Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Még mindig filler megy, a harcok jó benne, de a sztori meh...
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hát, én kezdem elveszíteni a lelkesedésem... (mármint ami az animét illeti, a manga most egész jó). Szal eleinte még egész pofás volt a dolog és a plotless-sége sem volt zavaró, mert legalább jó volt a minőség, meg ígéretes volt úgy általában az egész, de a legutóbbi részek egyáltalán nem jöttek be. Animáció ismét a szokásos filler-BS, a harcok nem jók (túl rövidek és túl random tolják őket a képünkbe), Ichigóval nem tudnak mit kezdeni, Kon (should burn in hell) túl sokat szerepel, and so on...

A kapitány vs kapitány összeröffenések mondjuk érdekelnek, de tudom, hogy mire eljutunk odáig, még inkább elmegy tőle a kedvem.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Magánvélemény, de szerintem elég simán lehetne fillerkedni értelmes módon is. Pl végigvehetnék az összes kapitány múltját, egyénenként 3-4 rész erejéig. Bőven lenne így idő a mangának, hogy elhúzzon kicsit, valamint (valószínűleg) normálisabb dolgokat lehetne kis ideig nézni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Persze, ezer és egy módja van normális fillersztorik kiagyalásának, a gond az, hogy Pierroték nem szeretnek eltérni a gyártósoros módszertől, mert ne adj isten még gondolkodniuk is kéne a sztorin, az meg milyen dolog már kérem...:dirr:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Magánvélemény, de szerintem elég simán lehetne fillerkedni értelmes módon is. Pl végigvehetnék az összes kapitány múltját, egyénenként 3-4 rész erejéig.
Ahogy Titkos is írta már, két szó: Studio Pierrot. Lehet persze értelmes fillereket is csinálni, de tőlük ne várj ilyet. ::^_^::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Ahogy Titkos is írta már, két szó: Studio Pierrot. Lehet persze értelmes fillereket is csinálni, de tőlük ne várj ilyet. ::^_^::
Ja, sajna.
Lehet, hogy azért van ez, hogy a nézők érezzék az alacsonyabb színvonalból, hogy most itt épp fillert látunk, csakhogy amióta a manga is lecsúszott gagyi szintre, ezt már nem olyan könnyű megtenni. :dirr: (Na jó, azért megy ez nekik.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Péter »

Csak azt nem értem, hogy ha anno a Yu Yu Hakusho-t meg tudták úgy csinálni, hogy hangulata legyen és élvezze a néző még a laposabb részeket is, akkor most hogy van az, hogy se a Bleach, se a Naruto nem megy nekik? Még egyet elcseszni megbocsátható, de egyszerre kettőt is? DB, OP fillereiet legalább be lehet darálni.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Yu Yu Hakusho a kivétel, ami erősíti a szabályt. :vigyor: Egyébként a shoujo sorozatokat is egész jól meg tudják csinálni, egyedül csak a shouneneknél szalad el velük a ló.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én inkább azt mondanám, hogy egyszerűen tesznek arra amit csinálnak, de azt úgy elég durva szinten, ha a semmiről se szól 40 rész, az se érdekli őket.

Fushigi Yuugit láttam anno tőlük, az nem volt rossz, shoujot manapság már nem nézek. =)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

De minek törjék magukat, ha ígyis-úgyis népszerű? A diák se tanulja ki a belét egy olyan tárgyra, amiből úgyis jó jegyet kap.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

A mordályos nyul írta:De minek törjék magukat, ha ígyis-úgyis népszerű? A diák se tanulja ki a belét egy olyan tárgyra, amiből úgyis jó jegyet kap.
Ez szerintem nem jellemző a japán mentalitásra. Vagy lehet, hogy már ilyen mértékben elnyugatiasodtak?
Ahogy visszagondolok, egyre elképesztőbb számomra, hogy Kubo nem zárta le a sztorit. Megvolt az ideális lehetőség. Aizen csatlósainak lőttek, Ichi átkapcsol bishibe, lecsapja őt is, elveszti a shinigami erejét, és minden visszatér a normál kerékvágásba. Egy így számomra kerek lett volna.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

A mordályos nyul írta:De minek törjék magukat, ha ígyis-úgyis népszerű? A diák se tanulja ki a belét egy olyan tárgyra, amiből úgyis jó jegyet kap.
Ott a pont! :)
anubys írta:Megvolt az ideális lehetőség
Megvolt, csak épp nem élt vele.
Amúgy a mostani postok után belenéztem a mangába.Röviden:Nagyon erőltetettnek hatott ez a fullbringes gagyiság, meg ezzel együtt a második esély cucc.Egyedüli pozitívum az egyes karakterek változása (Eperman húgai, Urahara gyerekrabszolgái stb...)
Most már én csak arra leszek kíváncsi, h vagyon mikor dől be a bolt.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Ahogy visszagondolok, egyre elképesztőbb számomra, hogy Kubo nem zárta le a sztorit. Megvolt az ideális lehetőség. Aizen csatlósainak lőttek, Ichi átkapcsol bishibe, lecsapja őt is, elveszti a shinigami erejét, és minden visszatér a normál kerékvágásba. Egy így számomra kerek lett volna.
Az aranytojást tojó tyúkot nem vágjuk le! :vigyor:

Egyébként én úgy hallottam (aztán lehet, hogy csak kamu), hogy tényleg volt róla szó, hogy azon a ponton véget ér a manga, amennyiben túl sokat zuhan a népszerűsége, és ezért direkt alakította Kubo így a sztorit.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Ez szerintem nem jellemző a japán mentalitásra. Vagy lehet, hogy már ilyen mértékben elnyugatiasodtak?
Japán mentalitás ide vagy oda, ez nekik is üzlet, ahol a fő cél, hogy a lehető legkevesebb energiaráfordítással a lehető legnagyobb profitot termeljék. Aztán az már készítőnként/stúdiónként változik, hogy mennyire adnak ki minőségi munkát a kezük közül, úgymond "mennyire dolgoznak meg a pénzükért", de sajnos a Pierrot-ra nem ez a jellemző. Igazából én inkább azon gondolkoztam el, hogy miért adnak nekik ilyen "blockbuster" mangákat? Ha én mangaka, szerkesztő, vagy akár csak mangakiadó lennék, nem bíznám a cuccaim "meganimésítését" ilyen kontár stúdióra, mert a végén rám ütne vissza. (Az a baj, hogy tudom a választ: a fanboyok így is megeszik az egészet, ha pedig a mangakát zavarja is a dolog, a szerkesztője leinti annyival, hogy "kuss, te kis senki, örülj, hogy felfedeztünk, és hogy egyáltalán bárki hajlandó animét csinálni a képregényedből". :() Bár másfelől a túl jó sorozat is megszívathatja a mangakát, lásd Soul Eater, ahol közel Naruto-szintű összehajigált ötlethalmazból készült egy egész szórakoztató anime. XD A manga előtte sem tetszett, de az anime óta hatványozottan hat gagyin. XD

Amúgy, hogy még on-abb legyek: múltkor pont megnéztem egy rövid jelenetet, Shinji vs Grimmjow, még amikor a várost támadják az arrancarok, és hihetetlen volt az a darabos animáció, perspektíva-torzulások, mozgás, stb. @__@ Szóval ha én valaha is belekezdek majd a Bleach-be, csakis a manga, bár tekintve, hogy az SS, meg még inkább Aizen "halála" óta mivé lett, egyre inkább hajlok afelé, hogy nem is érdekel az egész. XD
Mariko írta:Egyébként én úgy hallottam (aztán lehet, hogy csak kamu), hogy tényleg volt róla szó, hogy azon a ponton véget ér a manga, amennyiben túl sokat zuhan a népszerűsége, és ezért direkt alakította Kubo így a sztorit.
Nem kamu, én is egy elég hardcore Bleach-fantól tudom (hardcore-t értsd: nem véresszájú hülyegyerek, hanem tájékozott fanboy, kb. minden Bleach hír Japán után nála jelenik meg XD), hogy akkoriban nem állt túl fényesen a manga "olvasottsága", így Kubóék a szerkesztővel kiokoskodták ezt a szálat, hogy ha esetleg le kell állnia az egésszel, akkor kb. le legyen zárva a sztori, de mivel akkora mákja lett, hogy most már olyanokat ígérget, hogy "még 10-11 évig ezt fogom rajzolni!", ezért most innen kellett valahogy továbbvinnie.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én nem tudom halljátok de most nagyon szétesett nálam a sorozat.

Már a mangát sem szívesen olvasom mert valahogy rablóhús só nélkül.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A 6 Fullbringers engem a kezdetektől hidegen hagyott, ráadásul a mostani fejezet hátterei annyira zavaróan ingerszegény volt, hogy az előtérben történteket se tudtam értékelni.

És Kubo beújított a cliffhangert tovább hagyta lógni! A rejtélyes shinigamiról még mindig nem derült ki ki is valójában. Emiatt egyre inkább arra gondolok, hogy valaki olyan akit még nem láttunk, vagy legalább is nem láttunk shinigami ruhában. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:És Kubo beújított a cliffhangert tovább hagyta lógni! A rejtélyes shinigamiról még mindig nem derült ki ki is valójában. Emiatt egyre inkább arra gondolok, hogy valaki olyan akit még nem láttunk, vagy legalább is nem láttunk shinigami ruhában. :D
Pedig múltkor belenéztem a mangába, és kb. ez volt az egyetlen olyan elem, amire rá lehetett fogni, hogy felkeltette az érdeklődésemet. ^^" Azért majd szóljatok, ha kiderült. :) XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

És mi van akkor, ha most esik le az olvasottság? Vagy nem fog előfordulni, mert ez már olyan, mint a reggeli kávé: része a programnak?

Apropó, hogy is mérik, hogy egy bazi magazin ötven fejezete közül pont a Bleachnek milyen volt az olvasottsága?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ha mi is kezdünk ráunni a keleti bajtársak ingerküszöbe se lehet kolosszálisan eltérő a miénknél.

Valószínűsítem a lassú lemorzsolódást. -> én már morzsalék vagyok. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mivel mindig figyelemmel követem a WSJ rangsorolásait, ezért tudok infót adni: Szal igen, nem csak mi, hanem a japánok sem kedvelik különösebben ezt az arc-ot. 2chanon az egyik anon még meg is jegyezte, hogy a "lost agent" alcímet át kéne keresztelni "lost readers"-re.

Ami pedig a rangsorolást illeti: A stabil harmadik helye egy ideje már... noss, nem túl stabil. A 439. fejezet például a 12. volt a rangsoroláskor, de előtte sem volt túl fényes a helyzet. Szal, jah... (Mondjuk érdekes, mert a 49. tankoubon-kötet, ami pont az első fullbring-fejezeteket tartalmazza, meglepően jól fogyott.)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

De hogy mérik?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Anime: Utálom Nozomit! Pont.
Manga: A Cukisimás fejezetek jók voltak, és most érdekel, hogy kihez tartozik a titkozatos láb, de egyébként meh.

Mordályos: Ha jól tudom kérdőíveznek.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én még ott tartok hogy sorozatonként max 2 nevet tudok megjegyezni. :)

Bár még a múlthetibe se olvastam bele annyira sótlanná vált a sorozat...

Mariko: Meg állítanak az utcán vagy neten keresztül megy?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Minden jump számban vagy egy, "képeslap" amin be kell jelölni a kedvencedet, és postán vissza küldeni.
És elvileg ez a legmérvadóbb a sorozatok sorsára nézve, ha valami túl sokáig van rangsor végén annak nagyobb az esélye a idő előtti befejezésre.
Viszont a Bakuman. szerint az 500 000 fölötti eladás a kötetekből életbiztosítást jelent a kérdőívtől függetlenül, és a Bleach azért ennyit még tud produkálni. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rápillantottam, hogy halad mostanság az anime. Ha jól látom, épp fillerek vannak. Ez azt jelenti, hogy ha ennek vége, jön a gagyi-manga-arc, majd újabb fillerek? Ezek szerint a következő másfél évben ne is reméljem, hogy érdemes legyen folytatnom a sorozatot?
Kdanni írta:Viszont a Bakuman. szerint az 500 000 fölötti eladás a kötetekből életbiztosítást jelent a kérdőívtől függetlenül, és a Bleach azért ennyit még tud produkálni. :D
Kérdés, hogy még meddig. :roll:
Bár szerintem még sokáig kell zuhannia, hogy ez alá menjen. Ha jól láttam, 800 000 körüli számot még hoz.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése