Onegai Teacher

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Érdekes, én úgy emlékszem a teacherben sokkal több fanservice volt.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

volt abban is, de ott nem voltak annyira durva jelenetek (legalábbis szerintem), nem a megszokott mellmutogatásra gondolok... pl amikor az egyik lány kijön a fürdőből meztelenül és ahogy kinyitja az ajtót a másik csaj bezuhan a lábai közé aztán még rá is ül a fejére... na az nekem egy kicsit sok volt
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

:dirr: Én nem vagyok oda az ecchiért, de az a jelenet király volt : )) inkább poénos mint durva
Kép

life is pain, get over it
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Való igaz. Nekem akkor is a Teacher OVA a csúcs ecchi szempontjából.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

matsuo-chan : kinek mi...
a teacher ovában is voltak érdekes dolgok, de nekem az nem volt annyira zavaró- valszeg mert az egyneműek közti ecchi jeleneteket sokkal kevésbé tolerálom ^^"
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A teacher OVA-ja szerintem a maga kategóriájában nagyon top 10 szagú, bár persze biztos a tapasztalatlanság beszél belőlem...
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

miyume írta:matsuo-chan : kinek mi...
a teacher ovában is voltak érdekes dolgok, de nekem az nem volt annyira zavaró- valszeg mert az egyneműek közti ecchi jeleneteket sokkal kevésbé tolerálom ^^"
én se vagyok shoujo ai meg hasonlo kategoriáju fan, de sztem az a jelenet csak humor forrás célját szolgálja, esetleg fanservice. mellesleg semmi sem villant elő, mivel h az a 2 csajszi még kicsit loli
Kép

life is pain, get over it
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Van, akinek pont az tetszik. :-P
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

matsuo-chan írta:sztem az a jelenet csak humor forrás célját szolgálja, esetleg fanservice. mellesleg semmi sem villant elő, mivel h az a 2 csajszi még kicsit loli
az ecchi nem a nagy mellektől ecchi... én részemről humort nem láttam a jelenetben csak fanservice-t - persze ez szubjektív
az meg hogy semmi sem villan elő.. az egyik kiscsaj anyaszült meztelen. ugyan minek kéne még kivillannia -(attól még mert deszka)-?
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Most nem védeni akarom, de sokan már annyira prűdek, hogy mindenféle meztelenséget ízléstelennek tartanak. És most kifejezetten a meztelen gyerekekre gondolok. Persze itt egyértelmű, hogy fanservice-ről van szó...

Senki ne vegye magára.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

aki így gondolkodik az ne nagyon menjen az animék közelébe xD elég kevés olyan van amiben egy meztelen jelenet sincs... az megint más kérdés hogy az ilyen fanservice meddíg "jópofa" és mettől való szigorúan csak otakuknak
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Én pölö semennyire nem szoktam felvenni a fanservice nevű fonalat, egészen amíg az arcomba nem tolják az egészképernyős 5-10mp-ig tartó fenék/mellmutogatást. Nálam a twinsben simán belefért a legtöbb jelenet, pl ha már a fürdőben beszélik meg a dolgaikat akkor miért ne látnák egymást, és mi miért ne látnánk.
De mondjuk a Teacher OVA szerintem nem is lett volna olyan jó, ha nem láttunk volna benne egy csipetnyit sem a szeretkező párból, sőt több is elfért volna a végén.

Persze én nem éppen azt keresem, hogy mire lehet ráfogni hogy FS, vagy hogy mire lehet... Tudjátok ti is. :dirr:
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Általában nekem sincs bajom a fanservice-szel, de azért van egy határ, valahol az Ikkitousennél... Abból talán három részt tudtam megnézni és utána töröltem.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Khaos írta: Nálam a twinsben simán belefért a legtöbb jelenet, pl ha már a fürdőben beszélik meg a dolgaikat akkor miért ne látnák egymást, és mi miért ne látnánk.
nekem sem azokkal a jelenetekkel volt a problémám... de mind1, asszem kimerítettük a témát
(és egyébként is más lányként nézni egy ilyen fanservice-t mint fiúként :-P )
a teacher ova teljesen rendben volt- kis ízelítő a családi életből+ ott nagyon poénra sikeredett a fanservice- Mizuho anyján kikészülök mindíg -nem semmi a nő xD én tuti meghülyülnék ha anya ennyire részletesen tudni akarna mindent :dirr:
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én is leányzó lennék, mégsem akasztott ki a dolog.. nem tom.. sztem a fanservice még nem itt kezdődik.. bár fiuk más szemmel látják és neki ez már "fun" :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Ha már a lány vagy fiú hogyan látja dolognál tartunk, akkor annyit hozzáfűznék, hogy én biza fiú vagyok, méghozzá nem is akármilyen... (I'm not just a pervert! I'm a super pervert! :dirr:)
De ez sem sűrűn zavar be a képbe, és nem megyek nosebleedbe egy-egy kivillanó cicitől. Éppenséggel például a GreenGreen 13. ep végén, annál a fast [:dirr:] menetnél (ami már mondjuk hentai kategória) is csak azt szűrtem le a dologból, hogy a srác, ha már ilyen kellemesen edukált vol a témában, akkor miért nem fordított egy kicsit a staminájára... Amíg nem jött a kérdés, hogy "This was all?" addig azt hittem, hogy csak az összefoglaló jelleg miatt rövidítenek. Én meg erre - a francba, valakinek végre normálisan összejön a sorozat végére, erre ilyen balek...

De hogy ne legyek off: az Onegai Teacherben láttam először azt az arcát a japán diákéletnek, amit el is hiszek, vagy legalábbis közelibbnek érzek a valósághoz (Pl az osztálytársak akik max 16 évesek és már túlvannak a dolgon, de amikor 1 évvel későbbre nézünk, már szinte mindenkiről kiderül, hogy elvesztette a szüzességét.)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

matsuo-chan írta:én is leányzó lennék, mégsem akasztott ki a dolog.. nem tom.. sztem a fanservice még nem itt kezdődik.. bár fiuk más szemmel látják és neki ez már "fun" :P
akkor maradjunk annyiban, hogy ez szubjektív, kinek, miből, mennyi fér bele.. biztos olyan is van akinek a DearS beli tanárnő teljesen hétköznapian és normálisan viselkedik xD
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Akkor a DearS-be belenézek :D
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Fanservice ide vagy oda, azért én Herikawát sajnáltam...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Onegai Teacher

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nemrég fejeztem be, mivel így egyszerűbb, meg lusta is vagyok most, bemásolom, amit a "Mit néztél...?" topicba írtam:

Onegai Teacher

Noha világmegváltást nem várhatunk tőle, ennek ellenére szerintem kellemes romantikus darab, melyet bátran merek mindkét nemnek ajánlani, olyan "barátnővel nézős" sorozat. :) Valahogy sokkal érettebb az egész sorozat, mint társai, nem lolikkal van megtöltve, nincs túlzásba vitt fanservice, és a betegségétől eltekintve legalább a főhős sem az a töketlen lúzer, aki az orrán át vérzik el, ha meglát egy bugyit. :dirr: És ráadásul nem is marad mindenki szűz, szóval a készítők itt elég nagy kockázatot vállaltak, hogy kiesnek az otakuk kegyeiből. XD Meg jó volt azért látni, hogy a minimális sci-fi elem ellenére nem vitték túlzásba a drámázást sem, és nem kellett autóbalesettel kevert kóma, meg hentesbárdos szeletelés, hogy érdekes maradjon a történet. :) 8/10 ahogy már írtam, nem egy olyan sorozat, ami után az ember újrapontozza az addig látott animéit, de mindenképpen egy kellemes és aranyos kikapcsolódás, ami azért bőven kiemelkedik az átlaganimék közül, és műfaján belül egy egyedi darab. :)

Néhány gondolat:

1. Kei szerintem még bőven jól kezelte a helyzetet, főleg ha a Kimi ga... vagy a School Days "hőseire" gondolok. Csak a betegsége miatt ő is tisztában volt azzal, hogy nem játszhat Supermant.

2. Herikawát kissé én is sajnáltam, de ha jól vettem ki a történetből, ő a végén a repülős tanárbácsival jött össze. Legalábbis volt valami olyasmi, amikor az igazgató beszélgetett vele, és tagadta, hogy "Á, csak segítettem neki vásárolni..." XD Amúgy az OVA-ból kiderül, hogy addigra már túltette magát Kein. :)

3. Marie szerintem is nagyon aranyos volt, pedig általában az ilyen random mascotok nem szoktak különösebben meghatni, de tőle én is elolvadtam. XD

4. Kei nagybátyja vagy kije, és a felesége voltak a legnagyobb szereplők. XDDD

5. Az angst talán a végén egy kissé tényleg el lett túlozva, de szerintem ennyi még belefért. Általában nem szeretem az ilyet, de valahogy itt ez is olyan természetesen hatott, már az elejétől kezdve utalgattak arra, hogy meg kell valahogy oldani, hogy együtt maradjanak. Tizedannyi drámázás sem volt szerencsére, mint amennyi pl. egy átlag shoujo történeten végigfolyik. XD

6. A Twins megnézésén még gondolkodom, főleg, ahogy írjátok itt, hogy nem annyira jó... ^^"
Kép
Válasz küldése