Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Szerintem meg mindenkinek el kéne fogadnia, hogy a cikk írója nem törekszik 100%-os tárgyilagosságra, a saját véleményét is vállalja, és belefűzi az ismertetőbe. Ez így természetes.

Mellesleg a 2. verzió már teljesen korrekt volt, így hát nem értem, miért problémáznak vele egyesek. :o_O:
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ez természetes, de lehet hogy egyesek úgy gondolják, hogy a szerkesztő véleménye = az egész oldal / közösség véleménye, vagy hogy csakazértis ezt vagy azt akarjuk sugallni. Igazából nem tartom annyira nagy problémának a dolgot, amúgyis arról szeretek / tudok írni, ami igazán tetszik nekem is.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ezzel kapcsolatban most idézek egyet egy (meg nem nevezendő, ezáltal remélhetőleg elkerülve egy flamewart) fórumról:
Nameg ezen az oldalon kap az Elfen Lied 3/10-et, mit vársz tőlük?
Sajnos előfordulnak ilyen kommentek is - Hikari pedig senkit nem akar eltántorítani az Elfen Lied (vagy más anime) megtekintésétől, az pedig senkinek sem jó, ha ehhez hasonlók miatt ítélik meg az egész oldalt.

P.s.: Szerencsére nekem (még) nem szóltak be a 4/10-es Haruhi ismertető miatt, pedig vártam a fanboy-rohamot. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Nameg ezen az oldalon kap az Elfen Lied 3/10-et, mit vársz tőlük?
:wtf: :computer:

Ezzel asszem el is mondtam mindent... :dirr:
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Rage írta:
Nameg ezen az oldalon kap az Elfen Lied 3/10-et, mit vársz tőlük?
Már nem azért, de szerintem jobb lenne, hogyha az ilyenek nem is jönnének ide. :) Elég volt conon az a sok sikitózó hülye pics*...

(Bocsi az offért ^^')
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Már nem azért, de milyen anime rajongó az, aki nem tudja megérteni azt, hogy mindenkinek van egy véleménye egyes animékról. Azért vanna ilyen oldalk és fórumok, hogy megosszuk a véleményeinket egymással. Ha valakinek tetszik azt is el kell fogadni, ugyanúgy, mintha valakinek nem tetszik. Szerintem az a lényeg, hogy mindenki magát adja a pontozásban és nem pedig az hogy "most ez a divat és én most mindent ugyanúgy szeretek". ::argh::
Nálam az Elfen Lied az elsők között van, de nem zavar ha valaki azt mondja róla, hogy csak 3 pontot érdemel. ::jumph:: Legalább már ismerem más véleményét is. ::jbow::
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Egy kérésem lenne azokhoz, akiknek tetszett az Elfen Lied: Légyszives irjátok le nekem Privát Üzenetbe, hogy mi fogott meg titeket benne, miért tetszett. (Nem meggyőzni kell engem, hogy jó, nekem is tetszett, csak érdekelne, hogy másokat mi ragadott meg, mivel szerintem nem az, ami engem.)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Egyáltalán nem utálom, nem utasítom el, nem nézem le, viszont nem is imádom elvakultan hajtogatva az anime tényleges üzenetét és mondanivalóját. Ennek ellenére nekem nincs vele semmi bajom. (De ha filmben csinálták volna meg ugyanezt és nem rajzolva, akkor valószínűleg rémálmaim lennének tőle.)
Tavaly kora tavasszal az egyik g-portalos oldalon láttam a menüben valami olyasmit, hogy "Elfen Lied (18 éven felülieknek)". Mondom, hú, mi lehet ez. (Nem kell rosszra gondolni, nem azért akartam megnézni, mert azt hittem, hogy valami olyan van benne. :P) Akkor azt hittem, hogy tényleg elfekről szól, és kíváncsi voltam, hogy vajon mit művelnek azok az elfek, hogy 18 éven aluliak nem láthatják őket. XD
Később (mielőtt még elkezdtem volna nézni az animét) láttam Elfen Lied AMV-ket, és az elsőtől kicsit sokkot kaptam. ^^' (Bár ha jól emlékszem, az AMV-hez is oda volt írva, hogy 18+.) Hát, ez mégsem elfekről szól. Na mindegy, tök durva, nézzük meg. XD Gyorsan utánaolvastam egy kicsit a sztorinak, aztán elkezdtem letölteni arról a helyről, ami a g-portalos oldalra volt belinkelve a részletöltésekhez. (Ez már tavaly áprilisban volt.) Az első 3 rész sikeresen le is jött, aztán elakadtam, akármit csináltam, sehogy sem tudtam többet letölteni, pedig tudtommal nem szegtem meg egyik szabályt sem. Akkor voltam friss tag egy másik fórumon, aztán rohantam is rinyálni, hogy ilyenkor mi van, szánjon már meg valaki (annyira felkeltette az érdeklődésemet az a három rész, amit láttam, hogy beleőrültem volna, ha nem láthatom a folytatást). ^^' Na és akkor az egyik kedves tag jóvoltából megismerkedhettem egy bizonyos oldal bizonyos szerverével, és akkor úgy éreztem magam, mintha a Paradicsomba csöppentem volna. *_* Szép sorban letöltöttem és megnéztem a részeket.
Mielőtt még a végére értem volna, sok helyen olvastam, hogy milyen megható, szomorú, könnyfakasztó a vége, mindenki végigsírta az utolsó részt stb. Hát, bevallom, eléggé meg kellett erőltetnem magam, hogy egy kicsit is meghatódjak (pedig én tényleg nagyon szentimentális vagyok, a Sailor Moon-on is zokogtam már ^^'). Az a helyzet, hogy szerintem Kouta nem egészen százas. Mármint én biztosan nem tudtam volna megbocsátani valakinek, aki lemészárolta a családomat. Valószínűleg látni sem akartam volna, de az is lehet, hogy a halálát kívántam volna. Nem tudom. Mindenesetre fura ez a hozzáállás az animében.
Nem vitatom, hogy az alkotás tele van fanservice-szel, de engem nem zavar. Inkább abból a szempontból húzós a dolog, ha egy kezdő animés látja. Kezdőknek szerintem nem ajánlott, kivéve ha az illetőt nem zavarja az ilyesmi, és biztos benne, hogy emiatt nem fogja elutasítani az animéket. Anti-animések meg jobb, ha nem is tudnak róla. ^^'
Összességében nekem nincs különösebb bajom az Elfen Lieddel, tetszett, végig le tudott kötni (bár talán kicsit sok volt a visszaemlékezős rész, mondjuk azok nélkül még ennyit se értettem volna belőle ^^'). Ja, és tök jó a zenéje. ^.~
Jut eszembe: azt hallottam, hogy a Lilium valami operából van. Az animében pedig említenek egy verset (azt hiszem), aminek Elfen Lied a címe, és Lucy-vel hozzák kapcsolatba. Erről mit tudtok?
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Yuriko-chan írta: Jut eszembe: azt hallottam, hogy a Lilium valami operából van. Az animében pedig említenek egy verset (azt hiszem), aminek Elfen Lied a címe, és Lucy-vel hozzák kapcsolatba. Erről mit tudtok?
A Liliumnak vallásos szövege van, szóval gondolom valami keresztény imából/ilyesmiből meríthették. (Aztán lehet, hogy van ilyen dal ténylegesen, de ne engem kérdezz ilyen témában :)) Operáról még nem hallottam.
Hol említettek verset? :weh:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mufurc írta egy másik fórumon, hogy az Opening szövege ebből van: Üdvözlégy, Mária, világ reménysége

A verset, amiről az anime a címét kapta (mangában asszem el is hangzik), Eduard Mörike írta. Wikipédián van erről egy-két cikk. :)

Igen, még mindig nem szeretem az EL-t, de ezek megmaradtak bennem. xD
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Renia írta:A Liliumnak vallásos szövege van, szóval gondolom valami keresztény imából/ilyesmiből meríthették.
Ez nekem is feltűnt, de elfelejtettem gondolkodni. :hammer:

Egyébként köszönöm az információkat.
Avatar
neroli
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.07.01. 18:50

Hozzászólás Szerző: neroli »

Elfen Lied ismertetőt nem lehet feltettni az oldalra? 1 hete néztem meg a sorozatot azt meglepődtem, hogy nincs az oldalon. Azt meg hogy miért lett leszedve azt nem teljesen értem. Mi volt a gond az értékeléssel?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ha egy kicsit visszaolvasnál, megtudnád.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
zbory
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.07.08. 09:01
Tartózkodási hely: http://Hungary/Budapest

Hozzászólás Szerző: zbory »

Nos! Kicsit lelombozó amiket írtok az Elfen Liedről mert nekem tetszett, de nyilván ez ízlés kérdése, nem is lehet valami egyetemesen népszerű... Igaz, hogy én viszonylag kezdőként láttam, és így még nincs nagy viszonyítási alapom, de szerintem ell lett találva! Nekem tetszik a történet (ezt a Chobitsot azért most leszedem; na nem csak azért, hogy végére járjak a hasonlóságnak :D ). Szerintem elég jól lett vegyítve a brutalitás (nagyon nem pejoratív értelemben) és az érzelmek. Logikai bukfencet én annyit nem éreztem benne mint írjátok. Számomra a többségük feloldható. Van néhány, de nálam eltörpültek a történet meg az érzelmi hatás mellett.

Ami még tetszett az a katona karaktere. Egy kemény és könyörtelen ember, de ugyanakkor tisztességes, és felszedeti a szemetet a szemetelőkkel :D :D

Egy korábbi fejtegetéshez visszatérve: szerintem elvesztette a karjait! Elhangzik az animében, hogy a dicloniusok a szarvukban lévő szervükkel irányítják a vektorokat. És miután az egyiket már elvesztette tényleg csak 2 vektorral harcol. Szal 0 szarv = 0 vektor :D
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Az a nagy büdi helyzet hogy kezdőknek szerintem tényleg nem az Elfen Liedet kellene választaniuk. :dirr: Nem értem, én tudtam anno 4 éve a Ranmával, a One Piece-szel, és az Inuyashával kezdeni. Jó, én akkor más tészta vagyok xD
Aki kezdő, az vagy a serdülő korosztály (12-13 évesek), mert ugye ekkor pillantanak meg a tévében először valami hűdekirály animét, és rászoknak, vagy lényegesen idősebb, de még nem látott animét (és igen, vagy oda lesz érte, vagy teljesen elítéli, sőt, nem csak az EL-t, hanem a többi animét is. Köztes állapot remélhetőleg van.)
Chobits és Elfen Lied? :shock: Csak azért hasonlít, mert az egyik azt mondja "Chii", a másik meg "Nyuu"? :lol: (mert nem hinném hogy a főszereplő csávó a Chobitsban elmebeteg lenne, vagy hogy Chiinek a másik énje egy vérengző vadállat :shock: najó, tényleg vannak hasonlóságok, de a Chobits az akkor eléggé egy finomított kiadás. :roll: és jobb is persze. )
Hát, bevallom, eléggé meg kellett erőltetnem magam, hogy egy kicsit is meghatódjak (pedig én tényleg nagyon szentimentális vagyok, a Sailor Moon-on is zokogtam már ^^').
Nekem a vége eléggé wtf volt, szóval szerintem még annyira sem hatódtam meg, mint Te. o_Ó
Avatar
zbory
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.07.08. 09:01
Tartózkodási hely: http://Hungary/Budapest

Hozzászólás Szerző: zbory »

Hát én mondjuk egyik "kategóriában" se érzem hogy, beleillenék... Kezdetnek sem 12-13 sem jóval idősebb (konkrétan 18) és azért láttam én mondjuk olyanokat is előtte mint a Chihiro szellemországban vagy a Vándorló palota vagy az Akira amik úgszintén tetszettek. Szóval azért nem a legelső volt az EL.

Szerintem egy praktikus oka van annak, hogy a kezdők miért az elsők között látják az ELt. Egyszerűen ha valaki érdeklődik hamar tudomást szerez róla, hisz a fórumokon sok szó esik erről az animéről! Megosztott határozott vélemyények csapnak egymásnak és akkor már megnézik!
A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station.
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

zbory írta: Szal 0 szarv = 0 vektor :D
És akinek 35 vektora van, annak 35/2 szarva? :D
Én még mindig nemhiszek ebben a szarvas-vektoros dologban, de majd utána nézek...

Mellesleg szerintem semmi baj sincs azzal, hogyha valaki kezdőként nézi...Nem attól függ, hogy vki kezdő-e, vagy nem, hanem hogy mekkora az értelmi szintje...
(Pont tegnap láttam 1 (mellesleg írtóbéna) EL-es AMV-t, alatta pedig postot, hogy "HÚDEJÓ"...Ezzel persze nem is lett volna gondom, hogyha az egész AMV nem Lucy gyilkolászásait mutatta volna be...Az ilyeneknek soha nem kéne Elfen Liedet nézni, mert úgysem fogják fel, hogy mi történik benne.)
EDIT: Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akinek nem tetszik az Elfen Lied az hülye, hanem hogy sok idióta nézi meg, és úgy szeretik/utálják, hogy nem is fogják fel igazán, hogy miről szól...
Avatar
zbory
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.07.08. 09:01
Tartózkodási hely: http://Hungary/Budapest

Hozzászólás Szerző: zbory »

Renia írta: És akinek 35 vektora van, annak 35/2 szarva? :D
Most megfogtál! :D
A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

@Renia: Na igen, aki elmebeteg, annak tök mindegy, hogy kezdőként nézi meg, vagy sem. :roll:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Lehet, de attól, hogy tetszik valakinek, az még nem jelenti, hogy valami nincs rendben az illetővel.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Persze hogy nem jelenti azt. :shock:
Csak azt nem szeretem, amikor már olyan szinten istenítik, hogy "támadni" is képesek, és meg vannak győződve arról, hogy ennél jobb anime nincs is (hát igen, kinek mi a jó, ízlések... ) XD na,jó,mindegy ^^
Kessi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.07.25. 20:22
Tartózkodási hely: Hajdúsámson

Hozzászólás Szerző: Kessi »

Na igen ezt az animét nagyon eltalálták....egyszer anyám azt mondta mikor észrevette hogy animéket nézek,hogy mi ez a "mese"?, meg minek nézek én gyerekeknek való mesét?Erre én leültettem és megnézettem vele az Elfen lied első részét (bár a felénél kiment)..azóta nem piszkál a mesés dumájával :D Nem tudom én sosem bírtam az átlagsztorikat, szóval ez nagyon bejüött nekem, bár egy idő után már idegesített hogy Nanát alig lehetett ruhában látni :lol:
Megvolt az összes rész is csak ellopták, nem tudja valaki hol lehtne újra gyorsan leszedni( :
:-P
amúgy honnan jött a diclonius név? Tudja valaki?
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Kessi írta: amúgy honnan jött a diclonius név? Tudja valaki?

A diclonius az a két szarv a fejükön.
Ha nem tudsz úszni, ne mássz fára, mert elüt a villamos!
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

na ja .. az emberek töbségének sztem elég annyi is hogy csontfül meg láthatatlan kéz ... :mrgreen:
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

[quote="Kessi"]Na igen ezt az animét nagyon eltalálták....egyszer anyám azt mondta mikor észrevette hogy animéket nézek,hogy mi ez a "mese"?

Velem is történt már hasonló.Csak nálam az osztálytársaim és néhány barátom vitázott velem hogy mi a jó azokban a "mesékben". Én meg helyre tettem őket :-P
Az Elfen Lied-t meg nagyon szeretem mert gyönyörű a története.Izgalmas mégis elgondolkodtató.Nem értem azokat akik fikázzák. :mad: Az ilyenekt útálom. :gun:
Válasz küldése