Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Renia írta:EDIT: Ez most nagyon nagy hülyeség lett? :?
Nem hülyeség, amit leírtál, annak kellett volna "lejönnie" mindenkinek a készítők szerint, azonban ennek megvalósításában akadtak hibák (finoman fogalmazva) - ennek eredményeképp sokak számára (köztük velem) teljesen más "üzenetet" sugall ez a sorozat. Az érzelmek fokozására pedig szerintem nem az értelmetlen, feleslegesen brutális erőszak a legmegfelelőbb eszköz.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ami az EL-t illeti, szerintem annyi mindenképpen igaz a kritikákból, hogy történetet a készítők "elk*rták. Nem kicsit, nagyon." És hogy a sok vér tényleg inkább csak vicces, főleg amilyen idióta módon vannak a "töréspontok" megrajzolva. És hogy ami nem tartozik a fentiekbe, azt meg lelopták a Chobitsbol. Elismerem, ezt tényleg nehéz észrevenni, mert ott Chii azt mondta hogy "Chii" itt meg Nyuu azt mondja, hogy "Nyuu", és ez a felületes szemlélőt tényleg hajlamos megtéveszteni. :)
Viszont azt meg kell hagyni, hogy a cuccnak baromi erős hangulata van, ami hajlamos elragadni az embert ezért elsőre nem feltétlenül veszi észre a "hibákat" logikai és egyéb bakugrásokat.
Emellett egy anime értéke szerintem nem csak a történeten áll vagy bukik, szal ettől még nálam nem lesz minusz egyes, de nem is agyonsztárolt csillagos ötös, hanem egy egyszer nézhető közepes mű, ami azért az átlag horrorFILM (nem anime) hez képest még mindig jobb azért, ha másért nem mert a témaválasztás azért nem jön szembe az emberrel minden sarkon.
Aki nem érti, mi bajuk a népeknek a Koutás-Lucys-bekattanós-mészáros résszel, azoknak melegen ajánlom a Higurashi no naku koro ni megtekintését. Nem akarok spoilerezni, de egy eléggé hasonló bekattanást láthatunk az egyik chapterben, csak klasszisokkal élethűbben, izgalmasabban, és profibb módon előadva.
God's in his heaven, All's right with the world
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Hmm...Ha befejeztem az animét amit jelenleg nézek megnézem még 1-2x az Elfen Liedet...Kiváncsi vagyok, hogy úgy milyen hibákat fogok észrevenni...

Amúgy egy hülye kérdés tegnap eszembe jutott, amikor egy haverommal beszélgettem az Elfen Liedről...Attól lehet skizofrén valaki, hogy meglövik a fejét? :weh: Nem tudja véletlenül valaki? ^^'
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Nem. A skizofrénia általában nem fizikai sérüléstől alakul ki. Persze vannak ellenpéldák, szóval nem mondhatom azt hogy NEM lehet, csak azt, hogy valószinűtlen. Lucy skizofréniája egyébként is elég valószinűtlen. A skizofrénia tipikus tünetei valójában nem azok mint a filmekben, hogy a szereplő beüti a fejét (vagy egyéb úton átkapcsolódik benne valami) ettől átszineződik a szeme és teljesen más (általában meglepően ép) személyisége lesz. De ez szerintem abszolút megbocsájtható, mivel ez a "dr. Jekyll és mr. Hyde"-os betegség eléggé megrágott téma az irodalomban/filmművészetben stb úgyhogy közmegegyezés szerint a skizofrénia kifejezést használják rá. Szóval azt kell, hogy mondjam, hogy nem nem lehetséges, de az sem valószinű, hogy valaki láthatatlan fura késéles kezekkel tapogasson mindenkit végig és ezzel megfertőzze őket. Ezért a skizóság is megy a science fiction kategóriába.
Ha érdekel hogy milyen is a betegség akkor nézd meg a wikin (a magyar cikk elég béna, de az angol egy eposz méreteit bírja)

Szerintem ne nézd meg újra. Orvosilag ugyan még azt hiszem ez nem bizonyított, de az a nagy sejtés hogy ez az anime erősen intelligencia degradáló hatású (és rákkeltő). Persze te döntöd el hogy mivel lövöd magad szóval szavam se lehet...
Kép
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

SoonDead:

Köszönöm szépen a linkeket.
Utálok angolul olvasni, szóval marad a magyar...
"Típusai: hebefrénia = fiatal korban kialakuló, gyors elbutulással jár"
Ez végülis lehetne...Van olyan, hogy fiatal korban valami sokkhatás éri a személyt és emiatt lép fel skizofrénia, nem? Lehet, hogy már a lövés előtt is benne volt a skizofrénia, csak nem mutatták be...Vagy én akarom nagyon belemagyarázni a dolgokat...(Azthiszem a második...^^' Érdekel a pszichológia, na :D )
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Öööm, biztos, h "skizo" a csaj? Nem lehet szó amnéziárol? :D OK, ok vágom, h egy más lesz a személyisége amikor"magához tér", de ez az emlékeihez fűződik, ha nem történtek volna meg vele azok a dolgog, akkor lehet, h egyszerűen a kawaii csaj lett volna belőle, de a történések miatt tudatosan választotta az útját, tehát tudja, h ő ilyen és tudatosan használta...
Let's begin, de gozaimasu!
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

ak írta:Öööm, biztos, h "skizo" a csaj? Nem lehet szó amnéziárol? :D OK, ok vágom, h egy más lesz a személyisége amikor"magához tér", de ez az emlékeihez fűződik, ha nem történtek volna meg vele azok a dolgog, akkor lehet, h egyszerűen a kawaii csaj lett volna belőle, de a történések miatt tudatosan választotta az útját, tehát tudja, h ő ilyen és tudatosan használta...
Tudatosan használta? Mármint a Nyuu részét? :weh:
Amúgy emlékek miatt is lehet skizofréniás valaki, nem? ^^'
Kéne egy pszichológus ismerős... :D
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem, nem, Lucy részét választotta és használta tudatosan, az amézia meg alapvetően távol áll a skizofréniától, (tudtommal), de sajnos nem tanultam sem pszihológiát, sem ilyen orvosi stuffot, így én is csak tippelek. ^^
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Nekem vhogy úgy esett le, h mikor bevágta a fejét, akkor váltott személyiséget Nyuról Lucyre, de, h vissza, h ment azt már nemtom.
You don't know me
Don't ignore me
You don't want me there
You just shut me out
You don't know me
Don't ignore
If you had your way
You just shut me out
Make me go away
"I'd say it's time too late."
"Save water, drink beer!"
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A fejbelövésre gondolsz? :D Lucy, már kiskorában előjött. ^^
Let's begin, de gozaimasu!
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

ak írta:A fejbelövésre gondolsz? :D Lucy, már kiskorában előjött. ^^
De Nyuu nem volt kiskorában. :)


soragirl:
Hát amikor meglőtték valsz. úgy sérült meg, hogy pont az agya olyan részét találták el, ami skizofréniát okoz...
Vagy, már alapból skizofrén lett a Koutás dolog után! Én úgy tudom, hha vmi trauma ért vkit gyerekkorában akkor lehet h skizofrén lesz...És mivel az OVAban már megint aranyos volt, így lehetséges ez is...Nem? :weh: Bár én sem tanultam sajnos soha pszihológiát... :( (De majd bepótlom! :D ) Csak vhonnan így emlékszem...
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Sztem itt alapvetően túlbonyolítjátok a helyzetet . Amit én látok, hogy "Lucy" az igazi én, aki kawai, angstos kislány volt, aztán creepy, angstolós-mészárolós nagylány lett. Nyuu meg ilyen teszkós mellék-személyiség, aki a fejbelövés hatására jött elő, és a plot-device hatására váltogatta magát a régivel :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

ak: Hát akár amnéziás is lehet, bár az amnézia NEM ez a betegség, hogy az ember nyűzik és földre... vizel. De csak akkor ha éppen nem üti be a fejét és jön ettől "rendbe". Viszont tényleg vannak emlékezési gondjai (ez mondjuk betudható lenne akár alzheimer-kórnak is :D).

Sephiroth: Igen :D
Kép
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

De én szeretek filozofálni és ahhoz túl kell bonyolítani a dolgokat! :D
Tényleg, mi van ha skizofrén és alzheimer-kóros is? :D Esetleg amnézia hozzá? :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egész érdekes betegségek jönnek a képbe. A végén még megnézem a sorozatot tisztán "szakmai" szemmel, hogy aztán véleményt mondhassak róla. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ha képes vagy ilyenre, az engem is felettébb érdekelne! :D Tényleg kesze-kusza a szitu. ^^
Let's begin, de gozaimasu!
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

anubys írta:Egész érdekes betegségek jönnek a képbe. A végén még megnézem a sorozatot tisztán "szakmai" szemmel, hogy aztán véleményt mondhassak róla. :D
Pszichológus vagy? ::japsmil::
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

De vajon foglalkozik-e a pszichológus olyan betegségekkel, mint amnézia, vagy skizofrénia? Ezek nem igazán gyógyíthatók pszichoterápiával, szóval lehet hogy inkább a pszichiáterre kéne hagyni a dolgot.
Kép
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

SoonDead írta:De vajon foglalkozik-e a pszichológus olyan betegségekkel, mint amnézia, vagy skizofrénia? Ezek nem igazán gyógyíthatók pszichoterápiával, szóval lehet hogy inkább a pszichiáterre kéne hagyni a dolgot.
Felismerni felismeri, nem? De nekem jó egy pszichiáter is ::jeye::
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Nekem itt már cseppett kínaiul beszéltek, mondjuik, h nem naon ismerem a betgségeket...
De lehet, h Lucy 1 összetett orvosi eset...
You don't know me
Don't ignore me
You don't want me there
You just shut me out
You don't know me
Don't ignore
If you had your way
You just shut me out
Make me go away
"I'd say it's time too late."
"Save water, drink beer!"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Diagnózist pszichológusnak/pszichiáternek ugyanúgy fel kell tudni állítania, de míg a pszichológus terápiás módszerrel dolgozik, a pszichiáter begyógyszerezi a beteget. :roll:

Amúgy sokszor a diagnózis felállítása is bonyolult, pl József Attilát annak szokták minősíteni, ami éppen az adott kor divatja. (Ez sajnos tényleg így van)

Az, hogy Lucy-nak mi a baja, még nem tudom, de lassan letöltöm, hogy megnézhessem, mindenesetre valószínű, hogy sok minden ki fog derülni a megalkotójáról. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

anubys írta: Az, hogy Lucy-nak mi a baja, még nem tudom, de lassan letöltöm, hogy megnézhessem, mindenesetre valószínű, hogy sok minden ki fog derülni a megalkotójáról. :D
Köszi előre is! ::jsmile::
Avatar
Rock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.04.01. 18:40
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Rock »

Hali mindenki ! :D

Ha már itt a letöltés jött szóba vki esetleg azt tudja hogy a második évadot holl lehet megtalálni ?? (etölteném :oops: )

Amugy szerintem Lucy nem volt skizo csk gyerekkorában sokat vivodott engedjen e gonosz oldalának. Amikor úgy érezte mindenki elárulta feladtta a küzdelmet hogy jó maradjon. (valjuk be mindenkiben ott lapul a pusztítás ösztöne) Egyépként ha jól tudom a skizok nem emlékeznek a másik énjük cselekedeteire stb és a film végén Lucy és Kota beszélgetéséből kiderül hogy ő emlékszik és bocsánatot is kér a multbeli bünéért.

Rem nem gond hogy beleszoltam ebbe a vitába :?: :oops:
I walk a lonely road ...
Don't know where it goes ...
My shadow's only one that walks beside me ...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nincs második évad, ne is keresd. Megelőzve egy lehetséges kérdést: nem is tervezik folytatni (szerencsére).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Rock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.04.01. 18:40
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Rock »

Egy honlapon olvastam hogy van csk azért kérdeztem. Köszi az uj infót. :)
I walk a lonely road ...
Don't know where it goes ...
My shadow's only one that walks beside me ...
Válasz küldése