Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hi ^^

Nem'tom ki mit szól eme új animéhez, de nagyon érdekelne más véleménye is... Személy szerint csak az első részt láttam, de nagyon mély benyomást tett rám, teljesen leesett az állam... Úgy néz ki 13részes lesz, és elég ígéretesnek tűnik hogy nem húzzák el a szálat, mégis elég mellbevágó az egész... úgyhogy engem most ez nagyon megfogott ^^
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Zeelmor aazt mondta nekeeem, hogy ne nézzem meg ezt az animét, mert nem nekem való, és még azt is mondta hogy ő se bííírja. :-P
Kép
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

én már láttam 5 részt... egész jó :-P
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

4chanon volt róla pár "meggyőzőerővel rendelkező" kép. :dirr: Ezért meg lesz nézve. :cool:
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

én is most sasoltam meg az első részt...
inkább csak annyit mondok, hogy kíváncsi vagyok a folytatásra.
lehet, hogy elborult kicsi lelkivilágom új kedvencre lel...
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Linket vagy valamit tudtok adni vele kapcsolatban.. olyat amit érdemes is megnézni Megköszönném
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

En is lattam az elso reszt, es mit mondjak... Mostanaban ugy latszik, divat az eroszak+fanservice+cute kombo, es ez az anime ennek egy mintapeldaja (valszeg egy teljesen tipikus seinen mangabol keszult). Az elso resz alapjan szerintem rettentoen sablonos, felszines es pozor... *shrug* Engem nem igazan erdekel az ilyen fajta anime, de biztosan sokaknak bejon. (Kar, hogy sok ember szerint attol jo egy anime, mer' "omg eroszak es cute egyutt!!")
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

mufurc írta: Engem nem igazan erdekel az ilyen fajta anime, de biztosan sokaknak bejon. (Kar, hogy sok ember szerint attol jo egy anime, mer' "omg eroszak es cute egyutt!!")
Ez már off, de ahogy a Frei Tomi műsorában is mondták.. erre van igény.. ezt csinálják. /mellesleg nagyon nem tetszett nekem az a műsor/
Off vége. ^^"
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mufurc állitásod alátámasztandó egy gyerek kért tőlem tegnap animot a következő meghatározásokkal. "Nem nem nem... én kaptam már ilyen Ghost in the Shellt... de az nem jó, nekem ilyen öldökléses gyilkolós kell sok vérrel." Joh mondom... majd kapol Vampire huntert meg Ninja Scrollt... és közben sajnáltam hogy a Lain meg a Hoshi No Koe pl örökre kimarad az életéből

Art 9
Animaion 8
Char. Des. 10
Music 10
Series Stroy 10

Ez az értékelés az anime.mikomi.org-n van fent...Amugy jaja 13 részes "13 Episodes - each about 25 minutes long"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

DeluksZ írta:és közben sajnáltam hogy a Lain meg a Hoshi No Koe pl örökre kimarad az életéből
Meg még több tucatnyi egyéb anime...
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Joh... hát gyerekekkel ne nézettessétek:)

"Mayu is a homeless girl. She got sexually abused by her step father and her mother didn't care for her. She has a pet puppy, and later lives with Kouta, Yuka, and Nyuu."

"Lucy/Nyu is an Diclonius, an "Advanced Human". She has other arms which can't be seen with the human eyes. Lucy is the evil personality and Nyu is the good personality."

"Nana is same kind of human like Lucy. Her "arms" can stretch longer than Lucy's, but she's weaker than her.
She later fights Lucy and loses both arms and legs."

"* Caution note from supers: This anime is VERY violent and its also uncensored, its not ment for the weak of heart."

Akció horror a műfaja

(Infó az animeinfo.com-ról)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DeluksZ 2004.09.19. 10:37-kor.
Avatar
cico
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.03.04. 15:59
Tartózkodási hely: na vajh hol?

Hozzászólás Szerző: cico »

nekem pl tetszik ,már másfél hónapja nézem,pedig én utálom a véres dolgokat,de ez tetszik
a zenéje sztem nagyon szép,bár egyáltalán nem illik a sorozathoz
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Titkos... csak 1-2 gyöngyszemet ragadtam ki a kincstárból;)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

mufurc írta:(...) Mostanaban ugy latszik, divat az eroszak+fanservice+cute kombo(...)
Fullmetal Alchemist is elég erőszak sokszor, +fanservice mint állat. Ne tessék elfogultnak lenni cask azért, mert FMA a kedvenced, ez meg ha jól látom nem. :-P

Mellesleg inkább mégis folytatom eme anime bámulását, meglátjuk mi lesz belőle.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

De sztem ezt elmondhatjuk a Chrno Crusaderől is...Mondjuk én azt se szeretem...ha már annyira erőltetik az akciót, akkor valami ahhoz illő karidizájn kéne...S Elfen Lied ilyen téren imho borzalmas.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nekem mindig is tetszettek az ellentétes dolgok. Pl ahogy a Kite is kezdődik. Sawa egy tök cuki kiscsaj.. kb 160 cm ari pofi minden. hopp pisztoly elő egy has, egy fej, durr, durr, néni szívroham. Kész :)

[OFF] imho az valami olyasmi hogy a véleményed szerint? (In my h... opinion"? csak mert ne ismerem) [/OFF]
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

5 részt láttam eddig, de ami szerintem nagyon jó benne az a folyamatos meghökkentés. Legalábbis engem néhányszor lepadlózott. A főcím zene szerintem az egyik legszebb amit eddig animében hallottam.
Amúgy meg nagyon erősen emlékeztet a Chobits-ra, csak annál jóval brutálisabb (meg a sztori is szerintem jobb lesz a Chobitsnál).
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Most nem akarok itten kötözködni, és teljesen imho amit most fogok írni, de én még ilyen anime első részt - mint ennek az első része- még nem láttam (de, mégis, egyetlen egyet, az pedig az Ayashi no Ceres). Nem tudom ki hogy van vele, nálam általában úgy műkszik a dolog, hogy ha első rész nagyon érdekes, vagy vmiért különleges, és megragad bennem, akkor folytatom. Ha nem, adok neki öt-hat részt, és ha akkor se tetszik, ált. feladom (vagy később folytatom). Épp ezért nem igazán mondanám azt erre az animére, hogy "sablonosan indul"... O_o engem kifejezetten meghökkentett, és felkeltette az érdeklődésemet. Szerintem sokkal jobb (imho jobban élvezek) egy olyan animét, ami nem mondja el az első részben máris hogy kb. miről fog szólni, hamem csak sokkal később derülnek ki a részletei (ezért is élveztem anno annyira az Ayashi no Ceres-t, és ezért nem érdekel annyira pl. a FMAlchemist, stb. -> lehet hogy ez hülye hasonlat, nem azt akarom ezzel mondani hogy az FMA-t utálom, csak azt hogy ezzel az erővel sztem annak is "sablonos" volt az első része, ha már így állunk hozzá, mert hogy fanservice abban is van, az tény és való imho...) Az meg hogy vkit "vonz" az erőszak, az most vagy igaz vagy nem. Akik ismernek közelebről tudják hogy nem vagyok erőszak-fan, mégis egyelőre tetszik ez az anime, szóval hülyeség sztem korlátok közé szorítani hogy "annak tetszik aki szereti a cute csajokat meg az erőszakot" -_-

Ja, és openingje naonnaon rulz *_*
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2004.09.19. 16:42-kor.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

[OFF] Fanservice? [/OFF]
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Megnéztem belőle 7 részt, és (sajnos) hajlok mufurc véleménye felé. Valahogy nem tudom összeegyeztetni az elemeket, amiket belesűrítettek. Elég hatásvadásznak érzem.

Az opening mindenesetre nagyon ott van a szeren, és az első rész is jól kezdődik, de ekkora irtás után én valami jóval komolyabbra számítottam...szóval egyelőre 3/5-öt adok rá, de megvárom a végét...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Óvatosan beszéljetek róla... én még meg szeretnémnézni, és élvezni is akarom:)
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

DeluksZ írta:Óvatosan beszéljetek róla... én még meg szeretnémnézni, és élvezni is akarom:)
Nem kötelező mindent elolvasni, amit ide beírunk. :-P
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

De érdekel a véleményetek.. csak sztori nem:) azaz még nem:D De persze beszélgessetek nyugodtan.. megengedén néktek vala
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

[off, de erre valaszolnom kell... >_>]
Zelmor írta:Fullmetal Alchemist is elég erőszak sokszor, +fanservice mint állat. Ne tessék elfogultnak lenni cask azért, mert FMA a kedvenced, ez meg ha jól látom nem.
Nem elfogult vagyok... De az FMA nem seinen mangabol keszult, ez meg igen, es ez minden letezo kulonbseget elmond. Amugy mos' nem azert, de az FMA-ban igen, van eroszak, de tiz reszeben osszesen nem volt annyi+olyan explicit, mint az Elfen Lied egyetlen reszeben. Ami meg a fanservice-t illeti... hol? Van egy db. ending, amire ra lehet mondani, hogy fanservice, meg legutobbi reszben osszesen ugy ket masodpercnyi jelenet, de kb. ennyi... Ha nekem mutatsz benne olyan szintu fanservice-t, mint az Elfen Liedben, kapsz egy pacsit. (FMAban senki nem rohangal puceran, mutogatja a melleit bele a kameraba, stb...) Sz'al nem elfogult vagyok, hanem a tenyeket mondom. *shrug* (Egyebkent marhasag elfogultsaggal vadolni pont engem... hiszen nem csak az FMA-t szeretem, hanem pl. a Tenjou tenget es Shirow mindenfele munkait is... amik mind televannak fanservice-szel es idonkent igencsak brutalis eroszakkal. :P Csak azokban van annal tobb is, es a fanservice/eroszak is sokkal kevesbe eroltetett es hatasvadasz.)
MaKo írta:Szerintem sokkal jobb (imho jobban élvezek) egy olyan animét, ami nem mondja el az első részben máris hogy kb. miről fog szólni, hamem csak sokkal később derülnek ki a részletei (ezért is élveztem anno annyira az Ayashi no Ceres-t, és ezért nem érdekel annyira pl. a FMAlchemist, stb. -> lehet hogy ez hülye hasonlat,
Bocs, de ez telleg hulye hasonlat. ^^;; FMA-ban kb. minden reszben kiderul vmi uj, reszenkent all ossze a teljes kep, es aszerint, ahogy most allnak a dolgok, mindaz, ami az elejen volt, baromira nem az, aminek latszott... Sz'al ja, az FMA epp nem jo pelda. ^^;; Es vki meselje mar el, HOL van fanservice FMA-ban? o_O De most komolyan.
[/off]

Ami meg az Elfen Liedet illeti...
MaKo írta: szóval hülyeség sztem korlátok közé szorítani hogy "annak tetszik aki szereti a cute csajokat meg az erőszakot" -_-
Nem annak, de az a fo vonzereje, amennyit lattam belole. *shrug* Csak nezz ra a review-kra. "wooow, brutalis eroszak es kawaii, artatlan csaj! Deep!" Egyebkent meg, szerintem az egesz tul hatasvadasz es eroltetett. Nekem nem meghokkento; nekem nem erdekes; az en erdeklodesemet nem birja felkelteni. En velemenyem, amit jogom van elmondani, es senkinek nem muszaj egyeterteni vele.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Oké oké, én csak a saját véleményemet írtam le ^^ Mer' hogy imho engem sem érdekelnek a cute csajok mellei, és az erőszak, mégis tetszett (az AnC-t sem a hűdejópasiiik miatt néztem, mivel egy animét nem a csajok/pasik, etc. kedvéért szoktam megnézni hanem vagy megragad benne a hangulat, sztori, vagy nem). Az meg hogy a csaj mutogatja a melleit, engem rohadtul nem izgatott (lehet hogy van akit igen, szal ezért is írtam hogy imho a dolog), de az első rész alapján amit láttam a srácot sem a filmben, úgyhogy ez pl. abszolúte NEM volt számomra sablon (mert ha az lett volna, akkor a srác már az első részben elpirul, ráesik véletlen a kiscsajra, stb..., ez viszont nem történt meg, ezért is csalódtam kellemeset. Egyelőre, mivel tovább még nem láttam a sorozatot.) Ja, amúgy meg erre a fanservice-es dologra visszatérve, pl. Chobitsot is rosszul ítéltem meg az elején (az első pár rész után majdnem abbahagytam mert 'fúj, másról se szól csak arról hogy Chii így, Chii úgy, stb.), mert a végére vmi egész más dolog keveredett ki mint amit én vártam, úgyhogy én fanservice-es cuccokból sose ítélek, de persze ki mint hogy ^^ ez csak az én véleményem.

Ami meg az FMA-t illeti, még csak tíz rész környékéig láttam, ezért is nem vonok le végérvényes következtetéseket, de ami ebben a 10részben történt, abból olyan tyűdesok nem derült ki részről részre - mint ahogy írtad- ( de ez NEM jelenti azt hogy nem fogom folytatni vagy ilyesmi), legalábbis számomra nem volt annyira élvezhető. Ez mondjuk relatív, az egész az ízlés kérdése, ezért is nem offolok ezzel kapcs.-ban többet ^^ Az hogy az anime kit mivel vonz, az meg már igazán megint ízlés kérdése (úgyhogy én nem jelenteném ki hogy az erőszak és a tömény fanservice lenne a fő vonzereje, mert megint: nekem nem az erőszak és nem a szexi kiscsaj a vonzó az animében.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2004.09.19. 18:38-kor.
Válasz küldése