Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Akkor nézd tovább, a végére kiderül róla egysmás...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem mondjuk Kagoma és Kikyou nem ugyanaz a személy. ^^" Vagyis a reinkarnációja, meg egy a lelkük, de személyiségre totál mások. Viszont értem, mit akarsz mondani Ynah, igazad van. :) (és jól írtad Kikyou nevét :wink: )
Amúgy erről jut eszembe egy érdekes dolog, amit a mai napig nem nagyon értek. Amikor Kikyou-t feltámasztották, a lelke Kagoméból visszaköltözött belé. Aztán amikor meglőtte IY-t, ismét visszatért Kagomébe, viszont Kikyou-ban is megmaradt. Akkor most ugyanazon a lelken osztoznak ketten? O_o Vagy a "főlélek" visszatért Kagomébe, Kikyou-ban pedig "darabok" maradtak, és azokat egészítette ki a halott nők lelkeivel? (a dolgot még nehezíti, hogy nem egyetlen, hanem több "léleksugár" volt, azért is tudott még Kikyou elmenni Kagome közeléből, mert maradt benne pár darab)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ez a 'pár darab' elég durva kifejezés...De szerintem:
igen maradt benne valamennyi Kagoméből de nagyon kevés.A lelke halottak lelkeiből áll össze és az a pici tk az alap. Kagomében megvan szerintem a teljes lélek hiába került abból vissza Kikyou-hoz egy kevéske. Mivel Kagome élő személyiség ezért ő tud regenerálódni míg Kikyou nem így benne csak VAN addig Kagoméban LESZ is lélek újra és újra bármmenyiszer is lopják azt ki belőle vagy ilyesmi.
De azt nemhinném hogy osztoznak. A -léleksugár- háát... azt én sem értem.
De hangsúlyozom a fentiek csak az én értelmezéseim.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Elvileg Kagome vissza hívta a lelkét, hogy akkor mi maradt Kikyou ba az jó kérdés. A boszorka aki feltámasztotta Kikyout azt mondta, hogy már csak a gyülölet hajtja előre és ebben van valami. Illetve késöbb a lélekhordozók segítségével szerzet magának újabb lelkeket. Szóval szvsz Kik-nak egy új lelke lett persze erős kötödéssel a régivel.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

téényleg, a gyűlöletről el is felejtkeztem...van benne valami.
Meg hát... a holtak azért jönnek vissza mert 'befejezetlen dolguk akadt' Kikyou-t mondjuk vissza hozták nem ő jött, viszont célja végezni Narakuval(igaz?!).
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ebben lehet valami, hogy eleinte csak a gyűlölet hajtotta, és később szerzett másoktól lelkeket. Csak volt egy olyan mondata, hogy "el kell tűnnöm a lány (Kagome) közeléből, mielőtt visszalopja tőlem a maradék lelket is", ezért gondoltam, hogy valami azért maradt benne. (mondjuk ez a mondat konkrétan a magyarban volt, de asszem a japán is hasonló) Majd újranézem ezt a részt eredetiben, meg a mangában is. :)
Egyébként igen, Kikyou eleinte IY-vel, később pedig Narakuval akart végezni, úgyhogy van valami abban, hogy mindig volt egy befejezetlen ügye. Az szerintem egy kicsit túlzás, hogy Kagomében újratermelődnek a lelkek, de tényleg elég jól bírta, ha ellopták az övét, pl. amikor Kanna a tükrével kavart, ha jól emlékszem, akkor is elvette a lelkét, és még mozgott. (bár ezt a részt megint baromi rég láttam, szóval lehet rosszul emlékszem ^^")
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jólemlékszel.
A kiscsaj lélek nélkül is mozog. Ezt később is látjuk még.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Sőt amikor még nem hívta vissza Kikyou a lelkét Kag-ból akkor már volt akarata (tudata?) mert pl: szugerálta IY-t, hogy mondja, ki a nevét.

Az tényleg jó kérdés, hogy Kagome, hogy tudta vissza hívni a lelkét.
mielőtt visszalopja tőlem a maradék lelket is"
Én ezt úgy értelmezem, hogy Kikyouban maradt a gyülölet érzése=>tehát ez az érzés nem ment vissza Kagoméba.

Más részt, Kagoménak hatalmas az ereje gondolom azért tudot még Kanna tükrével is szembe szálni, vagy jó példa erre az álmos rész is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én olyasmire is emléxem a Kannás részben, hogy Kagoménak akkora lelke volt hogy kitüremkedett a tükörből (tudom hogy akkor már amúgy is eléggé tele volt... egy falunyi lelket belezárt), szal lehet nem is tudta elvenni tőle az egészet, hanem csak egy részet, ezért tudott mozogni is pl.
aztán lehet szintén ez okból kikyouban is maradt egy rész - viszont arra is emlékszem, hogy a feltámadós részek után, amikor kikyou lezuhan, a következő rész elején kagome azt mondja, hogy miután kikyou lezuhant a maradék lelke is visszatért a testébe.. lehet tévedett - végülis ki számolja hogy minden kis világító izé visszatért e?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

áh, magas ez az evilági lényekenek, mint pölö mi :-P
szvsz már mindent összeraktunk mostmárcsak venni kéne a fáradságot és jól összeolvasni a dolgokat a 'lelkek'ről ebben a topicban.
Én úgygondolom elértünk A PONT hoz.
U.I : mindvégig szem előtt kell tartanuk továbbá azt is hogy azok a léleksugármicsodák csupán csak ábrázolások.(ezt most nemigazán tudom elmagyarázni hogyértem).És hogy Kagome a főfőhősnő, és hogy ő él és virul és hogy szupererős hála Kikyou-nak. :cool:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is csak azt a magyarázatot tudom hozni, hogy amikor Kagome visszahívta a lelkét Kikyoutól, Kikyouban megmaradt a lélek egy része. Hiszen a lelkük közös, Kagoméban Kikyou lelke született újjá. (Jelenleg Kagome a lélek hivatalos tulajdonosa, így hát érthető, hogy ha a lelket elválasztják a testtől, a teste visszahívja azt.) De Kikyounak még további lelkekre is szüksége van ahhoz, hogy "életben tarthassa" a testét. Ebben vannak segítségére a lélekrablók. Később pedig Kikyou már annyira megerősödik az elrabolt lelkek által, hogy hiába van közelében Kagome, még ha vissza is tér Kagoméhoz a Kikyouban maradt lélek (ha jól emlékszem, ez nem történt meg), a többi lélek összetartja a testét - még ha nem is az övé.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálam Kagome közömbös és nem szédít három pasit. Egybe bele van esve (Inuyasha), Hojou meg Kouga meg csak rohannak utána. Amúgy Kikyou-t soha nem tudtam megszeretni, nekem ellenszenves.

Akit imádom nőben az Kagura, ő nagyon bejövős. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jahm, Kagura rulz. :lol:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Kagurát én nem tudom hova rakni, nekem egyelőre közömbös, de mindenkit szeretek, aki Naraku ellen van. x)

És Kouga --> ::daisuki::
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jéé mégegy Kouga-fan. Akkor már 2őt is ismerek.
Nekem ő a közömbös :-P
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Kagura stílusos... csakhát nincs nagy jövője a szakmában :cool:
Kougában meg azt bírom ahogy Inuval beszél, a sértegető-versenyt :-P az vicces
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nem tudom, miért kell tulbonyolítanotok.
Egyértelműen Jaken a legjobb arc az egész Inuyasha-ban :vigyor:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na igen, két kutyaféle nem tud egymás mellett elférni. :D De Miroku meg is jegyezte még a sorozat elején, hogy Kagome vonzza a kutyaféléket. XD Inuyasha, Kouga, Shippo (jó, utóbbi nem úgy, de mellette marad).

És Jaken tényleg über kari, szeressük. :D Rajta lehet a legnagyobbakat röhögni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nemtom...Jakent annyira nem bírom. jójó vannak poénos részek a közreműködésével, de csak egy kis vacak démon aki otthagyta a "népét" hogy egy erős démon talpnyalója legyen :roll: de ez csak szvsz persze. nincs vele különösebb bajom, neki is vannak jó oldalai, de azért kedvenc az nem lesz belőle nálam
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi: Én meg pont Naraku-t bírom. Imádom az ilyen elmebeteg gonosz karaktereket. Ja és Kouga-t is imádom mellesleg Sesshoumaru-val együtt.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Naraku nagyon jól megtestesíti a gonoszt.
-nekem volt ezelőtt Sesshoumaru-s avatárom :D -
Azért rájöttem hogy miért nézem olyan lassan az Inu-t, mert nemakarok a végére érniiii :-P
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én szinte csak Naraku és Kikyo miatt néztem az animét. Pl amikben nem szerepeltek azok a részek nem is jöttek be igazán. Naraku a kedvenc gonoszaim között van, bár ő még nem is olyan kegyetlen mint a többi kedvencem. Kikyo meg egy szomorú lány.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:Sőt amikor még nem hívta vissza Kikyou a lelkét Kag-ból akkor már volt akarata (tudata?) mert pl: szugerálta IY-t, hogy mondja, ki a nevét.
Kag "hívta vissza" a lelkeket magába, nem fordítva. ^^" Kikyou-ba Urasue "rakta bele", és az a mondat egy félrefordítás lett a magyarban, eredetiben azt mondja, hogy "Ne mond ki a nevem!". (Ergo ebből is látszik, hogy Kikyou nem akart visszatérni.) Amúgy kár, hogy az amúgy egész jó magyar fordítást pár ilyen félreérthető mondattal kavarták meg, mint pl. ez, vagy Kagurától a "Drága férjem, Naraku". :?
miyume írta:én olyasmire is emléxem a Kannás részben, hogy Kagoménak akkora lelke volt hogy kitüremkedett a tükörből (tudom hogy akkor már amúgy is eléggé tele volt... egy falunyi lelket belezárt), szal lehet nem is tudta elvenni tőle az egészet, hanem csak egy részet, ezért tudott mozogni is pl.
Igaz, ezt elfelejtettem. ^^"

Kagurával amúgy nekem is semleges szereplő volt még az elején, de tetszett, ahogy folyton Naraku ellen áskálódott, szóval szurkoltam neki. :D Aztán a mangában közvetlenül a halála előtti 1-2 kötetben már nagyon megszerettem, főleg, hogy nyíltan Inuékat segítette, megvédte Kohakut, stb. Sajnos szegénynek elmenekülnie már nem sikerült, viszont legalább szabad lett, mégha csak egy rövid időre is. :(
Jakent nem utálom, a poénjai jók, és kell egy ilyen szereplő is a sztoriba. :) (Amúgy tudom, hogy mindig a mangával jövök, de ott nem volt az a flashback, ami az animében, hogy elhagyta a saját seregét Sesshoumaru miatt, úgyhogy ezt nem vetem a szemére. :wink: ) Apró poén-lelövés, de eddig tőle az a kedvencem, amikor (szintén csak a mangában volt) IY-ék épp azt találgatják, hogy mit csinálhat Sessh, aztán mutatják Sessh-éket, és Jaken tüsszent. Rin megkérdi, hogy mi a baja, megfázott, vagy hasonló? Jaken meg elmagyarázza, hogy a mangákban ugye mindig az tüsszent, akit éppen emlegetnek, de mivel ez Sessh image-éhez nem passzolna, ezért ő tette meg helyette. XD (aztán utána még kapott egyet Sessh-től a fejére XD) Ez nem tudom így elmesélve mennyire vicces, de olvasva nagyon hatásos volt. :lol:
És ha már a kedvenc kariknál tartunk: Byakuya a mangában (mostani avatárom) szerintem hatalmas arc, jók a beszólásai, és az egész stílusa tetszik. :D Főleg ha azt vesszük, hogy ő is Naraku ivadéka.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Mert a Byakuya nevű karik mindig nagyon jók :wink:

Én is imádom Kougát pont olyan heves mint Inuyasha és ahogy szorongatja állandóan Kagome kezét... kíváncsi leszek mi lesz vele ha valaha folytatódik az anime, illetve a mangában, hiszen a lábaiban ott vannak a shikon szilánkok.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

feltevés: gondolom -mivel neki nem a léte függ tőle- ha arról lesz szó hogy egyesítsék a követ, majd önfeláldozóan Kagoménak adja hogy ezzel is piros pontot szerezzen nála.. és majd ezen is menni fog a balhé Inuval (" szóval így akarsz bevágódni mi? te kis..." - " Ossuvariiiiiiiiiiii!!!! ")
Válasz küldése