Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Tény mindazoknak akik nézik az elsőtől kezdve hogy sux lett... mindenki másért folytatja a mind minőségileg mint történetügyileg béka ülepnyalogató folytatást...számomra is megvan az ok ;)
hiába indult jónak..az emberi nyereségvágy hatalmasabb úr volt mint az alkotni vágyás..valami maradandót...sajnos...pedig..ténylleg lehetett volna....valami...... bármi ami többet ad...vagy legalább ad valamit:)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

es akkor te megis miert nezed ha szted is ekkora tragya?
csak kivancsi vagyok...
amugy meg a minosege ennyire nem rossz..a tortenet nem emelkedik az egekbe, de a minoseg nem rossz...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Emberek, ezt a stílust mellőzzük lehetőleg. Nincs előírva sehol, hogy ide csak az írhat, akinek tetszik a Bleach, és joga van mindenkinek eldönteni, hogy nézi-e tovább ezt a sorozatot, vagy sem. Értelmetlennek tartom ezt az ovodás "ha nem tetszik, akkor miért nézed" stílusú postolást. Mint Kon-san írta, megvan rá az oka. Hogy mi ez az ok, az hadd legyen már az ő dolga...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

elnezest, csak kivancsi voltam... ::bawl::
es teny h nincs eloirva sehol..
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Lássuk csak...azt hiszem anno valahol a fórumon nem én de valaki belinklet két képet a bleach-ből...a grafika romlása az első x rész és a nem tudom melyik y részben már igenis észrevehető volt, de ez nem feltétlen probléma...azaz nem mindenkinek. Engem speciel zavar.
Amennyiben pedig a történetet tekintjük, lehetséges hogy én látom rosszul de igenis sokkal többre volt ez az egész érdemes mint amit végülis is kicsiholnak belőle...mert ha olvasod a mangát akkor szerintem elég nyilvánvaló a nem akarjuk befejezni mert befutott dolog.
Nos a kérdésre pedig hogy miért is nézem. Hozzászólásomat tekintve jogos a kérdés. Egyszerű a válasz. Azért nézem, mert vannak benne olyan karakterek akiket - bármennyire is munkálkodnak rajta-nem tudtak elrontani- nagyon szeretek, és mert még nem volt benne az amit még látni akarok az animében *amikor Byakuya elmeséli a "történetét"* Ezenkívül pediga megszokás is nagy úr.
Azt pedig nem mondtam hogy nem érdemes nézni,csak azt hogy az első részek után... elég ramaty lett...és hogy aki nem tudott túllépni ezen a csalódáson az bizony valószínűleg hanyagolni fogja.
Remélem kielégítő ez a válasz..ha van még kérdésed csak szólj..
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

nincs, es koszonom a valaszt,es bocsi, csak nem igazan ertettem h ha ilyen meg olyan rossz akkor miert kell nezni..de vegulis nem tartoztal nekem magyarazattal egyaltalan..de koszi
masreszt szerintem nem romlott annyira a minoseg, nekem ugyanolyan elvezheto mint az elejen
de en mar csak egy makacs Bleach fan maradok :lol:
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Hát... sajna.. valamelyest egyet kell értenem a Bleach-t lehúzókkal... Egyre inkább süllyed a szinvonal... 26. résztől kezdve... [ manát nem olvasom ]
Ott akadtam ki, amikor a sokyouku [vagymi] eleresztésénél enyhét NARUTO-s ilyen kéz izéken nyomattak be... sitty hutty így áll a kezem, most meg így, és SZÖPRÁJSZ!... tetszett az alap5let, tetszettek a zenék, a karakterek, meg az elmélet, hogy "HÓHÓÓ MÉG LEHETEK ENNÉL IS ERŐSEBB"..
De így a 57. rész fele, már annyira nyújtva van, és agyonrágcsálva ez a téma..

Nah szal nemakartam lehúzni a sorozatot, mert még mindíg nézem, meg tetszik is, de lehett volna SOKKAL jobb is, a kezdés alapján...
[nekem még ígyis jobban tetszik mint a Naruto]
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

mondjuk az teny h azt az Ichigo-s reszt en sem nagyon szeretem..h de, o mindig lehet meg erosebb, aztan meg majdnem megverik, es akkor meg erosebb lesz, es akkor talalkozik vkivel aki meg erosebb....ez ketsegtelen csoppet uncsi, meg engem vhogy a Dragonball-re emlekeztet, ott is Son-goku mindig erosebb lett, meg elment treningezni, megcsinalta a lehetetlent, stb...
hat nem tom amugy h milyen jobbat lehetett volna kihozni...
es a Naruto nekem a Bleachtol fuggetlen nem tetszik pedig most megnztem nehany reszt, h ha ennyiszer mondjatok h igy meg ugy Naruto...sztem elegge mas, meg ah meg van rajzolva az is mas..mondjuk nem neztem vegig mind a 150reszt, szal a sztori lehet h telleg hasonlo, de egyeb hasonlosagot nem lattam... :?
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

vs

Hozzászólás Szerző: Shana »

Én egyszerre kezdtem el nézni a kettőt: bleach és naruto. Naná hogy naruto jobb, de bleach sem semmi. Viszont igy ahogy ti, én nem tudnám összehasonlítani. Szal nekem naruto mindig is egy vidámabb kis laza sztorinak, kikapcsolódásnak tünt. Mig a Bleach az amolyan depressziósabb, sötétebb sztori... többször van jelen az: ezt a helyzetet már nem lehet megoldani, nyomasztó érzés :) ---> eztután muszáj egy kis narutóval leöblíteni :D
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Én tennap kezdtem nézni, és sztem királyos!Teccik az opening(Orange Range rulz!)Rage: az aláírásod nem Bleaches?
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Tokubei írta:Rage: az aláírásod nem Bleaches?
De igen, Kon-san készítette nekem. ;) Akkor még egész jó CUCCnak tartottam a Bleachet (pontosabban egyes karaktereit, mint pl. Kenpachit :p), és sajnálom, hogy mostanában ilyen röhejes szintre süllyedt (tessék csak elolvasni a 203-204. chaptert...).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Az első anime "évad" jó?Azt töltöm.Mettől érezted, h ez már nem az igazi?Bocs, hogyha már írtad.....
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ha elolvasod a hozzaszolasaim rajossz h en nagyon szeretem a Bleachet, de ezenbelul az "elso"evad nagyon jo...a kozepe tajan ki kell hagyni egy-ket reszt, de most megint nagyon jo..
az utolso reszektol teljesen odavagyok...nagyon tetszik.. :D
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ezen a képen mindig röhögök, ha meglátom -> VIGYÁZAT, SPOILER LEHET!

Félelmetes, hova süllyed a színvonal, el sem merem képzelni, mit talál ki Kubo Taito legközelebb...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Rage írta:Ezen a képen mindig röhögök, ha meglátom -> VIGYÁZAT, SPOILER LEHET!

Félelmetes, hova süllyed a színvonal, el sem merem képzelni, mit talál ki Kubo Taito legközelebb...
Mi olyan vicces ezen a képen? :D Sztem egész fasza :)
Az a vicces mikor ilyen hülyeségeket írnak egyesek hogy süllyed a színvonal :P
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Rage írta:Ezen a képen mindig röhögök, ha meglátom -> VIGYÁZAT, SPOILER LEHET!

Félelmetes, hova süllyed a színvonal, el sem merem képzelni, mit talál ki Kubo Taito legközelebb...
[SPOILER detényleg]





A 206. chapterben elmagyarázzák szépen, hogy miért is megy Ikkakunak az a bankai, és eddig miért nem tűnt fel senkinek.... én nem látok ebben akkora szentségtörést: minden division-ben van vkinek bankai-a, de Kenpachinak nem lehet ugye, így elég evidens, hogy az utána köv. (Yachirut nem számítva :D) legerősebb kapja meg. ::^_^:: (Jó, ha minden második embernek van, az tényleg gáz.) Egyébként sztem meg Ikkaku bankai rulez, de én egyébként is bírom a fejüket Yumivel. :cool:

(Igen, Byakuya szónokolt összevissza arról, hogy milyen nagyon tápnak meg emelkedettnek kell lenni a bankai-hoz, de Byakuyára jellemző, hogy nem lát tovább a hajcsavaróinál, úgyhogy sztem kissé túlmisztfikálta ezt a dolgot... Szegény Renji se tűnt fel neki, hogy mennyire igyekszik, hát még Ikkaku, aki bár sokkal régebbi motoros mint Renji, a Soul Society "másik végén" van. :D)


[/SPOILER]


Ez a színvonalsüllyedés-para egyébként vicces, tekintve, hogy jelenleg egy arc lezárása után van a történet, és teljesen újra kell építkeznie az alapoktól kezdve, mire újra annyira izgi lesz, mint az előző történetszál volt. Leszólni a mostani részeket kb. azzal egyenlő, mintha azt mondanánk, hogy mennyire hülyeség a sorozat eleje, ahol egyszem hollow-okra vadászgatnak. Valahonnan el kell indulni...

Én személy szerint kíváncsi vagyok, hogy
SPOILER
hogy oldják meg az Aizen-dilemmát, tény, hogy most kicsit lassú a sztori, és az is lesz, amíg az összes allancart ki nem nyírják, de ezen túl kell esni.
A Bleach jó kis fightos shounen, amit főleg a jó karakterek és a humor tesznek élvezetessé, ennél többet nem igazán kell várni tőle, a világot eddig még egy ilyen sem váltotta meg. Ennek ellenére fenntartom, hogy mérföldekkel jobb, mint a DBZ meg a Naruto együtt. Lehet kövezni. :D

p.s. egyébként én a mangát olvastam, az animét kb. a 20. résztől álltam neki nézni, most követem, de nem látom azt a rétestészta effektust, amire itt sokan panaszkodnak. A mangában biztosan nem.
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Egyébként csak mondom Kenpachinak is lesz Ban kaia :) legalább is egy haverom azt mondja hogy egy új játékban anime filmbevágásban látta Kenpachi ban Kaiát szal csak lesz :D Kív vagyok :DEgyébként Ikkaku nagyot nőtt a szememben :D
Emlékeztem a Lucky Lucky Dance-re :D na ott süllyedt el és a Komamura + Touse VS zaraki Fightnál emelkedett és nő : D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akumaryuuki írta:
Rage írta:Ezen a képen mindig röhögök, ha meglátom -> VIGYÁZAT, SPOILER LEHET!

Félelmetes, hova süllyed a színvonal, el sem merem képzelni, mit talál ki Kubo Taito legközelebb...
Mi olyan vicces ezen a képen? :D Sztem egész fasza :)
Az a vicces mikor ilyen hülyeségeket írnak egyesek hogy süllyed a színvonal :P
Rage sztem elegszer nyilvanvaloan kifejtette h o utalja a Bleachet...szal nem kell ezen meglepodni :D
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Igen, Byakuya szónokolt összevissza arról, hogy milyen nagyon tápnak meg emelkedettnek kell lenni a bankai-hoz, de Byakuyára jellemző, hogy nem lát tovább a hajcsavaróinál, úgyhogy sztem kissé túlmisztfikálta ezt a dolgot
LOL... hagyjuk hogy mivé alázták le Byakuyát az animében.

Amúgy a színvonalsüllyedéssel én is egyetértek nem csak Rage. És szerintem sem Ő de én semmiképpen nem úgy kezdtem el,hogy utálom. Azért alakult ki, mert ez a második cselekményszál amit itt elöttem említett valaki nos valahogy már túl sok. Elég lett volna ha az első történetszálat végigviszik színvonalasan és lezártan, úgy hogy akik elkezdték nézni anno a történetért a látványért azok ne hagyják abba, és maradjon a céllközönség az elborult fangirl és fanboy csapat.

*kiegészítés* A szövegei ugyanazok. Nem kezdem el magyarázni azaz dehogynem mert most magyarázom, hogy alázni kétféleképpen lehet,úgy hogy az ember megőrzi a méltóságát és attól akadsz ki rá,hogy mekkora nagyképű barom, és úgy hogy lealacsonyodik egy szintre, arra akivel beszél...ennyi.. egyébiránt én sem vártam túl sokat, csak egy élvezetes, akcióval teli animét. de még ezt sem tudták kivitelezni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2005.12.04. 16:27-kor.
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

hagyjuk hogy mivé alázták le Byakuyát az animében.
Ööö, mivé? Kb. teljesen ugyanazok a szövegei mint a mangában. Sőt, az egyéb dialógusok 90%-a egyezik.

Nem tudom, én a Bleach esetében messze vagyok az elborult fangirl státusztól, ennek ellenére évezem. :D Még most is. Lehet hogy azért, mert alapból nem vártam tőle valami egetrengető dolgot? :weh:
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Entrichon
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.12.04. 16:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Entrichon »

Én idáig 58 részt láttam belőle és nagyon imádom. A manga is egész jó, bár abból sajna még csak pár részt láttam...csak ajánlani tudom mindenkinek...Go Ichigo!
The Chronicles of Humanity...
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Akumaryuuki írta: Mi olyan vicces ezen a képen? :D Sztem egész fasza :)
Az a vicces mikor ilyen hülyeségeket írnak egyesek hogy süllyed a színvonal :P
Mi olyan fasza azon, hogy egy másfél tonnás mezőgazdasági kombájnnal harcol? Szerintem rohadt humoros kép. :P

Tömör Bleach-összefoglaló: LOL WOT THEY R STILL ON NAMEK?
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nem akarok én Bleachet fikázni. Én láttam belőle az első részt, hallottam a történetét. Sokan is mondták, hogy a narutonál kicsit sötétebb hangulata van. Amúgy az a Bleaches kép tényleg nagyon érdekes volt. Őszintén, bevallom, én Narutot nézek, de abban nem dobálóznak sárkányokkal, csak késekkel és shurikinekkel, ja és tele van ninjutsukkal.. :P
De Rage-nek meg phr0zennek viszont igaza van. Nem kell sokat várni az ilyen sorozatoktól, eleinte jó, azután látják hogy ebből még lehet pénzt csikarni, és akkor még húzzák.

Amúgy Studio Pierrot-ot ismerve, Bleachbe is majd fognak jó sok unalmas fillert sajna, ezzel az animének a szinvonalát rontani fogják nagyon.
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

*sóhaj*
Arashi az első hozzászólásában írta: A Bleach jó kis fightos shounen, amit főleg a jó karakterek és a humor tesznek élvezetessé, ennél többet nem igazán kell várni tőle, a világot eddig még egy ilyen sem váltotta meg.
Érdekes, ezután mégis belém lett kötve, hogy szép magyarosan fogalmazzak... de mindegy, leszállok a témáról, mivel itt alapvetően elbeszélünk egymás mellett.

A filler epizódok minőségében mondjuk én sem túlzottan bízom. Logikusabb lenne addig leállni az animével, amíg a manga el nem ér egy újabb animálható mennyiséget, de persze az nem lenne kifizetődő. :P Őszintén szólva, én a mangára inkább kíváncsi vagyok, a fillereket meg max. nem fogom nézni addig.
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Spoiler-chan írta:Bleach ch207... Kíváncsi vagyok, azt hogy "magyarázza meg" Kubo, hogy azt a hollowt, aki ellen Renji bankai-al SEMMIT nem tudott tenni, miért verte majdnem agyon URURU... Ami pedig ezután történt, az egyértelműen Naruto-koppintás, abban a mangában vannak 30 méteres bölényekké / hasonló szörnyekké átalakuló emberek.
Azt hittem, az "ikkakubankai"-t nem lehet felülmúlni. Tévedtem. :dirr:

(Egyébként ha nem shounenfighting, hanem komédia lenne a Bleach "műfaja", még egész jónak is tartanám, mert bizony mostanában egyre gyakrabban nevettetnek meg az ilyen dolgok benne. :dirr:)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése