Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem Rukia hangjával nem volt semmi bajom, Ichigo viszont... Olyan lett a hangja, mint egy kisfiúnak. A többiekkel nem volt gondom, bár abból az egy darab tőmondatból amit Chad mondott nem sok jót sejtek.
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Jaja, Chad magyar hangja se semmi. Konkrétan olyan mint egy retardált. Nem azok ellen akik sajnos szintén retardáltak, de Chad bőven nem az, és megérdemelt volna egy mély, erősebb hangot.
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Ha Ichi hangja ilyen, akkor Shirosakiét már nem is akarom elképzelni...
Real World Espada
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mariko írta:Te Goofy, ezt hogyan sikerült benézned? :D Rukia végig Kaien-donónak szólította...
Ejjha akkor itt tényleg nagyon elnéztem valamit, de az a két szereplő akkor is full ugyanúgy néz ki XD ^^''
És én is megnéztem az első két részt magyarul, Ichigo hangja nagyon nincs eltalálva, nem tudom ezt hogyan gondolták :P Majdnem kivágtam a tévét az ablakon komolyan ^^''
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem úgy alapvetően kellemes csalódás volt a szinkron. :) Orihime eleinte nem adta azt az "annyira cute 'n dork vagyok" feelinget, de az a poén, hogy pont amikor mindig Ichigóval összefutott, akkor váltott át arra a hangra. :D Aztán.... a barátnője nevét nem tudom fejből, de emlékszem, hogy anno még aggódtam, hogy "Vadász Bea tomboy szerepben? O_O", de szerintem ő is egész jó lett. :) Rukiával nem tudom egyeseknek mi baja, nálam az ő hangja, és játéka adta vissza legjobban az eredeti "japános" Bleach hangulatot. :) A negatívum pedig Ichigo, ahogy itt sokan írták. ^^" Elég gáz, hogy eddig nagyjából mindenkinek jó lett a hangja, és akkor pont a főszereplőt kell elcseszni. Tökösgyerek "ORE WA!!!" Ichigo-nak NEM adunk Ukeboy "boku wa...boku wa..." Csongor hangot! :D Nem vagyok szinkronrendező, de ez szerintem elemi hiba volt. XD Szegény Csongorral amúgy semmi bajom, Xellosként nagyon rulez volt, és most sem a színészi játékkal volt gond, mert próbálta Ichigo karakterét, és stílusát visszaadni, de ugye a hangszálait mégsem operáltathatta át. ^^" XD Szóval ezért mondom, hogy itt a szinkronrendező volt hülye, az meg tényleg érdekes lesz, hogy később a nagy macsózós és ordítozós harcoknál hogy fog ez a hang hatni. Csongor jó lett volna pl. a "takarító shinigaminak" a Soul Society-ben, vagy akár Konnak is, de ez van, szegény rossz szerepet kapott. ^^" Bár mivel elvileg csak az első 26 vagy 52 vagy hány részt vették meg (ezt egy hozzáértő illetékes majd megmondja), ezért nem tartom kizártnak, hogy szerintük ez ilyen lightos kis sorozat lesz (az első 16 rész pl. valljuk be, inkább csak poénkodás, + 1-2 Hollow levágása), aztán majd ha eljutnak az SS Arc-ig, ahol olyan fightok lesznek, mint Ichigo vs. Renji, akkor alaposan meglepődnek, hogy "Basszus, ezt benéztük! O_O" (És ha mázlink van, akkor a hangját is lecserélik, pl. az FMA-ban már két szereplőnek is változott a hangja, és mindkettő a kezdeti bakijuk "javítása" volt. :))
Btw, Chad már szerepel az első két részben, vagy hogy lehet az, hogy rajtam kívül mindenki hallotta a hangját? O_O
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Mondóban azt írták 26 héten keresztül élvezhetjük a Bleachet, vagyis valószínűleg 52 részt vettek meg.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Titkos írta:
Btw, Chad már szerepel az első két részben, vagy hogy lehet az, hogy rajtam kívül mindenki hallotta a hangját? O_O
2. részben mondott két szót.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Jól tették, hogy addig vették meg hiszen pontosan utána következik a kellemes kis bounto arc (mindenki kedvence) ^^'' szal azt már nem kell élveznie senkinek magyarul.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

Bogdányi Titanillában azt szeressem, hogy az ilyen dork (ld. Hime :) )karaktereknek épp ugyan olyan jól tud hangot kölcsönözni, mint a Sango féle CR-Angst kariknak :P

Btw, kicsit szúrja a szemem, hogy 52 részt vettek meg (francos pakkok), hisz az a maradék 11 rész az SS sagaban igencsak lényeges. :?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi írta: Btw, kicsit szúrja a szemem, hogy 52 részt vettek meg (francos pakkok), hisz az a maradék 11 rész az SS sagaban igencsak lényeges. :?
Aha, pont a Renji-Byakuya harcnál fogják elvágni. Reméljük, hogy addigra megveszik a folytatást is.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

na akkor én is: HOGY???!!! hogy juthatott eszükbe Szalay Csongort adni Ichigónak??? félreértés ne essék, az egyik kedvenc magyar szinkronszínészem, de akkor is! hiába játszik jól ,a hangja olyan szinten röhej a karakterhez hogy ilyen nincs is O__o" vazz... Rukia meg nyávog... szép... :dirr:
és megint visszajött majdnem az összes megszokott anime szinkronhang- eddíg tartott az újítás- azért ezen a stábon még lehetett volna gondolkodni
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Honnan szeditek a Bleach-t? Mert elkúródott az az oldal ahonnan szedni szoktam és guglin kerestül találtam egy torrentet amiből nem sült ki semmi jó, mert nem tudja semmi lejátszani azt a fájlt mert befagy a kép meg szétkockásodik meg mittomén.
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Én innen szoktam. :)
Real World Espada
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

VÁÁÁÁ.

volt szinkronos blícs!

Előttem eddig MINDENKI lefikázta Ichigo szinkronját. ÉN nemfogom. Igen, nagyot néztem, 5 percig gondolkodtam míg eszembejutott, hogy Xellos-t is Sz.Csongor szinkronizálta aztán csend. Az első rész végére rájöttem miért kellett őt adni Ichigónak, hogy SOHA NE FELEJTSE EL AZ EMBER HOGY AZ CSAK EGY 15 ÉVES SRÁC! Kérem, nemmintha bajom lenne a japán eredetivel, sőt nagyonis tetszik. De AZ a 30 éves. (nem rukia mint ahogy fent mondta valaki) *és most meglehet kövezni*

Rukia.
Eltalálták, nagyonjó. Kár, hogy nem éli bele magát eléggé a szinkronszinésznője.

Orihime-ehh majdcsak megszokom, nemigazán érdekel.

És hogyishívjákmár Ichigó feketehajú húgát..nah, számomra Ő volt a csalódás.

Mindenesetre nagyon örülök, hogy van ANIMAXon = )

---

csak nekem nagyon lapos mostanában a sorozat?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Kösz a tippet, ezetúl innen fogom szedni.
Amúgy rájöttem, hogy usteamre is felpakolják mindig. TOvább néztem és tényleg Kaien-dono volt az XD
Amúgy kár, hogy nem nagyon halad előre a sztori. Mikor lesz már Ichigo vs. Aizen... és...és.. Ichigóék 5en fognak megverni ennyi arrancart vagy mi???
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Ayumie írta:csak nekem nagyon lapos mostanában a sorozat?
nem csak neked, de részemről a "lapos" egy nagyon finom és nőies megfogalmazás. ~3,5 fejezet / 2 rész szerintem elég rossz arány, volt, amikor 1 rész alatt lement ~3 fejezet... az animációt pedig most nem említeném...

a magyarról...
Ayumie írta:Az első rész végére rájöttem miért kellett őt adni Ichigónak, hogy SOHA NE FELEJTSE EL AZ EMBER HOGY AZ CSAK EGY 15 ÉVES SRÁC!
ez nagyon jó, erre még nem gondoltam :D Orihimének nagyon el lett találva Titanilla, Ichigonak meg jó lesz Csongi is, csak még egy kicsit szokni kell :wink: Rukia is jónak ígérkezik, de igazán Uraharára és Yoruichire leszek kíváncsi (nameg ToushirouraXD)

mondjuk a fordítóktól kicsit több rugalmasságot számítottam volna (főleg miután megtudtam kik isXD) de azért jól csinálják:)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

outsyder írta: nem csak neked, de részemről a "lapos" egy nagyon finom és nőies megfogalmazás. ~3,5 fejezet / 2 rész szerintem elég rossz arány, volt, amikor 1 rész alatt lement ~3 fejezet... az animációt pedig most nem említeném...

*atyavilág finoman és nőiesen szólt XD*

nemolvasom a mangát, de anélkül is látom, hogy döcög. De ez.. :shock: , nah nembaj... majd elmúlik ^^

az animációval csak nekem nincsen különösebb bajom? nemmondom, hogy gyönyörű deakkoris..
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Outsyder: a 'lapos' mióta nőiességgel kapcsolatba hozható tulajdonság? :dirr:

Hogy ne legyek annyira off: ami nekem beütött az a 157. rész volt. Addig nem is volt különösebb baj vele, de az a "poén-epizód" az nem kellett volna, még akkor se ha mangában is benne van...
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Nekem egyelőre nincs komoly bajom a Hueco Mundo arc-kal. (ööö... most helyesírási válságba kerültem. ezt az Akadémia szerint úgy kéne leírni, hogy "arckal"... de az hülyén néz ki, maradjunk a kötőjelnél)
Az erőegyensúly hirtelen eltolódása mondjuk furcsa, de shounen jelenség. Tény, hogy Ichigónak, aki fél kézzel hárította a Soukyokut *bazz, az mekkora volt már*, egy Menost levágni elvileg semmiség, de amikor az emberek világában az összes kapitány együtt sem bírt igazán még a sima numeros arrancarokkal sem, nem hogy az Espadával, most elég meglepő a csapat sikeraránya...

Minden esetre én eléggé várom a továbbiakat, mert nagyon nagy időzített bombák lógnak a levegőben... Kicsit olyan érzésem van ezzel a szállal kapcsolatban, mint az elején mikor kezdett kiderülni, hogy nem lesz minden jó így Rukiával meg Ichigóval.
Ott van mindjárt Ichigo a maszkjával... Alig hiszem hogy a Soul Society erre csak úgy rá fog majd bólintani, hogy "ja fiam, jó vagy te nekünk így is"... Valószínűtlen hogy hirtelenjében bégető kisbárányokká változtak volna, emlékezzünk csak vissza Mayuri erkölcsi érzékére (és úgy tűnik nem ő a kivétel)...
No meg aztán mi az istenharagjáért kell Aizennek az a kulcs?

Remélem lesznek még itt Final Fantasybe illő fordulatok, hogy csak kapkodhatjuk a fejünket. Rövid távon pl. Orihime esete a Hougyokuval. XD És nem láttuk még Urahara bankai-ját sem, ami "nem arra való hogy erősebbé tegyen másokat"...
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Goofy írta:Amúgy kár, hogy nem nagyon halad előre a sztori. Mikor lesz már Ichigo vs. Aizen... és...és.. Ichigóék 5en fognak megverni ennyi arrancart vagy mi???
Nos az még igen csak odébb van, de nem akarom lelőni a poént. :wink:
Real World Espada
Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Szélfi írta:Alig hiszem hogy a Soul Society erre csak úgy rá fog majd bólintani, hogy "ja fiam, jó vagy te nekünk így is"... Valószínűtlen hogy hirtelenjében bégető kisbárányokká változtak volna, emlékezzünk csak vissza Mayuri erkölcsi érzékére (és úgy tűnik nem ő a kivétel)...
No meg aztán mi az istenharagjáért kell Aizennek az a kulcs?

Remélem lesznek még itt Final Fantasybe illő fordulatok, hogy csak kapkodhatjuk a fejünket. Rövid távon pl. Orihime esete a Hougyokuval. XD És nem láttuk még Urahara bankai-ját sem, ami "nem arra való hogy erősebbé tegyen másokat"...
[Szpojler] Pedig szerintem a maszkon nem fognak már sokat vekengeni. Rukia is csak úgy tudott a belső hollowról, oszt csá. Kicsit kihagyott ziccer, nem?
A kulccsal meg lényegében megölték Aizent... annyira eltalált, igazi főgonosz, és a végén benyögik, hogy meg akarja ölni SS királyát (lol), és hogy ehhez persze éppen Karakura várost kell elpusztítania (lol^2). Kicsit jobb motiváció kéne egy ilyen főgonosznak, de szerintem ezt az alkotó is érzi, és ad nekünk valami szép csavart.:)
Az Urahara bankai-al meg egyebekkel fenntartásaim vannak, mert tipikusan az ilyen dolgokat "felejtik el" vagy csapják össze a készítők. [Szpojlerekről ennyit.]

Amúgy kéne már valami értelmes harc, ahol Ichigo bevadul, és legyak mindenkit. Már olyan rég nem mondta, hogy "Here is my RESOLVE GYÁÁÁÁÁÁÁÁ..." Oké, hogy sablon, meg mindig ez van, de ezért szeretjük a shounen-cuccokat.:D

Peace.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Goofy írta:Jól tették, hogy addig vették meg hiszen pontosan utána következik a kellemes kis bounto arc (mindenki kedvence) ^^'' szal azt már nem kell élveznie senkinek magyarul.
Nekem úgy rémlik, hogy a 63. részig tart a manga feldolgozása, utána indulnak csak a fillerek... :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

pontosan, így egyelőre a legpörgősebb részeket hiányolnunk kell... :(

Khaos: :dirr:
Odin2 írta:Amúgy kéne már valami értelmes harc, ahol Ichigo bevadul, és legyak mindenkit.
támogatom :thumb:

így első megjelenése kapcsán Urahara hangjával kisebb fentartásaim támadtak... nem tudom, h a magyar szinkron képes lesz-e visszaadni azt a játékot, ami az eredetit sztem az egész Bleach legnagyobb egyéniségévé teszi :D
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én előre féltem Urahara szinkronjától, úgyhogy felkészültem a legroszabbra. Ehhez képest kellemesen csalódtam, legalább a hangszínt sikerült eltalálniuk. A többit meg majd meglátjuk...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Huh, elég durva. Anno besokalltam a színvonaltól, és jegeltem kicsit a projectet. Most megnéztem és már az lett belőle, hogy 36 rész van felhalmozódva megnézetlenül. Lassan 3/4 éve nem nézem a sorozatot. Viszont kezd visszatérni belém a kíváncsiság, úgyhogy lehet, hogy lassan ráveszem majd magam, hogy ledolgozzam a hátrányom...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése