Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen a mai animékkel/mangákkal (általánosságban, de nem mindég) az a baj, hogy:
1)az igénytelen otakuknak készülnek.
2)pénzre mennek nem a minőségre!
ez azért kissé aggasztó, mert ha ez az általánosítás érvényben marad és esetleg terjeszkedik, akkor az itteni jó ízlésű igényes animézők számára a piac akár be is zárhat és kiviheti az animét euból mert nem lesz kereslet. ez azért tényleg gáz lenne, de reméljük, hogy az anime világát nem rontja meg a többi piacágban általános minőségcsökkenés.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Piacot rontaná szerintem nem mert sokkal többen vannak akiknek mivel első élmény rákattannak egy kevésbé jó mondanivaló animére (Pl:vegyük a Narutot mondanivaló nulla de mégis nagy a rajongótábora bocs ha ezzel megbántok valakit de sajnos már a Bleach is átment nálam ebbe a kategóriába)
Bleach-et is csak akkor nézek amikor egy olyan pankráció féleséget akarok látni összeverik egymást és kész!!! :vigyor:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a narutoról már bocs, de megvan a véleményem...
a bleach-ban még nem jutottam el sokáig, de a leírásotok alapján ráunhatok? az gáz mert teljesen leírja az animét a vége és az ciki! de mondom nem mi vagyunk a célközönség!(sajnos)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:leírásotok alapján ráunhatok? az gáz mert teljesen leírja az animét a vége és az ciki!
Ha majd eljutsz a mitudom én 285 részig animében (vigyázz mert trükkösen számozzák mert ez már fake kamakurának a "re open" vagy hogyis mondjam része de van másik 285-ös számmal számozott rész is mert betették a Zanpaktou meg a Sword Fiend vagy mi a fene arc-ot ami kész időpocsékolás volt!És ennyi plusz idő alatt sem alkottak valami nagyot a mostani részek is elég gyengék a manga is úgy szintén!!!
Szóval Hakuma szerintem túl hamar nyilatkozol hogy nem állunk ki mellette mert ha az elejétől végignézed eddig+ a mangát is végigpörgeted nem is beszélve az egymásba alig vagy egyáltalán nem kapcsolódó movie részeket akkor rájössz a sokunk által emlegetett tényre hogy a Bleach már eléggé FAIL!!!
Nem azt mondom ,hogy éjjel nappal ezt nézem de azért rendesen nyomon követtem a sorozatot és saját vélemény alapján mondom amit mondok!!!ENNYI! :)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

oké kösz a tippet! megpróbálom legalább az álalam is jónak tartott részeket élvezni ameddig el nem szúrják.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Tégy ahogy jónak látod!!!De azért jó látni hogy még vannak akik őszintén szeretik a sorozatot!Ez hasonló mint amikor gyerekként hiszünk a mikulás létezésében aztán utána felnövünk és jön a keserű felismerés hogy Hoppá!!!De majd PM-ben folytassuk ha még hozzá akarsz tenni valamit! :)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Tehát ha én pl unalom űzésből netalán eset tanulmányként kezelem akkor én felmentést kapok ?? :D

Tény viszont igazán színvonalas sorozat amiben nincsenek időhúzó részek vagy jelentek azok szinte mind rövidebbek közül kerülnek ki...
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen sajnos... ezt is túlhúzták, de hát ilyenek a shounen animék nem!?
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

JimRaynor írta:Tehát ha én pl unalom űzésből netalán eset tanulmányként kezelem akkor én felmentést kapok ?? :D
Igen Jimbo megkapod!!!Mert szerintem rajtad és rajtam kívül még sokan tesznek így!!! :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakuma Riyuichi írta:igen a mai animékkel/mangákkal (általánosságban, de nem mindég) az a baj, hogy:
1)az igénytelen otakuknak készülnek.
2)pénzre mennek nem a minőségre!
Ezt a kijelentést inkább ne terjesszük ki a mangákra, azok jóval változatosabb célcsoportnak szólnak, nem csak az otakuknak, és könnyebben lehet érdekes címeket találni köztük (amikből persze jó eséllyel sose lesz anime :()
JimRaynor írta:Tény viszont igazán színvonalas sorozat amiben nincsenek időhúzó részek vagy jelentek azok szinte mind rövidebbek közül kerülnek ki...
Ajánlom az FMA Brotherhoodot, 64 részes (ami azért nem rövid), viszont nincs benne egy epizódnyi időhúzás vagy filler se. Ráadásul még shounen is. ::^_^::
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

még nem láttam végig de az tényleg jó! (kivéve a platinaszőke Edet) csoro...
egyébként Ichigo magyarhangja Szalay Csongor a The Greenma énekese. az együttes nekem bejött! a számaik jók a szövegeknek van értelme és nem csak a szerelemről énekelnek (ez már számomra túl unott téma). van két vicces szm is amin jót röhögtünk, de felvetük. haláli! :vigyor:

Mariko) igen talán a mangákra nem annyira jellemző mert már többet is láttam aminek kiemelkedő vagy csak egyszerűen jó a grafikája.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Off: Ed az első sorozatban - Ed most. Szerintem ez azért elég távol áll a platinaszőkétől, csak egy árnyalattal kevésbé sárga a haja (ha jól megnézed egyébként, az összes szín jóval fakóbb a Brotherhoodban).

Ami Szalay Csongor bandáját illet, én minden számukon csak röhögni tudok. Mármint Szalay Csongornak olyan hangja van, mint egy 12 évesnek, és ezzel a hanggal akar punk zenét énekelni? :lol:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

csak a kontúr miatt szőkébb, de azért szembeötlő a különbség.

igen szalay több gyerekmesében is adta a hangját pl minimaxos izék. mind1 kinek mi a véleménye. de azzal egyetértek hogy gyerekhangja van....
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

csak a kontúr miatt szőkébb, de azért szembeötlő a különbség.
Skacok ez itt Bleach topic bár tudom mindenki szarrá unja már de azért a Full Metal Hobbit-ot inkább hagyjuk ki!!! :D
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

oké! akkor mondjon valaki valami érdekeset vagy hülyeséget a bleachról amihez hozzá lehet szólni!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: scineram »

Köze lehetett az állítólagos romlásnak ahhoz, hogy végtelen sok szereplőt kellett volna mozgatni? Én csak az első archot láttam végig, de már ott riasztott a 10000000 karakter.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

na valaki végr..

igen ez az egyik kritérium. túlkalibrálta magát...
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Érdekes, hogy Csongor adja a hangját az óvodás műsorokhoz is, meg a Dzsörzi Sór marhaságban is szinkronizál egy 26+ éves izompacsirtát is, ugyanúgy shounen föszereplőkhöz is őt hívják meg. Én pl nagyon nem szeretem a Grenmával együtt. Ami elég messze van a punktól.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ezért is mondtam a multkor hogy, erőszakosan is le lehetne szorítani a főszereplők számát. :)

Eposzi küzdelembe való elhullás, sok szereplős probléma /pipa/
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

JimRaynor írta:Eposzi küzdelembe való elhullás
De még az sincs benne már könyörgöm az utolsó ilyen kb Ichigo és Ulquiorra küzdelme volt igaz hamar véget ért de legalább volt benne valami!!!A mostani Kamakura fölött lebegünk azt megpróbáljuk szarrá verni egymást közben és néha flashbackkelünk is közel van a nullához!!!
Szalay Csongorról meg a magyar szinkronról elég ha annyit mondok: Annyit ér mint egy rakás .... !
Hakuma Riyuichi írta:túlkalibrálta magát...
Az a gond nincs már benne egy jó küzdelem csak arról megy a show kinek milyen hányatott múltja volt de ez is csak mielőtt kinyúlna akkor kezdik el nyomatni a flashback-et milyen volt az élete érdekes ezt minden Espada szereplőnél megcsinálták kivéve azt az emo-s Ulquiorra-t!!!Igaz lehet hogy olyan élete volt azelőtt amivel Kubo nem akarta sokkolni az embereket!!! :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Köze lehetett az állítólagos romlásnak ahhoz, hogy végtelen sok szereplőt kellett volna mozgatni? Én csak az első archot láttam végig, de már ott riasztott a 10000000 karakter.
És akkor ott még nem is szerepelt mindenki. ^^ Amúgy ja, Kubo rohadtul nem tud bánni a karaktereivel, már lassan kezdem elfelejteni, hogy vannak olyan nevű szereplők is, hogy Ishida meg Rukia.
Goofy írta:Ami elég messze van a punktól.
A Myspace oldaluk és a Wikipedia szerint is punk zenét csinálnak, csak ezért írtam ezt a műfajt, egyébként meg tudja fene.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jól van akkor gyüjtsünk most kubo agymütétjére mint régen Esmeralda-éra és talán javul a sorozat valamelyest.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ez az agyműtét jó ötlet!
a nevekkel kapcs: ichigo- (jelentése) eper ......XD......kicsit röhelyes nem!?

to Goofy: jearsy shore.. néztem, és igazad van: tényleg nem passzol ez a hang egy ilyen szteroidos napbarnított guido-hoz :vigyor:

punk...neeem :? ....rock...enyhén beütéssel... :hammer: de ordítani jól tud az egyik szám elején...

igen egy két jobb kaliberű fight beleférne.

flashback....ha túl sok van az nem jó, ahogy a rohamos hullás sem! haver az elején kellett volna meggondolni egyáltalán kellenek-é bele azok a szereplők, ha már a végén úgyis kinyiffannak!!!! :o_O:

Uki aranos ::jeye::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:a nevekkel kapcs: ichigo- (jelentése) eper ......XD......kicsit röhelyes nem!?
Hát szerintem a kőfanok és az enyhén érdeklődök körében ez nem nagy újdonság!!! :D
Amúgy persze röhejes de ez van!!!
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

)számomra sem új, de azért én mindég kicsit röhögök, főleg ha meghallom más animékben mint kaja.. :D
hogy lehet pasinak ilyen hülye nevet adni, ez rontja a férfiassági színvonalat! (most örülhettek, mert kiállok a másik nemért, várom aköszöneteket :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Válasz küldése