Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Az egyik kedvencem. Nagyon filozofikus, komoly kérdéseket tesz fel, hogy mi tesz emberré minket, mi a célunk az életben...
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ööööh... ezt kifejtenéd bővebben? O,o
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Várjatok, várjatok! Megkímélek mindenkit attól, hogy fárassza magát, inkább elmondom, mi fog történni.

EL-fanok tábora (yetithebeast, ecoban, liache, és még akit kihagytam):
"Az EL csodálatos, filozofikus, művészi alkotás, amely mögött a legnagyobb filmek és könyvek is elbújhatnak. Aki csak a vérengzést, a lolikat és pucérkodást látja benne, az nem érti meg ennek a műalkotásnak a valódi mondanivalóját, és nem méltó arra, hogy a szájára vegye a nevét. A sok-sok vér és pucérkodás nem fanservice, csak az anime naturális stílusának része."

Anti-EL tábor (Surci, mufurc, Hikari, és még akit kihagytam):
"Az EL felszínes és lapos, legfeljebb azoknak mond valamit, akik semmi hasonlót nem láttak még. A történet klisés és semmitmondó, a vérszexerőszak igenis fanservice, ami még azt a kis értéket is elveszi az animéből, ami egyébként benne lett volna. Minden "mély" értelem csak belemagyarázás, ha igazi drámát és mondanivalót akarsz, nézz mást."

IloveRenji:
"Emberek, ne vitatkozzunk már!"

EL-fanok:
"Ne fikázzátok az EL-t!!!4 Igenis deep és művészi!!!4"

Anti-EL:
"Nem az!!!4 Nőjetek fel, és legyen eszetek, akkor meglátjátok!!4"

EL-fanok & Anti-EL:
"WTF IDIÓTÁK *flameflame*"

Rage:
*beszól* *töröl*

THE END. (....for a while)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Hiába a postod Mufurc....mindig ez lesz....akárhányszor jön ide valaki s azt mondja jó arra a válasz stfu az xar és jön a vita. Ennyiből ál ez a topic semmi másból....

Mayer:

Ha ki is fejtené miért gondolja azt amit, arra csupán anyázás lenne a válasz.

Amúgy Mufurc tökéletesen kifejtette mi folyik itt... =/
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ugyan honnan tudjátok előre hogy mit fog írni? :-P Jó, őszinte leszek, nem hiszem hogy másként alakulnának a dolgok mint ahogy mufurc írta.

DE: Mindenki had mondja el a véleményét. Egyébként én nem értek így egyet avval amit yetithebeast írt, de talán azért mert nem értem, hogy mégis hogy érti. Én mint EL-t kedvelő ember, igenis szeretnék valami értelmes dologról vitázni, vagy eszmecserélni. Ha ez nem tetszik nektek, hát, annyi baj legyen elvégre a fórum erre van.

Szerintem nem kéne OFFolni avval a topicot hogy a Topic "menetrendjéről" irogatunk... Hagyjuk abba lécci...

Igenis, fejtse ki, mert érdekel, hogy mégis miben látta azt amit állít. Ha meg nem tetszik valakinek, azt is ki lehet fejezne kultúráltan.
Kép
Petit
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.10.10. 13:33

Hozzászólás Szerző: Petit »

Nem olyan régen (tavaly ősszel) magam is elkezdtem ezt az animét, az első rész teljesen ostobaságnak tűnt számomra, így egy hónapra abba is hagytam. Aztán valamely oknál fogva (ez az ok az, hogy akkor még nem volt otthon netem, nem ismertem a Megnevezhetetlen Helyet, dvd-rendelésre elfogyott a pénzem, röviden: ez volt kéznél, és már akartam némi szép japán beszédet hallani, /olyat ami nem időjárás-jelentés az NHK honlapon :)/ ), szóval végig is néztem.
És a véleményem röviden: nem igazán értem, mi ez a nagy felhajtás körülötte. A történet persze mellbevágó, ha nem láttál még hasonlót, de semmiféle koherens világképet, gondolati tartalmat nem látok mögötte. A készítőknek volt egy-két jó ötletük, elsőként pl a Gustav Klimt-képek az openingben (hát, ez megdobbantotta a szívemet- kedvenc festő:)), de semmi okom, hogy azt gondoljam, hogy "igen, ez majd történelmet ír és a GitS meg az Evangelion mellett fogják emlegetni". A sok vér alapvetően nem zavarna, de az sem világos, hogy mi ez a "mélyebb tartalom" amelynek érdekében testnedveket kell fröcsögtetni mindenfelé. "Legyünk toleránsak? A gyűlölet rossz hatással van a kisgyerekek fejlődésére?" Közhelyes. Valaki az EL nagyobb kedvelői bővebben kifejthetné ezt a dolgot.
Ennek ellenére, végignéztem és 2-13. részig az egyszer-nézhető,-nem -olyan-rossz kategóriába soroltam, de szerintem ha valaki mélyebb, tartalmasabb szórakozásra érezne magában indíttatást, akkor térjen át a pl a Wolf's Rain-re (ott is van némi vér, és érdekes, ott senkiben nem merült fel hogy esetleg öncélú a dolog), vagy esetleg vissza az EVA-hoz...
Mára ennyit, jó éjszakát mindenkinek :-_-:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Mufurc hozzaszolasa nagyon tetszett :-P
Amugy mindentol fuggetlen Petit hozzaszolasat tartom epkezlabnak..momentan marmint, semmi flame nincs benne..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem azt kellett volna írnod hogy:

"Emberek, ne vitatkozzunk már!" - ? :)

Egyébként igen: Petit-et tessék megtapsolni, mert így is lehet véleményt nyílvánítani.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tehetek rola, ha nem szeretem h ugyanazon vitatkozunk mar miota, es mindenki olt mindenkit, meg az animet, meg mittomen meg mit.. :?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Petit írta:"Legyünk toleránsak? A gyűlölet rossz hatással van a kisgyerekek fejlődésére?" Közhelyes.
Sajna úgy látszik, sok ember szerint nem. :/ (Ezért mondom mindig, hogy ez a cucc legfeljebb azok szerint húdemély, akik még nem nagyon találkoztak hasonló témákkal...) Egyébként is, nem tudtad, hogy a vérbentocsogás a mívésziség része? cöcöcö. Engem már kioktattak, hogy a mívészet alapja a vééér.
Mayer írta:Egyébként igen: Petit-et tessék megtapsolni, mert így is lehet véleményt nyílvánítani.
Ha visszaolvasol a topicban, majd' mindegyik ellenvélemény így kezdte... csak aztán jöttek a beszólogatások, a "nem értitek a MONDANIVALÓT és a MÍÍVÉSZETET", stb. (Nézegesd a topic elejét, amikoris arra a megjegyzésemre, hogy sztem ez egy sablonos és pozőr anime, egyszerre vagy öt ember harapta le a fejemet és kezdett beszólogatni... persze aztán vicces volt látni, hogy ugyanezek az emberek később szintén ugyanerre a következtetésre jutottak. :3)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Nekem úgy tűnik hogy mindig a két véglet csap itt össze.Pedig én valahol a kettő között vagyok.Nem tartom egy világmegváltó animenek(jajj,remélem nem kapok ezért :-P )de nem is alázom le a rákba!Egyszer érdemes megnézni.Szerintem! :wink:
Remélem nem indítok el egy újabb sárdobálást! :neutral:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

OFF/
mufurc a fenti postod LOL :gurul: (bocsi, ezt nem bírtam megállni) XD XD
/OFF
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igen mufurc, igazad van, de sárdobálás mindkét oldaltól jön azért. De ez most lényegtelen hogy ki kezdi ki nem kezdi, én a sárdobálás ellen vagyok :-P És már mondtam párszor, de elmondom most is, anno én is eléggé magasra tettem az EL-t, és többet láttam benne mint kellett volna, sőt Surcival asszem össze is akadtunk valamin :) Na de ez msotmár lényegtelen, mert egész más szemmel nézem az EL-t, és azt ami ebben a topicban folyik.

Nemtom ki mondta neked hogy a művészet alapja a vér, akár erre az egy animére gondolt, vagy agára a művészetre, elég nagy badarságot mondott :)

Az én szívem az EL felé húz, de nem vagyok szélsőEL-es :) Inkább azt mondom hogy az eltévedt lelkeket (mint amilyen én voltam :)) kultúrált módon kell átvezetni az értelmesebb útra... ha ez nem megy (reagálása: anyázás, f**z vagy, stb) akkor megérdemli hogy ilyen legyen... sajna ez van Parasztok mindenütt vannak :neutral:

/me egy marék sárral dobja meg raz86-ot (csak poénból :D )
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mayer írta:(...)Surcival asszem össze is akadtunk valamin :)
Csak különbözött a véleményünk EL-ügyben. Az enyém azóta is maradt, míg a tiéd (szerencsére ^^) megváltozott.

Sárdobálás témához meg csak annyit, hogy amíg valami nem értelmetlen fikázás (pl. szar volt, és kész!) hanem a postban meg van indokolva a vélemény, addig nincs gond, ezért van a fórum ugye ^^ És ez többnyire megtörtént (már az "Anti-EL-oldal" részéről ^^) a fanok meg... ők fanatikok egy ideig, aztán megnéznek más animét is.

Na jó, már itt sem vagyok ^_^ Gomen.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

raz86 írta:Remélem nem indítok el egy újabb sárdobálást! :neutral:
Hat nemtom, remelem most egy kicsit nyugi lesz EL ugyben, es senki nem esik a masiknak, es mindenki szeret mindenkit, es elfogadja a masik velemenyet..
(aztan majd jonnek az ujabb ujoncok, meg akik eloszor lattak :D )
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

oké akkor uccu neki :gurul:
1. köszönöm mufurcnak a lényegretörő összefoglalót ::jwin::
2. szerintem volt olyan jó, hogy komolyan lehessen beszélgetni róla
3. szerintem meg azért jó mert tényleg feszegeti az emberi lét mikéntjét, hisz Lucy két énje is másként fogta fel az élet értelmét valamint ott volt az a kis diplo aki meg akart felelni az apjának. szerintem Lucy két énje és a kiscsaj teszi kiegyensúlyozottá a történetet. míg Lucy aki vagy gyermeki és naív; vagy nyers és érett addig a kicsi egyensúlyozza a két végletet
szerintem... de lehet vitatkozni ::japhaha::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Szép anime, bár elég vérengzős, és hiába láttam már jópár animét, engem még mindig megráz a rokonok közti szerelem...Szerintem az egész animében ennyi a bizarr, és egyetértek Lucy-val, hogy írtja őket...bár lehet, hogy kissé túlzásba viszi...de mind1.Összefoglalva: szép és elgondolkodtató anime.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Akane-chan írta:Szép anime, bár elég vérengzős, és hiába láttam már jópár animét, engem még mindig megráz a rokonok közti szerelem...Szerintem az egész animében ennyi a bizarr, és egyetértek Lucy-val, hogy írtja őket...bár lehet, hogy kissé túlzásba viszi...de mind1.Összefoglalva: szép és elgondolkodtató anime.
Ezen mindig mosolygok. Az 1. dolog amit kiemel mindenki, h milyen vérengzős. Tény aláírom, de érdekes módon nekem nem ez volt az első reagom mikor írtam róla annó... Lehet nálam van a hiba? :weh:
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

De akkor nálam is fenn áll az a hiba :) Nemrég néztem meg megint és furcsa volt, mert pont a vér volt az ami ismét "újnak" hatott. Valahogy nem az maradt meg bennem, hogy elfolyik az a bizonyos h-liter vér.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

daeusex írta:De akkor nálam is fenn áll az a hiba :) Nemrég néztem meg megint és furcsa volt, mert pont a vér volt az ami ismét "újnak" hatott. Valahogy nem az maradt meg bennem, hogy elfolyik az a bizonyos h-liter vér.
Üdv a klubban! :D
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hmm.... Klubb? Kezdjünk toborozni! És bizonyítsuk be, hogy nem mindenki azért szereti mert véres. :)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

daeusex írta:Hmm.... Klubb? Kezdjünk toborozni! És bizonyítsuk be, hogy nem mindenki azért szereti mert véres. :)
Beszállok
Kép
Kép
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Növekszünk, növekszünk :) mostantól tekintsük magunkat hivatalosnak, és lépjünk fel az irreális lehúzások ellen :mrgreen:

Na de, hogy ne off-oljunk felteszek egy kérdést: Kiben mi maradt meg az EL-ből, pl jelenet, idézet, párbeszéd hasonlók?
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Bennem az idióta (és megjegyzem, teljességgel irreális) öldöklés, valamint a nyilvánvalóan nézőszám-növelés céljából eltúlzott fanservice maradt meg. (Hogy az átlagon aluli, "copy-paste" artról már ne is beszéljünk.)

Fel lehet lépni a véleményem ellen. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ahogy Lucy Nana kezét apró szeletekre cincálja, az pölö még most is látom magam előtt, de csak azért mert az szinte minden EL AMVben benne van. Meg talán a vége...
Kép
Válasz küldése