Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azért ne legyenek illúzióid, sokan nem szeretik. :(
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Xelloss írta:Azért ne legyenek illúzióid, sokan nem szeretik. :(
Először pasim is csak nézett,hogy milyen beteges dolog,aztán leültettem és végignézte :wink: Mostmár tetszik neki(na jó,talán egy kicsit túlzás a tetszik szó)

Szóval szerintem fontos,hogy ne csak a véres jeleneteket nézze meg,hanem elejétől kezdve a végégig(mármint a részt). Mert ha csak egy jelenetet lát belőle,azt mondja,milyen beteges dolog,de ha végignéz egy részt akkor már nem gondolja ezt,sőt ehet,hogy rákap az ízére...(mint én :-P )
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Végre néhány ember akiknek szintén tisztán bejön ez az anime! ::^_^::
Szerintem ezt nem lehet, nem szeretni... bár Hikari leírta, hogy szerinte miért nem jó. De attól mi szeressük naoooon! ::hehe::
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Fene vigye el megint az ellentábort kell képviselnem.

Végignéztem és fogyasztható, szóval nem vészes de mégis... A vége olyan sok hűhó semmiért. Már csomó résszel a vége előtt látható, hogy mire megy ki a játék és a végén nagy rádöbbenés helyett csak annyi maradt, hogy "igen ezt eddigis tudtuk... és?". Szóval valahogy kicsit jobb szerkesztés sokat dobott volna rajta.
A másik gond meg a rózsasziromhullás. Vagy nem tudom melyik japán növény hullajtja azt a rózsaszín izét, de minden animében hihetetlenül idegesít. Mintha személyesen engem akarnának vele szivatni. :D
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Rosszul asszociálsz. És a végét nem biztos, hogy tutira meg lehetett volna mondani(pl. hogy Kurama a lányával együtt hal meg). És hát a sok hűhó semmiért sem igaz, mert Lucy, és Kouta-ék életben maradtak... és ez fontos.
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

A lényeg, hogy jó :wink:
Bár az, hogy Lucy életben maradt e, nem tudni biztosra, és épp ez tetszik a sorozat lezárásában...a néző döntse el maga, hogy akkor mi a túró van :-P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:A másik gond meg a rózsasziromhullás. Vagy nem tudom melyik japán növény hullajtja azt a rózsaszín izét, de minden animében hihetetlenül idegesít. Mintha személyesen engem akarnának vele szivatni. :D
Azok a cseresznyefák virágszirmai. :wink: (rózsák is szoktak lenni, csak más animékben XD)
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Theonyn ha odalapozol a 28-29 oldalra, keményen fel van boncolva a téma hogy lesz-e folytatás avagy se :) Szerintem lesz, és nem csak azért mert Lucy ott áll a kapuban a végén
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Értelek,
csak ugye nem 100% hogy az Lucy...de mindenki ezt véli, én is, tehát...igen... :D folytatás meg szerintem nem lenne biztonságos...félő, hogy buta lesz a sztori vagy valami
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

De az óra is megjavult.. :) Ééés ugye a sztori abból a szemszögből nincs lezárva, hogy az a igazgató ki akarja írtani az emberiséget.. plusz az a asszisztens csaj aki mindig fürdeni akar, elrejti Kouta adatlapját a zsebébe.. majd meglátjuk.. vagy nem :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Lássuk csak, csak akkor legyen ugyanilyen igényes a folytatás (feltéve ha lesz)
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Titkos írta:Azok a cseresznyefák virágszirmai. :wink: (rózsák is szoktak lenni, csak más animékben XD)
Gyűlölök minden cseresznyefát! Szívem mélyéről!
Xellos írta:Rosszul asszociálsz. És a végét nem biztos, hogy tutira meg lehetett volna mondani(pl. hogy Kurama a lányával együtt hal meg). És hát a sok hűhó semmiért sem igaz, mert Lucy, és Kouta-ék életben maradtak... és ez fontos.
Ja én nem ezt a szálat akartam kigabalyítani (van ilyen szó?). Az tetszett, hogy Kuramának ki a lánya valójában. Ezen meglepődtem. És jónak találtam. Ez volt a jó szál.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azt hittem, egyértelmű(nekem legalábbis az). Kurama lánya, az igazi lánya az volt, akivel végül meghalt az úton. A felesége halála is olyan dolog volt, amit alig bírt ki, így aztán nem csoda, ha a lányával akart maradni az utolsó percekig.

Biztos, hogy Lucy életben maradt, különben ki ölte volna meg azt a technikust, aki felrobbantotta Kuramát, és a lányát?

Szeresd a cseresznyefákat, olyan csodálatosak!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xelloss 2006.06.29. 10:24-kor.
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Miért a Technikus meghal a végén? :weh: (Tényleg ilyen rég láttam volna? XD) De Kurama fogadott lánya (Nana?) is megölhette ennyi erővel. Ok,hogy ő nem öl,csak ha kérik,de az apja halt meg. ^^
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Most nagyon összekavartatok...
tehát, a végén a tolószékes kislányt elviszi az apja, és felrobbannak...erről van szó?
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Bizony. Egy technikus robbantja fel,szintén elfelejtve miért. XD (De azt hiszem valami olyasmi,hogy neki jó legyen. :P)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azért robbantotta fel őket, mert jobban félt a főnökétől, mint Lucy haragjától...hiba volt.
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Hát elméletileg a kiscsajba azért ültettek ilyen durranókat, hogy irányítani tudják, rávegyék az együttműködésre...és hogy megölik, ha nememlékszem mit csinál...tehát igen, nem szabadott volna elvinni a kislányt, amiért ez mégis megtörtént, bumm :neutral:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Emlékezz vissza, mit csinált az "anyjával", miután kiengedték a kamrából...na akkor rájössz, hogy mi az, amit nem csinálhatott volna...

Mindazonáltal nem kifejezetten azért robbantotta fel(Kuramával együtt) a technikus(vagy tudós, számára már mindegy), mert Kurama el akarta vinni, hanem, mert rettegett attól, hogy mi lesz, ha úgy kell a főnöke elé állnia, hogy nem sikerült teljesítenie a parancsokat(emlékezzetek arra, amikor belelőtt a fia asszisztensébe).
Kurama főnöke már akkor megölhette volna őt, amikor megtudta, hogy elengedte Nee-chant, pedig parancsot kapott rá, hogy ölje meg, miután az ő szempontjából hasztalanná vált a létezése. De Kurama képtelen volt rá, és inkább elengedte, hogy legalább az esélye meglegyen egy jobb életre. Ezért kellett mindkettejüknek meghalnia :cry: .
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Xelloss 2006.07.26. 14:36-kor.
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Persze, ez világos
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Anno amikor megjelent, csak az első részét néztem meg, annyi elég is volt belőle... Viszont azóta egyre több embertől hallom, hogy "az eleje gáz, nézd tovább és egyre jobb lesz!". Végignéztem, és szerintem nem lett jobb. XD Való igaz, hogy a brutalitás mintha csökkene (vagy a néző szokik hozzá), és a hentelésen kívül értelmes dolgok is a felszínre bukannak, de szerintem akkor sem annyira nagy szám, mint ahányan sokan bálványozzák. (meg az a sok díj....2004 legjobb női főszereplője Lucy...O_o)
Nézzük sorban melyik részéről mi a véleményem:

Zene: Nem fogok hazudni, idáig még csillagos ötös a dolog. :D A háttérzenék jók, a félelmetes részeket nyomasztó zene kíséri, és a nyugodtabb jelenetekhez is volt pár kellemes szám (bár nem emlékszem, hogy túl sok lett volna, de egy 13 részes sorozathoz lehet nem is kell annyi). Az opening és ending érdekes abból a szempontból, hogy szerintem egyik sem illik a sorozathoz. XD Az OP ugye egy gregorián zene, ami biztos a "művészibb" hatást próbálta fokozni, de szerintem nem illik egy ilyen hentelős sorozathoz, nem véletlen, hogy pl. a Hellsingnél, ami szintén véres, az OP és ED is egy rockzene. :) Szóval az Elfen esetében elsőre mondhatni utáltam az OP-ot, de a végére egész megszoktam. :) Az endingről már az első perctől kezdve az a véleményem, hogy nagyon jó és kellemes szám, bár inkább illene ez is egy romantikus vígjátékhoz, mint az EL-hez.

Történet: Ami nincs... ::reliev:: Pedig én nem vagyok nagyon történetorientált, de a flashbackeket nem számítva az egész történetből annyi maradt meg, hogy mindig jön egy új diclonius, aki vagy barát lesz, vagy ellenség. Illetve van a szervezet, akik szintén vagy megölni, vagy maguk mellé állítani szeretnék őket, az aberráltabb tagok pedig magukat próbálják dicloniusszá változtatni. Ha Koutáék szemszögéből nézem, akkor egy napjuk abból állt, hogy "felkelünk, reggeli, Lucy megy hentelni, hazajön, vacsi, lefekvés". Közben jön a többi diclonius, meg a szervezet támad, hent, hent, hent... A szervezet szemszögéből szintén annyi a történet, hogy "nevelik" az egyre keményebb dicloniusokat, mert az eddigiekből nem volt elég megtanulniuk, hogy az emberiség hóhérjai, és jobb lenne hagyni a fenébe az összeset. (Megjegyzem, hogy az poén volt, amikor gondolkodtam, hogy "Van Lucy, van Nana, már ketten vannak, és egymás ellen harcolnak, hová lehetne ezt még fokozni? Mindjárt jön egy harmadik, még erősebb...", és a sorozat vége felé lőn... :lol: )
A flashbackek jórészt arról szólnak, hogy XY-nak milyen sanyarú múltja volt, ami valóban megrázó is lehetne, de mufurccal kell egyetértenem: már rengeteg másik animében láthattunk hasonlót, bár szerintem még nem is az a gond, hogy klisé, mert a klisét elő lehet adni jól és rosszul is, de az EL-nek sajnos az utóbbi verziót sikerült. (meg 3x visszaemlékezni ugyanarra kicsit már dúrva...)
Egyébként a befejezése szúrta el a dolgot végképp a szememben. Ha Lucy-t megölték volna, azt mondom, hogy rendbejöttek a dolgok, drámai is lett volna, és Koutáék élnek tovább nyugodtan, Nana túlélte volna a dolgot, Kouta és Yuka összejönnek stb. De nem: Lucy visszatér, innentől kezdve pedig valószínűleg kezdődik, amit eddig csinált: vagy továbbra is öl, vagy csak simán Koutát és Yukát szekállja. (nem is értettem mondjuk, hogy a csókkal egybekötött nagy bucsúzási jelenet után miért jött vissza) Amúgy annak van valami jelentősége, hogy letörték mindkét szarvát?
A leggázabb viszont az, amikor a főnök is mondja, hogy "a kísérletek még csak most kezdődnek" és mivel Lucy is él, kezdődik előlről a rémálom, gyakorlatilag ugyanoda jutottak, ahonnan elindultak. (Ennyire biztos volt a készítő benne, hogy ebből folytatás lesz? Vagy miért talált ki ennek ilyen befejezést? Felfogni nem tudom... A manga talán máshogy végződik?)

Szereplők: Hogy is mondjam...2D-sek. Hihetetlenül dilis gárdát sikerült összehozni, az NGE stábjával vetekszenek. :lol: Viszont egyikük sem tűnik emberinek, inkább a "szerezzünk be egy csomó jól ismert személyiségtípust, és rakjuk bele" érvényesül itt is. Van itt gyerekkori sérelmei miatt bosszúszomjas és zavarodott öldöklő lány (Lucy), végletekig ártatlan és kedves, soha vissza nem szóló lány (Nana), piszicho tolószékes loli kislány, aki élvezetből öl (Margaret vagy ki, jajj ezek a nevek XD), wannabe papucsférj és háremépítő (Kouta, alias Shinji version 2), szexuális frusztrációtól és viszonzatlan szerelemtől gyötört lány (Yuka, alias Asuka version 2), átlagos barátságos kutyás kislány (akinek a nevére sem emlékszem, és még szerepe sem nagyon volt a történetben, kivéve, hogy ő vitte el hozzájuk Nanát), valamint a laboros csapat: Kurama (Gendo version 2), Lucyval szexelni akaró idióta génsebész (persze szigorúan genetikai okokból tenné, naná! XD), harcmániás agresszív kommandós, akinek életcélja kinyírni Lucy-t, és a heréit védi (nem én találtam ki... XDD), valamint a mindenkinél gonoszabb és minden szálat mozgató szervezeti főnök, aki végül persze magából is dicloniust csinál valamilyen szinten. És a legrosszabb, hogy mindnyájan meg is maradnak ebben a szerepükben. Egyedül talán Lucy változik a végére, és esetleg Nana, a többi szereplő vagy meghal, vagy hozzák azt a formájukat, amit már az első részben megismertünk. (Eszküszöm az Urusei Yatsurában több karakterfejlődés van, pedig az nem is arról szólna. ::reliev:: )

Vér, naturalizmus, hívd ahogy akarod: Avagy az EL egyik legnagyobb kérdése: Része -e az erőszak a történetnek, van -e benne szerepe, vagy csupán hatásvadászat azoknak, akiket ez megfog. Véleményem szerint az utóbbi. Ez igenis túl véres. A Hellsingben nem zavart a vér, de ez itt már olyan mértékű orvosi "csonkolásokba" megy bele, hogy az kész... "Legjobb" a temetős jelenet, amikor Nana ujjait levágja, amit lassítva mutatnak, és persze a véren kívül még a csontok is látszanak. (ezt amúgy megfigyeltem, hogy az ilyen gyilkolós részeknél nem elég a több liter vér, de még mutatják is ahogy tépi a húst, meg kilátszik a csont, stb.) Ez szerintem nem félelmetes, max undorító, esetleg sokkoló.
Mondjuk a legdúrvább ilyen az volt, amikor olvastam (nem tudom már hol), hogy az egyik fan azon élvezkedett, amikor az elején a titkárnőt megöli Lucy, mert hogy az mennyire idegesítő volt, és milyen jól esett neki, amikor végre letépték a fejét...O_o na az ilyeneknek kellene EL helyett pszichiáter...
De az sem volt semmi amikor Mr. Brutal Commandert kávévál kínálták bevetés előtt, és az volt a válasza, hogy ököllel a nő arcába vágott, miközben ordított: "HÁT NEM ÉRTED, TE K*RVA, HOGY MIND MEG FOGUNK DÖGLENI???" (asszem anno itt kapcsoltam ki, az ilyen jobban zavart, mint bármilyen vérontás...) Későbbi akciója lesz még, amikor a kutyás kislány fejét tapossa a homokba a tengerparton.

Romantika, érzelmek: Ugyan nem tudom mi okból, de a készítők jónak látták, ha egy szerelmi háromszöget visznek a történetbe, Lucy-Kouta-Yuka főszereplésével. Ezzel megint nem lenne bajom, ha rendesen ki lenne dolgozva, de amit összehoztak, az egyszerre szánalmas és röhejes. Kezdődik a dolog ott, hogy Kouta és Yuka unokatesók, szóval a vérfertőzés már alap. XD De OK, ezt még elnézném. :D Viszont azt már nem, hogy mind a 3 szereplőnk ennyire pszichiátriai eset legyen. Lucy/Nyuu skizofrén, és pont akkor vált át mindig "aranyos kislányba", és kezd el sírni, amikor az ember épp ráordítana, hogy "ÁLLJ MÁR LE A HENTTEL!". :? Ez a "nyuuzás" (találó XD) először még aranyos, viszont hamarosan hihetetlenül idegesítővé válik, főleg amikor a végén már a legváratlanabb pillanatokban váltogatja a személyiségét. (Mellesleg az sem lett elmagyarázva, hogy ez az 5 éves szintjén álló "Nyuu" ki lenne... A flashbackek alapján két énje volt, egy normális, és egy gyilkos, viszont Nyuuval nem találkoztunk. A normális énje degradálódott ilyen szintre?) Szóval nem tudni mi okból, de Kouta már az első rész alapján menthetetlenül beleszeret Nyuu-ba, legalábbis nagyon úgy tűnik, mert Yuka odaadása és segítsége ellenére folyton csak Nyuu-t keresi és utána rohangál. (A kutyás kislánynak volt egy olyan megjegyzése, hogy Kouta és Yuka inkább Nyuu "szülőpótlói" lennének, ebben van is valami, de egy apa szerintem nem fogdosná a kislánya melleit, és szájon sem csókolná...) Itt jegyezném meg, hogy Kouta végig semmibe veszi Yuka érzéseit, amihez igazi profizmus kell, azok után, hogy Yuka megcsókolja és szerelmet vall, de neki ez sem elég, csak addig van Yukával, amíg Nyuu meg nem jelenik, onnantól kezdődik előlről az egész. Itt jegyezném meg, hogy Koutánál tesze-toszább szereplőt még nem nagyon láttam. Shinji (NGE) + Keitaro (Love Hina) keresztezése, 0 humorérzékkel. (humora amúgy senkinek nincs a történetben, de erről majd később...) Yuka persze ilyenkor érthető okokból nagyon féltékeny, ezért már a sztori elején olyan "érdekes" mondatai vannak, hogy még a fansubberek is odaírták: "Igen, jól hallottad!" XD "Szeretnéd -e szopogatni a mellemet?" illetve "Engem is kívánsz, mint Nyuu-t?", hogy csak a két legismertebbet említsem. Szóval ebben az animében a lányok érdekes módon próbálnak közeledni a fiúkhoz. :D Lucy pl. a végén azt mondja Koutának, hogy "az egészet miattad csináltam", és bár nem értem, hogy a város embereinek kiírtása hogy függ össze a szerelmi vallomással, de Kouta biztos érti, mert Lucy-t is megcsókolja. (Kit érdekel, hogy Yukát is szereti? Éljen a hárem! A Lucy-fanboyoknak amúgy is kellett a csókjelenet, különben reklamálnának. :lol: )

Végül, de nem utolsósorban, a feszültségoldó humor: Ami elég morbid. Szóval NGE effektus megint (és általában minden animével így vagyok, amelyik megpróbálja túl komolyan venni magát): a humorosnak szánt részek szerintem elég gyengék voltak, nem tudtam rajtuk nevetni, ellenben egyes hihetetlenül drámainak, és komolynak szánt résznél hangosan felröhögtem. Pl. az, hogy Nanának rendszeresen leválik valamelyik művégtagja, és azt dobálják, szerintem nem vicces. (mellesleg nem tudom hogy várják el a nézőtől, hogy nevessen, ha az említett "poénokat" a szereplők is faarccal reagálják le) Ellenben amikor a fickót kasztrálni akarják, ő pedig ordít, hogy "Tudod kit fogsz te kiherélni! Mi köze a golyóimnak az emberiség végéhez?" az tetszett, arra azt mondtam, hogy "még több ilyen poént!". XDD (nagyon jó, amikor az ilyen "sokkoló" jelenetekkel próbálják a történetet komollyá tenni, főleg hogy ezt a "golyó-ügyet" még részek múlva is felemlegetik, lehet, hogy a készítőknek is tetszett? :D )

Ez lenne az én "rövid" véleményem az Elfen Lied-ről. Elnézést, akit megbántottam, nem utálom a sorozatot, egyszer végülis nem ártott megnézni, pláne, hogy csak 13 rész. Viszont azt a hihetetlen mértékű rajongást, ami körbeveszi, szerintem messze nem érdemli meg. Akinek tetszik, az még rendben van, de aki ebben találta meg élete értelmét, és mélyfilozófiai drámának hiszi az emberi kapcsolatokról, az mondjuk nézzen meg egy NGE-t vagy Berserket, aztán kíváncsi vagyok, hogy utána is az EL lesz -e a kedvence. (Mondjuk az NGE sem hibátlan, sőt, az is túl komolyan veszi magát helyenként, de még mindig 100x jobb, mint az EL, a Berserknek pedig az elején vagyok, de már hangulatosabb, mint az Elfen 13 része összesen.) Aki meg azért szereti, mert "FRÖCSÖG A VÉÉÉRRR, HULLANAK AZ EMBEREK!!!", az látogassa meg a helyi pszichiátriát...
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.08.14. 17:10-kor.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ez a csodálatos hozzászólás a legjobb témazáró post lenne. :dirr: Ehhez nincs mit hozzátenni.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Whoowww :) Lepetéztem mire a végére jutottam :) És ráadásul hajnali 04 óra 12perckor ekkorát dobni :) Nem tudok mit hozzáfűzni. Max a Nyuu hogyan "keletkezett" dologhoz, hogy talán akkor "született" amikor fejbelötték azzal a páncéltörő lövedékkel, na az esetleg visszavetheti az embert a fejlődésben egy 10évet :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én is erre gondoltam. Azt is hozzátenném, hogy személyiségtől függ, ki mit lát ebben a sorozatban. Vannak dolgok, amiket csak egy bizonyos tipusú ember vesz észre(vagy azért, mert ott van, vagy azért, mert nincs :wink: ).

Zene: Az openingje szerintem illik hozzá, mert (nálam legalábbis, nyilván van olyan, aki szerint nem), megalapozza a hangulatot, különösen, ha éjjel nézed :wink: . Az ending már szerintem se illett hozzá, túlságosan vidám volt volt ahhoz képest, hogy micsoda tömeggyilkosságokat követnek el benne.

Történet: Az is van, bár elismerem, hogy bizonyos egyéb aspektusok mellett ez nem igazán látszik néha :lol: . Az is igaz, hogy valószínűleg nem fogja megkapni az "Év Legeredetibb Sztorija" címet, de szerintem nem is ez volt a cél... attól még élvezhető, bár ismétlem: ez alkati kérdés is.

Szereplők: Megmondom őszintén, én még nem láttam az NGE-t, de feltett szándékom megnézni, így viszont egyelőre nem tudok rá hivatkozni a szereplőkkel kapcsolatban. Nézzük, mi marad hát.
A szereplők személyiségei néha tényleg elég erőltetettnek tűnnek(azon a kommandóson én is elszörnyedtem), de a többi karakter azért messze jobb nála(még Kuramát tudtam a legjobban megkedvelni). És, hogy ki mennyire hasonlít más karakterekre... ezt megint csak nem tudom(még) megállapítani, majd még igyekszem pótolni ismereteimet. Ami pedig a karakterfejlődést illeti, némi jóindulattal ráfoghatjuk, hogy az emberek nem változnak meg olyan könnyen, mint ahogy azt hinni szeretnénk. Szomorú, de ez a helyzet. Lucy-t egyébként nagyon könnyen meg tudom érteni, mert én magam is megszenvedtem osztálytársaim "jóindulatát" általános óta folyamatosan. Bár a reakciója azért durva.

Vér, naturalizmus, hívd, ahogy akarod: Nos, ez egy érdekes kérdés. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy (bizonyos esetekben) nem tartom soknak azt, amit műveltek a sorozatban. Ettől még szvsz van szerepe a történetben, csak sajnos túlzásba vitték, nem tudták, hol kéne abbahagyni. Ha nem erőltetik ennyire, még jobb lehetett volna(a kommandós amúgy annyira...őrült ember, hogy azon már én is elképedtem, pedig én már hozzászoktam ahhoz, hogy durva dolgokat lássak a tévében - más kérdés, hogy ritkán).

Romantika, érzelmek: Hát igen, ez a "szerelmi-háromszög" nekem is furcsa volt, annyira, hogy azt hittem, én értettem félre az angol feliratozást. De ez még nem(feltétlenül) olyan nagy probléma, mert inkább Lucy képezi Kouta érdeklődésének tárgyát(avagy személyét).
Lucy/Nyuu váltakozását viszont nem nehéz megérteni, ha téged lőnének fejbe mesterlövészpuskából, AP lövedékkel, és túlélnéd, nem tudom, mennyire lennél önmagad :-P ...
A háromszög tagjainak egymás iránti érzelmei...hmmm... sajátosak, bár tekintettel arra, hogy mint mondtad, ez egy háromszög, nem meglepő, hogy valakinek az érzelmei viszonzatlanok maradnak...

Végül, de nem utolsósorban, a feszültségoldó humor: Nekem nincs kifogásom a fekete(bár nem morbid) humor ellen, ez megintcsak személyiségfüggő. Bár azon speciel, mégha akartam se tudtam volna nevetni, ahogy Nana folyton elveszti a végtagjait(ez tényleg nem volt vicces, bár szerintem kétséges, hogy humornak szánták-e egyáltalán). De, szerintem a humort egyébként sem szánták az Elfen Lied legfontosabb elemének.

Ez pedig az én "rövid" válaszom az Elfen Lied-ről Titkos, bízom benne, hogy én se bántottam meg senkit :wink: . Utolsó mondatával viszont mélységesen egyetértek, bár én hozzátettem volna, hogy kifejezetten...
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Szerencsétlen Elfen Lied jól fel lett boncolva. Ahoz képest hogy semmi mondanivalója nincsen meg stb stb részletesebb leírást nyomtatok rólla mint a filmkritikusok az Akiráról :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Válasz küldése