Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megnéztem végre az elő movie-t.

Érzetre olyan, mintha egy nagyon rövid filler arc-ot néztem volna egybevágva. Az animáció korrekt volt, a "történet" viszont semmit nem adott hozzá a Bleach univerzumához. Tipikusan olyan érzés volt, hogy "na gyerünk, ideje elkészíteni az első movie-t". Egyszeri nézésre attól még alkalmas volt, viszont azt elérte, hogy ismét feltámadjon a kedvem, folytatni a sorozatot. Nézni az van mit, mert már 51 rész terpeszkedik a gépemen nézetlenül.

Legviccesebb jelenet:
Ichigo "fejseb-mániája" már egyenesen nevetséges méreteket öltött. Tök mindegy, hogy egy kard belerepül a gyomrába, neki attól is a feje kezd vérezni. :LOL:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát a shounen sorozatokhoz készült mozifilmek általábban ilyenek szoktak lenni, a látványra meg a grafikára rágyúrnak, de sztori gyengus.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: miyume »

szerintem a grafikája se volt az a hű de fantasztikus... filmhez képest nem vitték túlzásba a kidolgozást.. remélem a többi jobb lesz
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

A sorozathoz képest a movie-nak nem hogy korrekt, de egyenesen szeniális volt az animációja.

Tegnap Bleach-napot tartottam, jóformán egyben fogyasztottam el 21 részt. Kicsit meg is feküdte a gyomrom. Elképesztő, hogy megtudják oldani, hogy ennyi rész alatt se történjen jóformán semmi érdemben. Orihime elment, Icigo-ék meg utánaerdtek. Ennyi.
Csak a tegnapi nap több animét néztem, mint ezt megelőzően egész évben. :lol:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát nem tudom nekem kezd egy olyan érzésem lenni hogy ez az anime is akár csak a naruto stb.(tömegtermelésben gyártott anime) kezd a 20 rész alatt történik 10 perc lényeges esemény filozofiára áttérni.Az egy dolog amiért néha belenézek az csakis Ichigo hollow énje eszméletlen az a szadista állat!Szerintem mindenképp helyett érdemelne a legendás anime szereplők broadway-án :D
Csak jönne elő ismét de erre szerintem esély sincs vagy ha van elég kicsi :neutral:

Mind1 ha röhögni akartok valami Bleach-es dolgon akkor ezt nézzétek meg!
http://www.artoholic.org/BLEACH/dog.html
Figyelemre méltó a Kenpachi és Yachiru varriáns :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kashim 2008.08.12. 20:36-kor.
Avatar
Shina-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.08.12. 09:44
Nem:
Tartózkodási hely: Soul Society

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Shina-chan »

Kashim írta:Hát nem tudom nekem kezd egy olyan érzésem lenni hogy ez az anime is akár csak a naruto stb.(tömegtermelésben gyártott anime) kezd a 20 rész alatt történik 10 perc lényeges esemény filozofiára áttérni...
Én még egyelőre a hatvanadik rész környékén járok, de több helyen is olvastam már, hogy egy idő után kezd átmenni totális fillerezésbe. Tényleg ennyire vészes? :?
Egyébként amennyit eddig láttam a sorozatból, nagyon tetszett, bár az első tizenöt része elég gagyi volt szerintem, de miután képbe jöttek a kapitányok, kezdett érdekes lenni. Szerintem a kapitányok és hadnagyok nagy része érdekesebb személyiség, mint mondjuk Ganju vagy Orihime, bár velük sincs semmi bajom. Kenpachi a legjobb, imádom, hogy olyan pszichopata:D És amikor Yachiru-chan a hátán van, és ordítja, hogy "Ken-chaaaan, arra!", azután kilyukadnak egy zsákutcában, azon hasalok:)
Szóval eddig tetszik az anime, bár egyelőre azt hiszem, nem kiabálom el. Lehet, hogy ha eljutok a filler-részekig megváltozik a véleményem ::jeye::
Kép
"A csodálat az az érzelem, ami a legtávolabb áll a józan észtől."
"Meg akartuk hívni a műsorba mint vendéget, de visszautasította mondván ez az egész egy nagy lószar."
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

63. részig az egyik kedvenc sorozatom. Addig hibátlan. Onnantól mélyrepülés...

Utólértem a sorozatot.
A manga feldolgozásából az utolsó két rész igen ütősre sikeredett (Grimmjow vs Ichigo). Egy kicsit villantott a "régi szép idők" hangulatából. De ez a filler arc bevágás?! :evil: "De most egy másik történet következik". Pont olyan, mint a filmek közepén a reklámblokk. Csak ez sokkal tovább tart. Viszont eddig ezek a fillerek emészthetőbbek, mint a Bounto-s saga. Majd meglátjuk, meddig húzzák...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Háát, a mostani filler-csokor IMO harmincszor elviselhetőbb, mint a bountos rettenet. Egyrészt, mert voltak nagyon jó húzásai ennek a saga-nak, másrészt se a gráf se az animáció nem súrolja legalább a padlót. Ja, és külön öröm, hogy itt nem egy-két szereplőt majmolnak 48 részen át, mint a bountos izében, hanem azért igyekeznek mindenkit megmozgatni... Még azokat is, akik a kánon sztoriban ignore-on vannak már egy ideje...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ha nem húzzák nagyon tovább és 6-8 héten belül lezárják ezt az arc-ok, akkor bennem abszolút szép emlékként fog megmaradni. Aztán belekezdhetnek valami újabb filler-szálba, mert gondolom, még nem távolodott el kellőképpen a manga...
Amúgy meg holnap jön ki a második movie DVD-n, úgyhogy gondolom a jövő hét folyamán már elérhető lesz. ::^_^::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ahh, tényleg! el is felejtettem... valszeg akkor a következő 2 hétben meglesz akkor a második film is :D már alig várom^_^ [Toushiro-fanboy mode on]

amúgy, ha jól tudom, (legalábbis Junchi nekem azt mondta^^), h októberben már visszatér az anime a manga vonalához:) (a mostani arc-ot nem kommentálnán... egyelőre...)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelenleg hány fejezet van feldolgozatlanul?
Most úgy vagyok vele, hogy inkább megnézek még egy filler arc-ot, csak ne kelljen fél év múlva ismét az "adásunkat megszakítjuk" megoldással szembesülnöm. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Outsyder

99,99%, hogy októberben ismét visszatérünk a kánon sztoriline-hoz ^^; Vagyis már csak 3 darab filler van hátra (lesz majd szeptember végén egy hét szünet, szal ott majd kimarad egy asszem).

>Anubys

Hmm, ha jól saccolom, akkor egy 50-60 fejezet van jelenleg feldolgozatlanul, szal nem vagyunk nagy veszélyben :3 Mindegy, nekem elviselhető kategória volt ez a filler saga még a retard új szereplőkkel is, bár azért tényleg vége lehetne már... :D
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Az AnimeComment Erda jótékony tevékenykedésével holnap (11-én) hozza le a DiamonDust kritikát.

Písz allz.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jó, hogy emlékeztetsz; teljesen ki is ment a fejemből a második mozifilm. Pedig már három napja kint van...
Sebaj, most pótlom a hiányosságomat. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hosszú Bleach nemnézés után pepótoltam a fillereket az elmúlt napban és.

Hát belealudtam, nagyon nyomi és amikor már lenne gy kis action leáll a nép. Azt hittem falra mászom. De sebaj van 2-es múvi meg a tegnapelőtti részt se láttam még ami állítólag az utsó filler rész. = )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

A 189.rész is garantáltan filler lesz, hacsak nem úgy hagyják abba, mint a normál sorozatot XD.
Ráadásul most 2hét kimarad...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A 190. rész címe: Hueco Mundo Chapter Restart!
Ami azt jelenti holnaptól már nézhetjük is a sorozatot fillermentesen ^^
Addig a is nyomatom a Bleach: Blade Battlers 2nd-ot: http://www.youtube.com/watch?v=yrWLyMKz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=cp7gywBw0LI
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Amellett, hogy relatíve rövid, még kifejezetten nézhető is volt ez a filler arc. Egyetlen gondom, hogy jövőre újra jönnek a töltelékek, mert még nem távolodott el kellőképpen a manga (tudomásom szerint). Ilyen minőségből megnéznék még egyszer ennyit, csak ne kelljen ismét ilyen "adásunkat megszakítjuk" stílusban félbehagyni a történetet...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

190. epizód:
Az opening tetszett, az már nem annyira, hogy 5 perc volt az új rész a 16 perc visszaemlékezés mellett.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A 190-est még nem néztem meg (majd minnyá xDD), de az új Op-ot meglestem. Öööm... érdekes a kari design, a zene az jó, szal zusammen rulz a nyú op, csak a kapitányok fejein röhögnöm kellett ^^

-Eta-

>Goofy

A BB2 az jó cucc :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Elkezdtem nézni hétfőnként az Animaxon, 6 részen vagyok túl, eddig nagyon bejön. :vigyor: Tetszik a magyar szinkron, a fordítás meg főleg, szerintem nagyon jól visszaadja az anime feelingjét. :thumb:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Goofy írta:190. epizód:
Az opening tetszett, az már nem annyira, hogy 5 perc volt az új rész a 16 perc visszaemlékezés mellett.

enegm nem zavart a visszaemlékezés/vágásizé. Így legalább maximálisan képben vagyok :D :D és az Ending szerintem különösen jó :D *lekellszedni*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Új openeing nagyon tetszik, legalábbis ami az animáció részét illeti, a zene nem jön be, viszot szerintem az ending melléfogás ezzel a diszkó stílussal + remélem, hogy a pac-man-es "to be continued" szöveget is mellőzik a továbbiakban...

Talán meg sem kellett volna lepődnöm, hogy mint a felét visszaemlékezéssel húzták el, de szerencsére így is maradt esemény. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan fognak ebből kimászni. Ichigo éppenhogy le tudta győzni, mr. no.6-ot, erre megjelenik az 5-ös számú. Kíváncsi vagyok, ki lesz a no1-3. Ráadásul Grimmjow és Ulquiorra között csak két "hely" van, mégis összehasonlíthatatlanul erősebb.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Az ending nekem sem jött be, főleg azért, mert csak állóképekből állt...

>Junchi: Blade Battlers 2 valóban jó, csak mára abba kellett hagynom, mert már nem volt mit széttörni körülöttem a szobában miután 10edszerre vert meg a Grimmdzsó

>anubys: szerintem úgy másznak ki ebbpl a helyzetből, hogy érkezik a felmentősereg...pl valamelyik kapitány SS-ből
na és Ishidáék hogy győzik le Szayelt...?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az a monstre recap nem kellett volna!

Az OP zene szerintem se olyan jó, de az animáció tetszik, mondjuk enyhén spoileres az animenézők számára. Az ED-nek viszont a zenéje is tetszik, hosszú idő után az első Bleach zene, és engem nem zavarnak az állóképek sem.
Kép
Válasz küldése