Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Jobb is, hogy nincs 2. évad ... jó volt az ahogy véget ért. Nem kell se több, se kevesebb.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

yetithebeast írta:Jobb is, hogy nincs 2. évad ... jó volt az ahogy véget ért. Nem kell se több, se kevesebb.
Befejezésnek ott a manga elmétileg. (Még nem kezdtem el olvasni.) ::jeye::
Avatar
Rock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.04.01. 18:40
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Rock »

Én mondjuk kíváncsi lennék mi lenne a folytatása. A végén az ajtó mögött az árnyék az tényleg Lucy -e ill hogyan szabadulnak meg a további fenyegetéstől amit pl a főigazgató jelent ...
I walk a lonely road ...
Don't know where it goes ...
My shadow's only one that walks beside me ...
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Rock írta:Én mondjuk kíváncsi lennék mi lenne a folytatása. A végén az ajtó mögött az árnyék az tényleg Lucy -e ill hogyan szabadulnak meg a további fenyegetéstől amit pl a főigazgató jelent ...
Miért ne lenne Lucy? :weh:
Én arra is kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e legyőzni a gyilkolási ösztöneit...és hogyha nem, akkor kiket öl meg... :)
Meg, hogy Kouta végülis kit választ...
Avatar
Rock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.04.01. 18:40
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Rock »

Szerintem azt már a sorozat végén legyőzte de ki tudja :)
Arra tényleg kiváncsi lennék én is hogy Kota kit választ ill hogy mi lessz a hopponmaradt reakciója ...
I walk a lonely road ...
Don't know where it goes ...
My shadow's only one that walks beside me ...
Harsányi Anita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.04.02. 15:38

Hozzászólás Szerző: Harsányi Anita »

Szerintem is Lucy áll az ajtó mögött, de kíváncsi lennék rá, hogy mit kezd a vektorai nélkül, vagy hogy eggyáltalán tényleg elvesztette e őket.
Egyébként én imádom ezt az animét, ez az egyik kedvencem. :D
Arysa
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Harsányi Anita írta:Szerintem is Lucy áll az ajtó mögött, de kíváncsi lennék rá, hogy mit kezd a vektorai nélkül, vagy hogy eggyáltalán tényleg elvesztette e őket.
Elveszette? Miért vesztette volna el? o_O
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A 'szarvait' veszítette el, de nem hiszem, h az befolyásolná a képességeit...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Harsányi Anita írta:...de kíváncsi lennék rá, hogy mit kezd a vektorai nélkül, vagy hogy eggyáltalán tényleg elvesztette e őket.
Hát, ha nem vesztette el őket, akkor még mindig nagy jövő áll elötte a Sushi-üzletágban :D
Nélkülük meg nemtom. Indulhatna esetleg Chii-hasonmás versenyeken.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Rock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.04.01. 18:40
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Rock »

:D a szarvak csk a megkülömbözrtő jegyi a dico-knak. Ha jól figyeltem de majd mindjárt megnézem ujra :D hátha vhol mondják csk átsiklottam -siklotunk fölötte. :roll: Ez szrintem igy folytatás szempontjából izgalmasabbá teszi az egészet igy az őt keresők nehezebben tudják azonosítani. Márpedig a főigazdató mindenkit ráuszított a végén. (ja igen de ha minda 2 szarvát elveszítette az álma vált valóra :D normális emberi külseje van nem kell rejtegetnie se sapkával se masnival semmit) :D :roll:
I walk a lonely road ...
Don't know where it goes ...
My shadow's only one that walks beside me ...
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Egyszer azt olvastam vhol, hogy a szarvak szoros kapcsolatban állnak a vektorokkal, szóval elveszthette őket. És ha jól emlékszem, a legvégén, amikor már csak az egyik szarva van meg, csak 2 vektorral harcol (ha jól emlékszem, de nem bizti).
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Arysa írta:Egyszer azt olvastam vhol, hogy a szarvak szoros kapcsolatban állnak a vektorokkal, szóval elveszthette őket. És ha jól emlékszem, a legvégén, amikor már csak az egyik szarva van meg, csak 2 vektorral harcol (ha jól emlékszem, de nem bizti).
Szerintem nincs kapcsolat közöttük...
Mindig is két vektorral harcolt, nem? o_O
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Nem. Lucy-nek négy vektora van, mint Nana-nak.
Na majd megnézem. Csak hogy bizti legyek benne.
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Arysa írta:Nem. Lucy-nek négy vektora van, mint Nana-nak.
Erről jut eszembe. Nana mivel tartja a kezeit/lábait? Csak mert használja a vektorait úgy is, hogy egyben van a teste...Vagy azt csak simán bekattintja és néha leesik? ^^'
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Szerintem az utóbbi. "Csak bekattintja." (Ez olyan muris, legalább is nekem tetszik.)
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Ez furi mondjuk, mer az katona akinek Lucy "kitörte" a krját, + kinyomta a szemeit az is tudja mozgatni, és nincsenek vektorai...
Viszont van 1 rész ahol Nana beszélget a kislánnyal (már nnemtom h hívják) és akkor azt mondja, h a vektoraival mozgatja a végtagokat...
Vannak itt azér furi dolgok...
You don't know me
Don't ignore me
You don't want me there
You just shut me out
You don't know me
Don't ignore
If you had your way
You just shut me out
Make me go away
"I'd say it's time too late."
"Save water, drink beer!"
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Számomra is egy kissé zavaros az egész. (A kicsinél talán egy kicsit jobban.) :roll:
De attól még a kedvenceim közé tartozik. :wink:
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

soragirl írta:Ez furi mondjuk, mer az katona akinek Lucy "kitörte" a krját, + kinyomta a szemeit az is tudja mozgatni, és nincsenek vektorai...
Viszont van 1 rész ahol Nana beszélget a kislánnyal (már nnemtom h hívják) és akkor azt mondja, h a vektoraival mozgatja a végtagokat...
Vannak itt azér furi dolgok...
Bando (a katona, asszem így írják a nevét) nem olyan sima "bekattintós" kart kapott, mint Lucy, hanem neki vhogy odaoperálták a műkart...Szóval neki rendesen megcsinálták.

Mayuval, nem? Illetve más kislánnyal nem beszélt Nana... o_O Mondjuk erre a jelenetre nem emlékszem...

Újra kéne nézni valamikor... :D
Avatar
Aspa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.02.03. 12:28
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aspa »

Most néztem meg az utolsó részt is. Vegyes. Nem regélem el a sokszor commentelt megállapításokat, h az opening és a zene az jó, a történet hagy kívánnivalót maga után és hogy több vér folyik benne, mint Dunában víz. Ami nem tetszett, az a befejezés. Lehet, h rosszul látom, de ugyanaz a történet, mint az NGE-ban, az emberre hagyja a befejezést. Sajnos nem láttam még elég animét, de ez a fajta ending gyakori, vagy csak pont ilyen filmeket fogtam ki?

A hangulata hol megragadott, máskor meg meg sem érintett. A csonkolós jeleneteket variálhatták volna, mert így elég egysíkú lett (sutty egy kar, sutty még egy, esetleg egy láb, oszt jöhet a fej, mert más már nem maradt). A végefele nem bírtam megállni, h ne vonítsak fel kínomban egy-egy gazdátlan testrész röptétől. Bár ez inkább csak engem minősít :dirr:

Tízjegyű skálán 5-öst adok neki.
Láncfűrésszel gondot nem oldunk meg, csak véleménykülönbséget
Avatar
Rock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.04.01. 18:40
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Rock »

A katona karja 1 robot kar amit sebészileg raktak fel és az ugy kötötték be mitha az igaziak lennének idegpályákra. (ezzel kisérleteznek a mai orvosok is olyan protézissel ami teljesen pótolja az elvesztett tagot tehát mozgatható .... )
I walk a lonely road ...
Don't know where it goes ...
My shadow's only one that walks beside me ...
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Csak én látok rosszul, vagy az Elfen Lied ismertetője tényleg eltűnt az oldalról? Ha valóban eltűnt, meg tudja mondani valaki, hogy miért szedték le?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Én is kiváncsi lennék rá.
Kép
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

Valóban eltűnt, Hikari egy ideje leszedte. Biztos megunta hogy állandóan belekötöttek az értékelésbe. Viszont újat írni felesleges, mert úgymond az EL "ki van bannolva" az oldalról, tehát új ismertető sem fog felkerülni.
R_Init: Init DOOM refresh daemon - [........................]
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Kivéve ha valaki ír egy ügyes cikket róla, én nem voltam elég ügyes hozzá.

Edit: Az oldalt sokan tekintik valamiféle hivatalos információforrásnak, és ezért globálisan neheztelnek az egész oldalra, ha kedvenc animéjük rossz értékelést kap. Viszont nem szeretném, ha az én értékelésem miatt elfordulnának egyesek az oldaltól, hiszen nem csak én írok ide, hanem sokan mások is. Az értékelésemet megváltoztatni nem fogom az animéről, viszont nem ragaszkodom hozzá, hogy az én cikkem legyen kinn az oldalon (így is elég sok ismertetőt írtam már).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hikari 2007.06.18. 15:34-kor.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

A cikkhez lehetne mellékelni még azt, hogy 50% az esélye, hogy imádni fogod a sorozatot, és 50%, hogy utálni :D
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Válasz küldése