Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Én nem nagyon értem min megy itt a rugózás. Honnan lehet Sesshomarunak utóda:
1. Talált valakit akiben meglátta a trónörökös lehetőségét és kinevelte azt.
2. Bele szeretett egy random nőben aki gyermekkel áldotta meg.
3. Megismerkedett vele egy fél-démon nőstény és tőle van az utód.
4. Feltámasztotta/újra kreálta Kagurát vagy OMG magát Kikyout.
5. Szimplán az anyja kiházasította egy arra érdemes démon hadúrnőhöz.
6. Sesshomaru sama szeszélyből feltámasztott valakit.
7. Valaki ellopta az ő magját.
8. Végig Shippout látjuk aki így szopatja Sessht.
9. Ahogy Ricz mondta: "lettek".

Rin+Sess: Szerintetek hány pasi/srác mert kikezdeni Rinnel amikor mindenki tudta, hogy a Nyugati Földek ura Sesshomaru sama az ő "nevelőapja"? Vélhetőleg kevesen. Egyrészt. Másrészt. Sessh minden bizonnyal érez/érzett valamit Rin irányába, de biztosan nem apai szeretet. Ha egyszer esztendőkkel később megkívánta akkor a magává tette és részéről ennyi, a következmények nem az ő hanem Rin problémája. Valamilyen törődést biztos adott, de gondolom csak azért, hogy Inu ne tudja a szemére vetni, hogy rossz apa.

Btw. Ebben a sorozatban különösen sok a "nem hagyományos" családi modell. Sango családja (apu, anyu kiiktatva), Miroku (helló nőcsábász apa), Sesshomaru (csá lelépő fater aki megcsalta muttert), Inuyasha (szia elhagyó apa, fitalon meghalt anya), Shippou (üdv családírtás) Kikyou (cső csonka család) Kagome (szervusz halott apa és nagyszülők). Ebben a csapatban a Rin + Sessh páros még egy egészen normális kombót alkotnának.

Ja igen! Az utolsó variáns: Kagome + Sessh: Mi van?!

Amúgy rájöttem, honnan ismerős a kis csávó innen valamint eminnen.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Elég spontán komment lesz, de szerintem is "lött valahogy a gyerök, oszt' kész" helyzet van Sesshomaru gyerekét illetően. Az persze egy dolog, hogy a sztori mindig is Sessh elérhetetlenségét hangsúlyozta ki a legtöbb szereplő számára, de szerintem Rumikotól abszolút kitellik, hogy vagy "talál neki" egy méltó asszonyt, vagy ez az sztori a démonvilág hierarchiáját fogja jobban kibontani a gyerekeken keresztül, úgy meg nem elképzelhetetlen, hogy Sesshnek kerít egy asszonyt az élet ilyen-olyan formában.
Kép Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Tisztességes InuYasha fanok közben kiderítették, hogy ha a RinxSesshomarou kapcsolatnak van alapja akkor azt az Asatte dráma CD 4. száma adhatja meg. Amit angolul itt lehet elolvasni. De, ha ez nem lenne elég akkor ott van még ez a szám is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Leju
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.05.22. 11:05
Nem:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Leju »

Elképedtem amikor megláttam, hogy Inuyasha folytatás. Bár az a kérdés hogy Sesshomarunak hogy lett gyereke engem is foglalkoztat. Én a RinxSesshomaru kapcsolatra szavazok de hát ki tudja. Reméljük az anime során ez is kiderül :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ha jól emlékszem, a Négy lélek ékkövével lehetett utazgatni a kúton át. (többek között)

Részemről abszolút logikus a RinxSess, egyrészt a feljebb említett ok, hogy inkább csak egy person of interest volt a Sess Rin esetében, sosem gyám, illetve akkori Japánban, igenis abszolút normálisnak találom azt is hogy Sessnek tetszedjen egy idősebb Rin, vagy egy idősebb Rinnek tetszedjen egy Sess. És a szintén feljebb elhangzó ok, hogy mindenki tudta Rinről ki védelmezte korábban, is elég nyomós ok. Sőt, megkockáztatnám, hogy Rinnek még a gyerek szemében is Sess már egyből herceg volt lóháton. Nem furcsa.

Inkább a fiúnak tűnő lánykari a furcsa, ha ráadásnak kap egy olyan szinkront aki sűrűn játszik fiút is, akkor már lehet túl sok lesz nekem a pcség. Mert amúgy emelett, Sangoról már megtanultuk, hogy a harcoló és kalandozó nők, akkoriban NAGYON NEM VOLT DIVAT, most meg tessék itt van három is. Oké....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Leara »

Most már 10 részt letudtam a folytatásból, de továbbra is valahogy csak fanfictionként tudok erre az egész Yashahime sorozatra tekinteni. Azt meg kell hagyni, hogy Moroha karakterét jól eltalálták, emlékeztet a szüleire, de igazából Setsunával és Towával sincs különösebb bajom. Viszont rendkívül idegesít, hogy ilyen csigatempóban csepegtetik a lényeges infókat és még mindig nem derült ki semmi arról, hogy mi van a szülőkkel. Oké, tudom, az eredeti Inuyasha is tele volt "monster of the week" meg filler epizódokkal, de akkoriban valószínűleg még türelmesebb voltam... :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Amikor elindult a folytatás, nem volt időm elkezdeni, azóta pedig gyanússá vált, hogy nem foglalkozik a sorozattal senki Twitteren (sem). Így érthető, hogy mi ez a nagy csend körülötte, köszönöm. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nálam jegen van nyárig. Mivel egy shounenről beszélünk továbbra is, nem csoda, hogy nyúzva van. Szerintem általánosan a nézők lettek türelmetlenebbek, hiszen manapság már inkább a Netflix jellegű bedarálásokhoz vagyunk szokva.

Én sem hallok semmi visszhangot sehonnan a sorozatról, amúgy. Nyáron viszont majd sikerül ezt is darálni egy kicsit, mert lesz elég rész. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szvsz gagyi az egész, egyik barátom követi, plusz nézegeti róla a Tumblr postokat (szóval csepegnek nekem is az infók, még úgy is, hogy én nem nézem) és hát van ott visszhang bőséggel, épp csak nem túl pozitív. :D Vagy emlékszem, Mondo Facebook oldalán kiraktak egyszer egy körkérdést, hogy kinek mi a véleménye a sorozatról így a félidő környékén (mert ebből szvsz nem lesz neverending shounen, 26 rész lemegy, aztán kalap-kapát) és kb. mindenki így: "Csalódtam-csalódtam-csalódtam"... :dirr: A Borutó normálisabb bőrlehúzás volt a Narutóhoz képet, mint ez a Yashahime a régi yashához. :? Morohán kívül az összes új kari totál sótlan, a régiek kb. mind árnyékuk önmaguknak, a quality is rendesen lejjebb lett csavarva (linkelhetek képösszeállítást arról, hogy az elvileg "jégcsap" Sesshoumaru milyen részletes arcmimikával rendelkezett a régi sorozatban és ahhoz képest milyen minőségű "surprised Pikachu" mém-fejjel reagált a saját gyerekeire...), a történet meg olyan szinten semmilyen, hogy nem is csodálom, hogy aki nézi, az is kb. a "shipping háborúról" beszél inkább, mert hát érdemi sztoriról egyenlőre nem nagyon lehet. :dirr: (Jóslatom: a végére majd bedobnak valami seggből előrántott random gonoszt, akiről ki fog derülni, hogy minden kavarás, ami az eredeti sorozat óta történt, az ő számlájára írható, majd leverik egy olyan igazi "filleres", lehangoló harc közepette és happy end. XD Hacsak nem akarnak tényleg minden karit meghempergetni a sárban és esetleg még Narakut is feltámasztják, hogy ő végezze be ugyanígy... XD) Ja és ha már shipping: a szartortára az tette fel nálam a cseresznyét 1-2 hete, hogy
SPOILER
canonizálták a Sessh x Rin kapcsolatot. Jó, az Isk által linkelt Drama CD, meg hasonlók utaltak rá, hogy valakinek a Sunrise-nál ez a main shipje és nagyon gyúr arra, hogy ha már Rumiko erre nem adta áldását az eredetiben, akkor ő csak azért is keresztülvigye, de szerintem változatlanul gáz, hogy valaki lefekszik a nevelt lányával, még akkor is, ha a mémmé vált "pedomaru", age-gap dolgot kiveszem a képből.
A papírvékony "történet" meg egyébként mint valami rossz szappanopera, vagy tucatfic: mindenki eltűnt, bebörtönözték,
SPOILER
(Rin pl. egy fába van/volt zárva vagy mit hallottam? XDDD)
lelki vagy egyéb tekintetben megnyomorodott, stb. Szóval oké, hogy azt már az első concept artokból és hírekből lehetett sejteni, hogy ez egy ilyen lelketlen fanfejés lesz, ami főleg a nosztalgiára épít, de még így is sikerült alulmúlni a várakozásaimat. (Ja, van azóta új OP-ED páros...gagyik, mint az elsők voltak. :dirr:) Egyik barátom mondta jól: "Reméljük a Pierrotos Boruto és a Sunrise-os Yashahime után nem fog mondjuk a Bones is úgy felébredni egy napon, hogy "Hé, tudjátok mi kell ide? "FMA: Revenge of the Homunculi" című folytatás X évvel a Brotherhood vége után!" :dirr: Értitek, ezek után már minden (amúgy teljesen korrektül lezárt) sorozatnál ki lehet majd találni, hogy van az a pénz, ami miatt még belefér egy ilyen folytatás-spinoff szétbarmolás, amit hozzátoldanak a végéhez. A Sunrise-ban meg az ilyen Cross Angék és Yashahimék után már végképp semmi bizodalmam nem maradt a jövőre nézve, az egykori kedvenc stúdióm mostanra kb. "egy lett a sok közül", sőt, a Bones pl. beelőzte. (Az új Code Geass-ekhez még nem volt bátorságom, ezek után egyre kevesebb van, jegyzem meg...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2021.01.21. 13:46-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem teljesen off, a témához valamennyire adekvát, szóval maradhat: Bennem ilyenkor mindig az a gondolat röppen fel legelőször, hogy mikor elővesznek ilyen 5-10-20 (vagy még régebbi) cuccokat a tehénfejés célzatával, akkor kikben látják a kedves készítők az elsődleges célközönséget? A régi rajongókban? Amennyiben igen, úgy illene érzéssel és alázattal nyúlni az adott anyaghoz, pláne, ha teljesen lezárt, komplett szériákat piszkálunk megint föl. Esetleg az újakhoz? Akkor eleve minek már meglévő brandekhez nyúlni?! Ja, mert ott eleve tálcán van kínálva egy, már meglévő, felépített világ, szóval egyszerűbb és kényelmesebb, mint a nulláról felhúzni valamit + a kasszáknál is jobban cseng a bejáratott franchise címe, mint valami vadiúj IP. Esetleg régi ÉS új rajongókhoz vegyesen? Na, ez az, amiben japán barátaink nagyon a sor végén kullognak, mert valahogy sosem sikerül nekik az a mutatvány, hogy mindkét réteghez egyszerre képesek szólni, legalábbis hiába töröm magam, egyetlen olyan cucc sem jut eszembe, ami eleget tenne ennek a kritériumnak.

Titkos hsz-ét és kifakadását teljesen megtudom érteni: Én az elmúlt évek során durván megszívtam az ilyen Berszarkokkal, Steins;Gate 0-kkal, LoGH DNT-kkel, meg revitalizált Kino no Tabikkal a megszívható minden egyes helyi értékét, szóval elhatároztam, hogy a jövőben masszív ignore-on lesz az összes ilyen silány produkció, pláne, ha lezárt sztorikhoz nyúlnak hozzá, mert az egyenesen a halálom. Szabályerősítő kivétel, ha véletlenül pont jól sülne el az ilyesmi, amiben egyelőre az Aria prímán teljesít, nem véletlenül várom a márciusi filmet. Az általános sztenderd viszont nem ez szokott lenni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nos, ennek az egész (rossz fanficnek is beillő) trainwrecknek a legnagyobb pozitívuma, hogy múlt hónapban végre véget ért. :dirr: Erre mit kaptunk az utolsó rész végén? Ezt. Reméltem, hogy miután valamelyik Sunrise-os stúdióvezér kiélte a 20 éve a fiókja mélyén tartogatott Sess x Rin fanfic igényét (mert más értelmét nem nagyon láttam ennek az egész izé létezésének...), végre elfelejthetjük ezt a borzalmat, ám könnyen lehet, hogy szenvedéseink még csak most kezdődnek majd. Maradjatok velünk további filler-kalandokra, jellemrapelt régi szereplőkre, gagyi új szereplőkre, Tesco-gazdaságos Narakura (Kirinmaru), a régi sorozatból pofátlanul lopott elemekre (Négy Lélek Ékköve -> valami három "szivárványgyöngy", ami a csajoknál van, de ez csak egy példa a sok közül) és még sok egyéb mesteri rendezői húzásra. Lassan komolyan visszasírom a Cross Angélát, az legalább nem egy létező, szeretett, jobban megírt klasszikus franchise-t alázott szénné, hanem original szerencsétlenkedés volt. (Lehet írtam már ezt, de kb. úgy aránylott ez az egész Yashahime a régi IY-hez, mint Disney-féle SW a Lucas-érához.)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta: 2021.04.03. 17:29 Nos, ennek az egész (rossz fanficnek is beillő) trainwrecknek a legnagyobb pozitívuma, hogy múlt hónapban végre véget ért. :dirr: Erre mit kaptunk az utolsó rész végén? Ezt. Reméltem, hogy miután valamelyik Sunrise-os stúdióvezér kiélte a 20 éve a fiókja mélyén tartogatott Sess x Rin fanfic igényét (mert más értelmét nem nagyon láttam ennek az egész izé létezésének...), végre elfelejthetjük ezt a borzalmat, ám könnyen lehet, hogy szenvedéseink még csak most kezdődnek majd. Maradjatok velünk további filler-kalandokra, jellemrapelt régi szereplőkre, gagyi új szereplőkre, Tesco-gazdaságos Narakura (Kirinmaru), a régi sorozatból pofátlanul lopott elemekre (Négy Lélek Ékköve -> valami három "szivárványgyöngy", ami a csajoknál van, de ez csak egy példa a sok közül) és még sok egyéb mesteri rendezői húzásra. Lassan komolyan visszasírom a Cross Angélát, az legalább nem egy létező, szeretett, jobban megírt klasszikus franchise-t alázott szénné, hanem original szerencsétlenkedés volt. (Lehet írtam már ezt, de kb. úgy aránylott ez az egész Yashahime a régi IY-hez, mint Disney-féle SW a Lucas-érához.)
::bawl:: ::bawl:: ::bawl::

Neeehhhem lehetett ilyen rossz! Én még mindig nem akarom megnézni nyárig. De most ezután ... egyáltalán nézzem meg vagy ki fogok borulni és elrontom a gyerek korom? No szpojlerz, plz.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az van, amit Junchi is pedzegetett itt fentebb: a régi rajongók csalódni fognak benne, mert az eredetihez mérik, amitől szvsz messze elmarad minőségben, aki meg valamiért ezzel kezdi az ismerkedést az IY univerzummal, az csak nézni fog szerintem, hogy ebben mi az a fantasztikum, ami egy generációt animefanná tett. Illetve személyes véleményem, hogy ha "igazságosan versenyeztetjük" és mondjuk gagyi-spinoffként más gagyi-spinoffokkal állítjuk párhuzamba, szvsz még azok között is eléggé sereghajtó lenne, szal pl. egy Boruto a Narutóhoz képest sokkal inkább megőrizte annak szellemiségét, illetve megkockáztatom, hogy értelmesebb nyúlt hozzá ehhez az egész "a korábbi főszereplő gyerekeinek új története" sémához, mint a Yashahime, ami az én szememben valahol "duplán durva", dehát ez van. Aztán persze lehet, hogy én Rumiko-fanként extrán allergiás vagyok erre az egészre (ugye én már az első naptól fogva eleve úgy álltam hozzá ehhez az egészhez, hogy "egyáltalán miért van erre szükség?"), de nem egy olyannal is találkoztam, aki bőven "nyitottan állt hozzá", mégis koppant legkésőbb úgy a sorozat közepére/végére. Amúgy minden részletre kiterjedő leírást én sem tudnék adni róla, mert nem néztem percről-percre az első résztől az utolsóig (egyszerűen ez tipikusan az "annyi is elég volt, amennyit láttam belőle" esete :dirr:), de aki esetleg végigszenvedte, az nyugodtan nyilatkozzon, hogy szerinte megérte-e a belefektetett idő/energia, hozta-e a cucc a régi IY szintjét, stb. (Leara írta itt korábban pl., hogy ő a 10. részig eljutott, nem tudom, utána "kiesett"-e, vagy mi történt... XD)

Illetve ez már inkább ilyen átfogóbb Sunrise-fanelmélet lesz most részemről, de őszintén szólva nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy az utóbbi években ezzel a stúdióval is valami hasonló történt, mint pl. a Blizzarddal. Mert mi is történt ott? A mai napig nyomatják, hogy "mi vagyunk a Blizz, fuck yeah!", meg "30 éve a pályán!", meg ilyesmi, viszont aki figyelte a híreket, az láthatta, hogy Mike-tól kezdve Chris-ig mindenki elhúzott a cégtől, mostanra maradt a pénzelszívó Kotick, meg a szolgalelkű Brack és ez lenne a "Blizzard". Ahogy valaki fogalmazott: "Blizzardnak lehet-e még nevezni, ha kis túlzással azon emberek 90%-a már rég lelépett, akik "Blizzarddá tették"?" És ez ugye meglátszik a produktivitásukon, meg az azóta tartó kommunikációjukon + fanokhoz való hozzáállásukon is. Na, animestúdiók szempontjából messze nem vagyok ilyen naprakész, nem is biztos, hogy pontosan úgy működnek, mint egy játékcég (pl. 1-1 rendező sem mindig 1-1 céghez van "hozzákötve"), szóval csak annyit mondanék, hogy el nem tudom képzelni, hogy mi történhetett a Sunrise-al is, akik a 80-as években még Dirty Pair-eket, a 90-esekben Escaflownéket és Cowboy Bebopokat, a 2000-resekben meg Inu Yashákat és Code Geasseket adtak a világnak, hogy aztán az utóbbi 5-10 évben csak ilyen Cross Angékre, meg Yashahimékre teljen nekik, de valahogy egyfajta általános minőségesés érződik náluk is, méghozzá igen durván. Teljesen olyan, mintha tőlük is elhúzott volna az összes olyan ember, akinek volt valami fantáziája, ötlete, víziója, és mostanra csak az ilyen "önálló nulla gondolatom van" jellegű emberekkel vegetálgatnának, akiknek csak arra telik, hogy a korábbi, sikeresebb címeikről húzogassák le a rókabőröket. (Ugye ez utóbbit a Yashahime esetében magyarázni sem kell, viszont pl. a Cross Angéla karadizájnjában, stílusában, fanservice elemeiben, sőt, némileg még a történetében is szintén egyfajta "Code Geass utánérzés" akart lenni, csak ugye ott is a színvonallal voltak súlyos gondok... Ilyenek persze más stúdiónál is előfordulnak, pl. ha emlékeztek rá, a Kabanerit anno csak azért csinálta meg a Wit, hogy két Shingeki szezon között a hype-ot meglovagolva szakítsanak némi zsét a Titán-fanokról, csak egy Sunrise-tól én azért többet várnék.) Persze mondom, ez csak egy elmélet a részemről, lehet még mindig azok dolgoznak a cégnél, akik eddig, csak ilyen brutálisan kiégtek, de mindenképp szomorú a helyzet.

Illetve még az IY-re visszatérve: írta itt Leara is, de máshol is láttam már, hogy "na jó, dehát a régi IY-ben is volt nem egy ilyen "demon of the week" epizód, meg fillerek is", na igen, csak egyrészt azok nem így voltak elosztva, másrészt azok 90%-ban állítom, hogy élvezhetőek, vagy legalábbis érdekesebbek voltak, mint ez a copy-paste fesztivál, amit a Sunrise a Yashahimében összehozott nekünk, ami max ivósjátékra lenne alkalmas, mert kb. részenként lehetne inni egyet, akárhányszor felbukkan valami a régi szériából. (A paradicsommadaraktól kezdve a Kikyou-IY háttérsztori specialban használt "kagylóhéjban tartott rúzs" jellegű húzásokig kismillió "nyúlás" van az original szériából, de ezek sajnos nem úgy jönnek le, hogy "fú, milyen konstans a world buildingje a cuccnak!" vagy ilyesmi, inkább tipikusan ilyen "minél több karit/tárgyat/helyszínt ismersz fel fanként, annál jobban fáj" élmény a legtöbbjük.) Plusz ami már a "régi Dragonball vs. új Dragonball" összehasonlításnál is felmerült: a cool faktort sikerült teljesen kiölni a cuccból. Majdnem minden szereplő gyenge/semmilyen/hülye (no spoilers, de az arcomat lemartam, amikor megláttam, hogy a Morohára vigyázó farkasdémon nőnek mi volt a háttérsztorija, micsoda debil, filler-résznek is szégyenletes konfliktust voltak képesek megszülni az írók és arra felhúzni egy teljes epizód ELVILEG érzelemdús harcát, te Jézus Isten...), míg az eredeti IY-ben már az ötödik résznél olyan fightot kaptunk, hogy a Tessaigával felvértezett IY harcol a full kutyadémonná változó Sesshoumaru ellen, miközben a sógun-páncélos, felhőkarcoló-méretű apjuk csontvázán állva teszik mindezt, egy másik dimenzióban, ahol az égen csontvázmadarak köröznek (nem tudom már hová fokozni, hogy ez az egész setting annyira cool, hogy szinte egy Metallica poszterre kívánkozna, vagy ilyesmi... XD), addig itt 24 részen át csak a fingfűrészelés megy. Oké, Rumiko sem volt azért egy mesteríró, ez főleg a manga utolsó negyedében érződött, amikorra már eléggé elfogytak az ötletei, viszont legalább az atmoszférateremtésben mindig csillagos ötös volt. Az említett másik dimenziós sír, a Hakurei-hegy, az első anime vége felé a Rakan-szobros helyszín, stb. és lehetne még hosszan sorolni. A mostani írók ebben sem brillíroztak túlzottan, kb. ilyen "Trónok Harca 8. évad"-feelingem volt, ahogy az írók kifogyva a manga-alapanyagból, kétségbeesve próbálnak annak "romjaiból" felépíteni valamit, de vár helyett csak egy vályogházat sikerül felhúzniuk és azt is folyamatosan tatarozgatni kell. Illetve még a fillerekről: azért anno a sima IY szvsz ezekből is bőven jobbakat mutatott fel, nem véletlen, hogy nem egy filler epizód a canon mellett a mai napig megmaradt nekem, pl. a kb. 2-3. részig tartó "mini arc", a kutyák vs macskák fightja, aztán az a "hamis Négy Lélek Ékkövét csinálunk" duplarész (ami a Shrekből is ismert "nappal ember, éjjel szörny" kérdéssel játszott el, már-már filozófiai magasságokba víve az amúgy "alap shounen" sorozatot), vagy a régi sorozat egyik utolsó filler epizódja, ami Kohakuról és Sangoról szólt és a finálé képi-zenei-érzelmi megvalósítása miatt akár még ilyen "TOP 10 legszívbemarkolóbb shounen anime jelenet" listára is felkerülhetne. Na most a Yashahimében valahogy sem történetileg, sem érzelmileg nem sikerült ezeket a magasságokat meg sem közelíteniük, de nem is értem egyébként, hogy ha ez egy original sorozat és X évig ültek rajta (lehet csak pletyka, de valami olyasmit hallottam, hogy kb. két évig írták a sztorit Sunrise-ék, hát...LOL?), akkor miért egy ilyen monster of the week + fillerfesztivál kombót sikerült megszülniük végeredményül? Hacsak azért nem, mert íróként eddig terjed a tudásuk, amire csak azt lehet mondani, hogy "hát...ez bizony szar ügy", meg azt, hogy akkor talán nem kellene ezt az egészet tovább erőltetniük. Mert ez így spinoffként szánalmas, önálló sztoriként pedig még az ilyen "annyira kommersz, hogy kommerszebb már nem is lehetne"-jellegű shounen sorozatok, mint pl. a Fairy Tail, vagy a Black Clover is röhögve megverik. Azokban ugyanis legalább történik valami, plusz a karaktereik is többek egy 2D-s papírlapnál.

Edit: Ja, igaz, volt itt egy kérdés, bár ez a kiborulásom szerintem eléggé megválaszolta, de azért reagálok. XD
Ayla írta: 2021.04.03. 18:23De most ezután ... egyáltalán nézzem meg vagy ki fogok borulni és elrontom a gyerek korom? No szpojlerz, plz.
Szerintem ez a sorozat szép példája a "ha jót akarsz magadnak, messzire elkerülöd" fajtának. Esetleg ha röhögni akarsz 1-2 történeti baromságon, akkor megnézheted, bár az a gond, hogy még "Abridged Series"-ként sem működik, igazából egy tök átlag, leginkább "semmilyen" sorozat. Én kizárólag azért akartam elkezdeni, mert "mégis csak Inu Yasha...", de 1-2 epizód, plusz pár további jelenet elég volt ahhoz, hogy messze elkerüljem, konkrétan szinte fizikailag fájt néznem, hogy mit műveltek ezzel az egésszel a jelenlegi írók. Oké, nyilván léteznek ennél sokkal rosszabb animék is, nem a világ legrosszabb sorozata, amit valaha az ipar kiadott a kezei közül, csak egyrészt "ez az a IY nem az az IY", másrészt meg, ha ez nem "IY spinoff" néven lett volna reklámozva, hanem tényleg önálló sorozatként indult volna mondjuk "Moroha, a kutyalány" címen, állítom, hogy a kutya nem lett volna rá kíváncsi (XD) és még annyira sem lenne közbeszéd tárgya a fandomban, mint így. (Márpedig most sem nagyon "ég" a fandom irányába, szóval innen is sejthető, hogy milyen lett a végeredmény...)
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2021.04.03. 20:11 Illetve még az IY-re visszatérve: írta itt Leara is, de máshol is láttam már, hogy "na jó, dehát a régi IY-ben is volt nem egy ilyen "demon of the week" epizód, meg fillerek is", na igen, csak egyrészt azok nem így voltak elosztva, másrészt azok 90%-ban állítom, hogy élvezhetőek, vagy legalábbis érdekesebbek voltak,
Nekem mondjuk a régi Inuyashában pont egy filler volt a kedvencem, az Inu&Kikyou háttérsztori :D (meg is lepődtem, mikor rájöttem, hogy a mangában nincs benne). Szóval igen, bár abban is voltak unalmasabb fillerek, de bőven volt olyan, ami hozzátett a sztorihoz/karakterekhez, épp ezért élvezhetőek voltak.
Engem a Yashahimében talán az zavart a legjobban, hogy ott van ez a 3 lány, akik kb. semmit sem tudnak a származásukról, de látszólag nem is érdekli őket :'D.
SPOILER
Szóval na, azért ha megtudod, hogy egy Sesshoumaru az apád, akkor azért csak érdekel, hogy ki is ő, meg akkor már talán az is, hogy mi történt az édesanyáddal XD. Morohánál ugyanez, bár ő még annyit se hallott Inyuasháékról, mint az ikrek Sesshről és Rinről.
De ott van példának még Kagome családja is... Kagome anyja simán levágta, hogy Moroha az unokája lehet, de ez így ennyiben is maradt, egy kicsit sem próbált meg érdeklődni Kagome felől :D.
Egyébként én még ki tudnék békülni ezzel a Sessh&Rin dologgal is, csak ugye ebből se láttunk semmit. Szóval tökre megértem azokat, akiket zavar, hogy Rint legutóbb kislányként látták, most meg már gyerekeket szül Sesshoumarunak :D. Bár elvileg volt valami drama CD, amiben kvázi Sessh megkérte Rin kezét, de egyrészt nem nagyon hallgatok ilyeneket, másrészt nem is tudom, mennyire számít canonnak. Persze a második évad ezt még orvosholhatja (ja, úgyis nézni fogom, Sessht azért még mindig bírom :D).
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta: 2021.04.03. 17:29 valamelyik Sunrise-os stúdióvezér kiélte a 20 éve a fiókja mélyén tartogatott Sess x Rin fanfic igényét (mert más értelmét nem nagyon láttam ennek az egész izé létezésének...)
Még ha annak jó lett volna! De néhány apró és már-már semmitmondó jeleneten kívül ebből sem kaptunk! Felháborítóan nem kezdtek semmit karakter-interakció fronton, sőt még fanservice fronton sem (nemcsak sessrin esetében, hanem senkivel, mindenki maximum csak be lett lengetve és/vagy jól mutatott együtt). Sokra persze amúgy sem számítottunk, de hogy ilyen szinten visszafogottan és gyáván nyúljanak a régi szereplőkhöz... Szánalmas.
Leara írta: 2021.04.04. 11:39 Persze a második évad ezt még orvosholhatja (ja, úgyis nézni fogom, Sessht azért még mindig bírom :D).
Ámen? (sajnos én isXD mármint sajnos: a nézésre, a fenti blabla ellenére, nem a Sessh szeretetre... ebből én sem engedtem, bár nagyon nem tetszett, am(enny)it itt kaptunk belőle :drop: )
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Leara írta: 2021.04.04. 11:39Nekem mondjuk a régi Inuyashában pont egy filler volt a kedvencem, az Inu&Kikyou háttérsztori :D (meg is lepődtem, mikor rájöttem, hogy a mangában nincs benne).
Igen, az szintén az egyik legjobb rész volt, egyben szép példája annak az időnek, amikor Sunrise-ék még tudtak írni. Mert ahogy írod, a mangában Rumiko csak a "vázát" csinálta meg ennek a háttérsztorinak (tehát tudtuk, hogy ki az az Onigumo, láttuk, hogy IY és Kikyou elkezdett vonzódni egymáshoz, majd a végén a "közös árulást", stb.), viszont egy lineáris történetté ő ezt sosem fűzte össze, csak pillanatképekként létezett, illetve a szereplők elbeszéléseiből tudtunk következtetni, hogy kb. mi történhetett, a többi részlet pedig az olvasó fantáziájára volt bízva. A Sunrise pedig úgy döntött, hogy kitöltve a "hézagokat", összefűzi ezeket egy komplett sztorivá és igen jól is csinálták. Ezért sem értem, hogy mostanra mi ütött beléjük, hogy képtelenek akár original, akár "hozott anyagból" még csak hasonlót sem összehozni. Felőlem a Yashahime szólhatna akárkiről, mondjuk Inuéktől teljesen függetlenül egy random helyi "kukásdémon" történetéről (XD), ha legalább feeling, vagy érzelmi töltet szempontjából meg tudnák közelíteni az alapsorozatot, de sajnos nem ez a helyzet. Apropó, annak mi értelme van, hogy pl. Shippou-t kb. kitörölték a létezésből is (amennyire tudom, fel sem bukkan, de a többi szereplők sem említik még szóban sem, hogy egyáltalán mi a fene van vele...), hogy aztán helyette behozzanak egy kvázi szerepkörileg hasonló, csak éppen gagyibb klónt ? :dirr: (Még mondanám, hogy "jó, értem, Shippou volt a róka, ez a mostani meg egy tanuki, így végre mindkét legendás állat képviselteti magát ebben a japán "folklórműsorban", csak éppen tanuki szereplő már bőven volt a canonban is, Hachi szerepében, szóval így ebből a szempontból sem látom sok értelmét a dolognak.)
Leara írta: 2021.04.04. 11:39Egyébként én még ki tudnék békülni ezzel a Sessh&Rin dologgal is, csak ugye ebből se láttunk semmit. Szóval tökre megértem azokat, akiket zavar, hogy Rint legutóbb kislányként látták, most meg már gyerekeket szül Sesshoumarunak :D. Bár elvileg volt valami drama CD, amiben kvázi Sessh megkérte Rin kezét, de egyrészt nem nagyon hallgatok ilyeneket, másrészt nem is tudom, mennyire számít canonnak. Persze a második évad ezt még orvosholhatja (ja, úgyis nézni fogom, Sessht azért még mindig bírom :D).
Drama CD tényleg volt, itt fentebb Isk talán linkelte is, ha jól emlékszem, de azért abban ne úgy képzeljétek el a "lánykérést", hogy Sessh így elé állt és: "Rin...anata wa aishiteru!" (japánul tudók nyugodtan javítsák ki a nyelvtani hibáimat, egyáltalán nem biztos, hogy jól írtam XD), hanem kb. csak utalás szintjén ment a dolog. Ha jól rémlik, eleve elég lol volt már az alaphelyzet is: Inutachi és Sessh valami nyelvtörő játékot játszanak (ez tök "életszerű" annak fényében, hogy Sessh és Inu mekkora "haverok" voltak és hogy Sessh még a sorozat végén is micsoda "halálpillantást" vet Kagomére, amikor az poénból "lesógorozza"... :dirr: XDDD) és ebben a játékban Sessh valami szinte érthetetlen dolgot hadar el, amire egy másik szereplő mondja, hogy "Úgy hangzott, mint egy vallomás". (Volt amúgy angol fordítás ebből a CD-ből, szóval ha valakit nagyon érdekel, kikereshetem, hogy pontosan mit mondtak, kinek és milyen körülmények között.) És hogy ez canon-e? Attól függ: Nem Rumiko írta, tehát nem az -> De hivatalos Sunrise/IY Drama CD, tehát az -> De nem az animesorozatban lejátszódó jelent, hanem kb. ilyen vicceskedő/marháskodó Drama CD, tehát nem az -> De közben a canon szereplők canon története, nem mondjuk egy fanfic, tehát akkor mégis az... stb-stb. XD Szóval ez már emberfüggő, hogy ki mennyire tekinti canonnak.

Nekem Rumiktardként amúgy az összes Rumiko cuccnál (sőt, ha valamiből olvasom az eredeti mangát és párhuzamosan nézem az animét, akkor azokra is mindre ugyanez áll) valahogy úgy nézett ez ki a fejemben, hogy van egy "hard canon", amibe tartozik az eredeti manga, illetve minden olyan dolog, amit Rumiko írt/mondott, valamint van egy "soft canon", ahová meg tartoznak az adaptációk, tehát az anime, a mozifilmek, meg minden kapcsolódó egyéb termék. (És nyilván ez alatt van a "non-canon", ahová az ilyen Kagome4563 által írt fanficek és hasonlók tartoznak, de esetünkben ezek most nem fontosak. XD) Ez egyébként segít abban is, hogy ha 1-1 adaptáció gagyibbra sikerül, akkor könnyebben "el tudom engedni" az egészet magamban, hiszen az "ősforrás" szerencsére "tiszta maradt". XD (értsd: nem Rumiko írta ezt a baromságot sem hálistennek, mivel abban az esetben jóval nagyobb lenne a csalódásom :dirr:) Nyilván az ilyen húzások attól még nem fognak tetszeni, de egy kicsit könnyebb elviselnem a létezésüket. XD

Btw, amúgy csak személyes véleményem még ehhez a Sess x Rin dologhoz: volt egy mangasztori, ahol valami random faluba keverednek hőseink és egy csaj fut eléjük, aki mint kiderül, felismerte az ő "Hoshi-samáját", aki még X évvel ezelőtt neki is ellőtte a "default" "Lennél-e a gyermekeim anyja?" dumáját és a csaj kivételesen bele is ment volna a dologba. Na most a többieknek feltűnik, hogy jelenleg sem olyan idős, valami 15-16 körül van talán, így már csak kíváncsiságból is elkezdenek számolgatni, plusz Mirokutól kérdezősködni, hogy hány éves korában is történt ez a "leánykérés" és amikor kiderül, hogy talán volt úgy 12 a csaj, az IY-Kagome-Sango hármas kb. egy emberként ugranak hátra afféle "DON'T TOUCH ME, YOU FILTHY PEDO!" stílusban. XD Aztán lehet, hogy ez csak egy tök random comic relief moment, de valaki jól mondta: ezek után kétlem, hogy Rumiko annyira pártolná a Sessh-Rin shipet, amikor hasonló élethelyzeteket is így reagáltatott le a szereplőivel... XD Pedig ugye ez még így "csak" korkülönbség, a Miroku sztoriban benne sem volt ez az "Usagi Drop"-felé apa-lánya feeling, ami a Sessh sztorinál még ott van pluszban. (Amúgy csak szerintem lett volna sokkal hihetőbb/cukibb, ha a time jump után egy Kohaku x Rin szálat hoznak ki? XD) Illetve szerintem a fanok eleve könnyebben lenyelték volna ezt az egész Sesshrin dolgot, ha amúgy ezek mellett történnek még az új szereplőkkel is érdemi események, de mivel annyira semmilyen/ötlettelen volt a Yashahime, ezért persze, hogy kínjában a legtöbb fan azon rugózott, hogy a korábbi szereplőkkel mi történt, ki kivel jött össze, ki milyen jellemtorzuláson esett át, stb. Egyszerűen a korábbi banda jobban volt megírva, plusz emlékezetesebb kalandokat éltünk át velük. XD Ti sem véletlenül írjátok, hogy ha folytatjátok is, akkor csak Sessh miatt: mert Sessh egy jól megírt karakter (vagy legalábbis a régiben mindenképp az volt XD), szemben mondjuk egy Kirinmaruval. :D (Btw, Rumiko-felszopás #625 alkalom. XD Azért az milyen már, amikor olyan jóra írsz egy karaktert, hogy később azt nálad jóval tehetségtelenebb íróknak elég csak cameóztatni egy amúgy gagyibb sztoriban és még így is bevonzod a nézőket? EZ tehetség! XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2021.08.30. 18:40Szóval igen, az Aria ismét megmutatta, hogy van élet a "folytatunk lélektelen módon már lezárt animéket az olcsó profit kedvéért" című szartengeren túl is.
Erről jut eszembe:

1. Yashahiméből bejelentették a második szezont, ősszel indul. Fenemód kíváncsi lennék rá, hogy a japán fandomban milyen fogadtatású volt az első szezon, mivel itt nyugaton kb. a "jó-jó, de azért messze van az eredetitől színvonalban...", valamint az "oké, ez mi a szar volt???" stílusú kommentek skáláján mozgott a dolog, értsd: olyan nagyon elájulva senki nem volt tőle. Ilyenkor marhára érdekelne, hogy mégis mi alapján kap második, meg sokadik szezont egy ilyen izé, amikor ennél klasszissokkal jobb cuccokat kaszáltak már el akár egyetlen szezon után is, mondván, hogy "nem hozták a számokat", vagy a franc tudja, mire hivatkozva. Valaki a Sunrise-nál imád zoknibábozva fanficeket írni ezekről a karikról és nem bír leállni? Amúgy még a nézettség sem döntő minden esetben, lásd egy másik Rumiko cucc, a Kyoukai no Rinne esetét, ami úgy kapott három szezont (és nem ám ilyen 6-12 részes szezonokat, hanem 25 részeseket!), hogy tudtommal sem a TV-s nézettsége, sem a BD eladások nem voltak annyira acélosak, ami ezt indokolta volna. (Ráadásul ennek az eredeti mangája sem olyan "húhahúha" már, semmi szégyellnivaló nincs benne, de érződik, hogy mostanra már azért eléggé kifáradt, kiégett és ötlethiányos lett Rumiko néni. ^^" Valahogy úgy az IY utántól kiveszett már az a "Rumic magic" a cuccaiból.) Na mindegy, csak az összes ilyen esetnél az jut eszembe, hogy hány másik értelmesebb/jobb/szórakoztatóbb sorozatnál fel lehetne használni ezt a stábot, energiát, rajzolóprogramot és tintát.

2. És ami végképp LOL: ugye ez az egész kb. a Sunrise "házi fanfice", Rumikónak semmi köze nincs hozzá pár karadizájnon, meg alap útmutatáson túl. Most bejelentették, hogy készülni fog belőle mangaváltozat is, de amin röhögtem: nem Rumiko fogja rajzolni, hanem a Zettai Karen Children mangakája. Pedig ugye adná magát a lehetőség, hogy ha már Rumiko volt az eredeti agytröszt, legalább a mangaverziót hadd vigye ő, de szvsz jobb ez így. Őt sem kínozzák azzal, hogy egy más által írt gagyi fanfic-sztorin belül kelljen mozgatni a jobb sorsra érdemes szereplőit, másrészt meg ennél szebben ki sem lehetne fejezni, hogy akár Sunrise-, akár Rumiko-részről mennyire elhatárolódnak attól, hogy neki ehhez bármi köze lenne. :D Ami nekem is jót tesz, hiszen így csak könnyebben tudom utálni, ahogy pl. a Disney-féle SW trilógiát is el tudom intézni annyival, hogy "Ez van, Lucas papa levette róla a kezét, meg is látszott rögtön. :(" XD Plusz ugye láttunk arra épp elég példát már az elmúlt évekből, amikor az "ősalkotó" gyalázta meg egykori gyermekét (DB Superszar, EVA 2.0 - This will (not) be good, stb. XD), szóval nem igazán hiányzott volna, hogy Rumiko is beálljon ebbe a "klubba".
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2021.08.30. 19:56 Yashahiméből bejelentették a második szezont, ősszel indul. Fenemód kíváncsi lennék rá, hogy a japán fandomban milyen fogadtatású volt az első szezon, mivel itt nyugaton kb. a "jó-jó, de azért messze van az eredetitől színvonalban...", valamint az "oké, ez mi a szar volt???" stílusú kommentek skáláján mozgott a dolog, értsd: olyan nagyon elájulva senki nem volt tőle. Ilyenkor marhára érdekelne, hogy mégis mi alapján kap második, meg sokadik szezont egy ilyen izé, amikor ennél klasszissokkal jobb cuccokat kaszáltak már el akár egyetlen szezon után is, mondván, hogy "nem hozták a számokat", vagy a franc tudja, mire hivatkozva.
A Yashahime-t mondhatni az egyik legjobb idősávba rakták be a szombati Yomiuri TV műsorblokkját szerezte meg 17:30-18:00 közt. A sorozat a My Hero Academia helyére került be, szóval a készítők komolyan számoltak ezzel a sorozattal. A mostani II. évad is ezt az időpontot kapta meg. Csak érzékeltessem ezzel szembe a InuYasha: kanketsu-hen premierje szombat éjjel/hajnali 02:20-02:50 közt ment a tévében.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése