Martian Successor Nadesico

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Martian Successor Nadesico

Hozzászólás Szerző: AMD »

Vmikor a nem is olyan távoli jövőben az emberiség sikeresen kolonizálta a Marsot, de a kolóniát megtámadja és lerombolja egy Jovia-i Gyíkok nevű idegen faj, illetve a robotjaik (lényeket nem láttak). Tenkawa Akito az egyik ilyen harcban rejtélyesen eltűnik.
A Negral nehézipari vállalat saját magánhadihajót küld a Mars felderítésére, civilekből toborzott legénységgel, Misumaru Yurika kapitánnyal, aki Akito gyerekkori barátnője... Gondolom már lehet tudni hogy mindez hogy folytatódik... Elárulom nem úgy fog ;) És a cég sem jótékony szándékoktól vezérelve megy a Marsra...

A 26 részes TV sorozat stílusa kevert, leginkább elhülyült drámának vagy túl komolyra sikerült vígjátéknak lehetne definiálni, ha vmi eseménytől halálra röhögted magad, biztosra veheted hogy 1 részen beül az arcodra fagy a mosoly...............
Én inkább a dráma részt szeretem benne (ami meg is marad a mozifilmben, de szerencsére GEKIGAN FLAAAAARE!!! nélkül "^^), bár a paródiák, főleg a 70es évek mechás animéit kifigurázó Gekigangar 3 mainstream se kutya :D (khm... A Gekiganganium ötvözet nekem valahonnan ismerős ;) )

A mozfilm mint már mondtam sokkal inkább a drámai vonalra helyez hangsúlyt, komoly, néhol komor, de azért majdnem happy end a vége...

Najó nem spoilerezek tovább, csak ajánlani tudom, aki szereti a furcsa stílust és a váratlan fordulatokat, imádni fogja ^^
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Martian Successor Nadesico

Hozzászólás Szerző: paTKany »

AMD írta:A 26 részes TV sorozat stílusa kevert, leginkább elhülyült drámának vagy túl komolyra sikerült vígjátéknak lehetne definiálni, ha vmi eseménytől halálra röhögted magad, biztosra veheted hogy 1 részen beül az arcodra fagy a mosoly...............
Én inkább a dráma részt szeretem benne
A Nadesico műfajra paródia akkor is amikor éppen halálosan komoly. A 80-as és 90-es évek anime űroperáit, mechás sci-fijit meg még egy csomó másik animét figuráz ki.
Kép
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

A Nadesico az egyik kedvencem! Van benne ökörködés amin hülyére röhögöd magad (emlékezzünk csak a főzőcskés részre vagy a kapitány-szépségversenyre), "love love mood" (idézet Yurika-tól), komoly történet, majdnem értelmes szintű sci-fi, meg akció. Kell ennél több? Nagyon jól összerakták, teljesen egy egész, annak ellenére, hogy ennyi minden van benne. A vége kicsit hirtelen, de azért aranyos. Ja, hogy nem derül ki az igazi élienek kiléte, meg a fémlemez funkciója? Na és? Ettől még jól le van zárva, bár jobban örültem volna ha egy-két perccel tovább tart az utolsó rész.
R_Init: Init DOOM refresh daemon - [........................]
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

láttam a sorozatot és néha szét röhögtem magam rajta ez a sorozaton belüli sorozat meg vica verza uhhhhhhh!!!
szal tetszett minden esetre, a másik a film az baromi nagy hülyeség szerintem a mozi nem lett jó nem lett olyan mint ahogy kellet volna lennie. :cool:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Sagesse
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.30. 05:16
Tartózkodási hely: Wudersch

Hozzászólás Szerző: Sagesse »

Imádom! Ritka pihent egy darab. Hihetetlen, hogy mennyi mindenből viccet bírtak/mertek csinálni (pl. a halottak méltó és hitükhöz illő eltemetése :shock: - vékony jég, de sztem remek poénokat hoztak ki belőle).
A sci-fi alapsztori egyébként tetszett: önmagában sem lenne rossz ötlet, egy vígjáték hátterének pedig tökéletes.
Althego írta:Ja, hogy nem derül ki az igazi élienek kiléte, meg a fémlemez funkciója? Na és?
Engem azért érdekelne... de egyre valószínűbbnek tartom, hogy csak gumicsont (vagy utalás vmely számomra hót ismeretlen alkotásra... pl. a "hős meglátogatja idős/fiatal önmagát és ad vmit" motívum elég gyakori). Ebből a sorozatból kinézem. :D

A filmet sajnos még nem láttam, de majd hamarost.
Deo favente navigas vel limine. - Horatius
Ira impedit animi iuditium. – Cato
Waff! - Ein
Válasz küldése