Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Oksi, oksi, most akkor ki is lehet a kisfiú? És ki a kislány?:D Bevallom, ahogy elgondoltam, nekem úgy tűnik, mintha valami jövő beli leszármazottaik lennének, akik előre tudták, pontosan mi fog történni. De a beszédükből nagyon azt a kvöetkeztetést vontam le hogy "mi már túljutottunk a lehetetlenen, most rajtatok a sor". Szóval ezek után ötlet nulla.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Vannak dolgok amiket nem kell megmagyarázni. Nem kell Tudnod hogy ki a kissrác és a kislány hogy mégis sejtsd valamilyen érthetetlen okokból Ők értik és folytatásai a történetnek aminek a drámaisága Misuzu-val és Yukito-val lezárult. Ők az a boldog és mindent adó kezdet ami nem adatik meg az embereknek, miközben még az eredeti történet sincsen lezárva... Ők a lehetséges béke, a "talánba" rejtett tökéletes kapcsolat két ember között...talán. :wink:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Kon-san írta: Ők a lehetséges béke, a "talánba" rejtett tökéletes kapcsolat két ember között...
Ez egy nagyon szep gondolat...de telleg vmi fele ilyesmi lehet, h ok mar tulvannak minden rosszon, itt az ideje egy kis ujnak, vmi jonak tortenni..es szemtanui voltak, es ezaltal lehettunk mi is a szamukra jo dolgok tortenesenek kezdetenek pillanataban...hu, ezt lehet h csak en ertem :weh:
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Ez tényleg szép volt Kon-santól...Akkor a kisfiú és a kislány talán a "talán" lehetséges alternatívája.:) Legyenek ők bárkik is, Misuzu és Yukito története hatással van rájuk is, hisz minden mindennel összefüggésben van...
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hmm most néztem meg az animét, nekem is nagyon tetszett. :) A Kanonból néhány részt láttam, de bevallom, egyáltalán nem tetszett, nem is néztem tovább, ez viszont elsőre megfogott, úgyhogy annyira nem hasonlíthatnak.. :) Amúgy igazi kis műremek ez az anime, feljött a kedvencek közé. Külön jó pont, hogy egyik szál sincs túlságosan kifejtve, de minden pont eléggé; se elnyújtva, se elsietve nincs az anime, valahogy nagyon harmonikus lett ez a 12 rész számomra. És hát igen, ez a jellegzetes álomszerű lebegése nagyon megfogott.

Olyan Misuzu babát meg én is akarook :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

Hi!
Énis megnéztem ezt az animét és nagyon teccett ;)
CSak 1 kérdés, mert elég zagyyván néztem meg (1-10ig, aztán 12 aztán a 11, utána a 13 :D):
Most Yukito hová tűnt?? ő ugye sora a varjú. de hogy került abba?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat sztem olvasd vegig az elozo hozzaszolasokat, mert ott benne van..
amugy meg Yukito akarta igy mert csak igy maradhatott a Misuzu mellett, mert mar tul kozel kerultek egymashoz es azt a kislany nem birta volna..
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

kösz, de nem volt kedvem 10-enakárhány oldalt végigolvasni....
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem oltani akartalak, de ki van targyalva reszletesen minden, h ha lenne meg vmi amit esetleg nem ertenel..meg tokjo gondolatok, meg ervek meg hasonlok..meg en szeretem vegigolvasni h mit gondolnak masok egy animerol, amit en nagyon szeretek, hatha latnak benne vmi mast is amit en nem, v nem vettem eszre, v egy uj szemszog ami miatt esetleg erdemes lenne meg egyszer megnezni..ennyi..de akkor ne olvasd el..
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

értem, csakmost 1 kérdésért nem fogom átolvasni a 17 oldalt :D:D:D
nade még 1 kérdés :P most a végén meghalt Misizu? egy kicsit összevisszaság volt az uccsó rész (hogy a régebbi jeleneteket vágták össze)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

B@z írta:értem, csak most 1 kérdésért nem fogom átolvasni a 17 oldalt. nade még 1 kérdés...
Ember, ne csináld már -_- Szerinted nem lenne egyszerűbb visszaolvasni, amikor az egész topic ezzel foglalkozik, mint minden egyes dolgot külön postban megkérdezni? ˇ_ˇ''''
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

hosszabb, ha ezt írogatod, mintha leírod :P

-----

mostmár tom. csak 3 oldalnyi postot kellett átolvasnom :D
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Bevallom őszintén nekem a hetedik részig nagyon tettszett az anime, azután megint úgyéreztem, hogy rámerőszakolják a hátteret, meg a befejezés..váhh.

S amit nekem nyújtott az anime gondolatilag a legtöbbet, hogy szeretni valakit, bizalmunkat fektetni valakibe nehéz, hisz félünk a csalódástól.
A szárnyas lány nekem egyenlő volt, egy olyannyira érzelmes lánnyal, aki már kapcsolatot sem tud teremteni, mert mindig csalódik...Ezért különlegesen érzékeny társ kell neki(Yukito pedig csak egy ilyen lányt tart érdemesnek figyelmére)(Én is hasonlót keresek :lol: )

A képi világ általában tettszett, bár a könnyel néha spórolhattak volna, hallattszódnia kellett volna ahogy lecsobban a földre :)
Nyihaháknak meg örültem :) .
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

hi!
megértelek :D nekem úgy a 11-13-ig már zagyvaság volt (2 rész is volt, amiben ugyanazt nyomták le, ami már benne volt, mindig 1 kis változtatással. ezt nem kellett volna...)
az uccsó rész is pont 1 ilyen volt, ha jól emléxem, kb 5perc volt benne új... kitalálhattak volna vmit, vagybesűríthették volna az előzőbe... amúgy az az 5 perc jó volt, de ezért fél órát kellett néznem :D

szerintem a könnyekkel semmi baj,mert elvégre ez egy drámai film :D
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Az Air TV sorozat 12 RÉSZES. Nincs 13. része, ami 13. rész néven fut az egy recap special.
A 10. rész viszont nagyon fontos a történet megértésehez, és a játékban is bennevan a nyár eseményeinek Sora szemszögéből való végigtekintése. Nem egészen ugyanazt láthatjuk benne, mint a korábbi részekben.

-----
Neerson írta:Bevallom őszintén nekem a hetedik részig nagyon tettszett az anime [...cut...]
S amit nekem nyújtott az anime gondolatilag a legtöbbet, hogy szeretni valakit, bizalmunkat fektetni valakibe nehéz, hisz félünk a csalódástól.
A probléma ott van, hogy úgy nézted ezt a sorozatot, mintha az egy szerelmi történet lenne. Pedig nem az. Emberi kapcsolatok tekintetében az AIR anya-lánya kapcsolatokról szól. Kano, Minagi, Kanna és Misuzu is az anyját szeretné boldogan maga mellett tudni. Ebben segít nekik Yukito és Ryuuya.

Ha szerelmi történetet szeretnél látni akkor nézd meg a movie-t az valóban szerelmi történet.
Kép
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

hi!
mi az a recap special?? mer van a summer special, az 2 részes. nekem 13 rész van meg, + a 2 summer special.
de a történet a 13.résznél ért véget.. ott volt az a két kisgyerek, akik mondtak vmit. szal akkor mi, hogy?
a másik meg. sora szemszögéből nézzükvégig a 10. részben. de igazából nem is volt ott. szal most hogy van???
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

B@z írta:a másik meg. sora szemszögéből nézzükvégig a 10. részben. de igazából nem is volt ott.
Hogyne lett volna ott?
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

B@z írta:hi!
mi az a recap special?? mer van a summer special, az 2 részes. nekem 13 rész van meg, + a 2 summer special.
de a történet a 13.résznél ért véget.. ott volt az a két kisgyerek, akik mondtak vmit. szal akkor mi, hogy?
Akkor elmondom mégegyszer.
A TV sorozatnak vége volt a 12. rész végén.
Csak mivel kellett valami amivel kitöltik a műsoridőt a BS-i adón az AIR és a He is My Master közötti egy hét szünetben, készült egy recap epizód amiben semmi új nincs, csak összefoglalja egy fél órában a sorozatot. Tehát az nem rész, hiába írják azt az ANN-en vagy máshol (itt az AoiAnimén egyébként helyesen 12 részesnek van jelölve). Az csak egy special volt ami kitöltötte a műsoridőt.
B@z írta:a másik meg. sora szemszögéből nézzükvégig a 10. részben. de igazából nem is volt ott. szal most hogy van???
Időhurok van. Úgy változott Sorává Yukito, hogy visszament egy kicsit az időben.
Kép
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

jah mostmár értem. nemtudtam, hogy került oda.. köff
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

paTKany írta: A probléma ott van, hogy úgy nézted ezt a sorozatot, mintha az egy szerelmi történet lenne. Pedig nem az. Emberi kapcsolatok tekintetében az AIR anya-lánya kapcsolatokról szól. Kano, Minagi, Kanna és Misuzu is az anyját szeretné boldogan maga mellett tudni. Ebben segít nekik Yukito és Ryuuya.

Ha szerelmi történetet szeretnél látni akkor nézd meg a movie-t az valóban szerelmi történet.
Szerintem az nem az anya-lánya közti viszonyokra van kihegyezve az anime, hanem ember ember közti viszonyra, legyen az szerelemi, baráti, vagy anya lánya kapcsolat.
(amúgy ha nem üldözték volna Kannáékat, akkor Ryuuya meg Uhara boldogan élnek tovább. S szerintem yukito nem segített nagy mértékben az anya lánya kapcsolatban.)

nekem a 8.résztől akkor is erőltetett volt, nem szeretem a folytonos mesét, és új elméletek szövegetését....nem csatlakoztak szépen, finoman az információk az előzőekhez, hanem töményen kapjuk őket.
szerintem a könnyekkel semmi baj,mert elvégre ez egy drámai film
Nem úgy értem, hogy sokszor könnyeztek, azzal nincs gond, hanem hogy dézsa/alkalom :) elázott volna a ruhájuk.
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

ez 1 anime, nem 1 ismeretterjesztő film, amiben mindig a valóságnak kell lennie :D amikor ryuuya-dono és a töbiek futkároztak az esőbe, a ruhájuk nem ázott el, csak az arcuk lett vizes. meg amikor letérdelt a sárba, akkorse lett sáros :D szal vannak ilyenek, de ez 1ik animéban sincs így. nem az a lényeg :D
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ha már itt avgyok, van egy kérdésem: Yukito miért hagyta el Misuzu-t? Ha abba belehalt volna, nem halt volna legalább meg boldogan? (mondjuk így is az lett a vége)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
B@z
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.02.01. 19:06
Tartózkodási hely: Marton City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: B@z »

nem hagyta el. ott volt sora személyében :D:D:D amúgy aszitte, hogy akkor a csajszi túléli. tévedett :D:D:D
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Sora, mármint a madár? Az az eleje óta van ott.
Amúgy akkor mi értelme, ha meghal a csaj? :/
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat mert ha emberkent maradt volna mellette akkor csak kiborult volna, meg sirt volna (mint amikor kartyaztak)..igy meg erezhette azt h van egy igaz baratja, aki mellette van, es aki nem ember, mert az emberi kapcsolatokat nem tudta kezelni..azt hiszem vmi ilyesmi.. :oops:
Válasz küldése