Final Fantasy - avagy van-e köze az animekhez?

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Milyennek láttad az FFU-t?

A mit?
13
32%
Jó volt
19
46%
Elment
6
15%
Nem tetszett
3
7%
 
Szavazatok száma: 41

Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Az Advent Children az anime lesz. :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Elhaym írta:Az Advent Children az anime lesz. :D
jah már alig várom (meg azt is h mindjá beszól vaki hogy az full CG tehát nem anime... sztem a CG animáció is anime de minnegy)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Cruel Angel írta:jah már alig várom (meg azt is h mindjá beszól vaki hogy az full CG tehát nem anime... sztem a CG animáció is anime de minnegy)
Ha nem lenne anime,akkor nem tették bele volna a Japán szinkront az animenewsnetwork oldalon. :D
Avatar
Zizz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.11.23. 00:16

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Nem anime. A Spirit Within se volt anime, ez sem az lesz. PONT. Az FFU és a Legend of the Crystals anime, ez meg nem. Ha utánna néztetek volna, már tudnátok, hogy eleinte csupán néhány átvezető filmecskének készült a fanok számára és nem összefüggő filmnek, ezért is olyan rövidke még most is. De semmiképen nem anime. Aki azt mondja rá hogy anime, az kezdjen el lobbizni az AMV verseny bíráinál, hogy az FF átvezető filmekből összevágott klippek AMVnek legyenek besorolva! (ugyese jártok sikerrel)
Final Fantasy Center: www.gportal.hu/ffcenter
Magyar Final Fantasy Levelező Lista: mffll@primlista.hu
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Zizz írta:Nem anime. A Spirit Within se volt anime, ez sem az lesz.
Ezen az odalon animének van feltüntetve:(anime OAV)

http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=3344
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nem tudom, az én meglátásom szerint a trailerek alapján cg movienak tűnik. Valahogy túl sok 3d-s cucc van benne ahhoz, hogy anime legyen
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Hoc írta:Nem tudom, az én meglátásom szerint a trailerek alapján cg movienak tűnik. Valahogy túl sok 3d-s cucc van benne ahhoz, hogy anime legyen
Az oldalon anime OAV-ként van feltüntetve.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

japán CG animációs film... nekem ez belefér az anime kategóriába, ... de pl. bármilyen videójáték átvezető animációja nem.
Kép
Avatar
Alexiel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.01.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: Alexiel »

Nem t'om.. De én IMÁDOM a FF-t... Igen, persze... Egy kicsit nagyon a határán van annak, amit mi Anime-nek nevezünk... deáth az anime az anime ;)
És a harc/motoros jelenetek nem egyszerűen lehetnének jobbak! Nagyon jól van megcsinálva... legalább ezerszer megnéztem azt a rész, amikor az alagútban szenvednek ;)
Meg szeintem a zenéje is nagyon jó.

(sajna :-P )még csak most jöttem bele a FF lázba :wink:
.. És nem értek vmit. Tehát ha tudtok, léci segítsetek :lol:

Tehát. Van a sorozat ami 4 részes, meg két film? Vagy hogy :oops: Nem értem. ;) Mert olyan zavaró, hogy Final Fantasy VII, meg IX... Mert ez olyan, (valószínűleg az is) mintha a filmnek lenne 7 része...
Magyarázzátok el! ::bawl:: :crazyy:
A secret makes a Women a Women (Detective Conan)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ömm.. oké... ne röhögjük ki a hölgyet, mert mindenki volt kezdő

a Final Fantasy az egy videójátéksorozat. (11-12 résszel plusz spin-offokkal) Ez a topic (ha visszaolvasnál valaki) azért alakult, hogy megvitassuk h van-e köze az animékhez... mint hogy videó játék és japánban készült áttételesen talán van, de első sorban ez nem anime. Más kérdés hogy az évek során több jobb rosszabb próbálkozás volt hogy animét is csináljanak belőle. Ezzel az volt a gond hogy a játék epizódok igazából teljesen függetlenek egymástól, külön világ, külön szereplők, külön harcrendszer stb. Tudtommal végülis a következő filmek készültek belőle:
Legend of the Crystals: ez egy négy részes OVA, ami a régebbi FF játékokra hajaz kicsit
FF Unlimitted: ez egy nem oly régi TV sorozat, nem láttam de állítólag inkább az újabb játékokra hasonlít
Spirits Within: ez a pár éve nálunk is vetített egész estés számítógépes animációval létrehozott valami... ami scifi de ábszolute nincs köze az FFekhez (leszámítva hogy a Squere csinálta, ami a játékokat is.. és az FF névvel jobban el lehetett adni)
és végül az Advent Children: ez az amit feltételezem láthattál, ez a 7. és sokak által legjobbnak titulált Final Fantasy játék világában játszódik, a történet befejezése után

asszem ennnyi... ja és FF:AC-nek itt van a topicja: viewtopic.php?t=811&start=0

BTW ezt a kis flash animációt találtam a neten nem oly rég:
http://www.newgrounds.com/portal/view/164193
Kép
Avatar
Alexiel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.01.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: Alexiel »

Köszike Cruel Angel, de nem kell megvédened...
Mert szerintem itt vannak olyan kultúrál emberek, hogy ne röhögjenek ki.. dehát.. vannak kivételek.. :neutral:

..amúgy meg megnyugtatlak nem vagyok kezdő. És attól, hogy nem tudtam hogy hány része van a FF-nek még nem kell becsmérelned OK??!! :mad:

Amúgymeg miért ne lenne anime? Hiszen az anime az japánul animációt jelent...
tehát, akkor ennek a kifejezésnek minden ilyenfajta"egyedet" takarnia kéne... Amúgy a részek 10+ a hetediknek, ill. a tizediknek van másik része (tehát 12) +CC...
Az 13 rész és nem Legend of Crystals, hanem Cristal Cronicles...Te profi... ::pirate::
A secret makes a Women a Women (Detective Conan)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Alexiel írta:Amúgymeg miért ne lenne anime? Hiszen az anime az japánul animációt jelent...
Talán azért nem, mert Japánban sem animeként tekintettek a filmre.
Egymás szidását pedig privátban tessék folytatni.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Izé, CruelAngel az animéket/CG-ket sorolta fel. a Chrystal Chroniciles egy GameCube játék. A 7-nek nincs második része, csak a film. Egyedül a X-nek készült folytatása, a X-2, illetve ha jól tudom idén jelenik meg a XII Japánban. Meg persze ott vannak még a Gameboy játékok is...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

gomen... mind1... szal az amit Raisu mondott... :P
Kép
Avatar
Alexiel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.01.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: Alexiel »

Jó bocsika....
Csak rossz napom volt meg minden ;)
De hadjuk. Mégegyszer bocs, csak már olyan passzívan kezdődött a hozzászólásod, hogy még rosszabb lett a kedvem ;) :roll:
De ha nem anime, akkor mi? Animációs film? De az meg "ugyanaz"... :weh:
Tényleg lessz XII része? Az jó ;)
A secret makes a Women a Women (Detective Conan)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

lesz... és szerintem még jó ideig fognak FFeket gyártani... mint hogy Square soft bevételének szerintem legjelentősebb forrása... bár egyesek szerint már fogynak az ötletekből... lehet, hogy így van...
Kép
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shana »

Cruel Angel írta:lesz... és szerintem még jó ideig fognak FFeket gyártani... mint hogy Square soft bevételének szerintem legjelentősebb forrása... bár egyesek szerint már fogynak az ötletekből... lehet, hogy így van...
SquareSoft megszünt már vagy 2éve... de minimum 1.
Square Enix csinálja az FF játéksorozatot, ami...khm, mint legutóbbi ff részből is jól láthatjuk: baszottul gyengus. (ffx-2)

-----
Zizz írta: Aki azt mondja rá hogy anime, az kezdjen el lobbizni az AMV verseny bíráinál, hogy az FF átvezető filmekből összevágott klippek AMVnek legyenek besorolva! (ugyese jártok sikerrel)
Na ezt most nem értem... amerikában is és japánban is a legtöbb amv versenyben vannak ff amv-ék. És soha nem zárták még ki azért őket mert ugy gondolták nem anime...
Ha a magyar amv versenyre gondolsz... hát az elsőn volt ff amv, de a közönség hőbörgése miatt a kövin ha jól tudom már letiltották, vagy mi... mind1, a bírákat a nézők befolyásolták, ami mint tudjuk... erős vezetésre vall :D :D :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

tudom h SquareEnnix... gomen... nekem még mindig Square :P:P

és attól még h gyengusra sikerült még nem jelenti azt, hogy nem fogják folytatni :P
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Soha nem voltam RPG fan (nem merek belekezdeni, mert annyi rengeteg van már azóta, és félek nem tudnám abbahagyni) de azt hallottamegy mega Final Fantasy fanatikus ismimtől, hogy pl a FF7-ben sok titkot csak a FF7 mangából lehet megtudni (Jókor, jó helyen legyél, xy karakterrel ezt meg azt az item-et használd, stb) a mangákból meg készül ugye az anime.. (általában)
De a szerkójuk fegyvereik, járművük amolyan cyber-punk..
Viszont a karakter tervezésnél szinte minden szereplő anime-jegyekkel rendelkezik.. hmm hmm
Szerintem Anime :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

én ugyan nem hallotam még az FF7 mangáról, de nem zárom ki létezését... ugyanakkor FF7 anime? az Advent Childrenre gondolsz? mert az nem az eredeti FF7 sztorit dolgozza fel, hanem folytatja azt
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én japán ismerősöktől hallottam, de csak pletykaszinten, hogy miután kidobják az új FF7-et PSP-re, és PS3-ra, vele egyidőben, vagy utána, állítólag lesz anime sorozat is a jó öreg FF7-ből. Hogy ebből mi igaz, nem tudom, mert sajna japánul nem tudok, és így csak az angol oldalak információ után mehettem, ahol nem találtam túl sok tényt.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

wow... ez új... új FF7 PSPre és PS3 (láttam azt a trailert, a PS3 graphic demot, de aszittem az csak egy gizdázás a PS3 teljesítményével)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Cruel Angel írta:wow... ez új... új FF7 PSPre és PS3 (láttam azt a trailert, a PS3 graphic demot, de aszittem az csak egy gizdázás a PS3 teljesítményével)
Itt van egy rövid hír a dologról, de még nem tudom, hogy ez is teljesen hihető e-. MAjd meglátjuk, mi lesz belőle.

http://psp.ign.com/objects/711/711340.html
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy tudom, hivatalos, hogy készül PS3-ra; amúgy meg nem szűnt meg a Square, csak egybeolvadt az Enix-szel, így jött össze a mostani neve...
És így más mind a két fejlesztő sorozatait ők csinálják. ::hehe::
lordbozso
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2006.06.29. 10:49
Tartózkodási hely: a szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lordbozso »

Belepofátlankodva a tipicba, szerintem Rage-nek igaza van.
Attól még hogy valami japán, NEM egyből anime.

Persze a Last Order szerintem az... És nagyon jó.
Merthát FFVII rajongó vagyok, persze hogy jó... :)
Don't be afraid to unfold the wings of your heart and intercept through the skies of life!
Válasz küldése