Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

LoL meddig lesz még ez a topic az aoi anime flame topicja? :roll:
Mindig jön majd valaki akinek tetszik és azt mondja-első benyomására-hűde király anime volt aztaaaaa...
Ezután jönnek a bátor lovagok kik próbálják megóvni szegény gyermekek lelkét eme romlást okozó förtelemtől....

Tetszik vs nem tetszik párbeszédek végeláthatatlan tömege =S

Van ennek értelme? Nem elég egyszer leírni, hogy ez egy űbercool vagy űbershit anime?

Ez a topic tényleg nagyon boooooooring....
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Rage írta:Ez egy szép mondat, rögtön lenne is egy-két hozzáfűznivalóm. ;]...
Hmm... amíg rokonoknál voltunk most délután éreztem h elkap az Örjöngés ^^ és jól éreztem
Egyet értek Mayer-el abban hogy: "hát legyen benne sok vér és meztelen lányok", keh, ha valakit ez fog meg, hát, nem ismerem az illetőt... de nézzen valami darabolós H-t, abban biztos talál. Legkevésbé szeretnék sértegetni akárkit is, távol álljon tőlem, de erre mi mást lehet mondani?

Azt is aláírom, hogy sok, sokkal drámaibb anime is van mint az EL. Számomra az InuYasha is több drámaiságot tartalmaz néhol, de attól még szerethetem az EL-t, és más is.

A Divatozással még mindíg nem értek egyet, de ez az én véleményem (és az a vitatott "alapmű" is ki lett már fejtve). És abban is biztos vagyok hogy nem vagy "buta" azért, mert nem teccett az EL. :)

Hikari: ÉN azt kihangsúlyoztam, hogy az EL 18+ (legalacsonyabban pedig 16+), és nem való gyereknek, az meg egy másik dolog, ami úgy is megtörténik (-történt és még sajnos -fog is) hogy valaki fiatalon (erősen 18 alatt) megnézi.

És A.Hidekai postjára (ami azalatt jött be hogy írtam a reply-t): még egy boooring post :) (mielőtt félreérteés lenne: az utolsó bekezdés csak viccnek szántam)
És még egy utolsó utáni megjegyzés: ésrevételem szerint már nem annyira flame mint az elején, szépen fejlődik azért a hangnem sztem. :)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

A.HidekaiVan írta: Ez a topic tényleg nagyon boooooooring....
hmm.. Magyar emberek nagyrésze ugyezt csinálja amúgy a politikában:) s ott még öreg nénik megveréséig jut a dolog :) Szóval úgyérzem ezt a kis vitát még megengedem magamnak :)

GURO?:)
ha valaki látta a dreamers c. filmet, akkor valakinek csak a meztelenkedés jön le a filmről, és csak erre emléxik, valaki meg többre :roll:

Alapmű?
ebből hajlandó vagyok engedni, de azt nem lehet tagadni, hogy nyomot hagyott az anime történelemben.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Neerson írta:GURO?:)
ha valaki látta a dreamers c. filmet, akkor valakinek csak a meztelenkedés jön le a filmről, és csak erre emléxik, valaki meg többre
Hát ha a Bertolucci-féle Dreamersre gondolsz, akkor ja, én a meztelenkedésen túl még arra emlékszem, hogy iszonyat rossz film volt, és szomorú vagyok, hogy Bertolucci is idáig jutott. (Srsly. Az után a film után úgy álltam fel, hogy "na, most már azt is tudom, milyen, ha egy magát túl komolyan vevő, filmb*zi rendező csinál rossz filmet"...)
Neerson írta:ebből hajlandó vagyok engedni, de azt nem lehet tagadni, hogy nyomot hagyott az anime történelemben.
Uh.... igen? o_o Például? (Nem ez az első anime, amiben fanservice, lolik és vér keverednek pszeudo-DEEEP témákkal... bár tény, hogy valszeg ez az első, ami ilyen mértékben használja az első hármat, együtt. De ezt én nem hívnám nagy vívmánynak vagy teljesítménynek... :roll: )

(Esküszöm, inkább a megszállott Eva-fanboyok, mint a megszállott EL-fanboyok. Az Eva legalább tényleg fontos anime, a műfaj szempontjából.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

"Nyomot hagyott az Anime történelemben..." EZ most nem azt jelenti h mérföldkő, vagy hogy valami nagy újítást hozott, vagy hogy OMG mekkora anime.

Az a tény hogy így megosztja az embereket (véleményüket nézve) és hogy mind a mai napig beszélnek róla. Az hogy (bármennyire is Booooring) mind a mai napig megy ez a topic. Ez igenis jelent valamit.

Viszont azt mondom, h jogosan csak akkor lehet majd azt mondani h hagyott nyomot az anime történelmében, ha még 4-5 év múlva is ugyanúgy beszédtéma lesz. Akkor már szerintem mindenki elismerheti hogy Hagyott nyomot. EZ most nem kell pozitív nyomként értelmezni. Értelmezze mindenki annak ahogy akarja.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mayer írta:Az a tény hogy így megosztja az embereket (véleményüket nézve) és hogy mind a mai napig beszélnek róla.
Na mert olyan régi... o_o;; Meg sz'al, különbség van aközött, hogy vmiről azért beszélnek, mert olyan jó/rossz/fontos, vagy azért, mert a megszállott rajongók nem bírják abbahagyni a dicsőítését, és ez idegesíti azokat, akik szerint nem érdemes erre...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

nézd... két év az két év. És mint írtam, akkor lesz ténylegesen "nyomothagyó" ha még 4-5 év múlva is beszélnek róla.

2004es ANimék között volt nem is egy olyan ami nekem, sokkal jobban tetszett mint EL, és sokan vagyunk itt akik szintén így vannak. De mostanra, mégse beszélnek ezekről (vannak persze kivételek). Valamiért mégse születtek "fanatikusok" általuk, úgy mint ElfenLied által (továbbra is vannak kivételek). Valamit mégiscsak tudhat ez az anime ha ennyi fanatikust szül a megtekintést követően... Jó engem is tud idegesíteni ha omg kivesézik a legkisebb molekulájáig. De valami akkor is van benne, mégha ezt sokan nem is látjuk.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az az igazság, hogy mostanában van egy nagyobb anime-rajongási robbanás, vagy nevezze mindenki aminek akarja. Tehát egyre több új rajongó van és keletkezik. Az EL meg pont eközben jelent meg. A sok új animés meg pont ezt látta elsőnek / másodiknak. És általában ha az ember valamit ilyen korán lát, azt hajlamos irreálisan túlértékelni.
Reméljük később mindenki lát még nagyon sok animét, amik átveszik az elsőktől az etalon szerepet, mert több értéket hordoznak.

(Ez már csak magánvélemény/fikázás, de számomra az EL egyáltalán nem tartalmaz olyan elemeket, amik miatt az anime mint médium általában annyira értékes. Ezek alatt értek ilyeneket hogy a szereplők teljesen reális bemutatása, a jellemfejlődés, a könnyű azonosulás a szereplőkkel, a téma egyedi megközelítésmódja, a szinkronhangok kiemelkedő fontossága a karakterek személyiségének kialakításánál, és még sorolhatnám.)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Teljesen igazad van Hikari! Nagyon sok olyan frissvérű animéssel futottam már össze akiknél az Elfen Lied az elsők között szerepelt. Tényleg az kell hogy megnézzenek egy CowBoy Bebop-ot egy NeonGenesisEvangelion-t és EL szépen eltűnik az Etalon listájukról.

Valahol ez a robbanás Aplusznak is köszönhető... sokan, nagyon sokan kérik h EL-t adják le Apluszon. És bár ennek kb zéró az esélye, imádkozom hogy így is maradjon. Mert nagyon sok ember apluszon találkozik először ANimével (Dragonballok és Sailermoonok óta...), hát mi lenne akkor ha még EL-t is kapnának? :?
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

LOL az El levetítése után megszűnne az A+.....
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Én pl "új" vagyok,kb 5 hónapja álltam rá erre az anime témára.Napi 4-5 órát nézek,tehát elég sok sorozatot láttam már.Az EL benne van a top 10-ben,azt láttam 2x-ra és állíthatom,hogy nem azért került be a top10be,mert hogy az milyen új,véres,stb,hanem a mondanivalója,a lényege miatt.A top 5ben nálam bent van a Berserk(no1),fma,NGE,bleach(bár néha már lemondtam róla :P) és a Record of Lodoss war.Tudom,hogy van rengeted anime,és vnnak sokkal jobbak is,de amennyit eddig láttam,még 1ik se vette át más szerepét,helyét.Lásd berserket láttam először,és még 1ik anime se KÖZELÍTETTE meg,sőt állítom ez örök No 1 lesz nálam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Hát már anyit beszéltetek róla, hogy komolyan kedvem támadt újra megnézni, hogy mégis mivégre ez a sok vita. Egyébként nekem is az elsők között volt. Vagyis ez volt az első anime amit én válaszottam, vagyis nem ajánlották, a sorban pedig a ötödik volt CB>Noir>SamChamp>NGE>EL (ráadásul a neve miatt, tök másnak hittem). De nem bántam meg.
Vérengzés?!, komolyan a gits-sac2-ben sokkal durvábbak is voltak (pl. amikor a végén 2 méterről szétlövik annak a rosszarcnak a fejét). Alapműnek én sem nevezném és nem is meghatározó és stb. stb. stb. ezt már mind elmondtátok. Ettől függetlenül tetszett és majdnem meg is ríkatotr akkor. Egyébként mi lenne ha ez a topic visszamenne mondjuk olyan kérdésekre, hogy most akkor mi a vége, vagy az ötödik részbe amikor az a csávó stb. ? Bár végülis jót szórakoztam mikor végigolvastam 30 hozzászólásnyi oltást istenítést és hasonlókat... najó abbahagytam.
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

...de tényleg, most akkor Lucy életben maradt?
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az EL mangával nem találkoztam, szóval anélkül sikerült a következőket leszűrnöm anno:

Lucy valószínűleg túléli. Hogy milyen módon, azt nem tudom. Legalábbis a "megjavított óra kongása" az ő hazaérkezésére utal. És tulképp ki más állhatna az ajtóban? Végülis rábízzák a mi képzeletünkre, de, mégsincs más akit oda lehetne képzelni. Lucy volna a leglogikusabb, és nem egy Pizzakiszállító vagy egy rendőr vagy egy ügynök. Szóval Én magamban úgy fejeztem be a Storyt: Lucy túléli... mindenki más fejezze be úgy ahogy szeretné.
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

A nap ténye: Az EL eredeti címe Attack of the Clones lett volna, csak Lucas bácsi levédette. Erre észbe kaptak a készítők, egy-két személy haját rózsaszínre festették, másoknak megváltoztatták a nemét, hogy ne legyen annyire égő...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat, a Mai-Otome Star Wars parhuzamot meg feldolgozom, de ebben speciel nem latok semmit :shock:
Amugy meg Dormi ezt mar beszeltuk, h kepzelj amit szeretnel..radbizza a dontest..
Jaj, ez most lehet h off, de a manga mennyire egyezik az animeval?Meg sehol nem lattam EL mangat.. :weh:
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

IloveRenji írta:Hat, a Mai-Otome Star Wars parhuzamot meg feldolgozom, de ebben speciel nem latok semmit :shock:
Amugy meg Dormi ezt mar beszeltuk, h kepzelj amit szeretnel..radbizza a dontest..
Jaj, ez most lehet h off, de a manga mennyire egyezik az animeval?Meg sehol nem lattam EL mangat.. :weh:
Tudom-tudom, de már annyira unalmas és idegesítő volt, hogy oldalak óta mindenki ugyanazt írta: "sztem nagyon jó, sztem nagyon sz@r...blablabla".

Úgyhogy ha valaki legözelebb elkezd áradozni róla, vagy fikázni, akkor légy szíves figyelmeztesd, hogy ezt már írta valaki :wink:
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Teny, teny h vissza kell "lapozni" nehany oldalt :-P
Amugy meg nem vagyok nagy oltogato, meg semmi, csak neha jo visszaolvasni, meg ha sok mindenen kell atragni magad elotte :wink:
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Hidd el, ha beírok valamelyik topicba, azt előtte átolvasom, nehogy olyat írjak, amit már valaki leírt, aztán meg engem szóljanak meg miatta. :wink:

Viszont sztem erre a topicra már bőven ráfért, hogy visszatérjen magához az animéhez, mert ez az ál-pszichológiai fejtegetés, ami már több oldal óta tart, határozottan unalmas, ráadásul nem vezet sehova.

Egyébként meg legyen már mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy tetszik-e neki az EL, vagy sem, ne más vezesse rá arra, hogy milyen szociopata dolog karokat kitépni egy kislányból...

Na tessék, már én is kezdem... :oops:
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

IloveRenji írta:Hat, a Mai-Otome Star Wars parhuzamot meg feldolgozom, de ebben speciel nem latok semmit :shock:
Nem Star Wars, csak épp az összes karakter ugyanúgy néz ki, tényleg csak a hajszín és a nemük különbözteti meg őket.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

Ezt muszáj elmondanom. Én az első animék közt azért néztem meg az EL-ot mert már akkor is láttam miket írnak róla, és ez nagyon kíváncsivá tett. Ez köszönhető azoknak akik kötelességüknek érzik a rajongóinak túlzott lelkesedésének visszafogását. Ha másért nem is ezért köszönöm az ellenzőknek ha ők nincsenek sosem ismerem meg ezt az animét.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem nem akarnak visszafogni senkit..es plane nem kotelessegtudatbol..mindenki elmondja a velemenyet, es mashol is vannak nezetelteresek. Mondjuk ketsegkivul ez az egyik legvitatottabb anime, de ha nincs ennyi vita, akkor nem nezted volna meg te sem, es masok sokan sem! Sztem nagyon sok mindent ala lehet irni azokbol amiket azok mondanak, akiknek nem tetszik..ugyis csak az fontos h te mit gondolsz rola...
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Imádom mikor valaki a vita ellen vitázik :cool:
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

-

Hozzászólás Szerző: KEEW »

[...]hogy visszatérjen magához az animéhez[...]
Támogatom. ::jsmile::
d^_^b
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hikari írta: (Ez már csak magánvélemény/fikázás, de számomra az EL egyáltalán nem tartalmaz olyan elemeket, amik miatt az anime mint médium általában annyira értékes. Ezek alatt értek ilyeneket hogy a szereplők teljesen reális bemutatása, a jellemfejlődés, a könnyű azonosulás a szereplőkkel, a téma egyedi megközelítésmódja, a szinkronhangok kiemelkedő fontossága a karakterek személyiségének kialakításánál, és még sorolhatnám.)
Nem egészen értem, hogy ezt miért írtad főleg a jellemfejlődéses, jellemábrázolás részt.
Nézzük pl. Kouta esetét. Mikor először találkozik Lucy-vel ki tudja miért, de megkedveli, képes elfogadni azt, hogy más mint a többi ember. Majd a tragédia hatására elnyomja magában a valós múltat, nem mer vele szembe nézni, ehelyett kitalál magának egy alternatív múltat. Ezzel senki sem meri szembesíteni (az egy Yuka aki megtehetné :)), így a kapcsolata Nyuval zavartalanul bontakozhat ki. A vége azonban előtte is felfedi az igazságot, végre szembe mer nézni a múltal. Lucy-nek érthető módon nem tud teljesen megbocsátani, de rájön, hogy vmilyen szinten ő is felelős, hogy Lucy azzá vált ami.
Már a sorozat egyik részében is beszél róla Yuka és Mayu, hogy az őt ért sokk hatására válhatott valószínűleg ilyen jószívűvé Kouta.
Válasz küldése