Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Ayumie írta: Movie-król még annyit hogy...szerintetekvan rá esély hogy leadják a mozikban?
sztem nincs. :( én is szívesen megnézném úgy, de sztem M.o. nincs még olyan szinten hogy egy Inuyasha moviet leadjon moziban, még a DVD kiadás esélyesebb, de egyenlőre a sorozat kiadásával vannak elfoglalva, de nem tudom az mennyit hoz be nekik (a legtöbben inkább letöltenek ugye), hogy esetleg késöbb a filmeket is megérje nekik kiadni
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ayumie írta: esélyesebb, de egyenlőre a sorozat kiadásával vannak elfoglalva, de nem tudom az mennyit hoz be nekik (a legtöbben inkább letöltenek ugye), hogy esetleg késöbb a filmeket is megérje nekik kiadni
Igen, ez valóban igaz, hogy a legtöbben igazából letöltenek, de ha egy igazi fan meg szeretné venni, akkor nem áll az útjába semmi sem, hogy egy jó DVD-t megvásárolhasson, ráadásul magyarul. Mikor kint voltam Ausztriában, nem tudom, hogy állnak a mai játékboltok, meg lehetett vásárolni (természetesen csak német hanggal :? ) Miyazaki majd' minden produkcióját. Nálunk is sor kerül a kiadásra, úgy tudom, így már nem vagyunk olyan messze, de még mindig távol állunk attól, hogy felzárkózzunk :) Inuyashának szerintem nagyon jó esélye van, hogy kikerüljön DVD-n, de moziban ...., hát nem sok, vagy nem tudom, ebben kételkedek, mint már említettem :). Nagyon sokat segít az Anime találkozón levő forgalmazás, hiszen akkor a promoció, a prezentáció mind-mind elősegíti, hogy az általában extrákkal ellátott DVD-ket jobban vigyék. Meg ha van pénz, akkor veszik, mint a cukrot :)

Mai nap szomorúan értesültem arról, hogy az ORTT megint beszüntette az Inuyashát, mivel az "megsértette" törvényt, melyben a gyermekek fejlődéséről van szó, ismét... Két dolog van, amely nagyon zavar. Semmi okuk nem lehet arra, hogy az adást megszüntessék, ugyanis az erősen megtépázott anime gyakorlatilag semmit sem tartalmaz már, így (pl. az előző két mikos rész) csak a flashbackek szolgáltak "erőszakos" tartalommal. (Mikor Tsubaki szemébe visszamegy shinigamija). Így élvezhtetlen a műsor. Csak azért követtem figyelemmel, hogy ezt idővel jelezzem. A második dolog; japán animék merőben eltérnek a magyarokétól, vagy az átlagos európaitól. Nehéz, mert most ismét csak azt érték el, hogy mekkora vita fog ebből kialakulni. RTL-n tehát nem nézhetünk animét? ... Akkor nézzük meg az amerikai rajzfilmeket, ebben már nem jelennek meg erőszakos harcok? Vagy csak az animék miatt idegenkednek a nézők, esetleg az alkalmazkodni próbáló szülők, kiknek betelik a pohár? Pókembert ennyire cukinak tartjuk? Hát ehhez annyit még, hogy tovább fejtegessem, Pókembert már elfogadtuk, és jobban nyitottak vagyunk az amerika tömegtermékeire, mint az egyedi, más nézetet nyújtó animékre. És hát a magyar nehezen szok...
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

a kis taknyos kölyköknek, akik félnek miközben nézik az inuyashát (már ha van ilyen, mert nem hiszem) el kell kapcsolni a tv-t és kész. Én is féltem a scooby dootól és megoldottam úgy a problémát, hogy nem néztem meg. Ha meg ennyire zavarja a szülőket is, akkor miért nem adja az rtl mondjuk korábban mint régen. Nem muszáj sztem negyed 10kor adni.
Egyébként meg a szülők pont azok, akik már abból megítélik az egészet, hogy animációs film. Rámondják, hogy mese és akkor már dedós.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

sztem semmi ok nincs arra h beszüntessenek bármien rajzfilmet, ugyanis mindig korhatáros jelzéssel vannak leadva ugyebár.. ami meg a szülőket illeti, sztem jobban is odafigyelhetnének h mit nézetnek a gyerekeikkel.. ma már csak az a lényeg h lefoglaljuk a gyereket vmivel, h ne legyen láb alatt.. már bocsi.. meg kéne ezekkel nézetni azt a jim carrey-s filmet : the cable guy.. akkor rájönnének, hogy a tv az nem baby sitter hanem kikapcsolodási eszköz.. nah mind1, ezen még sokat lehetne vitázni.. sőt topicot kéne nyitni neki :P

sztem szemétség kiszurni az animefanokkal néhány hülye szülő miatt...már csak az hiányzik h az /+-t beszüntessék.. akkor aztán tényleg falra másznék a dühtől..
Kép

life is pain, get over it
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Aiko írta:
Ayumie írta: esélyesebb, de egyenlőre a sorozat kiadásával vannak elfoglalva, de nem tudom az mennyit hoz be nekik (a legtöbben inkább letöltenek ugye), hogy esetleg késöbb a filmeket is megérje nekik kiadni
na ezt hogy sikerült így idézned? XD
Aiko írta: Igen, ez valóban igaz, hogy a legtöbben igazából letöltenek, de ha egy igazi fan meg szeretné venni, akkor nem áll az útjába semmi sem, hogy egy jó DVD-t megvásárolhasson, ráadásul magyarul.
ez sztem inkább pénztárca függő... egy DVD nem olyan olcsó, és ha belegondolsz van rajta 4-5 epizód oszt szevasz- ez elég nagy lehúzás, legyen valaki akármekkora fan
ORTT meg tehet egy szívességet a felelőtlen szülőkkel együtt...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Kezdetben tényleg csak 4 rész volt egy DVD-n, a későbbiekben már 8, ha jól tudom.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

azért a 8 se olyan sok ha belegondolsz milyen hosszú az anime, mégha csak azt is vesszük ami nálunk lement...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Aiko, az nem-én-voltam, de mindegy. :D

Énis láttam ma ORTT -s izét...
1.szerencsétlen animét ígyis szétvágják
2.korhatáros karika rajta van úgyhogy nemtomm...
3.az ilyen egyáltalán mire jó? úgyis folytatja ott az RTL-klub ahol abbahagyata...
a csatornát átkellkapcsolni, a szülőnek meg figyelni és kész.
ennyit erről.

mellesleg sajnos tényleg elég valószínűtlen az Inu movie moziban...bár lenne és tennének rá 16-os karikát és dejólenne mert senkinek semmi baja nemvóna vele.... ::bawl::
Akkor arra esély van hogy lesz szzéép magyar kiadású DVD Inu-movie? ::umh::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

miyume írta:
Aiko írta:
Ayumie írta: esélyesebb, de egyenlőre a sorozat kiadásával vannak elfoglalva, de nem tudom az mennyit hoz be nekik (a legtöbben inkább letöltenek ugye), hogy esetleg késöbb a filmeket is megérje nekik kiadni
na ezt hogy sikerült így idézned? XD
Aiko írta: Igen, ez valóban igaz, hogy a legtöbben igazából letöltenek, de ha egy igazi fan meg szeretné venni, akkor nem áll az útjába semmi sem, hogy egy jó DVD-t megvásárolhasson, ráadásul magyarul.
ez sztem inkább pénztárca függő... egy DVD nem olyan olcsó, és ha belegondolsz van rajta 4-5 epizód oszt szevasz- ez elég nagy lehúzás, legyen valaki akármekkora fan
ORTT meg tehet egy szívességet a felelőtlen szülőkkel együtt...
Az elsőre; egyszerű, kijelöltem a benne levő szöveget, amit akartam XD :P És megvastagítottam XD.

Nos, még mindig elég barátságos áron lehet megvásárolni, mert lehetne pofájuk akár 5000 FT is elkérni, egy DVD ennyibe is kerülhet akár, de ezt nem mernék megtenni, mert nagyon kevés lenne a vásárló... Amikor animecon van, akkor mindenkire rájön a vásárlás, és mint az idegbetegek vásárolnak fel mindent, volt részem benne XD. El tudom képzelni, hogy ilyenkor fogy leginkább....

Mi nem voltál, Ayumie?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a baj az hogy nem Ayumie írta azt amit idéztél hanem én :dirr: nem az a gond hogy megvastagítottad a szöveget XD olvass vissza
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

DVD kiadás: Szerintem a 8 rész 1500-2000 FT -ért roppant barátságos ár, ha ezt nézzük, hogy japánban, egy dvd-n 2-4 részt adnak 10.000-t. Szóval...

Movie: Magyar mozikban InuYasha movie?! Hamarabb látok majd sárkányokat haláltáncot járni mint ezt. Bár szívesen venném, de ha már kiadnák akkor gondolom dvd-n adnák ki. Bár ahogy a CB-hez sem adták, ki, úgy nem hiszem, hogy ennek is kiadnák.
De azért lehet reménykedni, hisz az Animax birtokolja az IY moviek jogait szóval bármi lehetséges.

Hangok: Én teljesen elégedet vagyok a magyar csapattal, szvsz mindenkihez a legmegfelőbbet választották /Láng Balázs mint Naraku :D / Az angol/amerikai csapat müködése nekem annyira nem tetszet, a japán szokás szerint nagyon jó. Amúgy életem legrosszabb IY hangját a spanyoloknál hallotam, valami döbbenetesen rossz volt.

RTL: Télen megjelent egy tanulmány ami a reggeli gyerekműsorokat elemezte ki. Nos az IY-ról egy szót nem szóltak a Witch-ről pedig igen komoly kritikát nyomtak le. És lám a Witch azóta is megy 1 percnyi szünet sem volt. Inu pedig...
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Itt a moziknak nem érné meg az Inuyasha film :roll: Mivel azért akárhogyis nézzük, kapcsolódnak a moviek a sorozathoz, és nem minden 2. emberi ismeri ezt az animét (bár,most már kitudja :neutral: ). Akira, meg Vándorló palota, meg ilyenek okés, mert azokhoz nem tartozik sorozat, és úgy más. Na meg azért a színvonal is kicsit fentebb van.. :-P
De inkább ne is legyen Inu múvi, tényleg az a legjobb. :dirr:
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Edina-chan írta: és nem minden 2. emberi ismeri ezt az animét .
az én környezetemben nem lehet találni olyan embert aki ismerné. Tényleg nem. Azt sem tudják mi az anime. :cry:
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szinkronokról: 1-2 szereplő kivételével tök jók lettek a magyar hangok, a beleéléssel sincs gond, a fordítás meg szerencsére szintén nem Slayers-szintű, úgyhogy szerintem bátran nézze mindenki magyarul is. :) (Csak jönne már a maradék 60-70 rész. XD) A japán szinkron mondjuk tényleg a legjobb, IY eredeti hangja általában csak azoknak szokatlan, akik hamarabb látták az angolt vagy a magyart, mert amúgy Rumiko is külön kérte, hogy Kappei legyen a seiyuu-ja, mondta, hogy: "Nem is tudnék mást elképzelni IY hangjának." :D Mondjuk akit csak japánul bírok hallgatni, az Kagome. Valahogy sem az angol, sem a magyar nem ugyanazt adja vissza. Előbbi egy plazacica hangján nyivákol, utóbbi az elején szintén egy hisztis kis csitri, aztán így 60-80 rész után már ráérzett a karakterre, de Molnár Ilonát amúgy sem nagyon szeretem. :dirr: Aki még magyarban nem jött be, az Kohaku második hangja (vajon miért cserélték le szegény gyereknek csak azért, mert feltámadt? :dirr:), illetve Kouga (nem tűnt fel a szinkronosoknak, hogy eredetiben baromira nem ilyen kisfiús a hangja?). Kagome nagyapja még a gáz, de ő végülis csak egy mellékszereplő. XD

Moviekról: Moziban szerintem nem lesznek, de egy DVD kiadásnak örülnék. :D (Amúgy a CB Movie megjelent nálunk DVD-n, még 1-2 évvel az A+ előtt.)

ORTT dolog: Ebben az a poén, hogy ezúttal nem is a gyerekes szülők pattogtak, hanem egy Mender Ákos nevű 20 év körüli fazon, aki valószínűleg burokban élt eddig, ha IY kalandjai ekkora lelki nyomást gyakoroltak rá, hogy be kellett telefonálnia az ORTT-nek. (Mármint most a legelső esetre gondolok, azóta vágja az RLT az IY-t, az ORTT meg gondolom odafigyel rá, ezért volt a mostani büntetés is.) Mondjuk nekem az az elméletem, hogy ezeket a "feljelentgetéseket" nem a gyerekes szülők kezdik (lévén nekik gyereket nevelni sincs idejük, csak levágják a TV elé, azt már pláne nem nézik meg, hogy abban épp mi megy :dirr:), hanem unatkozó kisnyugdíjasok, illetve azok értelmi szintjén leledző 20 éves barmok. (mint ugye Mender óta kiderült... XD)
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

BERKES BENCÉT kérjük vissza Kohakunak, ismétlen BERKES BENCÉT kérjük vissza Kohakunak :)

Hehe, Kouga hangját szeretem, Előd Álmos :) De valóban nem feltétlenül illik a karakterhez, nem is ilyen szerepeket kapott eddig :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta: ORTT dolog: Ebben az a poén, hogy ezúttal nem is a gyerekes szülők pattogtak, hanem egy Mender Ákos nevű 20 év körüli fazon, aki valószínűleg burokban élt eddig, ha IY kalandjai ekkora lelki nyomást gyakoroltak rá, hogy be kellett telefonálnia az ORTT-nek.
tejóég... ez ez fájt. Fizikailag.

Hál'égnek a környezetemben mindenki hallott már az Inu ról és a másik két nagy klasszikusról.

Kouga szinkron: nagyon szeretem
:D :D :wink:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Kezdem azt hinni a tegnapi rész után, hogy Kouga rosszab mint Miroku. Szegény Ayame non maga alatt volt. Kouda:"úgy döntöttem, hogy nőül veszlek Kagome". Az ilyen már fáj.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Kougát tök bírom :D sztem úgyis lemond Kagoméról majd, mert kénytelen lesz. És akkor meg fog világosodni, és rá fog jönni h Ayamét szereti! XD Remélem :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én is tükre birom kouga-t. kihalok a nevetéstől amikor ott inuyasha féltékenykedik. amugy meg a végén tole is el fogják venni a szilánkokat? vajon oda fogja adni? mondjuk a drága kagoménak lehet megteszi.. de mi va ha nem? :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

sztem magától fogja odaadni, mert belátja, hogy a szilánkokat meg kell semmisíteni. Ha happy end lesz a vége. ::^_^::
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Kouga SnT szilánkjai: Nos azokat már Naraku pajti már kivette a farkasból szóval ő már nem tudja önként és dalolva visszaadni Kagomenak.

Mender barátunkról még azt lehet tudni, hogy 22 éves és Szegeden éldegél, ha valaki kidgondolja meglátogathatja.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Majd akkor a szegedi animések összefognak, és meglakol tettéért :twisted:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A magyar szinkronhoz hozzászólva:

IMHO a hungarian Seiyuu-k alakítása ÜberKirályZseer!! Szal télleg 1-2 szereplőtől eltekintve nagyon jó lett, télleg totál beleéléssel alkotnak, le a kalappal. A Shichinintai-sok is tök jó hangot kaptak, remélem az új részekben is ők maradnak (Végülis mé ne :D ) (Haagen Imre meg remélem összeszedi magát Bankotsu-ig :D )

Btw, a szegedi "Túl erőszakos, hogy nézzék a gyerekek" mozgalom egyetlen tagja meg... Szal kíváncsi vagyok azért miből indult ki... -__-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kouga tényleg egy szimpatikus szereplő. Egyszer elmennék vele egy ehegyi túrára loll.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

én inuyashának felülnék a hátára és mondanám h hajtson :D :lol: Amikor gyorsan fut vagy mitcsinál, az tökjó! :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Válasz küldése