Get Backers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Get Backers

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ilyen téma sem volt még... hát mostmár van

aki netán nem ismerné (haverikörben a felmérés eredménye: 0 ember ismeri)
49 rész... de valahogy nem igazán lehet meghatározni milyen kategóriában
van néhány elég komoly rész, vannak teljesen unalmas "viccesnek" szánt részek... aztán ott a 39. rész ami már majdnem FLCL méretű állatságokkal volt tele, így igazából meghatározásnak én azt mondanám hogy harcművészeti-cyberpunk-komoly-állatság

Na de a történet? Két föszereplőnk Amano Ginji és Midou Ban egy "visszaszerző ügynökséget" tart fenn (Get Backers), és bárkinek bármit bárhonnét visszaszereznek, van amikor egy rész alatt van amikor 14 alatt
De mi az érdekesség ebben? Hát az hogy Ginji-kunk olyan mint az elektromos angolna, villámokat tud szórni, míg Ban 200 kg-nyit tud összeroppantani és ha valakinek a szemébe néz az 1 percig nem túl kellemes álmot fog látni
Késöbb még jó pár alakot megismerünk különböző technikákkal, és bár annyiféle technika nincs mint mondjuk a Narutoban, de itt is lehet szép számmal találni, néha nem túl eredeti de mindenesetre látványos mozdulatokat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2004.08.19. 09:43-kor.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Uh, az Midou Ban es "Beast Master" Fuyuki Shido...

Mindenesetre yay, Ban-chan. :D Az anime elso "szezonja" baromi jo, a masodik sajna aldozatul esett a "nincs penz"/"cancelled" problemanak, de meg ugy is okes lett (es nagyon regen nem rohogtem annyit, mint a 39. epizodon...)

Es a GetBackersnek nincs kategoriaja - az anime tipikus uniszex fighting stuff, a manga meg... a manga ilyen univerzalis akarmi, amiben minden van rovaremberektol kezdve a szellemeken at mpregig (aki nem tudja, az mi, az nem is akarja tudni) es a letezo osszes rendu es rangu fanservice-ig. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

mufurc írta:Uh, az Midou Ban es "Beast Master" Fuyuki Shido...
jó vanna nem tok gépelni :dirr:

Edit: *próbálja kijavítani*
ne már... eltűnt a szavazás ;_;
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Szerintem klassz kis anime ^^ bár nem rajongok érte a végletekig, és csak az első három részig jutottam, de hetente egy ideális adag számomra, és a két főszereplő szeretnivaló sd-inek nem tudok ellenállni ^_^! Ezen kívül az eddig látott többi kari is viszonylag jól van megcsinálva, a történet az ami eddig talán kicsit gyengébb, de majd még meglássuk mi sül ki belőle... mindenesetre nekem tetszett =)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Valahogy éreztem hogy fogsz neki nyitni egy topicot :wink: mondjuk én benne voltam abban a felmérésben :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayanami írta:Valahogy éreztem hogy fogsz neki nyitni egy topicot :wink: mondjuk én benne voltam abban a felmérésben :dirr:
hát igen, de úgy nézem azért szerencsére nem teljesen ismeretlen
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

mufurc írta:(es nagyon regen nem rohogtem annyit, mint a 39. epizodon...)
Nah igen ::japhaha:: ! A kórházas rész, ahogy nálunk hírhedté vált, az teljesen készen van úgy, ahogy van.

Épp most készültem újra megnézni ^^". Én nagyon imádom ezt a sorozatot, mert sokszínű és szórakoztató, és benne leltem rá a tökéletes rajzfilm pasira, azóta is nagy szerelemmel vagyok iránta.
Akabane-san daisuki!!!!!!!!!!!!!!!! :angel: ::tenshii:: ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki:: ::tenshii:: :angel: És persze ott van Ginji-kun, akinek a leg édibb SD alakja van, amit valaha láttam. És még Hevn is nagy kedvenc ::^_^:: . Történetileg meg persze, az első évad sokkal jobban sikeredett, de az egés sorozatnak ott az az agyament varázsa, ami sose változott. Mindenkinek melegen ajállom.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Chou Mayu írta:Akabane-san daisuki!!!!!!!!!!!!!!!! :angel: ::tenshii:: ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki:: ::tenshii:: :angel:
- Mond szépen Ah :dirr: na én ott meghaltam a röhögéstől, méltó befejezése volt annak a résznek
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Cruel Angel írta:Mond szépen Ah :dirr: na én ott meghaltam a röhögéstől, méltó befejezése volt annak a résznek
És én ezt majdhogynem élőben is láttam, mert egyik haveromnak Ginji a nagy kedvence, és amikor Akabane rajongó kedvesemnek szerzett dobószikéket, megkérte, hogy etesse meg almával, és végül előadták a jelenetet, én meg ott fetrengtem a földön a neveréstől ::japhaha:: .
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Egy fél részt láttam, az alapján nem igazán jött be...tudom, hogy ez egy kissé elhamarkodott ítélet, de ha egy anime-ben nem fog meg a hangulat már az elején, azt nem igazán szoktam tovább erőltetni.
Kép
Kilteh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2004.09.21. 10:01
Tartózkodási hely: Nowhere
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kilteh »

Ezzel is ugyanúgy jártam, mint sok másik animével: 1. pár rész: szájhúzás... Utána meg... Le sem tudok állni vele... Főleg amikor Dr Jackal és Ginji együtt vannak... Na az kész... Amikor örül a fejének, hogy lerázza, és mindig ott terem XDDD (Jelenleg kb. a 13-14. résznél tartok)
Kil
Who Loves The Whole Universe of .hack

"...You are here, no escape
from my visions of The World
..."
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kilteh írta:(Jelenleg kb. a 13-14. résznél tartok)
Akkor folytasd csak... hajrá MakubeX XD mellesleg majd meg fogod látni hogy még lesznek szájhúzós részek, de azért érdemes végig nézni
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Végre én is el kezdtem nézni a Get Backers-t. Eleinte nem kötött le annyira, de pár rész elteltével már mindig várom, hogy mi lesz a következőben. (Még nem szedtem le az egészet.)
A karakterek is tetszenek. Kedvenc Midou Ban és Akabane. Utóbbit nagyon eltalálták (a hangja is nagyon jó).
Kilteh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2004.09.21. 10:01
Tartózkodási hely: Nowhere
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kilteh »

StabWest írta:Végre én is el kezdtem nézni a Get Backers-t. Eleinte nem kötött le annyira, de pár rész elteltével már mindig várom, hogy mi lesz a következőben. (Még nem szedtem le az egészet.)
A karakterek is tetszenek. Kedvenc Midou Ban és Akabane. Utóbbit nagyon eltalálták (a hangja is nagyon jó).
Dettó ezt tudom elmondani. Bár a többi kari is jó - eddig 33 részt néztem meg, és nagyon bejön! :)
Kil
Who Loves The Whole Universe of .hack

"...You are here, no escape
from my visions of The World
..."
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kilteh írta:
StabWest írta:A karakterek is tetszenek. Kedvenc Midou Ban és Akabane. Utóbbit nagyon eltalálták (a hangja is nagyon jó).
Dettó ezt tudom elmondani. Bár a többi kari is jó - eddig 33 részt néztem meg, és nagyon bejön! :)
miért nem említi meg senki szeginy MakubeX-et? :cry:
Kép
Kilteh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2004.09.21. 10:01
Tartózkodási hely: Nowhere
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kilteh »

Cruel Angel írta:
Kilteh írta:Dettó ezt tudom elmondani. Bár a többi kari is jó - eddig 33 részt néztem meg, és nagyon bejön! :)
miért nem említi meg senki szeginy MakubeX-et? :cry:
Kiemelt rész. :-P
Amúgy mondom, sztem nagyon jók lettek a kaik, tényleg "karakteresek". (Mi lesz velem ZHkon...? Vajon elfogadják, ha lineáris algebra és geometria feladatok helyett GB ismertetőt írok...? ^^o )
...
Tegnap láttam a 39. részt (kórházas); betegre röhögtem magam. Pláne amikor megérkezett Dr. Jackal is. Na az kész volt. Remélem nem ébredtek fel a szomszédok... :LOL:
Kil
Who Loves The Whole Universe of .hack

"...You are here, no escape
from my visions of The World
..."
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Megnéztem az első részt. Az opening nem jön be, a csaj hangja se, de viszont Ban-channak eszméletlen jó stílusa van, az ending is jól sikerált. És neko-chan is ott van :-P . (...'s are reduced for Konomi's request :-P)
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én azt a részt nagyon szerettem ahol Kazukit beöltöztették nővérnek^^ és Jubei RULZ! ::daisuki:: Kazuki és Akabane is! :bounce: (bár itt mindenki rulz... :^_^: )
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

mufurc írta:Es a GetBackersnek nincs kategoriaja - az anime tipikus uniszex fighting stuff, a manga meg... a manga ilyen univerzalis akarmi, amiben minden van rovaremberektol kezdve a szellemeken at mpregig
?! Jezus. :D

A mangából elolvastam az első fejezetet, de valahogy nagyon nem kötött le - mindezen őrültségek ellenére érdemes olvasni? Mert az animét most nézem (26. résznél tartok, szóval épp túl az első sorozaton), és az eddig nagyon bejövős volt, pedig egy jó ideig nem tartottam érdemesnek nekiállni (nem tetszett a manga, túl hosszúnak találtam, stb.), de most már örülök, hogy elkezdtem - annak ellenére, hogy totál nem ilyen elképzelésem volt a sztoriról... ^^

Ott eldöntöttem, hogy nekem ez tetszeni fog, amikor rögtön az első részben Ban-chan és Ginji összevesznek a pizzán, és Ban kapálódzva próbálja visszatartani a villámló Ginjit, de közben azért szemrebbenés nélkül tömi a szájába a kaját... ::jhihi:: Szóval ezek ketten valami frenetikusak.

Egyébként meg éljen Kazuki meg Akabane, és az is jó, hogy eddig nem halasztottak meg senkit, sőt még Makubexet is észhez térítették - tényleg rengeteg a jó kari, kár lenne értük... ::vic::
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én csak a sorozatról tudok nyilatkozni, de az nagyon tetszett. Főleg a Mugenjou-s részek tetszettek, abból is az, amikor először járnak a Beltline-ban, és MakubeX az "ellenség". Ban-chan nagyon rulz! :cool: Viszont sajnálom, hogy a sorozatnak nincs több része. Babylon City-t azért megnéztem volna... ^^ Dr. Jackal és Kazuki szerintem is nagyon jó karik, kedvenceim Ban-chan mellett. Az első opening is tetszik.

Az a rész nagyon aranyos szerintem, amikor Natsumi old meg egy ügyet és be van öltözve Bannak, a végén meg beszól: "Were you seeing a dream?"- ahogy Ban-chan szokta... XD XD Na akkor majd' leestem a székről
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.04.07. 11:06-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Surci írta:Ban-chan nagyon rulz! :cool:
Ban-chan iszonyatosan stílusos, nagyon karakteres a mozgása, mimikája, szerintem az egyik legegyedibb animeszereplő. ^^ Muszáj imádni! ::hehe::
Surci írta:Az a rész nagyon aranyos szerintem, amikor Natsumi old meg egy ügyet és be van öltözve Bannak, a végén meg beszól: "Were you seeing a dream?"- ahogy Ban-chan szokta... XD XD Na akkor majd' leestem a székről
Natsumi-chan kawaii! Annál a résznél még nem tartok, de kíváncsi leszek rá! :D
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Válasz küldése