My/Mai HiME

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

My/Mai HiME

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Számomra műfajilag nehezen besorolható ez az anime.
Hol egy iskolai vígjátékra, hogy egy harcolós sorozatra hasonlít. Ráadásul még drámai jeleneteket is próbáltak a készítők belepréselni. Kérdés mennyire sikerül ezt összekotyvasztaniuk egy értelmes egésszé vagy valami szétfolyt izé lesz-e belőle a végére. Azért is nyitottam ezt a topicot, hogy megtudjam kinek mi a véleménye erről...

Én négy rész megtekintése után csak annyit tudok egyelőre mondani, hogy a karakterdizájn tetszik, de a történet kissé zavaros. :)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

megmondhatnád hogy hogy van prioritásilag a szerelem, a harc, és a vicc
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

És ez így volt a Gunparade March-ban is, nekem ott pedig tetszett ... ::jthrill::
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

amcsi írta:megmondhatnád hogy hogy van prioritásilag a szerelem, a harc, és a vicc
Eddig egyenlő arányban van elosztva a középiskolás ökörködés és a harc.

-------

Előhozom egy kicsit a ezt a topicot, mert kicsit változott a kiinduló álláspontom a sorozatról az ep08 megtekintése után.

Kezd a történet alakot ölteni és komolyodni. A humor maradt, de az utóbbi 2-3 részben úgy érzem már inkább csak feszültségoldási célból.
A héten kijött 8. rész pedig jelentős fordulópontot hozott a harc menetében is, mostmár nem csak arról van szó, hogy "eltakarítjuk a gazdátlan szörnyeket".
Azért remélem, hogy nem lesz valami darkosangsty stuff belőle a végére...
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Most láttam a 8. részt, és marhára bejön az egész sorozat!!! Olyan X féleség, csak lightosabb, és nagyrészben csajokról szól, és több benne az Ecchi!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Amíg itt tűkön ülve várok a 13. rész rawjára írok valami spoilerszerű dolgot ide. :)

A 8. rész sokkja (az a kétségbeesett sikítás sokáig ott visszhangzott utána a fülemben) után várható volt, hogy lesz valami feszültségoldás.
Nem véletlenül jött utána két rész filler (strandos-fanszervizes és klasszikus-tortadobálós) amiben ismét a humor játszotta főszerepet, persze ezek közben is haladt előre a történet, mivel kiderült pár dolog Natsuki múltjáról és lehullt a lepel Akira-kun titkáról is.
Aztán a 11. résztől ismét visszatért a dráma a vámpír-szörnnyel és Yukariko nővér belső vívódásával előkészítve az újabb csúcspontot a 12. részben ahol végre felfedte magát az igazi ellenség a főszereplő HiMEjaink előtt is.

Ezzel elért a történet a feléhez, ha ez a sztori is követi a fighting animék bevett fordulatait, akkor a második félben, mégtöbb harc, powerupgrade, a korábbiaknál sokkal nagyobb rombolás és további veszteségek várhatóak... :D
Kép
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Nekem a sorozatnak kicsit Salior Moon beütése van a sok szupererővel rendelkező nő miatt. De mondjuk annál sokkal jobb (sokkal).
Ami viszont nagyon tetszik a sorozatban, még mindig nem tudom mit akarnak kihozni az alaptörténetből, és már marhára kiváncsi vagyok! ::taka::
Kendo srác és Kuga Rulz! ^_^
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Túl vagyok a 15. rész végén...
...és nem találok szavakat.

A nagy rombolásra számítottam, de arra a történetbeli csavarra ami a végén várt na arra nem.

Szerencsére a darkosangsty jóslatomból az angsty-t lehúzhatom. Mai ugyan aggódik a testvére és a barátai miatt, de nem angstol, hanem mérlegel és amint döntésre jut cselekszik. Ezt most nagyon jól megmutatta. A darkos marad, mert ennek a történetnek még lehet nagyon sötét vége is...
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

En meg csak ket reszt lattam, az tetszett. Azert nem olyan eredeti anime ez, hogy ne lehessen besorolni, sot elegge tipikusnak mondhato a mystick plot - magical girlok (itt technical girlok). Mondjuk a magical girlok ellenere elegge shounennek mondanam.
Sailormoonhoz kevesse hasonlitanam, poweres csajokkal pl a Tenchi is tele van.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Túl vagyok a 18. részen is és írnom kéne megint valamit ebbe a topicba.

Nehéz szívvel ugyan, de újra kell élesztenem a darkosangsty jóslatomat. Olyasmik történtek itt amik (jelenlegi állás szerint) egy sötét tragédia felé viszik a történet fonalát. Beh jó lett volna, ha csak a 15. rész végéig tart ez a sorozat. De a SEARSS csak egy közepes-boss volt...
Kép
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

kérdés:
én csak subbolt részről, a 16-osig tudok.
szal, paTKany, megmondanád, h honnan lehet letölteni a hiányzó 2 részt is?
persze ha csak nem japánul nézed... :/
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kitaláltad, japánul nézem és utána elolvasom róla a(z angol nyelvű) véleményeket.

Btw. azóta már láttam a 19. részt is, de nincs különösebben semmi irhatnékom róla. Azon gondolkodom, hogy érdemes-e még ebből valahogyan happy endinget csinálni a készítőknek, vagy jobb lenne egy totálisan depressziós vég.
Meglátjuk, eddig is sok "plot-twist" volt már ebben az animében, a hátralévő 5-6 részbe is befér még akár kettő is. :)
Kép
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

paTKany írta:Kitaláltad, japánul nézem és utána elolvasom róla a(z angol nyelvű) véleményeket.

Btw. azóta már láttam a 19. részt is, de nincs különösebben semmi irhatnékom róla. Azon gondolkodom, hogy érdemes-e még ebből valahogyan happy endinget csinálni a készítőknek, vagy jobb lenne egy totálisan depressziós vég.
Meglátjuk, eddig is sok "plot-twist" volt már ebben az animében, a hátralévő 5-6 részbe is befér még akár kettő is. :)
aham. thx. akkor várok a subolt 17-re továbbra is... XD
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Nekem nagyon bejövős. Bár lehet, hogy csak azért mert, mostanság az új animéket próbálom leszedni. Szóval tetszik a rajz, a story. Talán lehet, hogy egy kicsit sűrítve van a 24 részével. De lehet, hogy ez pont elég.
Én eddig 18-ig láttam és jó. Várom a folytatást vagyis a végét.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

22. rész:

Aaawwww Harukaaaa...
Kép
...tankot rugdosni egy dolog, de pofonvágni Shizurut?
Ő nem a te súlycsoportod!
Ennek nagyon csúnya következményei lehetnek...
Kép
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

mostmivan a sorozattal? mert asszondja animenfo hogy 24 részes, de a 24 rész eleve nem tünne jó befejezésnek, de ráadásul van a végén elözetes is...

animenfo téved? vagy OVA lesz? vagycsak énvagyok elveszve?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

26 részes lesz a sorozat.
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Jobb lenne ha több lenne. Csak el ne csesszék... De eddig nagyon jó!!!
Szeressük!!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

paTKany írta:Azon gondolkodom, hogy érdemes-e még ebből valahogyan happy endinget csinálni a készítőknek, vagy jobb lenne egy totálisan depressziós vég.
Most, hogy már túl vagyok az utolsó részen azt kell monjdam, hogy:
Érdemes volt. Nagyon jól keretbe foglalta a történet fonalának akció-dráma-vígjáték hármasát.
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

paTKany írta: Most, hogy már túl vagyok az utolsó részen azt kell monjdam, hogy:
Érdemes volt. Nagyon jól keretbe foglalta a történet fonalának akció-dráma-vígjáték hármasát.
Tényleg nagyon jó kis anime lett!! Jó meg lett oldva, hogy felbontották két részre. Az elsőben, mindenkit megismertünk és volt nem csekély action. A másodikban csak fokozták. Szeressük!
::sugoi::
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Netmom, de én az utolsó részt bánom, hogy megnéztem, addig egész jó volt, igaz lehetett rajta érezni, hogy szinte semmi egyedi nincs benne, de legalább jól csinálták. De ez... ehh... spoiler: nem értem miért volt elötte 25 rész, ha egy csapásra midnenkit feltámasztanak, midnenki megjavul blablabla... habár lehet én nézek túl sok dark-angsty animét és már nem tudom elfogadni, hogy valahol happy-end legyen:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos igen ... 3 napja leültem és újra kezdtem az anime nézését, ugyanis korábban az első 3-4 epizódot láttam, amíg AnimeKeep folyamatosan hozta ki ... Ez elég rég volt ... Most pedig gyak egy huzatban letudtam az egészet . Nagyszerű sorozat, mint sztorit, mint karaktereket illetően stb. De Roderick nem vagy egyedül !
SPOILER
Én is azt kérdezem: Mi a francnak kellett mindenkit feltámasztani ?! :gun: :sniper: :computer: Azt megérteném és nem rinyálnék, ha olyat csináltak volna mint a Fushigi Yuugi-ban, hogy a társaság az utsó harc kedvéért még felbukkan; vagy mint a Rahxephonban, ahol a főszereplő gyak visszapörgette az időt, és a világot a régi világ képére alkotta meg, azzal, hogy néhány dolgot kiküszöbölt. De így visszahozni mindenkit ... Valahogy mintha elveszne az értelme annak, hogy meghaltak. Nekem nem tetszik, hogy mivel megvolt a hatásuk, most a kényszeres hepiend kedvéért feltámasztjuk őket, csak így, csuklóból.
*megy vissza dühöngeni még egy kicsit* ::japtoun::
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Eddig még csak az első 5 részt láttam és... hát... meg kell h mondjam, hogy beleszerettem ^^ az itt leírtakat csak felületesen olvastam át, nehogy... ^^ nagyon kíváncsi vagyok rá, úgyhogy szerdán meg is nézem... vagy még ma... ^^ már nagyon kíváncsi vagyok @_@'''

Edited by me: nna... megnéztem a 15. részig és nem változott meg a véleményem róla semmilyen tekintetben sem ^^ még mindig nagyszerűnek találom [annak ellenére, hogy valaki körülöttem állandóan azt motyorogja, h "tisztára pokémon"... hát szerintem marhára nem ^^ már nagyon kíváncsi vagyok a további részekre ^^] és ami a 15. részben történt, az meglepetés volt számomra, nem erre számítottam, vis nem egészen erre ^^
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Konomi !

My HIME tiszta pokémon, ROTFL. Az illető végignézte ?! Ugyanis a sorozat első felében epizódonként ngyjából max 1 db. kiírtott szörnyön kívűl, a HIME-k 13 darabja van; ami meg sem közelíti a Poké-/Digi/ stb. -mon társaságokét ... Whatever ... Egyébként meg vészesen közelít a second season ... :D
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Mi? Mai HiMe... második szezon? Viccelsz? Hol? Mikor? LOL de várom már ^^
Válasz küldése