Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Úristen, káoszelmélet és Bleach.:DDDDDDD Nem írjuk le Renji kardjának mozgását valami jó függvénnyel? Aztán megderiválhatnánk.

Könyörgöm, ez egy shounen, könyörgöm. Krisztus szent nevére. Kubo Tite meg nem egy Dosztojevszkij, hogy órákig elemezzük, hogy mit miért és hogyan.

Anyám.

ui: ha valakit sértett a hozzászólásom, azt tisztelettel megkérem, hogy írjon egy 5000 szó terjedelmű esszét a vízmotívumról a Bleachben, különös tekintettel Hitsugaya Toushiro és Inoue Orihime karakterére, és ezt legyen szíves a fejmosáshoz csatolni.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Odin2 írta:Könyörgöm, ez egy shounen, könyörgöm. Krisztus szent nevére. Kubo Tite meg nem egy Dosztojevszkij, hogy órákig elemezzük, hogy mit miért és hogyan.
Ez viszont igaz, sajnos(?). Az én bajom végülis az, hogy az elején valahogy többnek mutatta magát, és azóta erős lefele mutató tendenciát észlelek :( Persze ott van az is, hogy mikor anno a sorozat elkezdődött, még nagyon-nagyon kezdő voltam anime témakörben, és talán túlontúl lelkesen vetettem rá magam a Bleachre. Ez biz meglehet, ez az én hibám. A függvényeket meg majd felírom alkalomadtán ;)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Odin2 írta:Úristen, káoszelmélet és Bleach.:DDDDDDD Nem írjuk le Renji kardjának mozgását valami jó függvénnyel? Aztán megderiválhatnánk.

Könyörgöm, ez egy shounen, könyörgöm. Krisztus szent nevére. Kubo Tite meg nem egy Dosztojevszkij, hogy órákig elemezzük, hogy mit miért és hogyan.

Anyám.

ui: ha valakit sértett a hozzászólásom, azt tisztelettel megkérem, hogy írjon egy 5000 szó terjedelmű esszét a vízmotívumról a Bleachben, különös tekintettel Hitsugaya Toushiro és Inoue Orihime karakterére, és ezt legyen szíves a fejmosáshoz csatolni.
Absolutely correct :)

A Bleach shounen, amit van aki élvez van akit nem.

Én szeretem minden orbitális hibája és plothole ellenére :)

Persze ha valaki nagy dolgokat lát bele, annak szíve joga.
De azért ne essünk a ló túl oldalára ;)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jah, en pl meguntam... :dirr: meg Renji sem volt eleg ahhoz h elviseljem a sok tragyat ami ebbol az egeszbol folyik ^^"
Es tudom h mekkora onoltas h a Bleachrol rosszat mondok, de az elejen tokjo volt sztem, elvezheto meg lol, de amikor tudod h addig huzzak amig van penz es h soha nem lesz vege, es mindig jon ujabb erosebb meg jobb meg Songoku..hoppa Ichigo is csak erosebb lesz akkor en azt mondtam h nanem..meg heti 30 percet sem aldozok erre az eletembol..es nagyon sajnalom h ez lett mert telleg szerettem az egeszet, es jol indult es valoszinuleg nalam is szerepe volt annak h az egyik elso anime volt amit neztem..(erdekes visszanezni a regi postjaiimat ah foggal-korommel kuzdok a Bliiicsert :dirr:)
De logikat meg magyarazatot teljesen felesleges keresni, mer nincs...ah ertelem sem (bar ez legalabb jol nez a masik sorozattal ellentetben)
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Na látjátok, nekem is pont az volt az elején a benyomásom, hogy a Bleach több lesz. Tényleg egyedi és érdekes karaktereket sorakoztatott fel a szerző, külön múlttal, és személyiséggel, és belekezdett mindegyikük történetébe. Csak fél úton abbahagyta, vagy elfelejtette, vagy tudomisén. Ezen felül a karakterek nem fejlődnek. (Nem, Ichigonak százszor elveszteni a bizalmát önmagában, és százegyedjére visszanyerni, az nem fejlődés. Orihimének százszor eldönteni hogy erősebb lesz, aztán megint összerogyni, az sem fejlődés.)
De szvsz valami hasonló ment végbe a zanpakutoukkal (jól írtam?) is. Az elején még próbált nekik külön képességeket adni, amik feldobták a csatákat, de ez is el lett felejtve. Mostmár egy csata lefolyása annyi, hogy benyögik a "whazzup with this reiatsu?!" valamelyik verzióját, aszt' jön az ütleg. Végül egy nagy robbanásban eltűnnek, és a gyengébb veszít. Hát nem valami innovatív.:D
Kár.

Ennek ellenére a Bleach, mind az anime mind a manga nagyon szórakoztató. És érdemes nézni/olvasni. Én például alig várom már, hogy Ulqiorra megrugdossa még kicsit Ichit.:)
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem pont ezért tetszenek annyira ezek a ch.-k: egyrészt amit már írtam, másrészt pedíg végre valami más: nem az " Ichigo-t hülyére verik aztán egy utólsó erővel feltápászkodik, majd odavet egy ultratápos mostaztánmártényleg a sz*rt is kiverem belőled pillantást az ellennek- és lám tényleg" ez már picit valóban uncsi volt- meg Orihime is( akit mellesleg én teljesen felesleges karakternek tartok aki valszeg csak a mellei miatt kapott helyet mivel sok haszna eddíg nem volt ^^")
és én szeretném ha lenne benne logika meg értelem is, ha nem is mindenben, de azért a fontosabb dolgokat illetően- tudom én hogy nem lehet minden úgy átgondolva mint a Furuba, de azért úgy várom az összefüggéseket és remélem hogy Taito tudja is hogy merre viszi a sztorit és nem csap át Narutoba (ahogy a topicját elnézem nem állnak túl fényesen a dolgok ^^") aztán lehet hogy buktam az egészet , de nekem a T.B.t.P bíztató...ha nem lesz az amit remélek hogy lesz, max megmarad mezei shounennek
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Odin2 írta:Én például alig várom már, hogy Ulqiorra megrugdossa még kicsit Ichit.:)
Azt azért én is megnézném :) Kár, hogy annak az idiótának mindig mákja van valahogy, és vagy győz, amikor nem lehet, vagy ha nem, akkor is túléli, mert a hülyeség immunissá tesz: mint mikor felénk egy részeget gázolt a busz, és az ürge fölkelt és elvonult... azt meg az alkohol védte meg ::beer::
Ez persze lehet, hogy urban legend, de jól példázza a dolgok folyását Ichigo körül :wink:
De azon legalább már nem fogok úgy bosszankodni, mint a cicafiú esetében: Ulquiorra cool designnal rendelkező karakter, de már tanújelét adta a józan ítélőképesség szükséges hiányának :mrgreen:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

miyume: eszrevetted h a hozzaszolasodban nincsen pont? :dirr: en igyekeztem felfogni amiket irtal, de vszleg az en keszulekemben van a hiba...pl T.B.t.P ?__?
alvaro: LOL
Az elejen Renji is cool volt, aztan csinaltak belole egy nyalgepet..szal varjatok csak ki mi lesz Ulqutoőwiutoiutrabol (nem tudom megjegyezni a nevet...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

IloveRenji írta:miyume: eszrevetted h a hozzaszolasodban nincsen pont? :dirr: en igyekeztem felfogni amiket irtal, de vszleg az en keszulekemben van a hiba...pl T.B.t.P ?__?
"Turn Back the Pendulum", ha jól emlékszem, amúgy a flashback chapterek neve. :wink: A "Milyen is a Bleach" témához: Én Odin2-vel abszolút egyetértek (tetszett is ez a kirohanása, mert kezdtünk itt is abba az irányba menni, hogy "Bleach is TOO DEEP for you!" :dirr: XDD), viszont azokat is megértem, akik az elején még szerették, mert egyrészt akkor még tényleg volt benne fantázia, másrészt én az IY-vel voltam detto így. Egyik első animém volt, az első felét imádtam, és utána egyenesen rossz volt nézni, hogy mivé lett... :( (De az ezzel kapcsolatos offot be is fejezem, majd írok a saját topicjába, főleg, hogy a héten fejeződött be a manga.) Bleach-re visszatérve: Lehet én is így éreznék, de az a mákom, hogy eddig csak nagyjából követtem a sztorit, és mivel egy csomóan írták azóta, hogy hemzseg a plothole-októl, meg hogy gyakások sorozata az egész, ezért ilyen elvárásokkal fogok belekezdni, így valszeg én már csak pozitívan csalódhatok majd. Bár szerintem ha vigyáz rá az ember, hogy ne vegye túl komolyan, akkor tök jókat röhöghet rajta, pl. bírtam, hogy az Arrancarok spanyol szavakat üvöltve harcolnak (animében latin stílusú zene megy alattuk XDDD), a székhelyük pedig egy Las Noches nevű erődítmény. XDD Vagy 1-2 eltúlzott harc is jó, pl. a topic elején volt egy kép arról, amikor Ikkaku (így hívják a kopasz kapitányt, ugye?) épp egy "mezőgazdasági kombájnnal" harcol. XDD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2008.06.19. 18:49-kor.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

IloveRenji írta:miyume: eszrevetted h a hozzaszolasodban nincsen pont? :dirr:
valóban XD, de legalább vesszők meg szóközök vannak xD
és jahh, a T.B.t.P a Turn Back the Pendulum rövidítése akart lenni mer fárasztó kiírni amikor már annyit rizsáztam.
és való igaz, hogy nem kell komolyan venni, mert ez a műfaj nem arra épít hogy a világ nagy kérdéseit feszegesse. DE: nekem akkor igazán élvezhető egy történet ha igenis van benne logika, és minden kis megcsillanásának úgy örülök mint kisgyerek a gumicukornak. hátha...
a spanyol vonal meg egyszerűen gáz, nem illik bele- ennél azért rezgett a léc legalább annyira mint, hogy hogy halhat meg valaki betegségben soul society-ben és Rukiáék hogy "nőhettek fel".
figyeltem a pontokra :dirr:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Persze nem para, csak nem igazan tudtam felfogni h mi van ott XD
Aki az Inuyasha meg ezeket nezi, mondjuk annak mar van "tapasztalata", de nekem ez volt az elso shounen..anno meg nem is ertettuk h h van h valakinel kevesebb, van akinel tobb resz van x) de nekem mar az egesz retesteszta kategoriatol elment a kedvem sajna :S
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem nem ez volt az első shounen fight sorozatom, úgy hogy tudtam mire számítsak, eddig még nem is okozott nagy csalódást, a plothole-ok felet meg jótékonyan elnézek. :D

Akinek nem tetszet a Turn Back the Pendulum az most fellélegezhet, mert vége van, most majd jönnek újra a harcok. Nekem mondjuk spec tetszettek ezek a visszaemlékezős részek, de lehet hogy csak az Urahara fangirl beszél belőlem...
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én szomorú vagyok hogy vége.. és nekem összecsapottnak tűnik ez a befejező chapter. ok, mostmár nem várok semmit. ez a "valaki beköpött, de neked halgass a neved mert úgysem hiszünk neked" már elég sok helyen szerepelt ahhoz hogy itt már ne tetszen mint csattanó :( le vagyok görbülve
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát tényleg eléggé kiszámítható volt, hogy hogyan zajlott Urahara számüzetése. Mindig is sejtettem, hogy valamilyen módon Aizen keze volt benne a dologban.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én úgy vagyok vele h most csak megállítottuk a pendulumot aztán valamikor ha Tite bá elmegy szabira megint, akkor megy tovább a dolog.

Most amire kiváncsi vagyok h Vaizardok vajon Aizen felé vagy Urahara felé húznak...

Vagy sehova és mindenkit kipusztítanak :D
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szinte kizártnak tartom, hogy a Vaizardok Aizen felé húzzanak, akkor nem segítettek volna Ichinek tápolni, hiszen végig tudták, hogy csak azért teper a gyerek, hogy Aizent lenyomhassa. De azt se tudom, elképzelni, hogy nyíltan SS mellé álljanak. Ahogy mondták tartoznak Uraharának és Aizennek is, gondolom az előbbinek segítenek, az utóbbinak meg jól elkenik a száját (vagy legalább is megpróbálják). Szívesen megnéznék egy Shinji vs. Aizen harcot.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Mariko írta:Ahogy mondták tartoznak Uraharának és Aizennek is, gondolom az előbbinek segítenek, az utóbbinak meg jól elkenik a száját
sztem azért tartoznak Aizennek mert végül is az ő érdeme hogy ilyen keverékek lettek, így most erősebbek a shinigamiknál és a hollowknál is- ettől függetlenül elég valószínű, hogy legszívesebben felmosnák vele hollow-landet... az Urahara rész az egyértelmű
pendulum meg nem hinném hogy tudna folytatódni- hacsak nem gondolja meg magát a mangaka hogy "bocs srácok nem is ezt akartam rajzolni :^_^: " vagy legalábbi ezt a szálat kinyírta- ettől még lehetne a múltat feszegetni- főleg Ichigó faterját, meg Kaien-t (mert valamit elkezdet amit aztán hagyott is a levegőben)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

miyume írta:sztem azért tartoznak Aizennek mert végül is az ő érdeme hogy ilyen keverékek lettek, így most erősebbek a shinigamiknál és a hollowknál is- ettől függetlenül elég valószínű, hogy legszívesebben felmosnák vele hollow-landet... az Urahara rész az egyértelmű
imho Aizennek azzal tartoznak, h szétcsapják, mert nem hiszem, h bármelyikük is hasonló erőre vágyott volna, főleg nem úgy, h utána rejtőzködniük kell...

azt nagyon sajnálom, h végetért a Pendulum-os fejezetek, kegyetlen jók voltak. az anime mostani része meg rém unalmas volt, majdnem elaludtam rajta :?
viszont: készül az új Bleach film, decemberre várható!! :mrgreen: :bounce:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

outsyder írta:viszont: készül az új Bleach film, decemberre várható!! :mrgreen: :bounce:
Kár, hogy mi leghamarabb csak jővő ősszel láthatjuk. Még a második mozit se láttam. :(
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: miyume »

outsyder írta: imho Aizennek azzal tartoznak, h szétcsapják, mert nem hiszem, h bármelyikük is hasonló erőre vágyott volna, főleg nem úgy, h utána rejtőzködniük kell...
nem úgy néznek ki mint akik nagyon keseregnének miatta...
outsyder írta:azt nagyon sajnálom, h végetért a Pendulum-os fejezetek, kegyetlen jók voltak.
végre valaki *sniff*

új film: valóban még a Hitsugayásat se láttuk... valahol elérhető már? vagy még mindíg nem
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

miyume írta:végre valaki *sniff*
::^_^::
miyume írta:új film: valóban még a Hitsugayásat se láttuk... valahol elérhető már? vagy még mindíg nem
szeptember legelején fog megjelenni a dvd (link) ::bawl:: addig nem valószínű, h bármi is lesz...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: anubys »

outsyder írta:szeptember legelején fog megjelenni a dvd (link) ::bawl:: addig nem valószínű, h bármi is lesz...
8400 yen?! :shock:
Drágán mérik arrafelé a DVD-ket... ::jcrazy::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: outsyder »

az a limited...
a sima "csak" 3800 yen link -.-
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hogy ôszinte legyek, annyit sem adnék érte...
Még az elsô movie is itt "porosodik" a vinyómon, bár most nyáron már tervezek egy Bleach nézôs hétvégét. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
balu01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.07.01. 16:38

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: balu01 »

Eh hát ez nem valami jó hét, a filler rész erős közepes volt, és ráadásul manga se lesz ezen a héten...
Válasz küldése