon törödik vele, hogy mi is az igazság.

Tsubakit leginkább az hajtotta előre, hogy mindig fiatal és szép maradjon, ehhez az S.n.T. akarta felhasználni ami, ugye Kikyounal volt szóval első konfliktus forrás.
Meg aztán a sötét pappnőnek igen csak rosszul eshetett, hogy Kikyou vigyázz az ékkőre és nem ő aki rangban régebben felette állt.

Arra valahogy nem emlékszem, hogy Tsubaki lenézte volna Kikyo-t azért mert szerelmes lett volna egy félszellembe. Arra viszont igen, hogy meg átkozta, hogy ha egyszer szerelmes lesz akkor gyengüljön meg az ereje. Vélhetőleg ez is kőzre játszhatott a későbbiekben abban, hogy azon a bizonyos napon nem érezte meg Naraku jöttét.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nah, a mangában elolvastam újra a Tsubakis részt, és ott semmilyen mester nem szerepel. Tsubakinak kellett volna a kő, hogy örökké fiatal maradjon, ezért megpróbálta elvenni Kkiyou-tól. Aztán innentől ugyanaz, mint az animében, leszámítva, hogy itt csak egyszer csatáznak, mert miután Kagome megtöri az átkot, és visszaveri rá a shikigamit, elmenekül, de a démonok elfogynak a testéből, így elveszti az erejét. Szóval ez a kavarás a mesterrel egy animés filler-beillesztés volt, aztán lett is belőle zavar... Mangában csak annyi volt, hogy a démonírtók választották ki Kikyou-t a gyöngy őrzésére. Amúgy én ebben a "szerelmi átokban" sem vagyok biztos. Eddig csak egy helyen olvastam róla, meg most iskariotestől, de a mangában erről sem beszéltek, én simán úgy értelmeztem a dolgot, hogy a papnői erők koncentrációt igényelnek, és mivel Kikyou jobban kezdett IY-re "koncentrálni", ezért így járt. ^^" XD (Ahogy pl. Kagome sem tud matekdogát írni, ha IY-re gondol. XD)
Kougáról: Végülis nem voltam hatalmas fanja, de szerintem fontos szereplő, és sajnálom, hogy a mangában nem szerepelt azóta, hogy kikerültek a lábaiból a szilánkok. Pedig a Goraishi erejével még érne valamit, szerintem neki az az egyik legnagyobb baja, hogy nagyon a szilánkokra utalta magát. Remélem a végén visszatér majd, mert nekem azért kicsit hiányzik. :(
Aiko: Jah, azzal az "50 évvel ezelőtt" dolgokkal is volt pár kavarás, szóval én örültem, hogy animében csináltak róla egy ilyen lineáris öszefoglalást, mert a mangából is össze lehet rakni, de ott csak flashbackek vannak róla, meg ugye a szereplők párbeszédeiből áll össze a kép. Mondjuk tényleg jobb lett volna, ha korábban magyarázzák meg, nem a sorozat utolsó harmadában... :? (Amúgy szerintem ez a special volt az egyik legszomorúbb IY epizód az animében, engem kiütött kb. egy napra. T_T A mangában is csak az azóta történt halálesetek érték el ezt a színvonalat drámában szvsz.)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

:3 köszi a Tsubakis infót, így mostmár érthető- megint a fillerek bűne... miért nem lehet odafigyelni, hogy ne kavarják össze a dolgokat sosem fogom megérteni, csak pisloghatok néha hogy mi van
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nah, kitisztult a kép, Titkos :D

Kougáról meg: '
szerintem neki az az egyik legnagyobb baja, hogy nagyon a szilánkokra utalta magát.
van benne valami...erről jut eszembe hogy mivan amikor Inu kard nélkül harcol.... jelentős a változás, bár ő főhős és talpra áll :mosoly:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A kard az más, az a saját fegyvere. :) Hasonló Kougának is van már a mangában, csak az nem kard, de ezért nem értem, hogy miért nem használja azt.
Kép
Válasz küldése