Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kouga szilánkjai, manga spoiler:Naraku az egyik harc során sikeresen megszerzi mindkét lábából a szilánkokat, Kougát is majdnem magába olvasztja, de szerencsére még időben kikerül a testéből. Viszont azóta nem szerepelt, picit hiányolom. :( Remélem a végső harcnál még látjuk majd.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Satu /Sota/ után Kouga-t írtam volna ki leghamarább a sorozatból. Szvsz csak izmozot a 2 S.n.T.-vel, de azon kivül semmit nem tudot./ Jó tudom most jön, hogy de igen az xy részben ezt és ezt csinálta, de akkor is lényegesebben kevesebb dolgot csinált)

Titkos: :Kouga pont azért nem szerepel mert csökentett a harci ereje, így már nehezen tudna harcolni Naraku ellen. Az meg, hogy hősi halált halna annak nem látnám értelmet.

Ezt a félre fordítást most nem tudom lecsekolni , de hiszek neked /majd holnap megtanulmányozom/. De amikor Urasoe Kik kezébe adta azt a növényt akkor nem akarta elereszteni./Gondolom azt nem fordították félre./Azt tényleg arra utal, hogy Kik ben megmozdul valami. De ha már azt mondta, hogy Ne mond ki a nevemet már az is bizonyítja, hogy már van tudata. És akkor már ott is vagyunk, hogy tudat határoza meg e a lelket vagy a lélek határoza meg a tudatot.

Kagura: Hát Kikyou és Sango után ő harmadik kedvenc női szereplőm. Kár, hogy sorsa egyezik Kannaval.

Jaken: Kedves karakter. Lehet rajta nevetni. semleges vagyok irányába. Bár ha mondjuk ne tudom ha Sess tudná, hogy mit érez iránta Jaken akkor is megengedné neki, hogy mellete legyen.

Byakuya: Top favorit kedvenc.

Naraku:Életveszélyes Naraku fan vagyok. /Mottom: Naraku a jóságos/
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát nem tudom így végigolvasgattam a hozzászólásokat és én nem tudom elképzelni, hogy romantikus happy end lenne a történet vége. Jó ötleteket hoztatok fel a befejezésre de én sem azt nem tudom elképzelni, hogy Inuyasha Kagome világában éljen sem fordítva. Persze értem,hogy a szerelem miatt ugye mint Kikyo-nál is esetleg halandóvá válna kutyafülű főszereplőnk de otthagyna mindent? Ha Kagome részéről nem fogadható el számomra, hogy mindent otthagyjon Inuyasháért fordítva miért lenne jogos? Szerintem lesz egy romantikus, szép jelenet a végén a csata után, amitől szétszedünk majd nyúlszívű nézők egy százas csomag papírzsepit aztán istenhozzád.

Kougát nem azért tartom jó szereplőnek mert erős hanem mert vicces és érdekes helyzeteket provokál ki a jelenléte az IY-Kagome párosból. Kedvenc jelenetem amikor valamelyik koutsu-val harcolnak és Kouga megkagome egy hatalmas robbanás után azt hiszik,hogy IY-nek kalap-kabát, aztán megjelenik éselkezdenek perelni...aztán kagome előadja a nagyjelenetet. :cool:

Nekem amúgy az tetszik, bár lehet csak én magyarázom bele,hogy a sorzat legelején elhangzik,hogy a démonok és emberek lelkei megváltozhatnak... és az ahogyan Sesshoumarut a kezdetektől a Rinnel való találkozáson át a movie 3-ig végigkísérhettem ahogyan finomodik és elkezd kötődni a "hitvány halandóhoz". Nagyon szeretem Sesshoumarut szerintem nagyon jól megkomponált szereplő.

Amikor Naraku még csak fabábokkal dolgozott és nem álltak ki csápok a füléből igazán helyes volt még emberi alakban - és itt nem a múmiaszerkóra gondolok-.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:Satu /Sota/ után Kouga-t írtam volna ki leghamarább a sorozatból. Szvsz csak izmozot a 2 S.n.T.-vel, de azon kivül semmit nem tudot./ Jó tudom most jön, hogy de igen az xy részben ezt és ezt csinálta, de akkor is lényegesebben kevesebb dolgot csinált)

Titkos: :Kouga pont azért nem szerepel mert csökentett a harci ereje, így már nehezen tudna harcolni Naraku ellen. Az meg, hogy hősi halált halna annak nem látnám értelmet.
Sota-t nem írták ki a sztoriból, épp volt pár hete egy mangafejezet, amiben szerepelt. :) Kouga meg a mangában kap egy jó tápos fegyvert, ami azért ellensúlyozza a szilánkok hiányát a lábaiban. Meg ki mondta, hogy csak az erős harcosok szerepelhetnek? Shippo nélkül sem lenne ugyanaz a csapat. XD És pl. ő sem igen fog meghalni a végén. (Pedig néhányan itt örülnének neki. XD)
iskariotes írta:Ezt a félre fordítást most nem tudom lecsekolni , de hiszek neked /majd holnap megtanulmányozom/. De amikor Urasoe Kik kezébe adta azt a növényt akkor nem akarta elereszteni./Gondolom azt nem fordították félre./Azt tényleg arra utal, hogy Kik ben megmozdul valami. De ha már azt mondta, hogy Ne mond ki a nevemet már az is bizonyítja, hogy már van tudata. És akkor már ott is vagyunk, hogy tudat határoza meg e a lelket vagy a lélek határoza meg a tudatot.
A teste mozgott, még menni is tudott magától, csak lelke, személyisége nem volt. Az a "Ne mond ki a nevem" már akkor volt, amikor Urasue kavart valamit, szóval Kikyou lelke elkezdett vissztérni. Csak annyi hiányzott a varázslathoz, hogy IY kimondja a nevét. (Bár tényleg meg kéne néznem már mangában is újra ezt a részt, hátha ott nincs is semmi, nem ez lenne az első, hogy a Sunrise kavar Kikyou személyével.) Az utolsó mondatodhoz hasonló rajongói levélre írta egyszer Rumiko, hogy "Ezen még nem gondolkoztam, és neked sem kéne." :D (Bár az valami olyasmi volt, hogy "Ha Ranma nőként teherbe esik, mi lesz a gyerekkel, ha visszaváltozik?" XDD)
iskariotes írta:Jaken: Kedves karakter. Lehet rajta nevetni. semleges vagyok irányába. Bár ha mondjuk ne tudom ha Sess tudná, hogy mit érez iránta Jaken akkor is megengedné neki, hogy mellete legyen.
Miért, mit érez? Volt 1-2 beszólása, hogy "Itt kéne hagynom ezt a melót", és hasonlók, de alapvetően szerintem csodálja Sessh-t és felnéz rá.
iskariotes írta:Naraku:Életveszélyes Naraku fan vagyok. /Mottom: Naraku a jóságos/
Ezzel nem is lenne bajom, csak már az A+ fórumon sem értettem, hogy miért tartod jónak. Ismerd be, hogy gonosz, és megegyeztünk. :wink:
Ynah írta:Szerintem lesz egy romantikus, szép jelenet a végén a csata után, amitől szétszedünk majd nyúlszívű nézők egy százas csomag papírzsepit aztán istenhozzád.
Nem tudom, szerintem ez annyira "Rumikótlan" lenne. :( Az ő sztorijai eddig mindig arról szóltak, hogy a barátok és főleg a főszereplő páros örökké együtt maradnak. Lehet, hogy IY reinkarnálódik, vagy valahogy megváltozik külsőleg, de nem tudom elképzelni, hogy ne legyenek végül együtt Kagomével, azt meg főleg nem, hogy Kago egyedül maradjon.
Ynah írta:Nekem amúgy az tetszik, bár lehet csak én magyarázom bele,hogy a sorzat legelején elhangzik,hogy a démonok és emberek lelkei megváltozhatnak...
Nem belemagyarázás, ez is benne van a sorozatban, és tényleg nagyon szépen mutatja be, erre az egyre jó, hogy 50 köteten át húzódik a sztori. :)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Sota val sokáig nem volt bajom meg jó arcnak is tartottam, de pár héttel ezelőt abban a mangás jelenetben... Szóval mindenki azt várta, hogy most igen most megfog történi és szinte igen, de akkor kijön be? Sota szóval azért nem kedvelem.

Kouga: Hát ahogy manapság állnak a dolgok egy darabig nem is fog megjeleni. /Nem hiszem, hogy életbefektetés lenne számára ha most megjelen a színen/

Jaken: Amikor, Sess megmentette az életét akkor volt egy olyan megjegyzése, hogy milyen jó képű Sess. Mhmh

Naraku: Igen gonosz, sőt a mangába már azt is elismerte, hogy nem is tud megjavulni./De gondoltam, inkább megjegyzem, de nem szeretnék erről vitázni/

Vége:
1. Szvsz IY nem változik emberré hisz Kag töbször mondta, hogy neki úgy jó, IY ahogy van.
2. Szvsz együt maradnak, mert hát a story egyik alapgondolata az időntúlmló szerelem.
3. Kagome marad a középkorban.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jakenről én sosem gondoltam, hogy "meleg" érzéseket táplálna Sessh irányába, szerintem szimplán csak nagy fanja. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jahm, de némely emberkének első fél pillanatban persze hogy nem a legelső értelmes dolog jut eszébe :lol:
BTW...hány éves is Jaken?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

LOL Jaken mint Sesshoumaru "nője". Na ez sosem jutott volna az eszembe, de soha de soha. Jaken imádja ez tény de úgy ahogyan bálványozol valakit akinek a tudása magasabb a tiédnél, aki okosabb,tapasztaltabb,stb... nem pedig a férfiembert akarja letaperolni a király szerkó alatt. Szerintem.Persze szigorúan magánvélemény.

Ha a kő képes Inuyashát emberré változtatni, akkor vajon ha Kagome úgy akarná az összes létező démont is emberré alakíthatná vele vagy csak egyetlen személyre használhatja fel? Mert annak, hogy Kagoménak olyan hatalmas a lelke az a szerepe szerintem, hogy a Shikon no tama az ő hatalmas lelkével óriási energiát szabadíthat fel.. Ennek egy pici töredékét láttuk az anime utolsó részében is ahol ugye spoiler
az ölelésével felülbírálta az átváltozást vagy amikor felébresztette Inuyashát abból a tudattalan állapotból amikor Kikyou magával akarta vinni a pokolba


Gondolom,hogy ezek óta a történések óta pedig még csak erősebb lett a mangában. És ez megmagyarázná a démonok hirtelen és nagymértékű egyedcsökkenését is.

Sesshoumarut én többnek gondoltam.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2007.04.16. 23:00-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaken pontos korát nem tudni, viszont létezik egy "Inuyasha Okuki Kaiden" nevű útmutató, amiben Rumiko megadta a főbb szereplők korát:

Inuyasha - 15 (viselkedése és gondolkodásmódja alapján emberi korra átszámítva)
Kagome - 15
Miroku - 18
Sango - 16
Kohaku - 11
Shippo - 7 (megint átszámítva)
Kikyo - 18 (halálakor)
Koga- 15 (átszámítva)
Sesshomaru - 19 (átszámítva)
Naraku - 23 (átszámítva)
Kagura - 17 (átszámítva)
Kanna - 10 (átszámítva)
Bankotsu - 17 (halálakor)
Jakotsu - 20 (halálakor)
Renkotsu - 24 (halálakor)
Suikotsu - 26 (halálakor)

Mint látható, a démonok pontos korát nem tudni, csak ha emberi korra átszámítjuk, kb. ilyen idősek lennének. (Narakuról pl. tudjuk, hogy valójában kb. 50.) Az élőhalott szereplők pedig már nem öregszenek, szóval ezért van a haláluk idején lévő koruk megadva.

Ynah: Ez szerintem lehetséges. :D Végülis nem tudjuk, hogy a teljes Shikon no Tama mire képes, hiszen még sohasem használták. (kivéve azt a pár random démont a sztori elején, de ők gyengusok voltak XD) Szóval lehet, hogy pont Kagome lesz az, aki a sztori végén papnői képességeinek teljes birtokában felhasználja a teljes SnT-t, és akkor valóban meg lenne magyarázva a "démon kihalás" is. :)
Amúgy igen, a mangában valóban erősebb lett, Kikyou mondott is valami olyasmit, hogy "egyedül Kagome képes megtenni, amit én akartam". Lehet nem pontos az idézet, de ez volt a lényege. A Kikyou halála előtti fejezetekben el is mentek egy templomba, hogy elhozzanak egy szent íjat, amit Kikyou Kagomére "hagyományozott", szóval ha úgy vesszük, ő is kapott egy táposabb fegyvert. :D
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Amuyg Sess, hogy lehet 19 éves átszámítva? Izé ő már 50 éve is élt szóval minimum 50 éves, de annál is többnek kelenne lennie! De persze ez csak priv vélemény.

Bár mondjuk az sem tudjuk, hogy a teljes S.n.T. milyen erőt kiván meg ahhoz, hogy ilyen müveletet végre hajtsanak már mint, hogy teljes szellem tisztitás az országban. Bár elöszőr megkéne tistitani a kővet mert mostanában eléggé fekete szóval az se lesz kis munka Kag részéről.

Tényleg ezen a fórumon mit kell spoilerbe tenni? Csak nem akarok feleslegesen használni, vagy olyat írni ami spoilerbe kivánkozna. Előre is köszi.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos: Érdekes ez a kormeghatározás. XD
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát nézzük, a harmadik movie alapján Inuyasha démoni kora a sorozatban ~ 250 év. Ebben benne van az az 50 év is, amit átaldut. De ha azt nem vesszük, akkor meg 200... Sesshoumaru a harmadik movie elején még elég fiatal, szerintem nem több démoni 200 évnél... Vagy talán 150 sincs, mert fiatalosabb az arca a mi Inuyashánknál. És ha azt nézzük, hogy a démonok 1000 évekig is elélhetnek, ez a 200 év simán lehet átszámítva 15 év...

Amúgy a kormeghatározás szerintem jogos, bár szerintem Sesshy több átszámolva, mint 19, szerintem bőven a 20-as éveit tapossa. Miroku is szerintem lehet egy picivel idősebb, hiszen a sorozatban utalnak arra, hogy így meg úgy bolondította a lányokat 1-2 évvel azelőtt... 16 évesen már lehet szerzetes valaki, nincs az kicsit túl korán? Bár abban a korban biztos hamarabb felnőttek az emberek...

Spoilert meg akkor kell alkalmazni, ha nagyon erősen lelőssz egy poén az animéből/mangából. Pl. nem akarod elárulni, hogy ki halt meg, vagy mi történik ezzel és ezzel.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:Amuyg Sess, hogy lehet 19 éves átszámítva? Izé ő már 50 éve is élt szóval minimum 50 éves, de annál is többnek kelenne lennie! De persze ez csak priv vélemény.
Persze, de ez olyan, mint amikor egy 17 éves kutyára mondjuk, hogy emberileg már matuzsálemnek számít. Démonoknál ugyanez, csak fordítva. :wink:
Narumi írta:Amúgy a kormeghatározás szerintem jogos, bár szerintem Sesshy több átszámolva, mint 19, szerintem bőven a 20-as éveit tapossa. Miroku is szerintem lehet egy picivel idősebb, hiszen a sorozatban utalnak arra, hogy így meg úgy bolondította a lányokat 1-2 évvel azelőtt... 16 évesen már lehet szerzetes valaki, nincs az kicsit túl korán? Bár abban a korban biztos hamarabb felnőttek az emberek...
Sessh-en én is meglepődtem, de ha Rumiko mondja, akkor elhiszem. :) A sorozatban amúgy láttunk Mirokunál fialabb szerzeteseket is, bár azok általában valamilyen mesterrel voltak.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nem tudom,hogy ez a megtisztítási szertartás miből is állana majd hiszen amikor a szilánkokat gyűjtötték attól tisztultak meg, hogy Kagome kezébe kerültek és nem történt semmi csiribimutatvány. Pont mint ahogyan amikor a démonirtók elvitték a szennyezett követ akkor Kikyou is csak a kezébe vette. Vagy legalábbis az animében nem mutattak be semmi rituális tisztítást, elég volt a papnői létezésük és spirituális erejük ahhoz, hogy újra tiszta legyen. Ezt is bizonyítja a befejező rész amiben már leírtam mi történt.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos arigato az évkorokért.
Jaken pont nem volt köztük, de már mindegy is.

*meglepődik, mereszti szemet a képernyőre* vagyis én jó néhány karakterről másképp vélekedtem a korát nézve.Többek között Naraku, Kagura, Kouga és Sess -re nézve. Mondjuk úgy h mindegyikhez hozzáadtam vagy+5 évet :roll: Ez érdekes. Persze emberkorra nézve vagyis átszámítva. Szinte mindenki kölyök! Te jó ég... most fordult egyet a világnézetem :lol:

a Shikon no Tama-t illetően..foh na ezen van mit találgatni.
én pártolok a felé , h ha Kagome emberré tudja változtatni Inut akkor a többi démonokkal is ezt m e g t e h e t n é. és akkor az tényleg magyarázat lenne arra hogy miért is nincsenek már démonok. Másfelől viszont...áh, nemtom. :-P
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem hiába mondogatták, hogy ezek (mármint Kagoméék) még gyerekek.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Amúgy én is jópár karaktert idősebbnek tippeltem átszámítva. De hát Rumiko már csak ilyen, és én hiszek neki.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nem tudom nekem a kor beosztás stimmelt amár régebben olvasott adatokkal.
A Sess -es meglepedősem nem is tudo, ja igaza van Titkosnak olyan mint a kutyáknál /de hát végül is Sess is az /

Aztnem éártem, hogy kagome miért akarná átváltoztatni IY-t emberré ő már többszőr kijelentette úgy jó neki a blöki ahogy van.

Jó egy szilánk megtísztitása könnyebb feladat mint az egészet megtísztitani főleg, hogy előtte Narcsinál voltak. Szóval gondolom nem gyerek játék lesz.

Köszönőm a választ a spoiler ügyében.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem a végén majd kezdeniük kell valamit a gyönggyel, és ebből a kis kényszerhelyzetből fog adódni, hogy vagy Inu válik emberré, vagy az összes fél-démon/démon. :wink:
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

De ha minden démon, akkor Sesshoumarunak is fekete lesz a haja és az olllyan... :shock: Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok. Most hogy Titkos javaslatára elkezdtem előlről a mangát tényleg sokkal több dolgot értek és átlátok, a mangában nagyon jól kifejti amiket nem értettem. Kagura pedig baromi szép a mangában. Szerintem.
Amúgy bocsánat, tudom magánügy de engem nagyon idegesítenek ezek a rövidítések mint Kik, meg Kag de ez a Narcsi...ez viszi a pálmát. Mert Narakut Narcsinak hívni... szóval. Inkább nem mondom. :twisted:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jah, az a Narcsi... hát no comment :)
és vááá megnőtt Akago(asszem ígyhívják a babát). És húú...

Lehet hogy csak nekem tűnik úgy de azoknál a részeknél a grafika ha távolibb a kép akár egy kicsivel is, hát mintha nem lenne eléggé kidolgozva. Legjobban az arcokon ott is a szemeken látom. Fura.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Engem is idegesítenek a rövidítések, olyan plázacicás... @_@ Jóhogy nem már Naraku-chan... >.>
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ynah írta:Most hogy Titkos javaslatára elkezdtem előlről a mangát tényleg sokkal több dolgot értek és átlátok, a mangában nagyon jól kifejti amiket nem értettem. Kagura pedig baromi szép a mangában. Szerintem.
Igen, manga rulez. :) Nekem főleg az tetszett, hogy egyes eseményekre nem azonnal derül fény, hanem sokszor a szereplők és az olvasó is találgat egy ideig, aztán szép lassan összeáll a kép, vagy később meglepetésszerűen kapunk rá magyarázatot, de az sem ritka, hogy a történet előrehaladtával más-más megvilágításban látunk 1-1 dolgot, akár több szemszögből is. (Erre jó példa az a jelenet, amikor Kikyou odaadja Narakunak az ékkőszilánkokat, és már ott utal rá, hogy miért segít neki, de csak jóval később, a mangában mondja el Inunak, hogy pontosan mit is tervez.) Ilyen jelenetek az animében is vannak persze, de igazából a mangában érződik jobban, hogy az egész sztori szépen és lineárisan halad előre. Ezért is zavaró, amikor az ember heti egy fejezetet olvas, mert sokszor elfelejti, hogy mi volt egy korábbiban, amire mondjuk visszautalnak. ^^" De ha végre befejeződik a manga, szerintem én is elkezdem majd az elejéről. :)
Ynah írta:Amúgy bocsánat, tudom magánügy de engem nagyon idegesítenek ezek a rövidítések mint Kik, meg Kag de ez a Narcsi...ez viszi a pálmát. Mert Narakut Narcsinak hívni... szóval. Inkább nem mondom. :twisted:
Mentségemre szóljon, hogy én az "Inu, Sessh" rövidítések kivételével eddig csak egyszer írtam "Kag"-ot, és engem is zavart, csak nem akartam egy mondatban kétszer írni, hogy "Kagome". XD
Ayumie írta:Lehet hogy csak nekem tűnik úgy de azoknál a részeknél a grafika ha távolibb a kép akár egy kicsivel is, hát mintha nem lenne eléggé kidolgozva. Legjobban az arcokon ott is a szemeken látom. Fura.
Nem tévedsz, a sorozat harmadik felében már szerintem is gyengébb volt az animáció, gondolom fogyott a pénz. Illetve a 90. résztől tért át a stúdió teljesen a számítógépes animálásra, és szerintem onnantól változott meg picit a rajzolás, illetve lett kevésbé kidolgozott. (Legalábbis a Shichinintai-os részeknél már láthatóan más, és azok 101 körül kezdődnek.) Szerencsére annyira nem vészes, a Sunrise végig tartja a tőle megszokott színvonalat. :)

Egyébként az eheti (502.) mangafejezetről annyit, hogy ha ezt valaha megcsinálják animében, baromi látványos lesz. :D Még így papíron látva is csak tátottam a számat. :)
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Spoiler
Most járok a mangában ott,hogy Kagura meghal és Sesshoumaru kiáll Naraku egyik démona ellen aki ellen Inuyasháék is küzdenek és a démon elkezdi pocskondiázni Kagurát - már ha jól értem a szituációt - és Sesshoumaru dühös lesz! Ezek szerint volt ott valami vonzalom is?Pláne ahogyan emlékezik rá a tekintete meg mittomén azt sugallja. Vagy tévedek?
Az ésszerű rövidítések rendben vannak bár múltkor FMP topicban is egy órát filóztam azon,hogy ki a fenét takarhat a Sagi vagy mi volt írvva, de ez a Narcsi..pffff. Szóval valahogy vannak nevek maradjunk már meg legalább ha rövidítünk az eredetiben és ne alázzuk már le ilyen szintre a dolgokat mert ez olyan mint a vöribori marhapöri kovi ubival. Gáz na.

Narumi... Naraku-chan :D :wink:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:"Ha Ranma nőként teherbe esik, mi lesz a gyerekkel, ha visszaváltozik?" XDD
XDDDDD :lol: hát ez nem semmi!- a kedves fan el tudja képzelni hogy a lány alakban is fiú lelkű (leszámítva azt a részt amikor bevágja a fejét XD) Ranma bárkinek is engedné hogy...XD

Jaken mint Shessomaru lover? anyám borogass! ebbe még belegondolni is rossz :S.. nameg Narcsi... narancs... ehh mind1

jahh, lehet én is "rávetemedem" a mangára, mert mostmár rohadtul érdekel (és most jó gyerek voltam és nem olvastam el a spoilereket XD... még)
na majd két vizsga között

a korok meg: meglepő telleg, én is idősebbnek hittem a legtöbb szereplőt *___*
Válasz küldése