Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem: Férfi

Re: Inuyasha

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2020.05.14. 22:05

Én nem nagyon értem min megy itt a rugózás. Honnan lehet Sesshomarunak utóda:
1. Talált valakit akiben meglátta a trónörökös lehetőségét és kinevelte azt.
2. Bele szeretett egy random nőben aki gyermekkel áldotta meg.
3. Megismerkedett vele egy fél-démon nőstény és tőle van az utód.
4. Feltámasztotta/újra kreálta Kagurát vagy OMG magát Kikyout.
5. Szimplán az anyja kiházasította egy arra érdemes démon hadúrnőhöz.
6. Sesshomaru sama szeszélyből feltámasztott valakit.
7. Valaki ellopta az ő magját.
8. Végig Shippout látjuk aki így szopatja Sessht.
9. Ahogy Ricz mondta: "lettek".

Rin+Sess: Szerintetek hány pasi/srác mert kikezdeni Rinnel amikor mindenki tudta, hogy a Nyugati Földek ura Sesshomaru sama az ő "nevelőapja"? Vélhetőleg kevesen. Egyrészt. Másrészt. Sessh minden bizonnyal érez/érzett valamit Rin irányába, de biztosan nem apai szeretet. Ha egyszer esztendőkkel később megkívánta akkor a magává tette és részéről ennyi, a következmények nem az ő hanem Rin problémája. Valamilyen törődést biztos adott, de gondolom csak azért, hogy Inu ne tudja a szemére vetni, hogy rossz apa.

Btw. Ebben a sorozatban különösen sok a "nem hagyományos" családi modell. Sango családja (apu, anyu kiiktatva), Miroku (helló nőcsábász apa), Sesshomaru (csá lelépő fater aki megcsalta muttert), Inuyasha (szia elhagyó apa, fitalon meghalt anya), Shippou (üdv családírtás) Kikyou (cső csonka család) Kagome (szervusz halott apa és nagyszülők). Ebben a csapatban a Rin + Sessh páros még egy egészen normális kombót alkotnának.

Ja igen! Az utolsó variáns: Kagome + Sessh: Mi van?!

Amúgy rájöttem, honnan ismerős a kis csávó innen valamint eminnen.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Dodgers
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2020.05.15. 15:18

Elég spontán komment lesz, de szerintem is "lött valahogy a gyerök, oszt' kész" helyzet van Sesshomaru gyerekét illetően. Az persze egy dolog, hogy a sztori mindig is Sessh elérhetetlenségét hangsúlyozta ki a legtöbb szereplő számára, de szerintem Rumikotól abszolút kitellik, hogy vagy "talál neki" egy méltó asszonyt, vagy ez az sztori a démonvilág hierarchiáját fogja jobban kibontani a gyerekeken keresztül, úgy meg nem elképzelhetetlen, hogy Sesshnek kerít egy asszonyt az élet ilyen-olyan formában.
Kép Kép

iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2020.05.17. 23:44

Tisztességes InuYasha fanok közben kiderítették, hogy ha a RinxSesshomarou kapcsolatnak van alapja akkor azt az Asatte dráma CD 4. száma adhatja meg. Amit angolul itt lehet elolvasni. De, ha ez nem lenne elég akkor ott van még ez a szám is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Leju
Újonc
Újonc
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leju » 2020.05.22. 11:46

Elképedtem amikor megláttam, hogy Inuyasha folytatás. Bár az a kérdés hogy Sesshomarunak hogy lett gyereke engem is foglalkoztat. Én a RinxSesshomaru kapcsolatra szavazok de hát ki tudja. Reméljük az anime során ez is kiderül :)

Ayla
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2020.06.08. 02:34

Ha jól emlékszem, a Négy lélek ékkövével lehetett utazgatni a kúton át. (többek között)

Részemről abszolút logikus a RinxSess, egyrészt a feljebb említett ok, hogy inkább csak egy person of interest volt a Sess Rin esetében, sosem gyám, illetve akkori Japánban, igenis abszolút normálisnak találom azt is hogy Sessnek tetszedjen egy idősebb Rin, vagy egy idősebb Rinnek tetszedjen egy Sess. És a szintén feljebb elhangzó ok, hogy mindenki tudta Rinről ki védelmezte korábban, is elég nyomós ok. Sőt, megkockáztatnám, hogy Rinnek még a gyerek szemében is Sess már egyből herceg volt lóháton. Nem furcsa.

Inkább a fiúnak tűnő lánykari a furcsa, ha ráadásnak kap egy olyan szinkront aki sűrűn játszik fiút is, akkor már lehet túl sok lesz nekem a pcség. Mert amúgy emelett, Sangoról már megtanultuk, hogy a harcoló és kalandozó nők, akkoriban NAGYON NEM VOLT DIVAT, most meg tessék itt van három is. Oké....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?

Leara
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2020.12.13. 10:33

Most már 10 részt letudtam a folytatásból, de továbbra is valahogy csak fanfictionként tudok erre az egész Yashahime sorozatra tekinteni. Azt meg kell hagyni, hogy Moroha karakterét jól eltalálták, emlékeztet a szüleire, de igazából Setsunával és Towával sincs különösebb bajom. Viszont rendkívül idegesít, hogy ilyen csigatempóban csepegtetik a lényeges infókat és még mindig nem derült ki semmi arról, hogy mi van a szülőkkel. Oké, tudom, az eredeti Inuyasha is tele volt "monster of the week" meg filler epizódokkal, de akkoriban valószínűleg még türelmesebb voltam... :D

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2020.12.13. 12:20

Amikor elindult a folytatás, nem volt időm elkezdeni, azóta pedig gyanússá vált, hogy nem foglalkozik a sorozattal senki Twitteren (sem). Így érthető, hogy mi ez a nagy csend körülötte, köszönöm. :D

Ayla
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2021.01.20. 21:19

Nálam jegen van nyárig. Mivel egy shounenről beszélünk továbbra is, nem csoda, hogy nyúzva van. Szerintem általánosan a nézők lettek türelmetlenebbek, hiszen manapság már inkább a Netflix jellegű bedarálásokhoz vagyunk szokva.

Én sem hallok semmi visszhangot sehonnan a sorozatról, amúgy. Nyáron viszont majd sikerül ezt is darálni egy kicsit, mert lesz elég rész. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2021.01.21. 09:23

Szvsz gagyi az egész, egyik barátom követi, plusz nézegeti róla a Tumblr postokat (szóval csepegnek nekem is az infók, még úgy is, hogy én nem nézem) és hát van ott visszhang bőséggel, épp csak nem túl pozitív. :D Vagy emlékszem, Mondo Facebook oldalán kiraktak egyszer egy körkérdést, hogy kinek mi a véleménye a sorozatról így a félidő környékén (mert ebből szvsz nem lesz neverending shounen, 26 rész lemegy, aztán kalap-kapát) és kb. mindenki így: "Csalódtam-csalódtam-csalódtam"... :dirr: A Borutó normálisabb bőrlehúzás volt a Narutóhoz képet, mint ez a Yashahime a régi yashához. :? Morohán kívül az összes új kari totál sótlan, a régiek kb. mind árnyékuk önmaguknak, a quality is rendesen lejjebb lett csavarva (linkelhetek képösszeállítást arról, hogy az elvileg "jégcsap" Sesshoumaru milyen részletes arcmimikával rendelkezett a régi sorozatban és ahhoz képest milyen minőségű "surprised Pikachu" mém-fejjel reagált a saját gyerekeire...), a történet meg olyan szinten semmilyen, hogy nem is csodálom, hogy aki nézi, az is kb. a "shipping háborúról" beszél inkább, mert hát érdemi sztoriról egyenlőre nem nagyon lehet. :dirr: (Jóslatom: a végére majd bedobnak valami seggből előrántott random gonoszt, akiről ki fog derülni, hogy minden kavarás, ami az eredeti sorozat óta történt, az ő számlájára írható, majd leverik egy olyan igazi "filleres", lehangoló harc közepette és happy end. XD Hacsak nem akarnak tényleg minden karit meghempergetni a sárban és esetleg még Narakut is feltámasztják, hogy ő végezze be ugyanígy... XD) Ja és ha már shipping: a szartortára az tette fel nálam a cseresznyét 1-2 hete, hogy
SPOILER
canonizálták a Sessh x Rin kapcsolatot. Jó, az Isk által linkelt Drama CD, meg hasonlók utaltak rá, hogy valakinek a Sunrise-nál ez a main shipje és nagyon gyúr arra, hogy ha már Rumiko erre nem adta áldását az eredetiben, akkor ő csak azért is keresztülvigye, de szerintem változatlanul gáz, hogy valaki lefekszik a nevelt lányával, még akkor is, ha a mémmé vált "pedomaru", age-gap dolgot kiveszem a képből.
A papírvékony "történet" meg egyébként mint valami rossz szappanopera, vagy tucatfic: mindenki eltűnt, bebörtönözték,
SPOILER
(Rin pl. egy fába van/volt zárva vagy mit hallottam? XDDD)
lelki vagy egyéb tekintetben megnyomorodott, stb. Szóval oké, hogy azt már az első concept artokból és hírekből lehetett sejteni, hogy ez egy ilyen lelketlen fanfejés lesz, ami főleg a nosztalgiára épít, de még így is sikerült alulmúlni a várakozásaimat. (Ja, van azóta új OP-ED páros...gagyik, mint az elsők voltak. :dirr:) Egyik barátom mondta jól: "Reméljük a Pierrotos Boruto és a Sunrise-os Yashahime után nem fog mondjuk a Bones is úgy felébredni egy napon, hogy "Hé, tudjátok mi kell ide? "FMA: Revenge of the Homunculi" című folytatás X évvel a Brotherhood vége után!" :dirr: Értitek, ezek után már minden (amúgy teljesen korrektül lezárt) sorozatnál ki lehet majd találni, hogy van az a pénz, ami miatt még belefér egy ilyen folytatás-spinoff szétbarmolás, amit hozzátoldanak a végéhez. A Sunrise-ban meg az ilyen Cross Angék és Yashahimék után már végképp semmi bizodalmam nem maradt a jövőre nézve, az egykori kedvenc stúdióm mostanra kb. "egy lett a sok közül", sőt, a Bones pl. beelőzte. (Az új Code Geass-ekhez még nem volt bátorságom, ezek után egyre kevesebb van, jegyzem meg...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2021.01.21. 13:46-kor.
Kép

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.01.21. 11:19

Nem teljesen off, a témához valamennyire adekvát, szóval maradhat: Bennem ilyenkor mindig az a gondolat röppen fel legelőször, hogy mikor elővesznek ilyen 5-10-20 (vagy még régebbi) cuccokat a tehénfejés célzatával, akkor kikben látják a kedves készítők az elsődleges célközönséget? A régi rajongókban? Amennyiben igen, úgy illene érzéssel és alázattal nyúlni az adott anyaghoz, pláne, ha teljesen lezárt, komplett szériákat piszkálunk megint föl. Esetleg az újakhoz? Akkor eleve minek már meglévő brandekhez nyúlni?! Ja, mert ott eleve tálcán van kínálva egy, már meglévő, felépített világ, szóval egyszerűbb és kényelmesebb, mint a nulláról felhúzni valamit + a kasszáknál is jobban cseng a bejáratott franchise címe, mint valami vadiúj IP. Esetleg régi ÉS új rajongókhoz vegyesen? Na, ez az, amiben japán barátaink nagyon a sor végén kullognak, mert valahogy sosem sikerül nekik az a mutatvány, hogy mindkét réteghez egyszerre képesek szólni, legalábbis hiába töröm magam, egyetlen olyan cucc sem jut eszembe, ami eleget tenne ennek a kritériumnak.

Titkos hsz-ét és kifakadását teljesen megtudom érteni: Én az elmúlt évek során durván megszívtam az ilyen Berszarkokkal, Steins;Gate 0-kkal, LoGH DNT-kkel, meg revitalizált Kino no Tabikkal a megszívható minden egyes helyi értékét, szóval elhatároztam, hogy a jövőben masszív ignore-on lesz az összes ilyen silány produkció, pláne, ha lezárt sztorikhoz nyúlnak hozzá, mert az egyenesen a halálom. Szabályerősítő kivétel, ha véletlenül pont jól sülne el az ilyesmi, amiben egyelőre az Aria prímán teljesít, nem véletlenül várom a márciusi filmet. Az általános sztenderd viszont nem ez szokott lenni.

Válasz küldése