Onegai Teacher

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Oh nem is tudtam, hogy ennek itt ekkora kultusza van:) Én most kezdtem el nézni. Eddig élvezem. Semmi extrát nem nyujt, de nem kell minden animénak überdurranásnak lennie. Könnyed kikapcsolódás, ahogy írták előttem. MARIE RULEZ !!!!! (legkawaiibb anime szereplő ever !!!^^)

((( Melesleg sztem az a csaj is nagyon okés aki folyton Kein lóg :wink: )))

Spoiler
Ichigóval mi van? Mitől olyan alulfejlett (testileg) mint a többiek, és miért olyan amilyen? Mintha minden pillanatban fel akarná vágni az ereit, vagy ha egy napja irtották volna ki a családját. Nem értem... van ennek valami lényegi része, vagy csak ilyen a karakter?
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

hehe...l leállt fejlődésben 1-2 évet ő is...XD
Gomen, ezt nembírtam ki...
Egy nagyon jó kis karakter...Enyhén elvont, de kellett egy ilyen is bele...
Csak Kei-kun ne lenne olyan nyeszlett, de ez is megérthető, és olyan kawaii-k Mizuhoval...^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Setike 2005.02.18. 20:13-kor.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Spoiler
Ichigóval mi van? Mitől olyan alulfejlett (testileg) mint a többiek, és miért olyan amilyen? Mintha minden pillanatban fel akarná vágni az ereit, vagy ha egy napja irtották volna ki a családját. Nem értem... van ennek valami lényegi része, vagy csak ilyen a karakter?
Egy kis magyarázat:
Ichigo és Kei ugyanabban a betegségben szenvednek. A feliratozó withdraw-nak fordította, ami angolul annyit jelent, hogy kivon a forgalomból, kb. Nem tudom, hogy valóban létezik-e ilyen betegség... Na mindegy. Lényeg az, hogy képzeld azt, hogy elájulsz, és utána nagyon hosszú ideig nem ébredsz föl, és az idő alatt egyáltalán nem fejlődsz. Ichigonál ez 6 évig tartott. Magyarul 14 évesen elájult, és csak 21 éves korában ébredt föl. Testi fejlődésben ez nagyon nagy különbség. Kei csak 3 évig volt ilyen ájult állapotban, de ő is eléggé lemaradt. A lelki állapotra meg már nem emlékszem, de tényleg volt valami kavar a családjával...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Narumi 2005.02.18. 19:33-kor.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

thx időközben túljutottam ezeken a részeken, de sztem ezt fehérrel jobb lett volna irni, nehogy megtudja aki nem akarja.
A withdrawt én sem értettem pontosan, hogy mit takar.. sztem ilyen nincs... én kómaként fogtam fel és el voltam vele.... a rövid "forgalomból kivonás"ok meg ájulások és kész:)
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Narumi: Én úgytudom-tudtam, hogy kómába estek, ez magyarázza az ájulást, majd a hosszú alvást...a fejlődést viszont énsem értem!
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jó, kómába estek, és úgy maradtak évekig. Nem vagyok orvos, de kómában ezek szerint és tudtommal leáll az ember fejlődése. Ez megmagyarázza a fejlődés kimaradását. Esetleg van itt valahol egy orvostanhallgató? ^^
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Ha az nem is, de orvoscsemete van ^^". Anyukám (ő az orvos a családban) azt mondta, hogy nem nagyon fejlődnek. De akkor jön a kérdés, hogy honnan a withdraw elnevezés? ::jhuh::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jó kérdés... Szerintem simán lehetett volna kómának nevezni... Vagy azért withdraw, mert az valami komolyabb a kómánál... Csak jobban nem tudták megnevezni.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Narumi írta:Vagy azért withdraw, mert az valami komolyabb a kómánál...
Hát ez elég érdekes. A "(to) withdraw" szónak több jelentése van, de legfőképp két dologra használják: pénz kivétélénél (bankból), illetve visszavonulásnál (munkából, valamilyen tevékenységből). A kómának egy angol megfelelőjéről tudok, ami elég triviális ("coma"). Szóval érzésem szerint ez esetben nem a megfelelő szót választotta a fordító.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Szerintem sem. Elhiszem, hogy valahogy fokozni akarta a betegség komolyságát... De maradjuk egyszerűen a kómánál. ^^
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Hogy bumpoljam ezt a topicot, írok ide
A kérdésre, hogy melyik jobb, a Twins vagy a Teacher
a válaszom: nyílvánvaló, hogy a Teacher^^ Abban van a legtöbb romantika és dráma, míg a Twins inkább hülyeség, és sok az ecchi, de attól még azt is nagyon szeretem, mert abban is van romantika, és jófejek a karik (és persze jó csajok :D animelistámon a Teacher a 2. kedvencem, a Twins a 6.)
És Melyik Ichigo a jobb? hát... bírom ezeket a vigyorokat a Twinsben :D de önző és nagyon antipatikus lesz ott, ezért jobban szeretem Teacherben
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Imho egyik sem volt rossz, de a Twins azért tetszett jobban, mert a Teacher vége már túlságosan angsty. Nem kellett volna ennyire elvinni a melodráma irányába, egyszerűen valahogy nem ment oda az a betegség-dolog úgy, ahogyan tálalva volt. Plusz Kei-kun sem volt szimpatikus ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Plusz Kei-kun sem volt szimpatikus ^^

Yeah...
That lucky bastard...

-----

Bakker!!!!

http://www2.wbs.ne.jp/~misscast/locatio ... north.html
http://www10.tok2.com/home/alfa/onegai.htm
http://www2.tba.t-com.ne.jp/moe/herikawa.html
http://yuugai.com/tetsuyan/kizaki.html

Régóta gyanítottam hogy valódi épületeket másoltak le, simán bedobtam a google képkeresőbe hogy herikawa, és ezt köhögte elő.
Bazzeg, ide el kell menni!!!
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én csak a Twins-t láttam, de OMG OMG! Hát ez marhajóóó! Egyszer de elnéznék ide. Nem gondoltam volna h tényleg a valóságból merítették az egészet!
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

bandiras2 írta:Régóta gyanítottam hogy valódi épületeket másoltak le
Ez lehet, hogy neked nagy felfedezés volt, de igazából ez tök általános.
AIR, Elfen Lied, Uta~Kata, Super Gals!, Comic Party, Sentimental Journey és még sorolhatnám a végtelenségig az anime címeket amikben ugyanez van.
Kép
Avatar
Mizuho
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.05.23. 00:11

Hozzászólás Szerző: Mizuho »

Sziasztok!

Nekem ez a kedvenc animém!Azt hittem,h meg őrülök amikor csak a 8. részig tudtam meg szerezni dvdn!:SAkkor még para volt a szitu Kei és Mizuho között.Aztán amikor láttam azokat a részeket amiket addig még nem azt hittem,h elsírom magam!GYÖNYÖRŰ befejezés...(aztán kásöbb láttam az OVAát is!Naon kész volt XDÖsszevetve nagyon bejött az egész és én is szívesen el látogatnék azokra a helyekre ahol a történet játszódik.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

huuuu, még csak most vettem észre h ilyen topic is van, eddig csak a twins-t láttam :P megjegyzem h nekem sokkal jobbantetszett a teacher mint a twins, de ezt már emlitettem a másik topicban is.

nagyon élveztem ezt az animét. aranyos, meg romantikus meg minden ami kell :P
Kép

life is pain, get over it
shizuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.29. 19:32

Hozzászólás Szerző: shizuka »

Nekem az Onegai Teacher és az Onegai Twins is egyaránt tetszett. A Teacher-ben a 11. részben különösen jól megragadták a boldogság és szomorúság természetét, valamint a végtelenség/örökkévalóság kérdését. Milyen világban élnénk szívesebben? Egy olyanban, ahol nem ismerjük a szomorúságot, végtelenül "létezhetünk" békében, s úgymond semmire és senkire nincs szükségünk, lényegében értelmét veszti az idő, az érzékelés, a jó és a rossz stb.? Vagy vállaljuk, hogy egy időben eléggé korlátozott létben szomorúsággal, boldogtalansággal együttélve rövidebb-hosszabb időre megismerhetjük a boldogságot?

Bár mellékszereplőnek tekinthető, Yamada-sensei egyik kedvencem lett: a szűkszavúság és az elhanyagolt külső mögött egy megértő, mély gondolkodású ember rejtőzik. Azonban ha a repülésről van szó, hihetetlen lelkesedéssel képes ecsetelni órákon át a technikai részleteket olyan lelkesedéssel, mint egy gyermek.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

tegnap egy este alatt végignéztem a Teacher-t, ovástul.. nagyon szórakoztató volt :D Marie a legnagyobb- főleg az első pár részben XD
kíváncsi vagyok a twins milyen- ha tudja hozni ezt a félkomoly, könnyű hangulatot (a végét leszámítva) akkor tetszeni fog ^^
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Nekem a sorozat még mindig a Nr.1

Néha fura hogy pont ez az anime a legjobb nekem amit valaha láttam, de istennek se tagadnám le :D
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

miyume írta:tegnap egy este alatt végignéztem a Teacher-t, ovástul.. nagyon szórakoztató volt :D Marie a legnagyobb- főleg az első pár részben XD
kíváncsi vagyok a twins milyen- ha tudja hozni ezt a félkomoly, könnyű hangulatot (a végét leszámítva) akkor tetszeni fog ^^
teacher sokkal jobb :p ezt mindig elmondom :P twinsnek nem tetszik a storyja, vagyis érdekes meg minden, csak nagyon össze van kuszálva és a vége sem tetszik annyira...
Kép

life is pain, get over it
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

no majd meglátjuk, minden esetre az is szimpatikus bennük, hogy csak 12 rész+ ova- így nem unja meg az ember, nincs túlragozva
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

A Teacher mindenképp jobb, de a twins is aranyos, ezért érdemes nézni.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Twins-ben Morino sokkal jobb :D
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

no twins megnézve- valóban nem volt olyan jó mint a teacher- se történetében, se sehogy- + volt egy-két jelenet ami már súrolta a tűrőképeségemet (fanservice magasiskola)
kicsit unalmas is volt, meg az hogy valamit 100szor kellet meghallgatni amikor épp ugyanarra gondoltak...^^"
az jó volt hogy Mizuho sokat szerepelt (viszonylag), dehogy Keinek egy értelmes mondatot se sikerült a szájába adni- de még egy szót se, csak állt mint a bamba borjú... tudom hogy ez most nem róla szólt, de akkor is- akit viszont jobban bírtam mint a Teacerben az Morino volt XD - zseniális a csaj
negatívum még, hogy volt egy pár érthetetlen dolog is ami nem derült ki, dehát ez van... teacher a nyerő
Válasz küldése