Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Tiara írta:Vagy kopoltyújuk van, vagy nemtudom :D
LOL ez nagyon tetszik [igencsak eredeti ötlet] ^^ hahahaha ^^ de ezek nem halak ^^ es ha jól sejtem nem is elfek, ami azért megintcsk zavaró egy kicsit ^^ mert hát ugya a cím miatt is arra goldol az ember, hogy elfekről lesz szó, ehelyett meg nem ^^ engem is megkavart egy kicsit mielőtt elkezdtem nézni ^^
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

ehhe... nos én letöltés előtt nézegettem a címeket, hogy melyiket is válasszam (tudom, borítójáról könyvet stbstb), és gondoltam dejóóó van egy anime tündékről meg minden és már töltöttem is. kb ekkor kaptam a felvilágosítást, hogy max vérre számíthatok ^^ de nem bántam meg, hogy megnéztem. (bár az tény, hogy nem lett a kedvencem, dehát..)
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Konomi írta:ezek nem halak ^^
Honnan tudod? Valami mutánsok, nem? XD
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

ja, lehet ^^;; elképzelhető, hogy van kopoltyújuk, de rejtegetik [vagy nem? ^^] azt is, mint a szarvacskákat :D
Avatar
XCUT
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2003.11.16. 10:10
Tartózkodási hely: Midgar
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XCUT »

Nekem olyannyira bejött, hogy az egyik kedvencem lett... főleg mostani fejjel újranézve rengeteg minden átjön... pl Nana és Lucy viselkedése (Nana esetében az a vak szeretet, hogy akármit megtenne azért, hogy az adott szmélynek a legkisebb örömet okozza), milyen az, ha valakit olyan dolog miatt rekesztenek ki, amiről nem tehet, a sok elfolytott agresszió, düh, stb... Szerintem a sok agresszió ennek kifejezésére szolgál.
Képi világ szép, a hangok félelmetesen el vannak találva... szóval nekem ahogy van bejött, és még a vége is nagyon tetszett.
"I... won't be just a memory..."
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem is az egyik kedvencem lett anno bár sok ellenet érvet fel lehet sorolni ellene de én nem törődök vele, kinek mi tetszik alapon. :)
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

XCUT írta:Nekem olyannyira bejött, hogy az egyik kedvencem lett... főleg mostani fejjel újranézve rengeteg minden átjön... pl Nana és Lucy viselkedése (Nana esetében az a vak szeretet, hogy akármit megtenne azért, hogy az adott szmélynek a legkisebb örömet okozza), milyen az, ha valakit olyan dolog miatt rekesztenek ki, amiről nem tehet, a sok elfolytott agresszió, düh, stb... Szerintem a sok agresszió ennek kifejezésére szolgál.
Képi világ szép, a hangok félelmetesen el vannak találva... szóval nekem ahogy van bejött, és még a vége is nagyon tetszett.
:goodpost: :) hasonlóképpen ;) Sztem is gyönyörű a rajzok vonalvezetése, egyszerű és tiszta, de nem sekélyes :)

Lehet hogy Elfek voltak...leírom miért[!DANGER FAR FETCHED BULLSHIT!]: a címet nem a japánokra jellemző szokásos angollal írták, (akkor Elven Song lett volna) hanem németül. Az ő mitológiájukban pedig erősen megmaradt az "elf" szó T.E. (tolkien előtti :P ) jelentése: manó, tündér, és ezeknek gyakran szarvaik voltak nem azok a csodaszép hosszú fülek.

------

Hmm asszem korábban már kérdeztem (egyéb okok miatt, lehet lemodolták :P ) Hogy tudja-é vki honnan van az op, meg mit jelent? (csak mert nem aza tipikus anime op...)
No azóta ktakodtam, és EZT találtam.
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Fenyx írta:Lehet hogy Elfek voltak...leírom miért[!DANGER FAR FETCHED BULLSHIT!]: a címet nem a japánokra jellemző szokásos angollal írták, (akkor Elven Song lett volna) hanem németül. Az ő mitológiájukban pedig erősen megmaradt az "elf" szó T.E. (tolkien előtti :P ) jelentése: manó, tündér, és ezeknek gyakran szarvaik voltak nem azok a csodaszép hosszú fülek.
És a végén is németül van kiírva,hogy vége.("Das Ende")
Egyébként eltekintve a sok fanservice-től és Nyuu-zástól(Copyright by DeluksZ) nekem elment. Gyenge közepes. Bár a lerepülő végtagok néha azt az érzést keltették mintha kirakatbábukkal harcolnának.
Amúgy a sorozatnak van egy +1 része is (extra).
Akinek tetszett a sorozat az nézze meg ezt is, akinek meg nem az is nevethet 1 jót az első pár percen. ::jblush2::
A zene amúgy tényleg a sorozat LEGNAGYOBB erőssége.
/OFF: Szvsz Wanta a legkawaibb kutya akit anime-ben láttam egyedül Ein veszi fel a versenyt vele
:hee: /
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szabi 2007.03.09. 08:54-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Öhhm. El tudná hozni ezt valaki nekem meetre jövöhéten (24-én) ? Fenyx a DVD-d csak akkor tudom majd visszaadni mivel ehéten dolgoznom kell.
Nimiel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.08.27. 19:10

Hozzászólás Szerző: Nimiel »

hát igen nekem megvan mind a 13 rész.
és megnézrem. had ne mondjam a végén elbőgtem magamat!

az a rész annyira fájt mikor a barátnője elárulta Lucy-t.

"ha gyenge/szerencsétlen vagy szükséged van valakire, aki még nálad is szerencsétlenebb."

nem pont szó szerint de valahogy így van.

viszont ha valaki szintén látta az mondja már meg,hogy mi lett azzal a hülye "főnökkel"aki meglőtte azt az aranyos dokinőt,és meghalt a fia.
és zsarolta azt a pasast akinek a lánya is "szarvas"volt.

na meg hogy Lucy...hát hogy az történt vele(aki nem látta annak nem mondom el:D nézze meg!)megfékeződött a vírus?

HI! Egyébként tudom honnét lehet letölteni...meg van más animem is...
veldov@geek.hu

sziasztok!
Avatar
sanisz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.10.24. 23:50

Hozzászólás Szerző: sanisz »

Ez egy nagyon durva :shock: anime volt az egyik kedvencem is lett kár hogy nem volt szerintenm annyira kidolgozott a történet vége :cry:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az teny h nem volt tulsagosan kidolgozott a vege, de sztem tok szep...meg nagyon elvezheto..ugy ertem aki a vereset szereti, annak boven van benne elvezet, aki viszont a komolyabbakat, az is..es sztem meg poenok is vannak benne..no de ez maganvelemeny :)
a szarvaikon meg nem erdemes falshelni, mert meg van mondva h akik dicloniusok azoknak van ilyen fuluk...amugy en szentimentalis alkat vagyok, es hiszem h a vegen a Lucy allt ott az ajtoban :cry:
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Elfen Lied királyság!

Bár vannak "kivetnivalók" benne, bár ezek másoknak nme igazán zavaró dolgok.
Szal nekem pl. a rajzolása tetszett, csak nme illett soxor hozzá. Olyan furán hatott, h tiszta véres az egész, azt ilyen bazinagy csillogó szemek :cool:
Jó, Lucy-é éppen megváltozott :D
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

KuCz írta:Szal nekem pl. a rajzolása tetszett, csak nme illett soxor hozzá. Olyan furán hatott, h tiszta véres az egész, azt ilyen bazinagy csillogó szemek :cool:
Nekem pont ez nem tetszett, hogy túl aranyosak a karakterek a történet stílusához képest, ráadásul szerintem kalácsképűek is voltak. :neutral:
Kevesebb ecchi kellett volna bele, vagy inkább úgy mondom, hogy semennyi sem, mert nem illett az egészbe. Az eleje nagyon jó volt, meg személy szerint a vége is tetszett. Bemutatja, hogy mennyire gonoszak és bolondok tudnak lenni az emberek, már gyerekkortól kezdve.
IloveRenji írta:amugy en szentimentalis alkat vagyok, es hiszem h a vegen a Lucy allt ott az ajtoban :(
Én is így gondolom és valószínüleg a rendező is ezt akarta elhitetni velünk, mert minden jel arra utalt.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Pal-chan írta:Kevesebb ecchi kellett volna bele
khöm... izé... nem tudom, hogy egyről beszélünk-e, de amit én láttam abban nem volt egy mákszemnyi ecchi sem... ami tényleg volt benne, az kimondottan nagy mennyiségő fanservice... megpróbálok szemléletes lenni... ecchit láthattok pl. a Futari Ecchi c. vicces és rövid kis animében. Ami az Elfen Lied-ben látható az szerintem sokkal közelebb van ahoz a kifejezéshez, hogy fanservice... bocs, ha tévedek ^^
Avatar
Quo vadis Domine?
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.10.26. 11:26

Hozzászólás Szerző: Quo vadis Domine? »

Annyit szólnék hozzá h minden bizonnyal a kontraszt miatt lettek ilyen aranyosak a karakterek...pölö ez okból engem totál kiakasztott a Nana. Bár ő nem gyilkolászik szerte szét, mégis...szörnyű. Szegény... :cry:
Mostly Harmless :P
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

Nekem nagyon tetszett. Mai napig a kedvenc animém. Bár ahogy egyre többet látok FMAból, egyre valószínűbb, hogy második helyre fog szorulni. :x_x:
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Konomi írta:amit én láttam abban nem volt egy mákszemnyi ecchi sem... Ami az Elfen Lied-ben látható az szerintem sokkal közelebb van ahoz a kifejezéshez, hogy fanservice...
Én úgy tudtam, hogy fanservice az, amikor jobbra-balra pózolnak a bishiek vagy azokat a karaktereket rakják párba, akik a legnagyobb népszerűségnek örvendenek a sorozatban (fanservice, nee?).
Viszont Elfen Lied-ben ilyenek nem voltak, csak "véletlenül hozzádérek ott, ahol nem szabadna" esetek... Bár az első részben történt "magam alá pisilek" jelenetet nem tudom minek nevezzem. :roll:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A fanservice az, amikor valami olyasmit raknak az animébe/mangába/akármibe, aminek tulajdonképpen semmi jelentősége a sztori, a szereplők vagy a mondanivaló szempontjából, és csak azért van ott, mert a (cél)közönségnek az ilyesmi tetszik. Így aztán fanservice az is, amikor überkawaii, lehetőleg alulöltözött csajok rohangálnak meg kerülnek "vicces" (= szexuális töltetű) szituációkba, fanservice a pantyshot/cleavage-shot, vetkőzés, a pózoló bishounenek, egymással flörtölő azonos neműek (célcsoporttól függ, hogy fiúk vagy lányok :D), stb..... *levegő* de akár a túlzásba vitt erőszak is (a túlzásba vitt angstet is mondanám, de az már egy külön műfaj...).

(Persze a fanservice, akármennyire is nem szeretem általában, önmagában nem rossz, főleg ha kellő humorérzékkel csinálják... csak akkor gáz, amikor olyan sztorikban van, amik enélkül is teljesen jól megállnának a lábukon, vagy pedig amikor túl sok van belőle *khmnemszóloksemmitpontebbenatopicbanxD*)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ezt jól kifejtetted mufurc ::jbow::
mufurc írta:csak akkor gáz, amikor olyan sztorikban van, amik enélkül is teljesen jól megállnának a lábukon, vagy pedig amikor túl sok van belőle *khmnemszóloksemmitpontebbenatopicbanxD*
::japhaha::
Kép
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Pal-chan írta:
KuCz írta:Szal nekem pl. a rajzolása tetszett, csak nme illett soxor hozzá. Olyan furán hatott, h tiszta véres az egész, azt ilyen bazinagy csillogó szemek :cool:
Nekem pont ez nem tetszett, hogy túl aranyosak a karakterek a történet stílusához képest, ráadásul szerintem kalácsképűek is voltak. :neutral:
Hát ezt írtam én is, h nme illett hozzá. Nagyon nme :P Mert ahogy te is írtad, a történet és az ábrázolás nme passzol...
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

szerintem ez teszi egyedive
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Majd tesómat felcsalogatom ide, mert ő él, hal ezért a sorozatért.
Real World Espada
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

és igaza van... :D
szerintem is egy nagyon jól eltalált sorozat
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

mm

Hozzászólás Szerző: Shana »

Hali

Hát többek unszolására megnéztem ezt a sorozatot is, vártam tőle valamit, lehet ez volt a baj. Szépnek szép, sztori érdekes... de atyauristen, ebben mindenki őrült? Nem volt benne egy épelméjű karakter @.@
No, azér nem szidom nagyon, végülis végig néztem, sok más sorozattal ellentétben, szóval inkább olyan közepes...nemoan rossz :oops:
Csak hát, annyira dicsérik, és nekem ez valahogy nem jött le...
Válasz küldése