Ghost in the Shell

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mit szólsz a moviehoz?

Nagyon tetszett
67
60%
Elég jó volt
19
17%
1* meg lehetett nézni
14
13%
Nem tetszett
12
11%
 
Szavazatok száma: 112

Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én fölvettem. Szerintem kicsit gány minőségű lett, mert régi a kazetta, de szólok :-P. Vélemény: inkább nem taglalom, savazza más (már így is eléggé kötekedő alak tűnök itt :F). Annyit mondok, maradok a subosnál. Egy jó pontot azért kapnak, mivel nem vágtak ki belőle semmit ('sszem, ha mégis, és nem vettem észre, hamu a fejemre).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, egesz jo lett. A forditassal csak nehany esetben volt nagy baj (sajnos az egyik pont a csattanonal >_>), a szinkron meg... a hangok jok voltak, csak a szineszek egy resze mintha nem erezte volna a szerepet, nagyon mesterkelt volt idonkent az egesz. Ez legfokeppen Kusanaginal volt gond, akinek a hangszinesze feltunoen nem tudott mit kezdeni a szereppel (es sajnos eltolta a film csattanojat). Batou hangszinesze sokszor mintha nem tudta volna, hol van vege az egyik mondatanak, es hol kezdodik a masik... Nameg az elejen volt eleg idegesito, hogy egyszeruen kiabaltak a szineszek, amikor nem kellett volna.

De ahhoz kepest, hogy az amcsi szinkron alapjan keszult, egeszen jo lett. En 80%-ot adok neki: a szinkronrendezo megegyszer atfuthatott volna a dolgon, es a forditast egy-ket helyen ki kene foltozni, de ennek ellenere teljesen jo lett. Es kulon jopont: a szinkron vegre nem nyomta el a hatterzenet, a Puppetmaster pedig nagyon jo lett. (Ironia: az osszes szereplo kozul otole jott a legtobb erzelem. ^^;; )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Megint megállapítottam, hogy ez egy nagyon jó film...

Nekem jobban bejött a szinkron, csak Kusanagival volt bajom. Felolvasóest hangsúllyal mondta a szöveget, nem úgy mint aki félig magának, félig Batounak beszél, és hangosan gondolkozik.
És igen, a csattanót elrontotta.
De ettől függetlenül nekem nagyon tetszett.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

Meglivorn írta:Megint megállapítottam, hogy ez egy nagyon jó film...

Nekem jobban bejött a szinkron, csak Kusanagival volt bajom. Felolvasóest hangsúllyal mondta a szöveget, nem úgy mint aki félig magának, félig Batounak beszél, és hangosan gondolkozik.
És igen, a csattanót elrontotta.
De ettől függetlenül nekem nagyon tetszett.
felesleges lenne leirni még1x, nekem is pontosan ez a véleményem^^
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

én most láttam először de nekem nagyon tetszett^^
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Most láttad először? én 4edjére:).... Jafo neked van valami közöd a JAFO's Dream nevű zenekarhoz? Nah de nem is ez a lényeg.... nekem kell az a kazi légyszilégyszilégyszi. Privibe beszélljük meg hogy mi uton módon tudom átmásolni tőled. Jah de ugye csumára az elejétől van meg... nincs semmi előtte bevillanás meg ilyenek:)
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

igen most láttam elsőre ^^ de majd elkérem a tesómtól és megnézem majd sokszor ^^
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nehogy..elveszítia varázsát:)... ez tipiusan az az "éret" anime amit az ember 2-3 havonta elővesz és nem nézi végig teljesen....hanem részeket szed ki belőle. Évente 1-2szer pedig teljes ujranézés..... szerintem..szerinte!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ha tudom hogy elQbb kezd, megnézem!!!! >_______________________>
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

GRRRRR

A jó grrr életbe!

Ilyen sokáíg nem maradtam fent merthogy ma volt suli és 5kor kelek, de HA TUDOM HOGY ELŐBB KEZDIK!!!!! GHÁÁÁÁÁÁ :computer: :knife: :hammer:
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Na, akkor én is ideszösszentem, ami kialakult bennem a magyar szinkronos GiTSről.

Mondjon akárki akármit, nekem bejött. Nem egy Kelly Hősei szintű darab, de sokkal rosszabbra számítottam.

Negatívumok:
- Kusanagit sajnos nem tudták jól belőni (a végén én is elhúztam a számat)
- Néhány apró szövegezési hiba (lekövetni --> lenyomozni, kifogyott a tár --> kiürült a tár, és még egy-két ilyen)
- Néhol tényleg összecsúsznak a mondatok (bár ez szerintem abból következik, hogy angol szöveget japán szájmozgással elég nehéz megfelelő ütemre átültetni magyarba)

Pozitívumok:
- Nem vágták szét a filmet
- Nekem Batou akkor is tetszett, őt eltalálták ^^d

Szóval, ha a jövőben adnak még animét magyar szinkronnal, és csak ennyi lesz vele a gond, "akkor talán van még remény". :^_^:
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én tegnap megnéztem. Nos, mivel totál félkóma voltam meg minden, annyira nem értettem meg az egészet. Talán a lényeget megértettem.. :^_^:

Nekem a szinkronok tetszettek meg minden ilyesmi, de én is csak azért mondom ezt szerintem, mert még életemben nem láttam, csak most magyarul.

Meglepő hogy az m1-en adták le.. :weh:
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Pata írta:Meglepő hogy az m1-en adták le.. :weh:
szerintem ezen mindenki meglepdött 1 picit nagyon.Főleg,hogy anime magyarul ráadásul az m1-en. Amúgy a szinkrook sztem jók voltam ^^
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Ümm, bár én évekkel ezelőtt láttam, és nem emléxem rá, ez a mostani
bejött ^-^ Látszik, hogy nem maszek stúdió+fordító fordította
(gomen a maszek stúdióktól, de kis kedvencem a Buffy fordítása + szinkronja katasztrófa :woff: :-P )
Mindenesetre ez bejött nagyon! :thumb:
(Másik pozitívum, hogy most nem rm-ben néztem, mint anno XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csokit kérek!!! *.* 2004.09.16. 13:27-kor.
Kép Kép
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

azthiszem azért az m1el jártunk a legjobban mert ha az rtlen adják akkor a reklámszünetek miatt még kevésbé értették volna meg a nézők...
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

még egy kicsit dicséritek és eljutunk oda hogy m1 4ever :dirr:
tényleg szép húzás/jó ötlet volt a magyar tvtől hogy leadták... de az még nem jelenti azt hogy egyébként annyira jó műsorok lennének rajta (bááár... adhatnánk nekik ötleteket... pl. Evangelion? .hack//SIGN? lain? XDD)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Belenéztem az elejébe, szerintem eddig nagyon jó lett a szinkron. És sikerült is jól felvennem, nem hiányzik se az eleje, se a vége. :)
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Huh, megnéztem, de nagyon kóma voltam, előtte aludtam két órát, és amikor felkeltem akkor rögtön kezdödött. Az ending megjelenésekor meg rögtön eldöltem :D
Majd még egyszer meg kell néznem, hogy értsem, de szerintem a szinkron nem volt rossz - bár az eredetit nem ismerem.
@Cruel: Sajna, az, hogy leadnak egy 1-1.5 órás animet, nem ugyanaz, mintha egy sorozatot szinkronizálnának le, és adnák le :( Pedig jó lenne, az eva és a .hack//sign király 5let :D
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én JAFO-tól beszerem akazit ha addig élek is:)
Jah írni kéne az M1-nek, hogy nagyon király volt az ötlet és a kezdeményezés. Laint leadhatnák vmikor, de 13 rész sztem sok.. mondjuk jo lene magyar szinkronnal látnom, mert angolul értettem... a szövege, de a lényeget nem^^"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Még csak az első 5 percét láttam a magyar szinkronos GITS-nek, de szerintem Batou hangja nagyon szuper lett, Motoko-é is türhető és még annak a rendőr fickónak is egész jó lett hangja, aki velük együtt dolgozik, de sajna a nevét nem sikerült megjegyeznem (pedig az egész filmből ő volt a kedvencem :) ). ::reliev:: Amúgy nekem az tetszett a legjobban, hogy végre felfogták, hogy ez egy komoly film, így talán az általam látott első olyan magyar anime, amiben nem próbálták meg gyerekesre venni a figurát. (Bár talán nem ártana majd a hátralévő kb. 125 percet is megnéznem a teljes vélemény nyilvánításhoz. :^_^: )
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A hátralévő idő is elég izgalamas és érdekes, ugyhogy én is csak arra tudlak biztatni, hogy nézd meg ^^"
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

DeluksZ írta:A hátralévő idő is elég izgalamas és érdekes, ugyhogy én is csak arra tudlak biztatni, hogy nézd meg ^^"
többszöris:)
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Titkos: a fazon neve Togusa. Egyébként az egész GiTS ~75 perc, szal annyira azért nem hosszú. :^_^:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

75? nekem mindig többnek tűnt :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cornell írta:
DeluksZ írta:A hátralévő idő is elég izgalamas és érdekes, ugyhogy én is csak arra tudlak biztatni, hogy nézd meg ^^"
többszöris:)
Köszönöm a biztatást, de amúgy már egyszer láttam japán szinkronnal és magyar felirattal, csak az már kb. egy éve volt. :wink:

--------
Őrnagy írta:Titkos: a fazon neve Togusa. Egyébként az egész GiTS ~75 perc, szal annyira azért nem hosszú. :^_^:
Köszi, megjegyzem a nevét. :) Amúgy én is úgy vagyok vele, mint DeluksZ, amikor először láttam a GITS-et, simán éreztem vagy másfél órásnak. :wink:
Kép
Válasz küldése