Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Na, megnéztem a Special-t...szerintem a legjobb EL rész...nincs benne brutalitás, stb. Örülök, hogy Nana talált magának munkát. ^^
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Hááát, nem tudom. Az a speciál kicsit gügye volt szerintem. Meg furcsa volt úgy megnézni, hogy előtte már végig láttam a sorozatot. Nem igazán illik a képbe :?
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Szerintem meg beillik azért a képbe :) Van néhány apróbb dolog ami kiderül azért, pl.: az eltört kép, de mondjuk az igaz, hogy nem a fő szándéka volt, hogy az elvarratlan szálakkal foglalkozzon, de sztem nem is gond.

más: most keztem el olvasni a mangát, aztán majd kirohantam a világból amikor láttam hogy még nincs kész :/ és a jelenlegi már a 3. csapat ami fordítja.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Sapi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.04.24. 19:30

Hozzászólás Szerző: Sapi »

Nagyon nem értek 1et azzal aki az ismertetőt arta az Elfenről... Valószínűleg, nem lát a történet mögé...sokkal többen jelent, mint amit leírt! Egyáltalán nem sablonos, mély és kegyetlen érzelmek társulása, gyönyörűen összedolgozva egy fantasztikus történetben :!: Az openingje pedig egyszerűen csodálatos :shock:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

AAAAaaaaah SHit... Here we go again :-P

Még mielőtt bármi flame áradat elindulna:

A Szerzőnek ez a véleménye, tiszteletben kell tartani. Nem tetszhet minden mindenkinek, nem láthat mindenki minden mögé. Neki ez a véleménye. Ha neked tetszett, akkor örülök hogy tetszett.
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Néha olyan érzésem támad mintha Mayer lenne az oldalon az Elfen Lied rajongók vezetője! :wink:
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Na ugye már megint kezdődik lol...mondtam, hogy ez a topic sooo boooooring...lol... Ahogy említettem jön egy rajongó aki csak most vagy nem rég látta és azt mondja WTF123'"+!" mekkora anime ez!!!! Aztán jön az aoi anime hős stábja XDDD És azt mondja stfu kid!!! Nézzé több animét és rájössz, hogy az El mekkora Xar XDD Persze nem ilyen durva formában :P

Kb ennyi a történet mely hétről hétre megismétli magát :)
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

[OFF]
A.Hidekai írta:Na ugye már megint kezdődik lol...
Nah, ha ennyire soooo ooooooring meg lol, akkor minek olvasod ezt a topicot és postolsz off-okat?
S0 L0L @ U
[/OFF]
Mayer meg szerintem nem vezető, csak valaki aki nem lehúzza az EL-t vagy az egekbemagasztalja hanem megpróbál róla értelmesen beszélni és erre próbálja rávenni a többieket is.
Remélem egyszer sikerül is, kezdem unni a flame-eket meg a counter flame-eket (mind olvasni mind írni).
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nah pls....
1. Én voltam az első és utolsó értelmes ember itt aki érveket sorakoztatott fel és próbált értelmesen vitatkozni....
2. Te későn csatlakoztál eme nemes küzdelembe szal nem tudod mik voltak itt..nemtom hány oldal törölve lett sőt olyan heves viták voltak melynek eredménye az admin lehülyézése és egy ban lett..
3. Hidd el így lassan 30 oldal felé közelítve(lenne ha nem töröltek volna annyit XD ) ugyan azt olvasni valóban unalmas.
4. Miért olvasom annak ellenére,hogy unalmas? Mert vicces nézni az embereket, hogy miként próbálnak kiállni az igazukért, néha még akkor is mikor nincs igazuk.
5. offolok? Ohhhh Nézd meg a topic tartalmát. 70% pure off!
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A.Hideaki írta:1. Én voltam az első és utolsó értelmes ember itt aki érveket sorakoztatott fel és próbált értelmesen vitatkozni....
Ööö... Ha visszaolvasol látod, hogy a legtöbben, akik kifejtették itt a véleményüket, érvekkel támasztották azt alá, és nem csak fikáztak.
A.Hideaki írta:Miért olvasom annak ellenére,hogy unalmas? Mert vicces nézni az embereket, hogy miként próbálnak kiállni az igazukért, néha még akkor is mikor nincs igazuk.
Miért, mi az igazság? Nyilatkoztasd már ki légyszi, hogy kinek miért kell szeretnie/utálnia/stb ezt az animét.

Egyébként meg... Ez egy ilyen topic. Ha a modoknak nem tetszik, bezárják vagy megmoderálják, addig meg hagy fejtse már ki mindenki, amit gondol (imho épp olyan jól szórakoznak rajta, mint én ^^).

So, here we go again XD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Ja here we go again....=S

Ööö surci tudod elég sokszor írtam le a vélemény és annyit érveltem ebben a topicban, hogy azt el se hinnéd (beszélgettem privátban, itt a fórumon, nyugtattam embereket, hogy ugyan már stb..hidd el, nem keveset törődtem a témával..) btw ha pedig arra céloztál, hogy én fikáztam akkor sajnálni tudlak...
Amúgy legalább 7-8 oldal törölve volt szal ha nem követted a dolgokat ebben a topicban nem is láthatsz át mindent.

Mindenki azt szeret amit akar. Free will. A 4-ik pontban úgy értettem a dolgokat, hogy bizony nem egy dologban nincs igazuk a feleknek akik vitatkoznak. Vannak mindkét oldalon jól alátámasztott érvek de sokszor bizony elég könnyen megtámadhatóak.

Igazság...pontosan meghatározni nem lehet. Ha valaki azt gondolja, hogy neki igaza van és még érvekkel alá is tudja támasztani....na annak az embernek mondd meg, hogy nincs igaza =S Itt nincs igaz vagy hamis....ez az a topic melynek sohasem lesz megoldása mert mindig lesznek emberek kiknek tetszeni fog s lesznek olyanok kik nem bírják elviselni, hogy egy ilyen anime bárkinek is tetszik....ez kb olyan, hogy ha nekem nem tetszik akkor már nehogy neked tetszen dolog...Persze megint itt jönnek az érvek etc... ez egy neverending topic..
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Igen, tudom, hogy jópár oldal törölve lett, én is követtem a vitát, csak nem akartam írni ebbe a topicba (nem akartam flamelni), mígnem már IMHO olyan orbitális hülyeségeket postoltak egyesek, hogy nem bírtam megállni, hogy ne mondjam el én is a véleményemet.
A.Hideaki írta:Mindenki azt szeret amit akar.
Jah. És ezzel nincs is baj, nem vagyunk egyformák, lehet nyugodtan szeretni. DE: amikor valaki elkezdi az EL-t isteníteni, hogy OMG mennyire korszakalkotó és egyedi, meg főleg DEEP és EMBERI DRÁMA, az animék alfája és omegája, és az istennek nem lát a dolgok (jelen esetben a fanservice + hatásvadászat) mögé, az már zavaró. Én is nagy rajongója vagyok pl. a Love Hinának, mégsem teszek egyenlőségjelet közé és mondjuk a Rómeó és Júlia, vagy (hogy animénél maradjunk) a Love Hina és az Esca v a Haibane Renmei közé.
A.Hideaki írta:Vannak mindkét oldalon jól alátámasztott érvek de sokszor bizony elég könnyen megtámadhatóak.
Én nem egészen így látom. Egy érv imho akkor van jól alátámasztva, ha nem lehet könnyen megtámadni. IMHO ebben a topicban az EL-fanatikok "érvei" nem igazán voltak alátámasztva.

Még egyszer: semmi baj azzal, ha valakinek tetszik, de az istenítése számomra zavaró (és imho nevetséges).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Szerintem teljesen felesleges ezen vitatkozni (na mar megint vitatkozok a vitatkozas ellen :-P ) mert aki eloszor latja az ugyis mindenfelet belemagyaraz, es moge lat, es deep dramat keres benne meg stb., es akkor akinek nem tetszik nem kene derult egbol lecsapnia, h es kimeletlenul leoltania azt, h omg wtf ez egy shit..mertha mar vki negativ velemenyt mond akkor jon a kontra, es akkor lesz neverending a dolog..akik istenitik majd latnak utana meg 965966 masikat, v esetleg felnonek es elerik a 15 eves kort, de felesleges oket oltani, mert nekik ugyis tetszeni fog..(amugy a gloriamat a mennyben hagytam.. :D )
es te jo eg, telleg mi lehetett itt ha meg csomo oldalt toroltek is? :shock:
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

hogy abbahagyjátok felteszek egy kérdést:

nemtom ti hogy voltatok vele, de egy idő után összekeveredtem hogy ki-kinek a lánya volt, meg ilyenek, mert elég sokan hívták a prof.-t papának..... so... ki volt az eredeti lánya neki? Nana vagy az a sokkarú szadista narancshajú kiccsaj?
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A sokkaru toloszekes..a Nana-nak csak azert kellett papanak hivnia h uralkodhasson felesse a pasi, meg feltetlen engedelmeskedjen neki a Nana..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nana valójában nem a lánya, csupán lányaként tekintett rá... Igaz hogy úgy bánt vele mintha egy utolsó házi csótány lenne, de Nana-val elhitette hogy ő a lánya, ezért Nana papázta is a prof-ot rendesen. A Prof igazi lánya valójában a Narihajú. Eredetileg úgy tudta, hogy meghalt, mivel ugye a frissen emgszületett diclokat ki kellett írtani. De a főguru(igazgatóféle) titokban megkímélte (vagy megmentette nemtudom már) a lányát, és jó mélyen eldugta :-P

So a válasz tulképp: Nana nem vérszerinti lánya, de a sokkarúszadistakiscsaj az igazi vérzserinti lánya a profnak.

----------------

Én meg akkor már inkább azt kérdezném meg: Szerintetek a Dicloniusok alapból, génjeikből fakadóanszerint gonoszak, vagy a környezetük teszi azzá őket? Egyszer hasonlón gondolkodtam, és az EL is eszembejutott késöbb a témával kapcs.
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

szerintem vérből fakadóan..... olyanok mint a vadállatok nagyrésze.... akárhogyan tanithatod, babusgathatod őket, ők attól még vadállatok maradnak.... szal ezek a szarvas izék is valahogy így működhetnek....
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem alapbol nem rosszak..a Nana nem is kattant be egyaltalan, nem lett verengzo tomeggyilkos..csak a Lucyvel tortent sok mindent rossz, es ezert lett egy "csoppet" gonosz..
Bar a Narancshaju is gonosz volt, de talan azert lett olyan mert egy kis zarkaban tartottak sisakban ot is egesz eleteben..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Szerintem pont hogy nem. Nincs olyan hogy valaki eredendően jó vagy rossz (persze a kérdés, mi jó és mi rossz, szintén néőzpont kérdése, de azt hiszem emebrek tömegeinek, és ártatlanok sokaságának a lemészárolása rossz-nak tekinthető egyértelműen :D)

Ahogy Lucy-t is szépen csesztetik gyermekkorában, főleg a szarva miatt, úgy utálja meg jobban az embereket. Kutyás jelenetnél gondolom ez érthető. Namármost, bármely másik ember hasonlóan viselkedik, ha kiközösítik, és bántják. Csak hát Lucynek nem csak szarvai vannak hanem meglehetősen "hatékony" vágóeszközei :D

Legalábbis én így gondolom... (persze ez nem vmi deep dolog, belső jelentés az ELben, csak egyszerűen ez jött le :))
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat ha eredendo rosszasag nincs is, de hajlam biztos van..de nem mindenki borul el..
a Nanat is mennyit alaztak mar meg, meg mennyi rossz tortent vele, meg a masik kislanyt is (aki nem diclonius, es meg mindig nem tudom a nevet, akinek a kobor kutyaja volt..) megsem meszaroltak rosszkedvukben..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Most lehet h azt Mondanám hogy Nana mellett ott volt az "apukája"... de inkább azt mondom:

Igen, ebből is látszik hogy a karakterek rendkívűl valótlanul cselekednek...
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Mayer írta:Igen, ebből is látszik hogy a karakterek rendkívűl valótlanul cselekednek...
Azért ne felejtsük el, hogy itt gyerekekről van szó akiknek sokkal ösztönösebbek, kevésbé mesterkéltebbek a reakció. Lucy sem gonosz, de mivel nincs senki, aki megértené vagy akár csak elfogadná, ezért válik végülis azzá ami. Ez látszik azon is, hogy kapva kap az alkalmon, hogy van végre vki, aki barátként tekint rá, majd ennek a személynek az "árulása(?)" lesz az utolsó csepp a pohárban.
Igaz ugyan, hogy Nana is sokat szenved a kísérletek során, de mindvégig van vmi amivel vígasztalhatja magát, ami a valóságban is nagy segítség tud lenni.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Mivel vigasztalhatja magat Nana?H van egy ember aki folyamatosan cserben hagyja, akit o az apjanak tekint?V hogy egesz eleteben be volt zarva?
Sztem Nana nem igazan vigasztalhatja magat semmivel..csak neki meg baratai sem voltak (tehat a baratai nem is arultak el..ez teny) addig amig nem talalkozott Kouta-ekkal..(v hogy hivtak a fiut.. :? )
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Van abban valami amit mondasz ecoban, erre is akartam hivatkozni, de mégse tettem.

Ott van mint apja, valóban, de mégse úgy viselkedik vele mint ha apa lenne. Szóval nana megítélése elég nehéz. Mert most akkor pro és kontra: mivel egészen pici korától nevelték... talán mégiscsak kapott "valamennyi" szeretetnek tűnő minimális kapaszkodót az "apjától". Tán a tény hogy Jeee van egy apukám, és mivel nem nézte az HBO-t nemtudja milyen az igazi Álomapuka, és mert nem találkozott még a külvilággal, talán emiatt mégiscsak tartja benne a lelket.

De ez azért akkoris elég hihetetlen (ez a kontra rész :-P ) mert nem igen láttam olyat hogy valaki ilyen kínzást lazán átvészelt volna anélkül h ne ölte volna meg saját magát.

Kissé ellentmondásosak a dolgok. De mintha a Pro részt lehetne bővebben magyarázni (belebeszélni, ahogy tetszik...)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Reszemrol sokkal inkabb a kontrat..
Nem tudom mennyire neveltek, en kizarolag meztelenul lancra verve lattam neveles cimszo alatt..az meg h ragaszkodott az "apjahoz", szerencsetlen, mashoz nem igazan tudott..nem volt senkije, csak azt a pasit latta..es nem is az ongyilkossagra gondolok, hanem h o is lehetett volna "gonosz", de megsem lett az..ergo sztem Lucy alapbol volt gonosz, v ha nem is gonosz de mas..de mindegy..mert ez egy ilyen belemagyarazos dolog..
Válasz küldése