Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

megint van egy kérdésem :dirr: (nem, nem ez a hobbim XD)
szal: Inuról lekerül valamikor a gyöngysor? csakmert elvileg azért van rajta, hogy ne csináljon semmi csúnya dolgot- meg persze nevelőeszköznek sem utólsó xD. viszont már nem kell ugyi attól tartani hogy megtámadja Kagomét vagy bárki mást -aki nem ellen persze- így gyakorlatilag megszűnik a funkciója
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Múlt héten is még rajta volt. Gondolom egy imával lehetne feloldani, ami van egy olyan érzsésem, hogy Kagome nem ismeri csak Kaede talán ő ismeri az imát, sőt mintha ő is dobta volna rá InuYashara /erre tényleg nem nagyon emlékszem/. Szóval talán ő le is tudná venni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jól emlékszel, Kaede tette rá a gyöngysort Inuyashára.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:megint van egy kérdésem :dirr: (nem, nem ez a hobbim XD)
Legalább él a topic. :) Amúgy igen, Kaede rakta rá, de nem vagyok biztos benne, hogy le lehet szedni. :dirr: Szerintem nem gondoltak arra, hogy IY valaha is megváltozik, szóval "biztos ami biztos" alapon rakhatták rá. XD Az egyik Movie-ban (asszem a harmadikban) Kagome addig mondja neki, hogy "Osuwari!", amíg nem csak IY-t csapkodja a földhöz, de a nyaklánc is darabjaira hullik. Aztán a film végére Kagome összevarrja, és újra ráadja, ebből is látszik, hogy történet szempontjából nagy hülyeségek az IY filmek. :dirr:
Edit: Közben megnéztem, és a mangában még a legutóbbi fejezetben is rajta van, és emlékeim szerint le sem vették soha. XD
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta: Amúgy igen, Kaede rakta rá, de nem vagyok biztos benne, hogy le lehet szedni. :dirr: Szerintem nem gondoltak arra, hogy IY valaha is megváltozik, szóval "biztos ami biztos" alapon rakhatták rá. XD
az elején még persze kellett rá mert akkor még nem volt ilyen jólnevelt, és nekiment volna mindenkinek ha Kagome nem teszi helyre...
meg mennyi ilyen gyöngysort adhattak el...- kitört belőlem a gonoszkodás megint XD, de az is tény hogy ez az egyik legnagyobb poénforrása az animének - de szerintem szép lenne a végén ha levennék róla ^^
Titkos írta: Az egyik Movie-ban (asszem a harmadikban) Kagome addig mondja neki, hogy "Osuwari!", amíg nem csak IY-t csapkodja a földhöz, de a nyaklánc is darabjaira hullik. Aztán a film végére Kagome összevarrja, és újra ráadja, ebből is látszik, hogy történet szempontjából nagy hülyeségek az IY filmek. :dirr:
ez én vajon láttam? ::jhuh:: már nem tudom melyik filmeket néztem... @__@, nem rémlik, de ezt látnom kell XD
történet szempontjából hülyeségek, de nagyon szórakoztatóak a filmek XD
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nem tom mi van mán azzal a nyaklánccal, de nem sok értelme van azon gondolkodni h leveszik e rola..
ez olyan téma mintha azon gondolkoznánk h mi lesz ha osszegyűjtik az ékkő összes darabját? ki fogja vajon felhasználni és mire...?
Kép

life is pain, get over it
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

való igaz... azon elmélkedni hogy vajon sesshomaru és rin összejönnek-e sokkal értelmesebb... :dirr:
mellesleg a lánc létének jelentősége van... :-P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem olyan érzésem van, hogy IY-t fogják vele emberré változtatni, és aztán Kagome világában élnek majd, de ez úgyis kiderül a végén. :) A nyaklánccal kapcsolatban nem tudom, hogy mi lesz, de végülis azért tényleg leszedhetnék róla a végére. XD
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ekkora happy end lenne? majd meglátjuk- ha vége a mangának majd szépen leírjátok hogy mi volt XD gyöngysorostúl, love-sztoristúl :D
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

ha egyáltalán vége lesz mán vmikor a mangának.. :P ::jwar::

amugy most láttam csak azt a részt amikor ezek harcolnak a párducokkal. s vmit nem értek. volt egy visszapillantás a multba, amikor már 1x sessh harcolt ellenük, és jaken rohant ott vissza h szoljon h inu nem elérhető mer izéj.. varázslat alatt van. szal nekem az a fura, hogy sessh nem volt akkor olyan ellenséges inu-val. sőt, ott izélt h mér nem jön a tesója segíteni.. szal nem értem h akkor most mi van? :?: mikor is utálta akkor meg sessh inu-t :crazyy: :D remélem nem túl sok igy egyszerre:P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

matsuo-chan írta:ha egyáltalán vége lesz mán vmikor a mangának.. :P ::jwar::

amugy most láttam csak azt a részt amikor ezek harcolnak a párducokkal. s vmit nem értek. volt egy visszapillantás a multba, amikor már 1x sessh harcolt ellenük, és jaken rohant ott vissza h szoljon h inu nem elérhető mer izéj.. varázslat alatt van. szal nekem az a fura, hogy sessh nem volt akkor olyan ellenséges inu-val. sőt, ott izélt h mér nem jön a tesója segíteni.. szal nem értem h akkor most mi van? :?: mikor is utálta akkor meg sessh inu-t :crazyy: :D remélem nem túl sok igy egyszerre:P
szerintem sesshoumaru azért utálta meg az öccsét, mert 1. inuyasha beleszeretet egy halandóba 2. mert a tetsusaigát (így kell írni? XD) az apjuk inuyashára hagyta, és inuyasha meg is szerezte testvére elől.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hát azér nem semmi ez a sessh... és még van pofája igy is utálni inu-t mikor maga mellé vette rint ???? hát mien izéj....béküljenek már ki plsplsplspls ::umh::
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

jah az elég durva, hogy Rint maga mellett tartja. Sztem a végére úgyis kibékül Inuyashával.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A párducos részek fillerek voltak, szóval lehet bennük ilyen logikai hiba. :) (bár meg kell hagyni, hogy az egyik legjobb fillerek :D) Amúgy az is érdekes, hogy a "párducok" japánban simán macskák voltak (vagyis "neko" néven futottak), csak az amcsik csináltak belőle a hivatalos fordításban panther-t, gondolom úgy rulzabban hangzott. (Így viszont elvették a jó poént, nevezetesen, hogy annak az egész fightnak az volt az értelme, hogy kutyák vs. macskák. XD)
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Nem nézem rendszeresen, de tegnap épp láttam. Sesshoumaru-nak nincs bal karja, de amit az apjátol kapott kardot az "gyógyító hatású">>... és a karja??? :?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Urzu7 írta:Nem nézem rendszeresen, de tegnap épp láttam. Sesshoumaru-nak nincs bal karja, de amit az apjátol kapott kardot az "gyógyító hatású">>... és a karja??? :?
az nem gyógyító hatású, hanem képes (akár 100?) embert is visszahozni a halálból. :)
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Aha, Oks. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ékkő felhasználás: Össze kellene gyüjteni az összeset. Végül is ez szinte megtörtént csak 1 kövecske hiányzik. Ha azt megszerzik valahogy utána elkellene venni a gonosztól a többit, ha ez mind sikerűlt akkor nagy az esély rá, hogy Kagome fogja felhasználni. Szvsz arra, hogy Kohaukut vissza hozza az életbe. Mert továbbra is az a véleményem, hogy, ha Kohakku meghal akkor Sango feleslegesen csinálta végig az egészet. Nem hinném, hogy kagome emberé váltosztatná szerelmét mert ő már többszőr kijelentette, hogy neki úgy jó IY ahogy van.
Mondjuk most az jutott az eszembe, hogy kérdés mi számit saját célra való felhasználásra és mi nem?

Nyaklánc: eleinte mintha azért kellet volna, hogy Kagomet ne akarja megtámadni InuYasha. Ma már inkább poén forrás, bár én soha nem tudtam értékelni ezt a fajta humort. Sőt egy időben nagyon iritált, hogy még akkor is büntette vele IY-t amikor nem kellet volna, meg egypárszor meg is szégyenítette.

Párducos részek: Ahogy Titkos is írta, ha az eredeti szöveget alaklmazták volna jobban jártunk volna. A macskák vs kutyák más részt a rész eleéjén ott volt IY és Buyo szerencsétlenkedése, akkor mondta Kagome nagyapja azt, hogy a macskák alatomosak és bosszúállóak. Vissza mennek és ki ellen kell harcolni? Macskák ellen.
Egyébként nekem tetszetek a macskás visszaemlékezések! Bár tudom, hogy filler, deszvsz jól kilett találva Jaken storyja, meg azt is jó volt látni, hogy Sesshomarut valaki még tiszteli. Valahoyg ezt várnám mindenkitől mint ahogy Ryouyoukan is viselkedett Sesshomaru samaval.

Bocs a hosszúságért!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

::jwar:: (megint lemaradt utálja ha kimarad inus topikból...)

Ékkőnél -normálisna gondolkodva- Kohaku-s cucc stimmel...
Engem is idegesít néha a nyaklánc, de jó az ott úgy ahogy van. Gondoljatok azokra a részekre amikor inuban kicsit tőlteng a szellem ésakkor csakúgytér magához hogy Kagome használja a nyaklánc-alkalmazást. Szerintem az még a jövőben is jó lesz. Nemkell azt leszedni. Sose lehet tudni mi történik, akkora heppi end meg úgyse lesz, szerintem.

A movie-król meg... Szerintem nagyon jók és szépek. Lehet hogy nemsokat kapcsolódik vagy nemtommi, de én nagyonszeretem mind a 4-et.
az egyes még egész jó... a kettes 100% ig tetszik, a hármas 99% ig, a 4es sajna szerintem már sablonos, de jó.
amit nemszabad kihagyni az a 2es és a 3-as. A hármasban furcsa volt ottis a Testvérpár, mm Inu és Sesshou. De nagyonjó jelenetek voltak szerintem.
Szvsz nemidőpocsékolás őket végignézni.
erről jut eszembe nekem az első movie angolul van meg egyszerúsített angol felirattal..ezt beköptem angol órán és lehet hogy megnézzük majd. Mondjuk már egyszer lefeletem az inuból és 10-es lett bocsi az off-ért.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

én csak az első movie első felét láttam és az anime-ot is csak a 104-es részig. Nem akarom előre nézni, mert tök szeretem a magyarhangjaikat és megszoktam őket. Tökre elrontaná az élményt másik hanggal :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én megint csak azt tudom mondani, hogy a japán az eredeti és a legjobb. én pl először magyahanggal láttam, aztán néztem angolul s meg japánul is.. nos a magar az tényleg jo, habár a sessh hangja nem igazán tetszik.. sztem nem illik hozzá, de a többi az jó az angol az még mondjuk elmegy, de mondom, a japán az mindig a legjobb :P :D :P amugy meg én csak a 2es movie-t láttam és naon naon tetszett :D én is ajánlom mindenkinek,
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hát nekem megoszlik a véleményem szinkronhang terén :) Imádom a magyarokat, így azzal nincs problémám. Meg vagyok elégedve mindegyik karakterrel, főleg, hogy ennyire egyedi, és változatos lett a fordítás is valamint a szinkron is :) Az angol... hú, pontosabban az amerikai. Legszívesebben stornoznám az egészet. Bankotsu és Inuyasha csatáját hallgatva azt hittem megőrülök :) INuYÁÁSHÁÁ!! Avval a ronda kiejtéssel, ami nagyon illúzió romboló... :P

Japánt is szeretem, csak Inuyasha hangjával, Yamaguchi Kappei-vel nem voltam annyira kibékülve ^^, de nagyon megszerettem L-ként, de ez más tészta (instant) ^^
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem meg pont Inuyasha japán szinkronhangja tetszik jobban- sokkal jobban játszik- kifeküdtem azon a hangszínen amikor szakét mentek szerválni az öregnek abban a poén fillerben, és mondja inu mirokunak hogy "ennek semmi értelme nincs" überlol
Kagome hangja is jobban tetszik eredetiben
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

miyume, énis pont így vagyok vele. Csak nálam még Naraku is viszi a pálmát. Nemmondom a magyar se rossz meg az amcsi.. (kivételesen) de japán eredetire bukom ::jsmile::

Movie-król még annyit hogy...szerintetekvan rá esély hogy leadják a mozikban? -mert úúúgy megnézném nagyképernyőn hatalmas hanggal..

:mrgreen:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hamár a japán szinkronoknál tartunk, akkor egyértelműen Kagome hangja a legjobb számomra, de már megbarátkoztam a többivel is.

Ami pedig a mozit illeti. Nem elképzelhetetlen, de nem tudom, hogy mennyi a valószínűsége. Igazából attól függ, hogy mekkora lenne az igény rá. Nem tudom, nem értek hozzá, de azt mindenképpen lehetne, hogy legalább DVD-n kiadnák, mert legalább otthon kis mozis hangulatot tudna mindenki teremteni. Már ez is haladás lenne.
Válasz küldése