Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Sajnálom Mayer, de.... :

Manga spoiler:
3 line simple summary ><

Kaien was only a temporary appearance/face

he reveals his true colours

A spoiler himajintől származik, és ő mindig igazat mondd.
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

118: Jó volt animálva is látni Ikkaku Bankai-ját bár így még jobban kelti a wtf érzést, mint a mangában. Shinigami Cup rotflol Byakuya bolond lenne nem elmenni a Női Shinigamik gyűlésére is :-P :mrgreen: Jövő héten nincs Bleach.

Manga 265: A fiatalabb Grantz öcsi elég táposnak látszik, különösen a Bankai hatástalanítója volt nem semmi. Ebből talán még érdekes harc lesz. Kaien Zanpakutója átmegy Shikai alakba és kiderül, hogy segített Rukiának a saját kardját megismerni...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

118. Oan mint ha tényleg két különbnöző csapat animálta volna az elejét meg a végét. Ikkaku bankaija egy kissé érdekes...de hát meg lehet szokni... :-P
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Manga 266 spoiler:

nos... egy világtört össze bennem :D de amúgy... most hogy így jobban nézem elég meredek kis Espada ez. Legalábbis fantáziadúsan néz ki, a korrábiakhoz képest :D

De Kaien-t visszasírom T_T
Kép
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

118: Hat ez resz egyszeruen telitalalat ::sugoi:: !! Siman 3x neztem meg nagy hirtelenjebe. Rukia Hoppa!, Ikkaku bankai meg istenkiraly, szerintem nagyon-nagyon telitalalat. Najo, meg fogok orulni 2 hetig nincs Bleach... Ennek a resznek az eleje sem volt rosszul megrajzolva, de a masodik fele dobbenetesen jo. Szerintem a legjobb grafikusokat leultettek Bankai fightokat rajzolni :D :D :D. Ikkakut mar alap birtam, de ez a produkcio OMG.
Avatar
Móci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2007.03.03. 11:07
Tartózkodási hely: Döbrököz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Móci »

Nagyon jó rész volt. :D
Többi inkább:
Spoiler

Rukia is igencsak be lett zúzva, ami nem is baj. Úgyis Ichigo viszi ott a pálmát. A graf tényleg jóra sikerült, s Ikkaku bankai-a sem volt gyenge. A köv rész valami visszaemlékezéses-időhúzásnak néz ki, azt nem szeretjük, pláne amikor ennyire izgalmasak az epizódok. A bounto-s filler sz@rok óta igencsak jó a színvonal, öröm nézni a sorozatot. :D
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

SPOILER:

Ez még egy jobb visszaemlékezés lesz, mert kicsit megtudjuk milyen is Ikkaku felfogása, és miért pont Zaraki Divíziójához tartozik, de remélhetőleg nem nyújtják el egy egész epizódon át.
Kép
Avatar
Móci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2007.03.03. 11:07
Tartózkodási hely: Döbrököz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Móci »

Ebből a szemszögböl tényleg jó, bár én inkább a mostani történéseket nézném...
Kép
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Köv részbe előzetes alapján megtudjuk hogy miért is ugyanugy gondolozik Ikkaku mint Zaraki, remélhetőleg azt is hogy miért nem ő a vice-captain, és talán még csata is lesz kettejük között, ami igazán imba lenne :D.

Ami viszont durva, hogy jövő héten nincs Bleach utána héten visszaemlékezés, tehát az igazi folytatás 3 hét múlva lesz.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Wow! Minőségi ugrás az animációban! :D
Azért Rukia LOL. Végre felépült, villantott egyet, aztán rögrön beaprították. Újra 120 rész kényszerpihenő? :?
Sajnos nagyon hozzászoktam, hogy kedvem szerint akár napi 2-3 részt is megnézhetek. Ínséges idők köszöntenek most már rám is. :cry:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Ikkaku pörgése eszméletlenre sikerült, a grafikai megvalósítáaért meg teljesen odavoltam, főleg, mikor a bankai előtt elkezdett világítani a szeme; egyébként is annyira natúr a pasas, mint egy majom, kegyetlen volt az örjöngése :lol: Totál eszelős volt ő is és az epizód is, nagyon tetszett. Sajnáltam, hogy Grimmjow Sensei-ék akciózása már nem nagyon fért bele a mostani epizódba és most 3 hetet kell várni a folytatásig, de annak határozottan örülök, hogy Ken-chan megint elő fog kerülni, még ha csak egy múltba révedés erejéig is. :D

Bleach Musical: az egyiket kiváncsiságból letöltöttem még dec. táján és beletekerve a közepébe pont elkaptam a Sayonara c. dalt, amit Ichimaru taicho énekel, a többiek meg vele ropják... Én azt hittem, belehalok :gurul:
Másik kedvencem Ichigo volt, akiről patakokban folyt az izzadság és ilyen tekintetben pont olyan volt, mint valamelyik magyar adón anno Lagzi Lajcsi parodizálása. :D
A jelmezek egyébként teljesen korrektek és egy olyan kapitányi rucit nagyon szívesen elfogadnék itthonra fürdőköpenynek :D de azt hiszem, én sem tudnám végignézni az előadást. A japán közönség mindenesetre tombolt, úgyhogy nyilván velünk van a baj. ^^
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Spoiler kérdés a mangát olvasók felé:
Van az Arrancarok Zanpaktou-jának BanKai formája?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

anubys:
erről még nincs információ, de nincs is annak jele hogy volna nekik, majd aztán késöbb kiderül, de akkor Ichigo-ék szívnának :3
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nekem pedig ezzel kapcsolatban az a sejtésem, hogy
Bleach Károly írta:igenis van. Ugyebár "shikai" (vagy legalábbis ahhoz hasonló) alakot már láttunk tőlük, és ezek után nagyon nem lepne meg, ha pl. Grimmjow vagy Ulquiorra valami bankai-szerű dologgal is rendelkezne.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

legutóbbi chapter : Ez az espada már 3000 lelket kajált bele és azoknak a skilljeit tudja használni.. ez nekem kissé sok ^^'. Viszont kiváncsi vagyok mi lesz a következő chapterben, mivel Rukia kapott egy szép gyomron szúrást.
Kép
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Érdekes lesz az biztos,amúgy szerintem új openinget v endinget fogunk látni a köv részben, elvégre most szünetet tartanak és a zenék régen voltak már cserélve :-P V csak reménykedek :weh:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

manga:

nos... igen érdekes, nekem a "csápos vaginaszörny" effekt kevésbé jött be, de tény hogy ownolták most Rukia-t és elnézve h Chado ilyen sorsra jutott, asszem követni fogják őt atöbbiek is, evvel ichigo vállára helyezve a súlyt... de meglátjuk majd.


új opening szerintem nem lesz még, azt általában előre be szokták jelenteni, most elég nagy meglepetés volna :3
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ismét szép logikai bukfenceket láthattunk.
Ha Ikkakunak ilyen régóta van már BanKai-a, akkor Ichigo anno hogy a fenébe győzte le? :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Szerintem ez azért elég kínos. Szóval az után, hogy "vége a fillereknek" elvárna az ember valami hangyányi következetességet, de neeeem. Muszáj inkább bankájokkal villogni, csak hogy minél hosszabb ideig el lehessen húzni azt a kevéske sztorit amit eddig ki sikerült préselni a mangakuból.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem komolyan olyan érzésem van, mintha csak egy újabb filler arc-ot néznék.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ajánlom az érdeklődők figyelmébe pár korábbi postomat ebben a topikban, ahol pontosan ezt fejtettem ki (mármint a teljesen logikátlan történetvezetést és a félelmetes mennyiségű plot hole keletkezésének okait). Sajnos ez van, akárcsak a Narutónál, itt is az "extremitásra" megy a mangaka - úgy látszik, Japánban erre van igény a 9-16 évesek részéről.
Btw, sokan (megjegyzem, részben jogosan) a One Piece-hez hasonlítják a fent említett két sorozatot, azonban érdemes megnézni, hogy hány ok-okozati összefüggésbeli hiba / paradoxon került a mangába (plot hole itt is van, de a Bleach-hez képest elhanyagolható mennyiségű). Aki pedig olyan mangát akar olvasni, amelyet olyan ember ír, aki 400 fejezettel korábban történt eseményekre is pontosan emlékszik és konzisztensen használja azokat fel, olvasson egy kis JoJo's Bizarre Adventure-t (vagy nézzen egyéb, ehhez hasonló régebbi shounent). ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Nem értem Ikkakunak miért ne lenne indokolt a bakani-a. Imho a második legjobb bankai a sorozatban. Mivel Ikkaku elmondta, hogy miért is nem akart bankait használni (hogy Zaraki alatt szolgáljon és ne kérjék fel Lieutenantnak), sztem teljesen logikus a bankai mellőzése számára. Ergo semmi probélma nincs azzal, hogy a bankait miért nem használta. Sztem nagyon jó rész volt ez is, és a 119 is. :)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

hmm... szvsz ez egy teljesen jó rész volt. (még nem tudom miért, de) nálam elsőre bevágódott a top10be. egyetértek Zsan-nal, Ikkaku magyarázata arra, h miért nem használja a bankai-át, teljesen érthető (azt h a második legjobb-e, azt azért még nem jelenteném ki, mert nem sokat láttunk zőle (a sorzatban legalábbis. a mangában nem tudom mi a helyzet)) egyébként, ha jól emlékszem Yumichika is bankai-képes, Ganju-nak be is mutatta, csak hasonló indokkal ő sem reklámozza (és az még nem volt filler rész).
anubys írta:Ha Ikkakunak ilyen régóta van már BanKai-a, akkor Ichigo anno hogy a fenébe győzte le?
1. Ikkaku-t figyelembe véve, lehet h nem találta rá méltónak, h bemutassa bankai-át :roll: vagy esetleg bankai segítségével nem lett volna olyan élvezetes a harc (inkább az utóbbi)
2. nem feltétlenül volt indokolt a használata, hiszen Ichigo akkoriban (és főleg ott) talán kicsit gyengébb volt mint Ikkaku, és Ikkaku is úgy állt hozzá a harchoz, h képest shikai-al is legyőzni (áhh...csak annyit akartam mondani, h Ikkaku nem volt olyan helyzetben, mint most)
3. nem emlékszem pontosan az első harcukra, de asszem nem volt az olyan hosszú, kb egy pillanat alatt dőlt el a kimenetele...
Rage írta:...úgy látszik, Japánban erre van igény a 9-16 évesek részéről.
mégis, mit vársz tőlük? :cool:

btw, amikor Zaraki végigsétált az újonc shinigamik közt, Yachiru-val a vállán, Honey&Mori + a "lovely item" jutott az eszembe :drop: lehet, h kicsit nehéz lesz komolyan vennem őket ezután :dirr:
Kép
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Hogy miért nem használta Ichigo ellen a bankai-t annak még egyszerűbb magyarázata van. Ha átment volna bankai-ba valszeg fél Soul Society megérezte volna és mondta, hogy nem akarja reklámozni. :P
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Vagy pedig azért, mert Kubo Tite csak úgy hirtelenjében, mindenfajta előzetes mérlegelés nélkül a seggéből rántotta elő azt az ötletet az Arrancar arc közepén, hogy Ikkakunak legyen bankai-ja? Neeem, azért a te variációd reálisabban hangzik. :dirr:
Válasz küldése