Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

akárhányszor betévedek ebbe a topicba kicsit csemetézni délutáni humorért, egyre jobban kezdem utálni az egész elfen lied-et...
az igazat megvallva amitől igazán tetszett az elfen lied, az az openingje volt.... tetszett a zenéje, tetszett az animáció, de magát az animét már nem szeretem......köszi hogy rávilágítottatok néhány dologra:D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Xelloss írta:Az ending már szerintem se illett hozzá, túlságosan vidám volt volt ahhoz képest, hogy micsoda tömeggyilkosságokat követnek el benne.
Ettől függetlenül szerintem egy nagyon jó szám. :-P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Nekem nincs kifogásom a fekete(bár nem morbid) humor ellen, ez megintcsak személyiségfüggő.
Én is szeretem a humor legtöbb fajtáját, de az EL-ben szerintem nem fekete humor volt, inkább brutál és morbid. Fekete humor pl. a Hellsingban Alucard majd' összes szövege, amik tetszettek is. :D ("Vedd már fel a lábad, szedd össze magad, és állj fel! Fiatal még az éjszaka, és az igazi szórakozás csak most kezdődik!" XD)
Xellos írta:Bár azon speciel, mégha akartam se tudtam volna nevetni, ahogy Nana folyton elveszti a végtagjait(ez tényleg nem volt vicces, bár szerintem kétséges, hogy humornak szánták-e egyáltalán).
Szerintem annak. Elég sokszor elsütötték, és a szereplők vagy nagyot néztek, vagy Yuka pl. asszem el is ájult, meg volt, hogy Nana futott, aztán elesett, és csak a lába repült be a képernyőre. (tudod, mint az amcsi rajzfilmekben az autókarambol, csak ott a kerék gurul el :lol: ) Még a special részbe is belerakták, ahogy Lucy elveszi a lábát, Nana meg utána mászik.
Xellos írta:De, szerintem a humort egyébként sem szánták az Elfen Lied legfontosabb elemének.
Hát ez az, de akkor miért rakták bele? Úgy vagyok vele, hogy ha valamit beleraknak, legalább tisztességesen csinálják meg. Nem mondom, hogy Ranma-szintű humora legyen, mert valóban nem is illene a sorozathoz, de ha már annyira poénokat akarnak bele, hogy oldja a feszültséget (nem volt ott szerintem annyira mit oldani, de ők tudják... XD), akkor legalább egy kicsit nevessen rajta az ember, és a szereplők se' úgy reagálják le, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy Nyuu Kouta kezeivel tapizza a melleit.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.07.04. 03:03-kor.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Humort én is kiszedtem volna EL-ből (ugyanúgy ahogy NGEből is...) valahogy egyáltalán nem illik bele a koncepcióba. Az ilyenféle feszültségoldóknak semmi értelmük szerintem.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mayer írta:A Humort én is kiszedtem volna EL-ből (ugyanúgy ahogy NGEből is...) valahogy egyáltalán nem illik bele a koncepcióba. Az ilyenféle feszültségoldóknak semmi értelmük szerintem.
Nem tudom, nekem az NGE-ben még be is jöttek a poénok. :) (sőt, pont a sorozat fele körül untam meg, amikor már a humor utolsó morzsája is kiveszett belőle, majd egyszer folytatom)
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Kinek mi a humor...én azon röhögtem ahogy repkedtek a fejek meg a kezek :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

:gurul: JEee sikerült letöltene, Elfet és már a 3. résznél tartok. ::hehe:: ::hehe::
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Letöltöttem az első részt kíváncsiságból...
De nem bírtam sokáig, nekem nem jön be ez a dolog. Elindul egy pucér csaj, lassan sétál előre és darabokra szed mindenkit, ugyanmár! Mi ez? Ez már tök unalmas sztem...nem tudott lekötni egyszerűen. Mondanivaló 0...wow
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Akkor tölts le még pár részt és rögtön nem erről fog szólni. A yu yu hakusho se arról szólt hogy elütik yusukét, azt hali és a inuyasha se arról szól hogy kagome beleesik egy kútba, inuyasha meg fel van tűzve egy fára mint egy lepke..
Első rész után ítélni..pfff akkor én a texnolyze-t se néztem volna végig annyira halálunalom az első rész..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Jó, de a stílusát már az első részből meg lehet állapítani...és már annyi mindent olvastam erről, az animéről, hogy tuti nem nézem meg :lol:
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Mit mondanak erre?Horror?Hát láttam már ennél félelmetesebb animé-t is de azért nem is ajánlanám gyerekeknek.Mirõl szol?Arrol hogy a bolygó-t megszálják a diclonius-ok, akik azt valják magukról hogy Isten kiválasztotjai és úralniuk kell a világot.Kinézetûk szinte olyan mint az embereké kivéve azt a cuki kis szarvukat. :D Na meg hát nem nagyon a kinézetûkhez tartozik mivel nem látszó karjaik amik hátmmm, a hátukból nõnek ki és elég gyorsan kinyiffantják az embereket. :)
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Továbbnéztem öt perccel, a csajt nem fogták a golyók, aztán beleesett a vízbe és mikor kijött már nem is gyilkológép volt, hanem rózsaszín hajú szarvacskás ki cute anime girl....mondom mi van? Mi ez az agymenés? Ez totál beteges! Egyszer katonákat tép apró véres mócsingokra utána átmegy cute-ba....hát mi ez?
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát erre felfigyeltem, nem fogják a golyót.Kicsit hátmmm, fura tõrténete van és nem éppen ezt az animét a legkõnnyebb felfogni.Ezért nem is gyerekeknek való hanem felnõtteknek. :D Ezért elég nehéz felfogni de én végignéztem.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Neked teccett, de most komolyan? :lol: Végigolvastad már miker összehordtak ezek itt előttünk? hm? :lol:
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Legyek õszinte?NEM! :D
De nem tetszett!!!De hát általában anime-t nem szoktam félbe hagyni.De elõbb utobb elismerem.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Én se szoktam félbehagyni animét. EGy kivétel van az Inuyasha, amit ugyebár nem adtak le végig a tévében és nem is szándékozom leszedni, annyit nem ér meg sztem.
Az nem számít félbehagyásnak ha leszedem Elfen Lied első részét és nem nézem tovább, ugye? Az csak betekintés :lol:
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Aham. :D Az olyan mint egy albumnál az Intro! :D
De én szeretem az Inuyasha-t és végig néztem mivel leszedtem a tõbbi részt!

-----

Ahoz képest hogy 2004 es elég kevés része van.A régi anime-knak tõbb részûk van, vagyishát minél régibb annál tõbb részes, nézd meg a Dragon Ball-t.1985,89,95, õsszvissz 400 résznél tõbb. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Egy anime-nek - épp úgy mint bármilyen sorozatnak - nem a hossza a mértéke... Másrészt meg nem az egész mangát dolgozza fel.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

A másik hogy a golyók azért nem fogják mert a karjai bevédik, moondjuk ehez is meg kéne nézni a sorozatot mert folyamatosan tudják erősíteni a karjaik ellenállóképességét. meg kérdezted hogy mután beleesett a vízbe és kijön onnan miért olyan kis ártatlan.. nem tudom azt láttad-e hogy a vízbeesés elött telibe kapták a fejét egy páncéltörő lövedékkel..? azért az hazavágna téged is fejlődésben :D Amúgy a neve Lucy (amikor nem túl kedves) Nyu meg akkor amikor kedves. Általában akkor jön elő Lucy, ha nagy bajban van Nyu, vagy erősen beveri a fejét. magyarul kettős személyiség. Meg ez a föld megszállás sem egészen helytálló, de ehez is inkább meg kéne lesni az animét, mert durván szó sincs megszállásról. Illetve lehetne de egyáltalán nem abban a formában, mint ahogy ti azt elképzelitek :D
Amúgy meg nem horror anime. Mondjuk brutál anime vagy mi. :woff: Megijedni nem fogsz. Mondjuk mutass nekem filmeket amire rá lehet fogni hogy horror. nincs már. Freddy vs Jason? ne máár. Mindenhol arra mennek hogy minél durvábban keményebben amortizálják az emberi testet, ami egyre durvább lesz csak éppen megijedni nem ijed senki se.. a Kör című marhaságról nem is beszélve. én magamban leamortizáltam tini-"horror" szintre mert elaludtam rajtuk akárcsak a sikoly-okon. unalmas és nem tudom mit favorizál rajta a nép. :rozsaszintancoloelefant: de ne kanyarodjunk. amit írtatok eddig kb semennyire se takarja az EL valódi sztoriját, még szinte nem is láttátok a többi szereplőt. de ha nem bírjátok a brutalitást, akkor nem nézzétek. pláne a 3. részt /asszem ott találkozik nana-chan-al.. huh../
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Nos én azon kevés EL "gyűlölők" közé tartozom akiknek volt lelkierejük végignézni ezt anime-k egyik mélypontját.Legalább azzal majd nem lehet vádolni hogy "OMG nem láttad végig nem érheted" miután elküldöm a mondandómat.Na előszöris a pozitívumokkal kezdeném csak hogy aztán a végén ne felejtsem el megemlíteni hogy ilyen is van.Az OP.Na asszem ennyi is volt a pozitívumok felsorakoztatása.Ha az első részből akarnék kiindulni akkor a szokásos pár szóval kezdeném:hatásvadász,értelmetlen(a szó legszorosabb értelmében>ismerve a folytatást) brutalitás egy nagy adag ecchi-vel megfűszerezve az elborult otakuk érdekében hogy azért legyen olyan akinek a későbbiekben ne szúrjon szemet hogy ebben az anime-ben mennyire nincs semmi értékelhető.Félretéve az első részt mivel állunk szemben:van egy "történet" melynek a mondanivalója és kivitelezése az egekig van istenítve miközben nem szól másról hogy "juj bántottak mikor kicsi voltam mert szarvaim vannak ezért most lehentelek mindenkit" és ezt még megfűszerezték egy igencsak irracionális "jellemfejlődéssel" hogy aztán sok mindent bele lehessen magyarázni.Ezután jönnek a szereplők melyek szintén a racionalitás határait súrolják főleg ami a különféle döntéseket illeti ezekhez is csapjunk hozzá még valamit,névszerint egy kis vérfertőzést és egy kis pedofíliát had hurrogjon a jónép.Aztán jöjjön az animáció mint olyan.2004-es anime-hez képest nem egy nagy durranás főleg ilyenek után mint My-HiME,Samurai Champloo és Soukyuu no Fafner.Hangok és seiyuu-k átlagosak szal. kb. ennyi(szvsz nem csak számomra)az EL és ezek után kérdem én az animeNfo-n hogy lehet ez az anime 3. a top200-as listán?(költői kérdés)
Na most félreértések elkerülése végett nem akarok kirobbantani egy flamewar-t szóval senki ne vegye magára a fent említetteket ez mindössze csak egy vélemény volt(amire természetesen lehet reagálni)
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Szerintem túl komolyan veszed a dolgokat.. ez csak egy anime.. az meg hogy anime "mélypont" lenne nos.. megkéred hikariékat, szerintem tudnának ettől borzalmasabb mélypontokról is mesélni Neked nem azért de az EL ITT elsők közt van. Engem lefoglalt, mert NÉZTEM. A sokat favorizált Texhnolyze meg hiába a rengeteg filozófia és rejtély "meg hogy szól valamiről" attól függetlenül bealvás volt rajta /hányszor írtam már ezt? :D /
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Engem maga az anime abszolút nem érdekel(nem vagyok egy EL hater) és tudom hogy vannak ennél rosszabb anime-k(pl.The Fist of the North Star movie)engem mindössze az túlértékelés zavar amiket tapasztalni lehet szinte bármelyik nagyobb fórumon,ezért is hoztam fel az animeNfo példáját.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Doom írta:Amit írtatok eddig kb semennyire se takarja az EL valódi sztoriját, még szinte nem is láttátok a többi szereplőt. de ha nem bírjátok a brutalitást, akkor nem nézzétek. pláne a 3. részt /asszem ott találkozik nana-chan-al.. huh../
Khmm, végigolvastad a topik előző oldalait? Ott én, Chidori, és még sokan mások, eléggé részletesen kitárgyaltuk a dolgot...
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Xelloss Khm igen és te láttad hogy mit írt sztorinak? :) szerintem a megszállás szó alatt azt érti h van egy nagy űrhajó elbújva a hold mögé, és onnan néha leküldenek egy dicloniust.. én most nem az EL mondanivalójába akarok belemászni, de a sztorija mint ahogy gondolom te is sejted messze nem erről szól (elég ha csak az igazzgató kis megváltó tervére gondolunk..) szal figyelj oda..

Vagy esetleg te másra gondoltál..? :weh:
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

flame veszélyt érzek :? már csak ezért is érdemes megnézni az EL-et hogy utána a háttérben röhöghessen az ember a hozzászólásokon...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Válasz küldése