Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

De honnan?? HOnnan honnan van meg? XD...... ed2k vagy kazaah?
vagy valami másik fileshares cucc? mer azt én sajna nem tom használni... Rooter meg minden...
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Merma írta:De honnan?? HOnnan honnan van meg? XD...... ed2k vagy kazaah?
vagy valami másik fileshares cucc? mer azt én sajna nem tom használni... Rooter meg minden...
http://tracker.anime-fin.net:6969/

én ma éjjel nézem meg.

---

ja és ne a ghetto subs verziót töltsd le, én először azt tettem és hát nem érdemes... :drop:

------

Na most már én is láttam.
Az egész sorozatban az tetszett nagyon, hogy igen erősen mozgatja (rángatja) az ember érzelmi hullámait. Összeeresztett szépséget és bűnt, szerelmet és pedofíliát, életet és halált, ami a mi európai gondolkodásunknak finoman szólva is szokatlan.
Ahogy nézem ezzel egyedül leszek, de én nagyon örülök, hogy végignéztem.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

köszi az infót... nekem annyira nem tetszik, csak ha már eddíg eljutottam akkor megnézem a végét.... az egyedüli ami tetszik, hogy ez is minden negatívumával együtt is (vagy pont azért) mély hatással van az emberre...
Most meg is nézem...
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Merma írta:az egyedüli ami tetszik, hogy ez is minden negatívumával együtt is (vagy pont azért) mély hatással van az emberre...
na pont erről beszéltem.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

nah megnéztem és ..... egyáltalán nem számítottam HAPPY END -re

szal SOOOLLIIEEEERRRR - LOL Nana túlélte a sorozatot és Koutaékkal maradt, Lucy meghalt, a kiscsaj 35 vektorral szintén meghalt, Kurimura is... ehhhtoo... De a végén valaki nagyon Lucys árnyákkal megáll az ajtóban LOL :D

Jah és leszedtem a Be Your Girl -t....uhhh imádom azt a zenét :D
Pet-net
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.10.21. 13:26
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pet-net »

Sziasztok, az a Pet-net lennék, aki csinálja a magyar feliratos elfen lied részeket. Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy ez az anime nem csak arról szól, hogy röpködő fejek, sok vér, szerzők véleménye a pedofíliáról, vagy éppen a főhős egy Chii koppintás. Szerintem amúgy nem sok köze van Chii-hez, max annyi, hogy ő is csak egy szótagot tudott ismételgetni. Lucy és Nyuu karaktere szerintem nagyon jól ki van dolgozva, a kettős személyisége, mint ahogy belepillanthattunk abba is, hogy milyen belső okai vannak, amiért egy diclonius tudathasadásos lesz, és miért nem bírják ezt legyőzni magukban. Sokkal mélyebb témákat feszeget az anime, mint pl: az ember, aki azt hiszi magáról hogy isten, és bármit teremthet, akár egy új emberiséget is.
Persze ízlések és pofonok, ha valakinek elmebeteg anime a sok látszólag felesleges gyilkolás miatt, akkor a saját szemszögéből biztos igaza van:)
Szerintem nagyon kerek egész lett a sztorija, és a befejezése is stílusosra sikeredett.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Pet-net írta:Sokkal mélyebb témákat feszeget az anime, mint pl: az ember, aki azt hiszi magáról hogy isten, és bármit teremthet, akár egy új emberiséget is.
Őöö.... hol is hallottam én ezt már... ?!? Ez olyan ismerős... :dirr: :dirr: :dirr:
Pet-net
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.10.21. 13:26
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pet-net »

Azt nem mondtam, hogy az elfen liedben csak új és egyedi ötletek vannak, és olyan témákat boncolgat, amit eddig még soha senki:)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pet-net írta:Szerintem amúgy nem sok köze van Chii-hez, max annyi, hogy ő is csak egy szótagot tudott ismételgetni.
...köszi, végre egy jóember ^_^ ez most nagyon jól esett ^^! Teljes mértékben egyetértek ezzel.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

::japhaha:: ::jthrill:: agree with Pet-net és MaKo-san... agree....
ish my engelshize iz gooodZ? no itz izönt... bát Rage told mí dü korekt vörd...

thanx to Rage.... :dirr:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

egy biztos, ebben van az általam valaha látot legdurvább anime jelenet: jellemző, ha egy embert bántanak az semmi, de egy kiskutyát miért kell???? :cry:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

ein írta:egy biztos, ebben van az általam valaha látot legdurvább anime jelenet: jellemző, ha egy embert bántanak az semmi, de egy kiskutyát miért kell???? :cry:
pont azért, hogy sokkoljon.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

ein írta:egy biztos, ebben van az általam valaha látot legdurvább anime jelenet: jellemző, ha egy embert bántanak az semmi, de egy kiskutyát miért kell???? :cry:
...hát igen... ezaz...
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

azért mert sok perverz, szadista állat kitalálta...

Amúgy igen, vannak olyan dolgok amiket igazán kihagyhattak volna, anélkül is elérhették volna a kívánt hatást, csak kevesebb ember fogja utálni...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ein írta:ha egy embert bántanak az semmi, de egy kiskutyát miért kell???? :cry:
Hát igen. -_-
(És akkor még a lolirape meg sem volt említve... Az is elég durva volt imho. -_-)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Azt legalább nem mutatták élőben... úgy azért mégis más.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Na, én is eljutottam a végéig. Hát elég ratyi. Erőltetett, buta és pózőr. Teljesen feleslegesen nyúl bele az extremitásokba. Kár érte, sokkal többet lehetett volna kihozni belőle.

Két pozitívumot azért találtam:
1. Az opening nagyon ott van a szeren
2. Lucy hangja. Mondjuk nekem csak azért tetszett különösen, mert ha valaki valamikor neadj'isten csinálna filmet, vagy animét az Oniból, Konokóhoz tökéletesen illene ez a hangszín és hanglejtés. :^_^:
ShadoW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.07.27. 13:39
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadoW »

Arra esetleg nem gondoltatok, hogy direkt az volt a célja, hogy sokan útáljátok, és elborzadjatok tőle?

Lehet, hogy most azt mondjátok, hogy milyen szörnyű, mennyire túl durva... de ezzel pont hogy elért valamit. Mégha ezért nem szeretitek.

Jó anime ez, én elismerem. Durva, elborzaszt, de épp ezért az.

És csak gratulálni tudok a készítőknek, amiért ezt meg merték csinálni...
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

ShadoW írta:Lehet, hogy most azt mondjátok, hogy milyen szörnyű, mennyire túl durva... de ezzel pont hogy elért valamit. Mégha ezért nem szeretitek.
Megbotránkoztatni másokat nem nehéz. Azt mindenki tud. És egyáltalán nem túl durva. Annak, aki olvasott egy Berserk mangát, vagy hasonlót, egyáltalán nem az.

És személy szerint azért kezdtem nézni, mert volt benne irtás. Csak aztán sajnos rá kellett jönnöm, hogy teljesen értelmetlenül ilyen durva. Annak a tökátlagos romantikus szálnak a végigvezetéséhez, amiről szól ez a történet, semmi szükség cafatokra szakadó emberek látványára, pedofíliára, satöbbire.

Egyszerűen azzal akar kasználni a sorozat, hogy átlagos dolgokat bújtat extrém köntösbe. Erre lehet, hogy sokan vevők, de messze nem mindenki.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Őszintén szólva sztori se nagyon van. :-P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

(Mufurc csendben lengeti az "en megmondtam" zaszlot a sarokban. xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Őrnagy írta: Megbotránkoztatni másokat nem nehéz. Azt mindenki tud. És egyáltalán nem túl durva. Annak, aki olvasott egy Berserk mangát, vagy hasonlót, egyáltalán nem az.
Hát nem tudom... én olvastam, mégis kétszer le akartam törölni ez az egész sorozatot nézés közben a p***ba, Berserk, Blade of the Immortal az nagyon más, nem emlékszem gyerekmészárolgatós jelenetre, és ott legtöbbször "fair" :dirr: küzdelem van. És különben is, akit a Dragonslayerrel meglegyintenek, az biztosan nem szenved, de ez a "kislánynak kitépem minden ujját külün-külön, mer azt mondták csúnya szarvam van" ez durva és értelmetlen.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

ein írta:Hát nem tudom... én olvastam, mégis kétszer le akartam törölni ez az egész sorozatot nézés közben a p***ba, Berserk, Blade of the Immortal az nagyon más, nem emlékszem gyerekmészárolgatós jelenetre, és ott legtöbbször "fair" :dirr: küzdelem van.
Van a Berserkben bőven gyerekmészárolgatás. A mangában van minden, aminek szintén semmi keresnivalója ott, de ez másik topic. :^_^:

Engem pl. sokkal jobban megrázott az, amikor Gatts keresztülszúrta azt a bazinagy kardot Adonison, vagy amit a végén műveltek a démonok vele és Caskával, mint az Elfen Lied egésze. Azért, mert annak ott megvan a maga helye. De az EL-ben ez teljesen felesleges. És nem azért, mert ezt nem lehetne jól ábrázolni, vagy közölni általa valamit, hanem azért, mert ebben az esetben a történethez semmi köze nincs. Azért rakták bele, hogy az érvagdosós, magukat nagyon darkos-romantikusnak tartó vámpírkislányok, meg a pasijaik gerjedjenek rá.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Őrnagy írta: Azért rakták bele, hogy az érvagdosós, magukat nagyon darkos-romantikusnak tartó vámpírkislányok, meg a pasijaik gerjedjenek rá.
Speciel IMHO az Elfen Lieddel a guro-fan loliotakukat akartak megfogni, nem a lanyokat... azt darkosangsty bishounenekkel meg meg darkosangstybb kuulos csavokkal kell. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

mufurc írta:Speciel IMHO az Elfen Lieddel a guro-fan loliotakukat akartak megfogni, nem a lanyokat... azt darkosangsty bishounenekkel meg meg darkosangstybb kuulos csavokkal kell. xD
Ja, bocs, ilyen mélységig nem ástam bele magam a témába. :dirr: Arra alapoztam, hogy (sajnos) fordult már meg az ismeretségemben olyan nőnemű egyén, aki gond nélkül rágerjedt volne erre is... Kép
Válasz küldése