Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Szvsz, mostmár nem vagyok Ichimaru Dájdzsó hívő. :D Ishida, Hitsugaya, Rukia, Yoruichi, Ukitake, Urahara forever. :lol:
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Tájcsó, azaz Taichou...

Ichimaru egyébként egyik kedvenc Karakterem, bármennyire is g**i az Aizen is meg Ichimaru is, őket imádom. Viszont Tousen-t nemtudom betenni ide melléjük. Egyszerűen nem bírom a karakterét. Sztem nagyon nem lett ő eltalálva. Szerencsére nem is kap akkora hangsúlyt.
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Tousen tényleg nem nagyon, nem is mondtam, hogy a kedvencem.
Viszont a Csoportjának az Alkapitányát bírom. :lol:
Aizen-t bírom, hogy az egészet csak azért csinálja, hogy harcoljon. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ryou írta:Aizen-t bírom, hogy az egészet csak azért csinálja, hogy harcoljon. :D
ezt hogyérted? Tudtommal Aizen leginkább Isten helyére kíván lépni, legalábbis ezt mondja Ukitake-nak :)

Harcolni meg nem nagyon láttam Aizen-t hiszem elég rendesen oltogatja a népet "harcilag" (pengefogás egy ujjal :))

Viszont ha jobban belegondolok, lehet h megfogunk lepődni Tousen: Igazságos út elméletén. Hamár Orihime rendkívül nagy baromságként hangzó "I Reject" szövege értelmet nyert, akkor talán a késöbbiekben erre is választ kapunk. Orihime karaktere viszont most van csúcson, hisz az utóbbi pár chapter nagyon jót tett a karakterének, remélem Tousennel is hasonló lesz.
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Bocs, össze tévesztettem Ken-channal.Ez az Aizen egyszer baromi nagy lúúzer.Most néztem meg a 60. részt.Nem tom, hogy meghaltaké, ezért azt mondom, hogy jól megsebesítette Hinamori-t és Hitsugaya-t. :P
Valami csapata van, amiben benne van Ichimaru és Tousen.Nem gondoltam volna, hogy Ichimaru ilyen talpnyaló.Most még jobban utálom mint eddig. :P
Bár igaz, hogy Aizen Tousen-t hipnotizálta...
Egyébként az 59. részben úgyebár van amikor előhozza Ichigo a Bankai-t.És abban van amikor használja a Kuroi Getsugat, meg a Getsuga Tenshou-t és azt a gyors futást.
De Byakuya valami varázslatot mond és írja, hogy White Lightening és Byakuya azt mondja, hogy Byakuya, szal White Lightening = Byakuya.De lehet, hogy fordítási hiba...Vagy mégse?
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Najó... akkor most tegyük rendbe a dolgokat.

1. Aizen mitől lenne lúzer? Szépen kitervelte az egészet, talán mióta beállt Shinigaminak, már azóta minden pontosan kivolt tervelve. Kb jelenleg az egyik legerősebb karakter, és még csak nem is láttuk hogy mire is képes valójában.

2. "Valami csapata van...". Most komolyan megkérdem: Tényleg láttad már a Bleach-et és másodszor nézed végig? Mert néha úgy írod le az élménybeszámolóidat mintha először látnád, ráadásul sokszor téves dolgokat írsz le.

3. Ichimaru talpnyaló? Nemtudom nálad mit jelent a talpnyaló, de Ichimaru biztosan nem az. Aizen szánsegédje, vagy jobbkeze, ahogy tetszik. Egy ennyi9re tápos karinak nemtudom miért kéne talpatnyalnia.

4. Aizen pont h NEM hipnotizálta Tousen-t mert ő az egyetlen vak karakter, és vaksága miatt nem tudja őt hipnotizálni. Tousen is végig mellette volt, ebben az összeesküvésben.

5. Nem azt mondja h Byakuya.... Byakurai (és a SUB is ezt írja), ami valóban fehér villámot jelent.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ryou írta:De Byakuya valami varázslatot mond és írja, hogy White Lightening és Byakuya azt mondja, hogy Byakuya, szal White Lightening = Byakuya.De lehet, hogy fordítási hiba...Vagy mégse?
Szerintem fordítási hiba [EDIT: Mayer megmondta a frankót, így már mindjárt más. :dirr:], egyébként Byakuya nevét a következőképp írják: 白哉 (fehér kérdőjel), a sokkal logikusabb és "szebb" 白夜 (sarki éjszaka) helyett.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

1.Hát mondjuk igaz, hogy nagyon erős karakter, ha Ichigo-t simán egy újjal megállítsa.Mondjuk az is igaz, hogy szépen kitervelt mindent az elejétől, még mondja is Renji-nek, valahogy úgy, hogy Renji mondja, hogy ő nem az az Aizen Taichou akit ő megismer, erre Aizen valami olyasmit mond, hogy Te nem ismered az igazi Aizen Taichou-t, te nem ismered az igazi Aizen Sousuke-t.
2.Láttam a 63. részig vagyis addig amig kezdődnek a fillerek, és abból sem emlékszem mindenre.
3.Hát mondjuk, igaz talpnyalónak, nem talpnyaló, de kiléphetne már Aizen árnyékából, meghát akkor ne vigyorogjon, amikor azt feltételezik róla, hogy ő ölte meg Aizen-t, amikor nem halt meg. :P Bár igaz, hogy ezt nem nagyon kéne elmondja, meghát úgyebár ha világvége lenne, ő akkor is mosolyogna, + sose nyitná ki a szemét.
4.Én valahogy úgy értettem, amikor mondta, dehát ha te mondod én elhiszem neked, és hát mondjuk tényleg vak.De akkor ő az elejétől benne volt?
5.Az a Sub amit én néztem, az csak azt írja, hogy White Lightening, ebből következtettem, + a hallásom se valami jó, ezt anyámtól örököltem...
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Gin majd valószínűleg akkor nyitja ki a szemét ha Ichigo levágja és előad egy ötperces haldoklószámot.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Tévedtem, mert egyszer kinyitja a szemét, akkor amikor Hitsugaya-kun ellen harcol.Amikor már Hitsugaya épphogy kinyirná, akkor kinyitja, s vörös szeme van. :D De máskor sose eddig a 63. részig, s mindig csak mosolyog, arra már nem mondhatom, hogy láttam úgy, hogy ne mosolyogjon, mert nem láttam!!! :lol:
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Na jó,nem variálom ezt az árnyékos-talpnyalós témát,inkább mondom máshogy.Gin nem lohol Aizen nyomában,mint az éhes kisróka,inkább csak egyfelé visz az útjuk.Bocs,ha már ide is leírtam,de én úgy képzelem,hogy Gin egy iszonyat laza fickó,elvek és erkölcs nélkül,és mikor Aizen úgy döntött,hogy beveszi az Isten-projektbe,Gin úgy gondolta,hgy ez elég szórakoztató lesz,meg profitálhat is belőle,hát belevág. :-P
Hanatarou desu.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ma valamire figyelmes lettem a 10es manga volume-ban:

Ugye nagykérdés h most akkor SoulSocietyben esznek-e a soul-ok vagy sem? Hisz van amikor látjuk őket enni, és elvileg úgy szól a fáma hogy csak isznak és nem esznek. Namármost nem emléxem pontosan benne volt-e az ANimében. De mikor Kuukaku házában gyakorolnak a nagy kilövésre, és Ishida-ékat kérdik éhesek-e, Ganju mondja az igenlő válaszra, hogy akik Rokungai-ban élnek nem használnak spirituális erőt, ezért nem is esznek...

Naszóval, ezekszerint úgy áll a dolog, hogy a Spirituális erők használatához enniük is kell ám SoulSocietyben. Viszont továbbra is nagy rejtély az öregedés kérdése. (AMi véleményem szerint úgy működik, hogy a "Tiszta" azaz SSban született lelkek öregednek (hozzánk földi halandókhoz képest lassabban) míg a földről érkező lelkek nem öregszenek SSben...
Kép
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Bizony, ez így van, nem csak ott jelenik meg, hanem a Rukia+Renji visszaemlékezésben is, méghozzá többször, egyszer, amikor a cukron veszekszenek, másodszor, mikor az újdonsült Shinigamival találkoznak.

Csak azt nem értem, hogy a Rukongai-ból kiválasztott lelkekkel mi a helyzet az öregedés terén. Illetve megint csak a 95. rész mélyértelmű mondatára hivatkoznék: "Minden lélek egyenlőként érkezik a Soul Societybe, ne hagyjuk, hogy a Shinigamik uralkodjanak felettünk." Ez ugye azt jelenti, hogy a Shinigamik is a többiekkel egyenlőként érkeznek. Szóval akkor nem szabadna más tekintetben kivételnek lenniük, legalábbis szerintem.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Mayer:Hát ez bizony érdekes, de abban bisztos vagyok, hogy Kuukakunál esznek.Még Inoue nem is akar enni, mert aggodik Ichigo miatt, hogy megtudja-é a Cannon Ball-t csinálni.
Egyébként ezen régebb is gondolkoztam, hogy amikor kiderül, hogy Aizen él, és miket csinált, azért kicsit fura, hogy azután mindenki mindenkivel puszipajtás lessz.Úgye akkor Ukitakeék harcoltak a Commander ellen, és azután semmi.Meg úgyebár egész végig üldözték Ichigoékat, most meg nem...Akkor meg, az a legfurcsább, hogy Byakuya és Ichigo "barátok" lesznek...
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

2 rész megnézése után:
Az OP nem tetszik, túlságosan nyugati feeling-es az egész a graffitivel és hasonlókkal. (De reggel már a dallamát dúdoltam a villamoson :^_^: ) A karakterek közül eddig egyik sem túl szimpatikus, kivétel talán Rukia és Karin. Ichigo pont az a típusú bunkó, de szíve mélyén jóakaró karakter, akit legszívesebben képen törölnék a stílusa miatt. Najó, azért röhögni lehet rajta legalább. De a negatívumokból elég ennyi, jöhetnek a pozitív dolgok! :D A történetet rögtön érdekesnek találtam (már régebben is emiatt szemeztem a sorozattal-- shinigamiiiiik) és vannak benne meglepően vicces jelenetek is. Bár jobban örülnék, ha azok helyett az undorító Hollow-ok helyett valami mást találtak volna ki, de jól megmagyarázták a létezésüket már a 2. részben, sz'al semmi gond. Az ED gyönyörű, eddig is ismertem ezt a számot, jó volt újra hallani. ^^
Természetesen tovább fogom nézni, but I have yet to see what made lots of people so hooked on this stuff. :-P
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Erre gondoltátok, hogy lehet még rosszabb is? :D Már részek ota kiráz ez a Filler Ending.Ahogy Nova, Cloud és Ririn ugrálnak, meg táncolnak ott.Jajjj istenem. :D
Egyébként Pal-chan, olyan 16. résztől már nem a Hollowoké lessz a főszerep, egy olyan 64-65. ben lessznek megint, kivétel Menos Grande-t.Az a része a legjobb az animéknek, vagyis amikor SS ben vannak.
Egyébként Pal-chan abban meg lehet érteni Ichigo-t, hogy Rukia milyen rondán rajzol, de azért nekem, hogyha választanom kéne Rukia és Inoue között, akkor...RUKIA!!! :lol: Dehogyha csajok közül kéne választani, akkor Rukia és Yoruichi között kicsit vacilálnék, de lehet, hogy akkor is Rukia.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pal-chan
Éreztem én, hogy te sem úszod meg. Látod, ez van ha az ember meetre jár. Amúgy maga a sorozat semmi extra. Shounen. Szerethető karakterek, jó humor, kellemes sztori, stb. Ma nézetem meg 15. részt. Ishida plüsállatrepair skillje mindent üt ::japhaha:: :LOL:

Ugyhogy várom is, hogy továbbnézzem :D
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

A 16-63. részek a legjobbak!!! :D Akkor kezdödik el a Save Rukia from Execute in Soul Society hadmüvelet. :D Akkor jelenik meg a Zangetsu, mivel a 16. részben Byakuya eltöri Ichigo kardját. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ryou 2006.09.12. 18:08-kor.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

érdekes, én még nem találtam senkit, akit igazán szeretnék (lehet, h azért mert még csak 11 résznél tartok. nagyon lassan haladok^^")
anubys írta:Ishida plüsállatrepair skillje mindent üt
:thumb:
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Nekem a kedvenceim:Ishida,Rukia,Hitsugaya (10.Squad Captain), Ukitake(13.Squad Captain),Yoruichi.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Ryou írta:A 16-63. részek a legjobbak!!! :D Akkor kezdödik el a Save Rukia from Execute in Soul Society hadmüvelet. :D Akkor jelenik meg a Zangetsu, mivel a 16. részben Byakuya eltöri Ichigo kardját. :D
Spoiler OFF pls. Thanks for your attention.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Így jobb lenne? :-P Egyébként nagyon jó az avatárod. :P Nekem annyi Bleach-es .gif fájlom van, vagyis mozgó kép, de mind nagy méretüek, mármint 30-50 KB ...
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ryou írta:Egyébként ezen régebb is gondolkoztam, hogy amikor kiderül, hogy Aizen él, és miket csinált, azért kicsit fura, hogy azután mindenki mindenkivel puszipajtás lessz.Úgye akkor Ukitakeék harcoltak a Commander ellen, és azután semmi.Meg úgyebár egész végig üldözték Ichigoékat, most meg nem...Akkor meg, az a legfurcsább, hogy Byakuya és Ichigo "barátok" lesznek...
Aizen mindenkit átvert. Rukia pedig Ukitake division-jének a tagja, ezért akarja megmenteni a kivégzéstől, majd csatlakozik hozzá a jóbarátja: Kyouraku. Azaz, az ítélet ellen lépnek föl, így elég egyértelmű, h a törvényeket tiszteletben tartó Yamamoto és a többiek ellenük fordulnak. Viszont ezt az Ítéletet már Aizen hozatta meg elvégre elég rendesen becsapott mindenkit. Tehát tulképp Aizennek köszönhetően ugrottak egymásra Yamamoto-ék meg a többiek is. Azaz miután kiderült h át lettek verve, azt hiszem elég egyértelmű, hogy félretették a "nézeteltérést" és nem hadakoztak tovább egymás ellen (ha úgy tetszik "megint jóba lettek").

Byakuya és Ichigo viszont nincsnek baráti viszonyban. Az tény h Nem tekint Byakuya Ichigora mint ellenségre, de továbbra is az a rideg Taichou aki korábban is volt. Őt is átverték, és mindezektől függetlenül Ichigo elszántsága is azért rádöbbentette, hogy nem szabad mindig a törvények szerint élni... főleg ha a szeretteinkről van szó.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Pal-chan írta:2 rész megnézése után:
Pal-chan es a Bleach? What? :shock: - *Renji reagal*
Hat kellemes meglepetes...mostmar te is meg vagy fertozve, nagyon jo :-P (mik nem tortennek mig nem vagyok otthon..)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Hehe, miért csodálkozik el azon mindenki, hogy én Bleach-et nézek? ^^; Shinigami-s sztorikat eddig is szerettem, de azért még kell egy kis idő hogy megfertőződjek teljesen. :-P
Kép
Válasz küldése