Final Fantasy - avagy van-e köze az animekhez?

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Milyennek láttad az FFU-t?

A mit?
13
32%
Jó volt
19
46%
Elment
6
15%
Nem tetszett
3
7%
 
Szavazatok száma: 41

Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

DeluksZ írta:A filmnek semmi... a játékokból csak képeket láttam, de már akkor nyolvánvalóvá vált hogy igen.... van KÖZE hozzá
Őő... :dirr: Szal sztem akkor már inkább a filmnek. Mer a játék az akkoris játék marad, és ha jól emlékszem, akkor a készítők pont arra próbáltak rámenni, hogy a szereplők minél élethűbbek legyenek, nem pedig arra, hogy minél animésebbek legyenek. A játékok alatt inkább azt vettem észre, hogy a Square egy másik game-jéhez vannak hasonlóságai. (Chrono Trigger. Az egyik játékban holt ugyanaz a zene megy, és jónéhány fegyver és varázslat felbukkan itt is meg ott is.)
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Angyal nővér : Ez is egy wievpoint, de én nem osztom :wink: Sztem az hogy valami játék még nem küszöböli ki annak a lehetőségét, hogy az anime-hez köze legyen. Van egy flash játékom a Ganguro Girl. Játék, de ekte anime. Ha nem is a mostani final fantasyknál, de a régebbieknél meg sztem egyértelműen felfedezhető a manga beütés. Sőt a játék (régi játék) artjai is olyanok.. sztem...

Az hogy a készítők mire mentek rá meg valymi keveset jelent. Ha én rámegyek hogy csinálok egy Hattori Hanso minőségű szamurájkardot... attól még nem számit az jo kardnak, csak azért mert én arra mentem rá :wink:

De ez meg az én wievpointom, szal nemszámít :roll: Csók!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

DeluksZ írta:Angyal nővér
ezt Ne... kérlek, mindent, csak EZT ne... onegai^^" A nevem Tenshi. Hikari Tenshi. A Sister azért van ott, mer akkoriban éltem a Sister Rosette-fan korszakomat.

DeluksZ írta:Ha nem is a mostani final fantasyknál, de a régebbieknél meg sztem egyértelműen felfedezhető a manga beütés. Sőt a játék (régi játék) artjai is olyanok.. sztem...
A karakterterveknél én ott se láttam már animés beütést. Aki rajzolta, ebben a stílusban rajzol. Egy amerikai rajzoló meg a sajátjában, és a borítóra az kerül. Mindegy. A játékban mozgó figurák 1-6-ig meg GB-re meg SNES-re készültek. Azokra pedig nem nagyon lehet 3D emberi külsejű figurákat összehozni. Főleg mer a 6 echte CT. Ugyanaz a cég. Egyiknél ez van, másiknál miért ne?
Kép
ShadoW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.07.27. 13:39
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadoW »

Sister Tenshi írta:
DeluksZ írta:Angyal nővér
A játékban mozgó figurák 1-6-ig meg GB-re meg SNES-re készültek.
1-6ig NES és SNES, utána 7-9 + Tactics PS, majd X, X-2, XI, XII PS2, Crystal Chronicles GC, Tactics Advence GBA, és most lesz asszem a Before Chrisis mobilra... rendes GBre tudtommal nem volt egy se. Meg van egy film, nemsokára lesz még egy, és van anime is.

a 7 és 9 speciel eléggé sok anime beütéssel rendelkezett (abban a két részben egyáltalán nem a valósághűségre mentek rá)... igen, 3d, de attólmég nem nehéz észrevenni a jellegzetességeket.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem van 1-em GB-re, fekete-fehér, és asszem 2-3 is van nekem. Majd megnézem.
7-el és 9-el nem játszottam, a többiben nem találtam semmi animéset, inkább a Square más cuccaival hasonlóságot.
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

ShadoW írta: 1-6ig NES és SNES, utána 7-9 + Tactics PS, majd X, X-2, XI, XII PS2, Crystal Chronicles GC, Tactics Advence GBA, és most lesz asszem a Before Chrisis mobilra... rendes GBre tudtommal nem volt egy se. Meg van egy film, nemsokára lesz még egy, és van anime is.
S asszem lesz még olyan is, hogy FFVII: Dirge Of Cerberus, Vincenttel a főszerepben^^
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Lesz ráadásul PS2-re...

Amúgy utólag hogy lehet átírni a topic nevét arra mi a szavazásban van ? :dirr:

Mert úgy nem lenne ennyi félreértés....
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

ShadoW írta:a 7 és 9 speciel eléggé sok anime beütéssel rendelkezett (abban a két részben egyáltalán nem a valósághűségre mentek rá)... igen, 3d, de attólmég nem nehéz észrevenni a jellegzetességeket.
én még az FF VIII-at is simán ebbe a kategóriába sorolnám.
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Ebbe az FF témába írom, mert ez látogatottabb!

Oldalunkról letölthetőek a TGS-en bemutatott FF videók, úgyhogy aki igazán fan, az máris ott terem. :wink:

www.gportal.hu/portal/ffcenter

Egy magyar FF site, ami télleg naprakész. :)
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Final Fantasy.... Szerintetek az Unlimited volt jobb vagy a Legend of The Cristals?? vagy egyiket sem ismeritek?
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én az Unlimited-et csak a 13. részig láttam (meg az utolsó részt), a LotC-ból pedig csak az első két fejezetet, de az Unlimited jobban tetszett, az valahogy FF-ebb FF volt :D
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

AC

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Nem tudja valaki, hogy ha jövőre megjelenik az Advent Children japánban, akkor Magyarországon lesz e? :?
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Tudtommal még idén megjelenik Japánban.
Avatar
Zizz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.11.23. 00:16

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Legend of The Crystals szerintem nem volt szebb, ha csupán a grafikát nézzük, de a történetét tekintve sokkal kerekebb, jobb volt mint az FFUé.

A topicban lévő kérdésre ez a válaszom:

Van.
Néhány közös vonás (azonkivül hogy japán, japánok csináltál japánban stb):
-Az FF1-6 részekben a karakterek mind SD, vagyis Superdeformed karakterek, ami nem ritka az animékban sem.
-Az FF7ben a karakterek arcain 'mangás szemeket' lehet felfedezni. (bár elég gyatrán néznek ki, főleg Cloudé.
-Az FF8ban nem igazán van az animéval közös jegy, legalábbis nem emléxem ilyenre
-Az FF9 ötvözi az FF1-6nál és az FF7nél felsoroltakat, e mellett már tényleg úgy néznek ki mint egy anime kari 3D-s megvalósításban
-Az FF10 és 10-2, 11 nem tükröznek közös vonásokat
-Az FF: Spririt Withinben NINCS az animékkal közös vonás. Ez egy animációs film, úgy mint a Shrek (a kortársa)
-Az FFAC sem hordoz magán 'animés' jegyeket
-Az FF Unlimited ANIME, de... áh, nem olyan nagy szám, mindenesetre FF-fanoknak kötelező darab
-Az FF Legend of The Crystals is ANIME, és egész jó kis darab, aki pedig elötte játszott az FF5el, annak pedig etalon. (miután ez az FF5 sztoriját folytatja)
A többi FFről nem nyilatkozom mert még nem ismerem eléggé őket.

Ennek ellenére seki se állítsa hogy az FF játékok animék, mert nem azok. És pl. a Macross Zero sem lesz animációs film, csak mert sok benne a CG-s rész, az marad anime. Ennyi.
Final Fantasy Center: www.gportal.hu/ffcenter
Magyar Final Fantasy Levelező Lista: mffll@primlista.hu
Avatar
Moono
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.12.10. 23:25

Hozzászólás Szerző: Moono »

Az Advent Children megjelent már Japánban ?
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ha jól tudom igen. Itt is megjelnhetne már... :(
Nézd meg itt
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Advent Children Magyarországon??? komoly? és lenne hozzá cuki szinkron + minden? (jaj, az inkább ne...) az USA-ban megjelenik egyátalán?
kérdés: le lehet szedni vhonnan az FFU-t? az enyémnek lába kélt... :(
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nekem csak annyi kellene, h neten elérhető legyen már errefelé, japán hanggal+angol felirattal és ennyi. Falra is másznék ha meghallanék egy Tifa-t valmi "híres" magyar hanggal -_-U
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Az AC-röl biztos forrásból tudom hogy nem lesz magyar szinkron,hacsak valami fan ösze nem berhel eggyet... :o még az is nehezen elhihetö hogy lesz hivatalos magyar felirat angol hangos version bizti lesz. A megjelenést itt európában április körül kell várni (nem 1-jén jön nem poén) vagy késöbb.....SAJNA.
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

angol szinkron?? NOOOOOOOOOOOOOOO!!!!
miért lusta mindenki olvasni... nem volna egyszerübb hagyni a japán szinkront és feliratozni... :?
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Az amerikai közönség LUSTA olvasni ha van nekik nagy becsben tartott szinkrongárdája....KÁR. A square-enix tudja hogy nem lenne jó ötlet feliratosan kiadni egy olyan országban ahol a gyerekek 5.-ig tanulnak olvasni....NO COMMENT.
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Az AC szerintem NAGYON jó lesz! Láttam pár trailert, amik elég ütősek ::box:: voltak! Remélem az ff8ból is lesz hasonló, el tudnám viselni...
Kép
Avatar
Zizz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.11.23. 00:16

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Nah... olvasgattam itt a hozzászólásaitokat, akkor néhány tény:

elösször Sony PSP-re fog megjelenni, egy csak ezen játszható formátumban, és csak aztán adják ki DVD-re.

mozi-vetítést nem terveznek egyelőre a square-enixnél, és az sem biztos hogy kis hazánkban kapható lesz dvd-n. lehet hogy majd ausztriából kell majd beszereznie annak aki látni szeretné.

ami magyar szinkront illeti: hivatalos szinkronról nem hallottam, azonban egy lelkes, kis, profin felszerelt csapat csak arra vár hogy kiadásra kerüljön dvd-n, és egyből neki kezdenek a magyar szinkron studiómunkálatainak.

mit írhatnék még? FFU ha minden igaz torrent fileként fellelhető a neten, utánna kell nézni!

ugyancsak a square-enixnél közölték hogy egyelőre nem terveznek hasonló produkció megvalsótását (mint az FF7 - AC) a többi FF játék esetében.

Ami viszont jó hír annak aki nem követné az eseményeket, hogy a Final Fantasy 12 kiadására már nem kell sokat várnunk.
Final Fantasy Center: www.gportal.hu/ffcenter
Magyar Final Fantasy Levelező Lista: mffll@primlista.hu
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

DeluksZ írta:Animált... szerintem is ez a szo eredete.. viszont nem cg-s értelemben hanem sima grafikaiban:)
jo, akkor mi van a teljesen cg-s animekkel, vagy a felverekkel? :)
ne csinaljunk mar ilyen aria-s dolgot :)
FF igenis anime szerintem.
squaresoft (mostmar asszem square-enix) rpg-hez hasonlo hangulatu jatekot nem tudnek mondani, teljesen mas feelingje van, mint barmelyik mas szerepjateknak (akar hack & slash vonalon mint pl. Diablo, akar sztory orientalt, mint pl. Baldurs Gate)
tortenet, szereplok, mind sokkal egyedibb es kidolgozottabb.
egyedul 8as resz volt, amit kicsit egyszerubbre, popularisabbra csinaltak, de pl. probald ki a 6. 7. reszt...

Tyrael
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hát azért én láttam jópár másik japán cég RPGjét... és az FF ugyan toppon van, de azért nem ő az egyetlen... másrészt meg azt tisztázzuk le még egyszer Final Fantasy játékok nem= anime, anime az rajzfilm, FF játékok animés/mangás feelingü baromi jó játékok
Kép
Válasz küldése