Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Úgy érted, folytatják a DVD-k kiadását? :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem biztos, de gondolom. :) Eddig mindig úgy volt, hogy:
1. RTL klubon lementek az új részek
2. Animaxon is lementek
3. Kiadták őket DVD-n. :)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Azért nem mindig. PL 104 részig hamarabb ment le az animaxon, aztán volt DVD kiadás, és utoljára ment az RTLen. De megértem, hogy most ők akarják előbb leadni, hisz mégis RTL készítette a szinkront hozzá.
Első DVD kb őszre várható.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekikezdtem a mangának. Eddig az első köteten vagyok túl.
Az első pár fejezetben még furcsa volt számomra a rajzolás (Ez az első Takahashi Rumiko mangám), de már egy kötet után sikerült relatíve megbarátkoznom vele. A történetben egyenlőre nincsen semmi különleges, de gyanítom hogy az elkövetkezendő sokszáz fejezetben bőven lesz esemény.
A karakterekről még nincsen kialakult véleményem (bár Inuyasha igazi taplónak tűnik).

Egy ideje már foglalkoztatott a gondolot, hogy belekezdjek, és most hogy már véget ért, nincs meg az a stressz sem, hogy esetleg beérem a sorozatot, és várhatok egy hetet, hogy kijöjjön egy tizenkevés-oldalas chapter.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Engem igazán a Sesshoumaru vs. IY fight után fogott meg, ami a kettes kötetben lesz, addig tényleg nem egy nagy szám. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végeztem az ötödik kötettel, most hozták vissza Kikyou-t az életbe, de eddig még mindíg arról szólt számomra leginkább, hogy egyik youkai jön a másik után és mindegyiknek a shikon-fragmentek kellenek. Viszont tény, hogy a szörnyek nagyon változatosak (nema DB-féle egyre erősebb ugyanolyan csillagharcosok), a Kagome és Inuyasha között lévő kapcsolat meg kezd tetszeni. Valamint külön öröm látni, hogy nem csak annyi, hogy Kagome a múltban maradt, hanem plussz poénokat hordoz a visszajárása a saját idejébe. (Kedvencem még az elején volt, amikor Kagome nagyapja magyarázza vacsora közben, hogy csak nyugi, lepecsételte a kutat, semmi nem tud átjönni rajta, és akkor megjeleni Inuyasha). Szóval kezdem megszeretni a hangulatát, bár a történet egyenlőre még nem sokat haladt előre. Valamint egyik-másik szörnynél (inkább a legtöbbnél) simán rámondanám, hogy ez egyáltalán nem gyerekeknek való. Szinte furcsa is, hogy női mangaka rajzolja.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem amúgy sem gyerekeknek való. :) Mármint attól függ, mit tekintünk gyereknek, de inkább a 14-18 éveseknek írta Rumiko a mangát, az amcsiknál is "older teens" besorolástkapott. Oké, nem egy Berserk, vagy Hellsing, de azért nem ültetném le elé az általános iskolás csoportot. XD (RTL klubon is abból lett a gáz, hogy az okosok berakták a reggeli gyerekmatinéba, pedig ugye a TV-ben nem is a manga megy... :D)

Amúgy elsőre engem is meglepett, hogy nő az író/rajzoló (főleg, hogy Rumikótól elsőre a Ranmát láttam/olvastam, és akkor még nem volt megszokott, hogy női mangakák is rajzolnak ecchit), de újabban szerencsére egyre több nő rajzol shounen cuccot, és az a vicces, hogy szerintem messze az ő kezük alól kerülnek ki a legjobb ilyen stílusú sztorik. :D (Pl. FMA és D.Gray-man, két jelenleg futó kedvencem. :))
Kép
Avatar
Luna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.02.26. 15:34
Nem:
Tartózkodási hely: házban :D

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Luna »

Hát én nagyon szeretem :) szinte mindig felvidulok tőle :D
Avatar
Tami-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.10. 13:22
Nem:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Tami-chan »

valaki felvilágosítana, hogy konkrétan miről is folyik itt a társalgás, mert nem igen vok képben, hiába láttam a sorit...? XD
なん くる ない さ
けがれ の ない その ほほえみ んこく な ほど

I'll also show you a sweet dream next night.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Maron »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hehe, hogy is volt az a "kizárt, hogy valaha is folytassák" szöveg? :3 Amúgy egy nézőjük már tuti van, legalább az FMA mellett lesz más is, amit hetente várhatok. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: scineram »

Lassan neki is állhatnék a maradék 50 résznek, amit a Retekklub baszott leadni. Csak hogy képbe legyek addigra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2010.07.18. 01:00-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az ANN-en olyasmit olvastam, hogy csak 26 részes lesz a lezáró sorozat!
Hogyan akarnak 21 kötetnyi mangát ennyi részbe belepasszírozni?! :wtf:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A hír sajnos igaz, a választ pedig senki nem tudja. Az mindenesetre nem túl szívderítő, hogy ezt még megfejelték egy hajnal 2-3 körüli sugárzási időponttal. :? Ezek után persze, hogy jönnek majd, hogy "Há', nem volt nézettsége!". Az "otaku-sávban", jóhogy nem... (Összehasonlításképp: az első sorozat valami este 6-8 körül futott.)
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Maron »

Igen... :neutral: Este 7-kor futott anno a másik, ez meg egyik adón éjjel 3/4 2-kor, másikon meg 2:20-kor kezd...
Ez a 26 rész iszonyat tömény lesz, ANN-en az első 2 rész címe fenn van, eszerint a 2. rész az már kb. 2 kötettel későbbi, mint ahol abbahagyták anno, ráadásul az utolsó 2-3 részt nem ártott volna némileg feleleveníteni, a Mouryumarus részekre gondolok, mert azt ott eléggé elkapkodták, és anime nézőknek nem volt annyira tiszta talán, de mivel csak 26 rész lesz, örülhetünk, ha kb. mindent lefednek...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Akkor ezek szerint csak amolyan "kötelező kör"-nek szánják?

Egyenlőre az első két rész címe elérhető:
Naraku`s Heart
Kagura`s Wind

A mangában viszont még mindig le vagyok ragadva a 75. fejezetnél. Most elég sok mást is olvasok, úgyhogy valószínűleg csak akkor fogok a végére érni, mire ez a sorozat is le megy már.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hát, eddig tényleg úgy néz ki. :( Pedig nagyon vártam, reméltem, hogy olyan jó lesz, mint az "FMA 2", de lassan örülhetünk, ha csak feleannyira... Mivel lehetetlen ennyi részbe 20 kötetet belezsúfolni, ezért szerintem ezek közül fog bekövetkezni valamelyik:

1. "Kötelező tiszteletkör", ahogy mondod, szóval csinálnak valami összecsapott izét, amiben minden szerintük fontosabb jelenet benne van, csak az a gond, hogy több fontosabb jelenet van, mint ahány epizód, szóval még ha tényleg kihagyják az olyan hülyeségeket, mint "Shippou a rókaiskolában", és próbálnak a sorsdöntő részekre koncentrálni, akkor sem tudják ennyi epizód alatt lezárni.
2. Talán kiderül, hogy ebben a sorozatban mégsem lesz még vége a bulinak, csupán felmérik, hogy egyáltalán mennyire érdekli az embereket. Ezzel csak az a gond, hogy ezt már eljátszották a Black Tessaiga OVA-val, másrészt ha eleve maguk alatt vágják a fát, és az éjszaka közepén adják, akkor ne csodálkozzanak, ha a kutya sem fogja nézni.

Komolyan, én csak azt nem értem, hogy a saját munkájukat teszik tönkre, és ez nekik jó? Ha már meganimálták, fizettek az összes seiyuunak, hogy visszajöjjön, a zenék is olyanok, mint a korábbi sorozatban (az egyik szám pl. Do As Infinity lesz :)), akkor ezek után már az a minimum, hogy csinálnák tisztességesen, és adnák le normális időben. Komolyan, ennél jobb lett volna egy Final Chapter Movie, amiben másfél-két óra alatt lenyomják Narakut, és igaz, hogy csak az értené az előzményeket, aki olvasta a mangát, de így legalább tuti, hogy nem lenne a vége összecsapva. Na mindegy, nem dühöngök előre, de kb. 1% az esély, hogy az eddigi hírek alapján ebből még lehet normális sorozat. (És még az FMA 2-t vádolták azzal, hogy nagyon sietettek a sztorival...)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, első rész subbal megnézve. :)

Nekem bejött, szerencsére olyan, mintha csak egy hét telt volna el, pedig valójában 5 év. XD A bőrlehúzás feeling egy nagyon kicsit érződik, de még messze nem vészes, az animáció pedig így is a szokásos Sunrise, hülyére veri a Pierrotot. XD OP/ED rulez, egyedül az volt a feketeleves, hogy mivel 26 részben le akarják nyomni az egészet, ezért nagyon tömény a történet, egy csomó olyan dolgot leegyszerűsítettek/átírtak, ami a mangában sokkal részletesebb és fejezetekig taglalják. A mangára nem emlékeztem annyira (szóval ezek csak újraolvasás után tűntek fel), viszont az előtte is szemet szúrt, hogy X karakter fut, a semmiből előtte terem Y, majd Z is megérkezik, mert "véletlenül" pont arra járt... Szóval érződik, hogy az időhiány miatt a semmiből húzzák elő a karaktereket, illetve dugják el, ha épp nincs rájuk szükség. Mondjuk így a manga ismeretében tényleg értettem mindent, de aki csak az animét nézte eddig, az lehet erősen WTF-elni fog jópár résznél. Élvezhető, és tuti, hogy végig fogom nézni, de sajnos ez már nem követi olyan pontosan a mangát, mint a korábbi sorozat tette. ^^"
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Gondolom, akkor ez is olyan, mint a HP movie-k. Ami nem olvasta az eredetit, nem nagyon tudja követni, épp mi történik. :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hát...kérdéses, hogy mennyire. ^^" A "lényeg" mondhatni így is átjön, de én lehet nem értenék ennyi mindent, ha csak az animét nézném, a mangában jobban megmagyarázták a dolgokat. De kezd el nézni, aztán majd kiderül, hogy mennyi jön át. :D
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Most néztem meg én is a második széria első részét, hát besz*rás. Én nem olvastam a mangát, az előző széria befejezését is már években mérhetően láttam, szóval nekem tényleg nagyon-nagyon tömény és zavaros, és WTF-érzésem volt. Szóval így marhára nem vágom, hogy mi a sztori, és hol tart az egész, de nem baj, megnézzük, és legalább nem lesz rétestészta. XD
A grafika viszont nagyon szép. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy szerintem egy kicsit segít, ha előtte újranézitek az első sorozat utolsó duplarészét (166-167). :) A mangát ugyan nem pótolja, de legalább 4 év szünet után visszazökken az ember, hogy "ja igen, már emlékszem, itt hagytuk abba". (Volt aki pl. Moryoumarut felejtette el, pedig ő még pont bekerült az első sorozat végére.) Mondjuk én hiába olvastam a mangát, újra fel kellett lapoznom, aztán utólag néztem, hogy "Ja igen, ilyen jelenet is volt.", szóval meglátszik az a 4-5 év szünet. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta: De kezd el nézni, aztán majd kiderül, hogy mennyi jön át. :D
Igazság szerint csak a mangát olvasom, az animéből egyetlen részt sem láttam, így "kissé" spoileres lenne, ha a történet közepén kezdeném. :D
Viszont a jövő héten szerintem rá fogok állni a manga olvasására.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Csak szeretném jelezni, hogy az Xpress-en elég durva kedvezménnyel árusítják jelenleg az első 7 DVD-t.
Link
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: anubys »

Addig húztam-halasztottam a mangát, míg végül a VIZ licenszelte a sorozatot, úgyhogy leragadtam a 75. fejezetnél, és nem tudom, hol van még fent... :( Eddig a onemangán olvastam
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése