Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat Hikarinak ennyire tetszett, ezzel sok mindent nem tudunk csinalni..
amugy meg sztem probaltak mindenfelet keverni h meglegyen a rajongotabor, es ez sikerult, ezt sem kell sztem tulelemezni..engem amugy nem zavart a ver, az emberi kegyetlenseg mar inkabb..
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Genesis írta:Hikari értékelése pedig sztem "kissé" szigorú... 4-es, tehát a Pokémon-szintű förmedvények kenterbe verik az EL-et... Elgondolkodtató. ok, hogy ízlések és pofonok, de ez sztem nagyon le lett húzva.
Hikari látott már minimum 100 animét, tehát van összehasonlítási alapja. És az EL számára rettenetesen rossz volt, még a pokemonnál is simán rosszabb, mert a pokemon legalább nem akar több lenni annál, ami.
Ettől függetlenül úgy gondolom, az ismertetőben nem tettem elfogult, mondvacsinált kijelentéseket, megindokoltam az értékelésemet, és még oda is írtam, hogy biztos lesz olyan, akinek tetszik. szal nincs lehúzva. Az érték pedig, amit adok rá, a saját magánügyem.

Egyébként ötössel kezdte a pályafutását, majd később meggondoltam magam és négyesre értékeltem át, a sok elvetemült rajongója miatt :dirr:

Egyébként a félreértések elkerülése végett:
Nem a vérrel volt a bajom, hanem a nagyon elrontott nyálas befejezéssel, a felesleges műfilozófiai szállal, és a pocsék kivitelezéssel.
A GANTZ ugyanilyen brutális anime, de arra mégis több pontot adtam (az első sorozatra simán 7-est is adtam volna, de a második fele rosszabb volt. na de ez már off...), mert legalább nem próbált ilyen mesterséges elgondolkodtatást meg műromantikát kelteni
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

szóval nem a vérrel, hanem a nyállal.... :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:szóval nem a vérrel, hanem a nyállal.... :)
Hahaha oh wow.

A "4 pontos lehúzás"-hoz pedig csak annyit fűznék hozzá, hogy jómagam 1-essel jutalmaztam a sorozatot, nem véletlenül. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Még csak annyit, hogy én sem szeretem, ha az általam kiemelkedőnek tartott animéket "hozzánemértők" lehúzzák, akik "biztos nem fogták fel a lényegét", tehát megértem az elégedetlenséget.
Oké, lehet szeretni EL-t, csak nem kell olyan dolgokat bele látni, amit még a készítők sem szándékoztak beletenni (lásd az előző oldalakon történt filozofálgatásokat). Inkább nézzetek meg több animét, azokban is fel lehet fedezni ugyanilyen jó (ha nem jobb) dolgokat.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Szakértői szempontból lehet 4-es.....tényleg sok a hiba..
De egyébként, hogy anime szakvizsgád van, attól még én láthatok olyat, amit te nem veszel észre :roll: (és a készítők is szándékosan,okkal tettek bele)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ebbe ne mennyünk bele :D

persze azt senki sem tudhatja h mit láttat bele a készítő és mit nem...

Egyébként jó a kritika róla (mmint nem jónak van titulálva hanem a kritika maga jól van megírva :) )vannak hibák, sőt, bőven van hiba a sorozatban, de látunk benne sokminden eredetit :) (máraki...)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az Elfen Lied című topic felépítése:

(x) kijelenti, hogy érdekesnek tűnik a sorozat
(y) kifejti véleményét, mennyire sz@r
(z) rátámad (y)-ra *
(y-nal egyetértők, plusz akik tudják, hogy mindenkinek szíve joga kinyilvánítani, kinek mit tetszik) rátámadnak (z)-re
- vitázás -
topic elülése
(h) megnézi a sorozatot, nem tetszik neki, és kifejti mennyire sz@r
* -tól a dolgok ismétlődnek


Bocs, de szerintem ez itt az állás :?

Hikari 4-eséhöz:

"Hikari értékelése: 4" nem azt jelenti, hogy "Mindenki véleménye: 4". Ha ő ennyire értékelte, ennyire értékelte. Kész. Szíve joga. És nem mondhatjátok azt sem, hogy nem indokolta meg...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

AyaDid, kemény vitagerjesztéssel fenntartjuk a topicot a toppon, állandóan frissül, te meg lefülelsz minket, hát milyen dolog ez? :)
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Edina-chan írta:Mondjuk aki a sok vér, és halottak miatt kedvelte meg az Elfen Liedet, azt csak sajnálni tudom. :dirr: (nem célozgatásból írtam ;) )
Ajjaj. Látom engem itt most mindenki vmi romlott, fekete lelki világú pszichopatának tart, aki maga is vért ivott, miközben nézte az EL-et.
Félreértettetek. NEM A VÉR MIATT ÉLVEZTEM, csak engem 1általán nem botránkoztatott meg/nem lett tőle hányingerem stb. Ennyi.
Kérem ennek tükrében újraértékelni a hozzászólásaimat--> a személyiségemet. Köszi!
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

aha... :roll:
és ki mondta hogy én rád gondolok? már bocsi, de kisebbségid van, vagy vmi ilyesmi, hogy mindent magadra veszel? :shock:

( amúgy én nem úgy értettem, hogy ITT van olyan, hanem HA van olyan, AZT akkor csak sajnálni tudom... )
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Edina-chan írta:aha... :roll:
és ki mondta hogy én rád gondolok? már bocsi, de kisebbségid van, vagy vmi ilyesmi, hogy mindent magadra veszel? :shock:

( amúgy én nem úgy értettem, hogy ITT van olyan, hanem HA van olyan, AZT akkor csak sajnálni tudom... )
Jól van, na. Azért nem kell lehordani... Megérttem, felfogtam. Csak Hikari is hasonló célozgatásokat tett, és nem tudtam nem magamra venni. Azért ugy nincs harag? :D
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Nem akartalak lehordani, csak nem szeretem ha kiforgatják a szavaimat... ( még ha néha én is teszek ilyet XDDD )
nincs harag^^
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én nem teszek célozgatásokat... én kijelentéseket teszek XD
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Örülök, hogy tisztázódtak a dolgok! Akkor mostmár nyugodtan folyhat a vér! :twisted:
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Nekem ez volt ez első anime sorozatom amit láttam és nekem nagyon tetszett... főleg a zenéje tette számomra teljessé az egészet... de az opening az... áhh... :) rögtön leszedtem netről a full verziót ( Elfen Lied - Lilium )...
és olvastam egy másik fórumon, hogy ez a sorozat 2 táborra osztja az anime fanokat... akik nagyon szeretik vagy akik nagyon utálják :)
ahogy olvastam az illetőnek igaza volt :)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Mivel én csak 10-15 lappal ezelőtt írtam ebbe a topicba, és elfelejtettem, hogy mit írtam (asszem legtöbben nem értettek egyet azzal, amit pofáztam :P)
Tehát írhatok megint :)

jegy, amit adok Elfen Liednek: 10/10 (megőrült ez az ember?)

Méghozzá azért, mert a túl sok vér, és logikátlan valóságtalan helyzetek ellenére annyira el tudtam egyes pillanatokban elgyönyörködni, hogy hihetetlen. Aranyos volt a Yuka+Kouta jelentet, iszonyú aranyos volt a visszaemlékezés arra, amikor Kouta kisebb volt (azok a kedvenc jeleneteim). Meg a végső jelenet... Tehát ilyenekért képes vagyok 10-est adni ennek a sorozatnak!
Sajna sokan leértékelik, mer túl sok a vér (ami IGAZ!, meg van aki azért élvezi, ami még rosszabb, pl. Geri^^'), meg nem tudom még miért mert elfelejtettem miről írkáltatok (na arról), de én az Elfen Lied-et egy romantikus animének tekintem elsősorban, amihez megfelel szerintem, és tartalmazza a "szerelmes a rosszaba" elemet, ami a kedvencem! Másodlagosan misztikus anime, amiben jelentős a "megőrülés", amit nagyon át tudok érezni (kutya jelenet pl.), a "tartsuk vissza a dühünket, amíg jól ki nem robban" elem, amin megfájdul a szívem, ha meglátom, de jó nézni emberi emóciókat kirobbanni (whats that supposed to mean?)

Jó Elfen Lied nézést és reggelt kívánok mindenkinek :) (jé, reggel van)

PS: Ecchan: Örülök, hogy végre hajlandó voltál végignézni az Elfen Lied-et (biztos nekem köszönheted XD). Ja és megvan a "Be your girl" szám, tehát szólj rám msn-en, és átküldöm :)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

van pár dolog amiben igazad van. :roll:
de hogy ez egy romantikus anime..kétlem. Eléggé gyengék lettek a romantikus részek szvsz..^^"
Ja és köszi, már megvan a Be your girl. :)
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Romantikus? :weh: A Chobits még romantikus,de ez?Oké,vannak benne romanikus részek is de én ezeket már-már eröltetettnek éreztem. :weh:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem ugyanolyan jok benne a romantikus reszek, mint az eroszakosak..jo h van benne mindegyikbol, vhogy ettol nem lesz unalmas..
Olyan furi h en regen lattam mar az EF-et, es akkor nagyon oda meg vissza voltam, h hűűűű, de jo meg minden, de nem merem ujra megnezni..felek h most mar nem tetszene :( (inkabb meghagyom kellemes emleknek)
mert pl sztem az Air-t akarhanyszor vegig tudnam nezni ugyanolyannak tartanam..
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

raz86 írta:Romantikus? :weh: A Chobits még romantikus,de ez?Oké,vannak benne romanikus részek is de én ezeket már-már eröltetettnek éreztem. :weh:
én nem éreztem erőltetettnek... pont annyi romantika volt benne, hogy az erőszak és a brutalitás nem laposítsa el az egészet... sok mindenkinek az visszaemlékezős részek sem tetszettek... az azok pont, hogy kellettek bele... sok info-t tartalmaztak...

mint ahogy mondtam: Az EL 2 táborra osztja az Anime fanokat :D :)
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Nem tudom, nálam a romantika + erőszak, horror nem passzol össze...( mint ugye itt is, de itt csak nagyon nagyon idézőjelesen romantika XDD )
Romantika + dráma, az már mindjárt más ^^
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

én valahogy igazi romantikát nem éreztem benne... jó, azt elismerem hogy ott van, de azért romantikához elég gyenge. Talán max annyi h látjuk h Yuka tökre odavan Koutáért, meg a végén smac smac Lucy-vel, de nem tudom, nem láttam benne igazi romantikát :weh:
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Számomra a romantika a mindenfölötti elem. Az, hogy ott van Lucy, akivel mindenki kib***, és már senkiben sem bízik, tök egyedül van, élni sem szívesen akar már, erre megjelenik Kouta, és belezúg. Ez a romantika benne, hogy Lucynak az életét Kouta teszi szebbé, és ez az, amit imádok ebben a sorozatban.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

amcsi írta:Számomra a romantika a mindenfölötti elem. Az, hogy ott van Lucy, akivel mindenki kib***, és már senkiben sem bízik, tök egyedül van, élni sem szívesen akar már, erre megjelenik Kouta, és belezúg. Ez a romantika benne, hogy Lucynak az életét Kouta teszi szebbé, és ez az, amit imádok ebben a sorozatban.
osztom a véleményed :wink:
Kép
Válasz küldése