Fruits Basket

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

A legkedvencebbjeim közé tartozik. A hangulata, a zenéje, a szereplők, az egész olyan furcsán jó. :D Az érzelmeket annyira hitelesen és jól mutatja be. Szomorúan szép az egész. :sobsob:
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Rii írta:A legkedvencebbjeim közé tartozik. A hangulata, a zenéje, a szereplők, az egész olyan furcsán jó. :D Az érzelmeket annyira hitelesen és jól mutatja be. Szomorúan szép az egész. :sobsob:
::jeye:: ezt szépen megfogalmaztad :) olyan furcsán jo. én is oda vok érte. hiányzik is :P lehet megnézem a nyáron még1x :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

matsuo-chan írta:
Rii írta:A legkedvencebbjeim közé tartozik. A hangulata, a zenéje, a szereplők, az egész olyan furcsán jó. :D Az érzelmeket annyira hitelesen és jól mutatja be. Szomorúan szép az egész. :sobsob:
::jeye:: ezt szépen megfogalmaztad :) olyan furcsán jo. én is oda vok érte. hiányzik is :P lehet megnézem a nyáron még1x :D
nézd! :D énis nekiálltam nemrég újranézegetni ::^_^::
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én tegnapelőtt fejeztem be és nagyon tetszett...lehet, hogy hülyén hangzik, de ez nem az az anime, amit a világon a legeslegjobban szeretek, viszont kétségkívül az, amelyiket a legtöbbre tartom, már-már szó szerint tisztelem.. . Nagyon tetszettek azok a gondolatok, amiket megfogalmaztak benne, sok igazságot látuk bennük...olyan emberközeli volt az egész, az általam látott nem sok anime közül a legtöbb értelemmel bíró sorozat volt...
És persze izgalmas is, már abban az értelemben, hogy vajon hogy alakul Thoru kapcsolata a többiekkel...:)
A vége pedig nagyon meghatott, de nekem minden úgy tetszett, ahogy volt.
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Úgy örülök neki, hogy vki más is így gondolja, nem csak én. Tényleg rettentő sok értelemmel bír ez az anime. Az emberi érzelmeket mutatja be teljesen élethűen.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én kb másfél hónapja néztem meg, én is hasonló véleményen vagyok. Lehet, kicsit gyermeteg módon mutatja be ezeket az érzelmeket, viszont nagyon jól. Nem lett a legkedvencebb animém, de szeretem, kellemes kikapcsolódást nyújt. ^^
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Rii írta:Úgy örülök neki, hogy vki más is így gondolja, nem csak én. Tényleg rettentő sok értelemmel bír ez az anime. Az emberi érzelmeket mutatja be teljesen élethűen.
nekem is nagyon tetszett az ugymond érzelmi része : ) nagyon meglepő ahogy thoru hozzááll az emberekhez. nekem az tetszett a legjobban. bárcsak én is végig tudnám csinálni azt amit és ahogyan ő csinálja. vajon lehet az ilyet élőben is vagy csak 1 animében?
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

matsuo-chan írta:vajon lehet az ilyet élőben is vagy csak 1 animében?
Biztos lehet vhogy, csak rendíthetetlen elhatározás + nagy kitartás;de az is szent, hogy sokkal több nehézségbe ütköznénk itt... no és nem feltétlenül állnának hozzád úgy az emberek, ahogy tette azt a Shoma család Thoruval... Sokkal nagyobb a veszélye a kihasználásnak. Ettől függetlenül egy szűk baráti körben, a bizalmasaid körében biztos menne, én is nagyon szeretném, ha ez az én helyzetemre is igaz lehetne majd vmikor.
Törekedni kell rá, kipróbálni, aztán majd kiderül, remélhetőleg kellemetlenségek nélkül...
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

én inkább azt szeretném, ha az emberek többsége hasonlítana a Sohma család tagjaihoz :D mármint belülről (kivéve Akitot!) de kívülről is akár :vigyor:
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

mikre nem jok az animék.... megtanit helyesen élni? :D talán.. azért bennem is ott van h igazábol nem az animék világában élek, s nagyobb a lehetősége a kihasználásnak, mint annak h majd szeretettel fogadnak az emberek. noh de nem számit, azér mi csak meg kell probáljuk :wink:
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Makenai! :wink:
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

vére beszereztem a mangát... hát igen, asszem nem lett volna rossz ha teljes hosszában animét csinálnak belőle- nem semmi hogy mik derülnek ki pl. Spoiler:Akito nő! és Shiguréval...na és a vége...nagyon szép happy end lett- Akito megtöri az átkot és mindeki megtalálja a társát...- szerettem volna ezt látni animében is ^^
az biztos hogy az egyik örök kedvenc marad :3
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Igen, sztem is végig csinálhatták volna anime-ben, így kicsit befejezetlenre siekredett. spoiler:
Amikor elolvastam, hogy akito nő, kicsit ilyen voltam: :osdob:
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

looooooooooooool... ez tuti?
Kép

life is pain, get over it
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

igen, az. én is meglepődtem :D megéri a mangát is olvasni
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

Most nézem ezt az animét,és nagyon megszerettm. :D
Azon gondolkodtam,hogy Kyo hogy születhetett a macska évében,ha nincs is macska éve? XD ::jhuh:: Vagy nézzem tovább és majd megtudom... :-P
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Én meg éppen azon gondolkoztam ma, hogy pl Shigure, Ayame és Hatori is egyidősek (27 évesek). Ezek szerint egy évben születtek. De akkor hogy lehet, hogy mindhármójuknak más a kínai horoszkópjuk?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

úgy, hogy semmi köze a születési éveknek ahhoz, hogy ki melyik állat befolyása alatt áll- macska éve nincs is- elég bajos lenne szegény Kyo-nak ha ezen múlna a dolog ^^"
tessék olvasni a mangát ^^- abból minden kiderül, az anime csak a történet elejét dolgozza fel
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

ehh, hát ez kellemetlen :^_^:
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Láttam az animét, olvastam a mangát :3
Nagyon szeretem és sajnáltam, hogy nem csinálták meg teljes hosszában az animét, mert hát a nagy kérdésekre /szvsz/ a későbbiekben kapunk teljes és szép válaszokat :)
Ettől függetlenül nagyon szerettem és az örök kedvenceim közé tartozik :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

az anime egyébként is hagy egy csomó kérdőjelet, számomra ez volt a bevezetés a mangához (ami nem vészes hosszúságú, csak 23 kötet XD), de ezzel együtt is a szívem csücske az anime is ^^ csakhát nem túl terjedelmes, meg a végén volt pár filllernek mondható jelenet amit én inkább kihagytam volna- kicsit kakukktojás érzésem volt velük, aztán láttam, hogy a mangában nincs is (pl.amikor Kyo felveszi az igazi alakját- Thoru egyből utána megy, nincs az a temetős jelenet Hana-chanékkal - nekem az nem igazán tetszett -, aztán nincs benne, hogy Akito odamegy Thoruhoz és mindenféle hülyeséget beszél neki. se Shigure nem megy utána, se Yuki... meg ott van a zárójelenet Akitoval. persze értem én hogy valahogy le kellett zárniuk de akkor sem volt az igazi), nameg sok szereplő és történet kimaradt, a befejezésről nem is beszélve ::daisuki:: asszem túlzottan rákattantam a mangára az elmúlt időben ^^"
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Iggen, teljesen egyet kell értenem, a mangát nagyon szerettem olvasni és emlékszem nem rég fejezték be /talán egy-két hónapja/ a fordítást, mit összeszenvedtem mire kivártam a végét. Az anime is kedvencem marad mindig, én az első rész után elkezdtem leszedni a mangát :) /nem tom miért én mangásabb típus vagyok ^^'/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Mimiru írta: /nem tom miért én mangásabb típus vagyok ^^'/
megnyugtatlak, én is :D (főleg, hogy sokszor elrontják az animét a mangához képest, + van egy csomó olyan remekmű amiből sosem lesz anime- bár lehet nem is baj- szóval én is manga párti vagyok ^^)
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

általában én is mangásabb típus vagyok, de ha valamit előbb kezdek el animében nézni, mint mangában olvasni, akkor a mangát kevésbé szoktam szeretni. A Fruits Basketnél is így van sajnos.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

pedíg az anime amíg tart még csak el sem tér apróságokat leszámítva a mangától... na meg látni Kyo-t ahogy egyre férfiasabb lesz... mindent megér ::onigiri::
engem nem igazán szokott befolyásolni hogy mit kezdek el elöbb- viszont álalában ígyis-úgyis a mangánál kötök ki mint favorit XD
Válasz küldése