Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hát az fix hogy Orihime odavan Ichigoért és féltékeny Rukiára : )
De orihime meg idióta, mert mikor meglenne az esélye, nem mondja meg Ichigónak /aki szintén buggyant/ hogy mit érez.. ez van, amíg Az egyik nem lesz elég erős, addig nem lesz szerelem : D
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Akumaryuuki írta: De orihime meg idióta, mert mikor meglenne az esélye, nem mondja meg Ichigónak /aki szintén buggyant/...
Most nem azért, de ki nem buggyant a sorozatban? Válogatott idióták társasága az egész :gurul:

Ja, egyébként Rukia még mindig összejöhetne Renjivel :idea:
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Nem valószínű hogy összejönnek... csak jóbarátok :neutral: De ki tudja :P
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

jaja, az meg a masik...szegeny Renji...o szeretne nagyon sztem...marmint osszejonni a Rukiaval :eyes:
az orihime meg telleg bena...mar tobb 100szor csinalhatott volna vmit..de mondjuk az Ichigo meg nem az a kedves, romantikus fiu :D
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Ichigo az a hősszerelmes "megmentelek, mert faszagyerekvagyok" emberke : D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

de epp az az oltas h nem...legalabbis sztem nem..marmint nagyon "faszagyerekvagyok"az teny, szetesek magamtol, DE akkor sem szerelmes a Rukiaba, marmint szereti csak nem úúúgy, es telleg meg akarja menteni, de vhogy van benne erofitogtatas is(nem keves)..h en mekkora egy nagy arc csavo vagyok... :?
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

IloveRenji írta:de epp az az oltas h nem...legalabbis sztem nem..marmint nagyon "faszagyerekvagyok"az teny, szetesek magamtol, DE akkor sem szerelmes a Rukiaba, marmint szereti csak nem úúúgy, es telleg meg akarja menteni, de vhogy van benne erofitogtatas is(nem keves)..h en mekkora egy nagy arc csavo vagyok... :?
Persze, de hát ezért szeretjük ezt a sorozatot, nem? :D
Most gondolj bele ha ott nyáladzana a kivégzés előtt hogy:
- Ó Rukia, te vagy életem szerelme, megmentelek, mert nem tudnék nélküled élni!!!
- Ó Ichigo!
- Ó Rukia!
- Ó Ichigo!
- Ó Rukia!
...
::japhaha::
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

őőőőő... :osgrin:
ez teny...LOL
de azt illik elismerni h legalabb VALAMI kis romantikat azert bele lehetne csempeszni a sorozatba...nem?? ::jwar::
nem kell gorcsosen egy mindenki osszejon mindenkivel es mindenki szeret mindenkit cimu hepiendet csinalni mert az nem is termeszetes..csakhat megis..azert meg pluszban jobban lehetne szeretni a sorozatot :D
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Emberek, szerintem ettől a mangától ne várjatok semmi különöset. Nem lesz itt semmi "egymásnyakábaborulás", romantikázás stb. (a Narutóban sincs tudtommal, szal itt se lesz :P).
Már a "történet" (igen, sajnos nem véletlenül tettem idézőjelbe) elején észre lehetett venni "narutós vonásokat", amik idővel egyre durvábbá és gyakoribbá váltak, mára pedig már ki merem jelenteni nyugodt szívvel, hogy Bleach == Naruto #2. [Sajnálom, hogy ez lett belőle, mert volt benne jópár érdekes karakter.]

A "történetre" visszatérve: sokan zseninek tartják Kubo Taito-t, amiért "váratlan" dolgokat talál ki a cselekmény érdekesebbé tétele érdekében, de eltekintenek azon aprócska tény felett, hogy ez az ember leszarja, hogy mit írt / rajzolt ezelőtt. Olyan hatalmas tátongó plothole-okkal van teleszórva a cselekmény, amiket lehetetlen "befoltozni", de ez őt szerintem nem is érdekli túlzottan. Én már megelégeltem a sorozatos önellentmondások olvasását ebben a mangában, sajnos nem ritka, hogy ez akár 1-2 chapter terjedelmén belül is előfordul. Ez a "hasamraütök" történetvezetés nem túlzottan nyerte el a tetszésem.

Úgyhogy mindent összefoglalva: "This shit blows." Sajnos ez van.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

hat en nem lattam a Narutot, pontosabban az elso 2 resz rettenetesen nem tetszett, ugyh inkabb abbahagytam...
de azert sztem tulzas igy lehordani a Bleachet...ennyire nem rossz, barmennyire is hasonlithat a Narutora...es teny h vannak benne lukak, meg aprocska onellentmondasok, nade ez megsem szep igy beszelni rola..
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Én egyetlen részt sem láttam a Naruto-ból, szóval ehhez nem tudok hozzászólni, de lehet ha láttam volna én is így gondolnám. Annyi viszont bizonyos, hogy ha nem élvezném a sorozatot akkor nem nézném még most is. És az hogy egy sorozat mennyire élvezhető, nem feltétlenül múlik a történetvezetésen, vagy a logika ellenmondásokon. Legalábbis nálam nem. (:
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Én a narutot is nézem, de hogy is mondhatnám finoman.. motanában már többretartom a Bleachet, mert sztem jó és a Naruto a Sasuke-Naruto fight óta se animében, se mangában nem tudott lekötni, mert most szépen elbaxák a sorozatot gagyi fillerekkel.
A Bleachben is volt filler. komoly 2 ha jól emlékszem.
Egyébként nem vágom a tátongó lyuakat.. mire céloztál? O.o
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

IloveRenji írta:es teny h vannak benne lukak, meg aprocska onellentmondasok, nade ez megsem szep igy beszelni rola..
ROTFLOL.
Amennyiben "aprócska" ==
Spoiler-chan írta:azt állítják ch170 környékén, hogy Rukia sosem lesz többé shinigami, mert a hougyoku emberi lélekké változtatta, most pedig ch201-ben azt mondja Rukia, hogy PONT EMIATT nyerte vissza az erejét
, akkor igazad van. ;) (És ez csak egy példa volt a sok közül.)
Az egész "sztori" zavaros, a kitalálójának halvány fogalma sincs, hogy micsoda baromságokat hord össze a "hasamraütök"-történetvezetés miatt.

Az sajnos már nem tud érdekelni, hogy "szép-e" róla így beszélni, vagy sem. Kicsit nézzetek utána a dolgoknak, és rájöttök, hogy én csak tényeket közöltem.
Akumaryuuki írta:Egyébként nem vágom a tátongó lyuakat.. mire céloztál? O.o
Spoiler-chan írta:Pl. hogy került elő hirtelen Ishida apja, mikor végig arról volt szó, hogy Ishida az utolsó túlélője a Quincyknek (Nem ismerős ez a sztori valahonnan? Esetleg a Narutóból? ;)), Ichigo apja úgy volt beállítva MINDIG, hogy CSAK Ő NEM látta a hollowkat a családból, mindenki más igen, sosem tudott semmit tenni ellenük stb., aztan hirtelen a semmiből feltűnik, mint kapitány (!!!), és még sorolhatnám...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2005.10.31. 20:29-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hmm.. a Rukiás dolog, nem teljesen így van... csak akkor változott volna normális emberi lélekké, ha Aizen nem szedi ki belőle a Hougyoku-t.
Mert igaz hogy Urahara beletette, hogy örökre magában rejtse azt, de arra nem sámított, hogy visszaviszik idő előtt Rukiát. Tehát miután a Hougyoku el lett távolítva, semmi akadálya nem volt, hogy visszanyerje az erejét Rukia.

Ishida az Utolsó Quncy és ez addig így is volt, amig a Faterja /kitudja miért el nem került/ Mellesleg a faterja anno feladta a Quincy mivoltát, tehát jobbal mondhatta Uryuu, hogy ő az utolsó... ebben addig nincs semmi furcsa, amíg ki nem derül, hogy miért lett mégis Quincy Ishida faterja...
Ichigó Faterja tényleg meglepő, de a Shinigami Isshint komoly embernek lehetett megismerni.. ki tudja, lehet hogy emberként akart új életet kezdeni és Urahara alkotott neki valami teljes életfunkciós Gigai-t egy olyan képességgel, ami elnyomja a spirituális érzékenységét. De Ichigo apjáról, mint Shinigami nem lehet szinte semmit tudni, tehát ezt én nem hívnám "lyuknak :P" :cool:
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Akumaryuuki: Pontosan erre számít Kubo, amit írtál, magyarán arra, hogy az általa elbarmolt mangába értelmet lehelnek a fanek azzal, hogy megmagyarázzák azt, amire ő maga sem tudja a választ. (No offense, de ez így van...)

Részemről Bleach téma lezárva, a véleményem továbbra is tartom: Bleach == Naruto, és ez nem fog egyhamar megváltozni.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Rage írta:Akumaryuuki: Pontosan erre számít Kubo, amit írtál, magyarán arra, hogy az általa elbarmolt mangába értelmet lehelnek a fanek azzal, hogy megmagyarázzák azt, amire ő maga sem tudja a választ. (No offense, de ez így van...)
Részemről Bleach téma lezárva, a véleményem továbbra is tartom: Bleach == Naruto, és ez nem fog egyhamar megváltozni.
Figy.. ha nem tetszik, miért fikázod?
Amúgy amíg meg tudjuk MI FANOK :wink: magyarázni, addig nincs elbarmolva a manga ...

A Naruto jó manga, a Bleach is jó, de a 2 nem összehasonlítható.. mellesleg most a Bleach áll jobban, mert a Narutonak már nincs semmi története csak úgy létezik/manga/, az animéjéről meg nem is beszélek...

A véleményem én is tartom, de veszekedni nincs kedvem :D /pedig szeretek XDD/
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem fikázta, csak leírta a véleményét ^^
Az megint más hogy imho igaza van...
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Jó akkor a fikázás visszavonva.
Egyébként sztem nincs igaza -gondolom ez látszik XD- , de mindegy...

Továbbra is akinek nem tetszik eme REMEKMŰ/ :lol: / az még csak rá se nézzen és nem lesz semmi baj :wink: Ennyi :cool:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akumaryuuki 2005.10.31. 21:13-kor.
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

bleach blows. egy 386-osnak több esztétikai érzéke van, mint egy átlag bleachtardnak.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

akinek nem tetszik az ne nezze,pontosan...es sztem joga sincs azokat le "bleachtardozni"akinek igen..es az egy dolog h leirom a velemenyem, de azt lehet kulturalt formaban is tenni
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Zelmor írta:bleach blows. egy 386-osnak több esztétikai érzéke van, mint egy átlag bleachtardnak.
Írja az, aki a topicot nyitotta. :cool:
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

IloveRenji írta:akinek nem tetszik az ne nezze,pontosan...es sztem joga sincs azokat le "bleachtardozni"akinek igen..es az egy dolog h leirom a velemenyem, de azt lehet kulturalt formaban is tenni
Ezzel csupán egy a probléma... Rage kölülbelül jó 75%-ban TÉNYEKET KÖZÖLT, az pedig, hogy az előbb említettek után nincs túl pozitív véleménnyel a Bleach-ről, ennyire az évezred meglepetése lenne? :dirr:
Személy szerint láttam 15 résznyi Bleach-t. Borzasztó gyengének tűnt, de ennyiből nem akartam kritizálni egy fighting-animét. A kultúrálatlanságról annyit, hogy két darab, rosszindulattal vulgárisnak titulálható pejoratív jelzőt fedeztem fel a teljes kilengésében. Ha most én felszólítanálak, hogy legyél szíves szebben szerkeszteni a postjaidat(elvégre lehet kultúráltan is fórumolni ;P), annak szerinted sok logikai alapja lenne? No látod, a tiédnek se volt. :dirr:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Pata írta:
Zelmor írta:bleach blows. egy 386-osnak több esztétikai érzéke van, mint egy átlag bleachtardnak.
Írja az, aki a topicot nyitotta. :cool:
Jónak indult, ez lett belőle.. Valamit elárul, hogy a kezdeti öröm mennyire átment savazásba részemről.. Yeah, this shit blows.. :F A rajzoló mellé kellett volna ültetni egy storywritert, és még lehetett is volna belőle valami.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

en nem logokai alapokat mondtam hanem a stilust kritizaltam..de mindegy..vegulis mindegy...nektek nem tetszik de van akinek igen, es en csak azt kifogasoltam h nem kene azokat leoltani akiknek tetszik.. :?
de rendben van leszallok a temarol es ha vki mas ezentul szamomra nem szimpatikus formaban irja le a negativ velemenyet, akkor mosolyogva elviselem, leven ugyebar azert van a forum h mindenki elmondja a velemenyet... :angel:
Avatar
Rufio
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.08.20. 16:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rufio »

Kicsit kaotikusan, de nagyon sok, már már lineáris plotot vélek felfedezni a mangában. Az anime meg többé kevésbé a mangát követi. Igen a kis ichigo fater hoppámilett meglepett, de közel sem annyira, sok mindent megmagyaráz, már annak aki hajlandó logikusan elgondolkodni rajta természetesen:)
Válasz küldése