Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem csak másai, hanem ők azok. ^^ Én is csodálkoztam, mikor paTKány írta régebben a topicban, hogy ez bizony ugyanaz a város, ahol a Kanon játszódott. ^^
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Vágom...akkor ugy még jobb ^^
Aiden
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.03.21. 22:26

Hozzászólás Szerző: Aiden »

IloveRenji írta:Tudom h ez egy picit off, de valojaban h nez ki egy ilyen jatek?
Itt van egy kis leírás a műfajról: visual novel
Open your mind.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Xell írta:Akit érdekel, privizzen, odatudom adni az adult versiont (mivel a játékból két verzió van, a hentaiosabb, és a normal verzió). Meg mivel full japán a játék, ezért gondolom sokaknak jól jön egy angol fordítóprogi hozzá, amivel rendelkezem, és garantálhatom a máködését, emrt az Air, és a Kanon játékot is azzal játszottam végig. Amúgy a játék sokkal jobban érthető, mint az anime. Az anime sem egy sietős alkotás, de a játék az szinte vánszorog, viszont nem unalmas, hanem azt a tipiksu Aires hangulatot árasztja magából. Na de akit érdekel, az privizzen, hogy ne offolodjon ez a topic.
Őő, a játék PC-s^^" Szó sincs itt konzolokról, nekem mind a kettő PC-s változatban van.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Pont ma néztem meg az utolsó részt(izé.. lehet, hogy az utolsó előtti mert állítólag van egy összefoglaló rész is :^_^: ). Háááát nem akármilyen anime, a látvány elképesztő, és a történet ahogy a végén kiteljesedik... csak ajánlani tudom ::jthrill::

-----

Ezt csináltam ma reggel ::jhihi::

Kép
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Én is végig néztem...nos, nagyon szomorú vége van, végződhetetett volna jobban is...
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Miért lenne szomorú :?:
Szerintem nem az, hisz úgy történt, hogy mindenkinek a lehető legjobban folytatódott az élete: Kunisaki végre megtalálta akit kereset, Misuzu nevlője meg be pótolta mindazt amit elmulasztott. Szerintem ez happy end volt. ::taka::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

yetithebeast írta:Miért lenne szomorú :?:
Szerintem nem az, hisz úgy történt, hogy mindenkinek a lehető legjobban folytatódott az élete: Kunisaki végre megtalálta akit kereset, Misuzu nevlője meg be pótolta mindazt amit elmulasztott. Szerintem ez happy end volt. ::taka::
Nézőpont kérdése. A végét megnézve én is lehangolódtam. SZámomra is szomorú volt a befejezés. Hogy miért? A válasz egyszerű: úgy zárult le az egész, hogy vm nem teljesült, ami már évszázadok óta várat magára. A
Amit írtál ok, de ezek akkora hangsúlyt nem kaptak a végén - legalábbis nálam nem úgy jött le. Ezek apró örömök, de az egész történet nem talál nyugvópontot, mert vm nem teljesül. Olyan ez mint vm körforgás, aminek talán 1x vége lesz...
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Én Grovennel értek egyet, szerintem a vége nem volt túl happy end. Végig abban bíztam, hogy azért szól a történet a Yukito-Misuzu párosról, mert ők lesznek azok, akik végre befejezik ezt a körforgást, és megoldódik az egész. Imádom ezt az animét, de olyan, mintha befejezetlen maradt volna. De ettől függetlenül nagyon szép és megható anime, és ráadásul a grafikája is csodás!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem meg felemelo es gyonyoru vege van, es teljesen befejezett..az o torteneteik lezarultak, es mindenkinek adatott egy csipetnyi boldogsag. Nem lett volna jobb a vege ha nem hal meg a kislany, ez igy volt egesz szamomra! Azert mondjuk a Happy End egy kicsit tulzas :drop:
Groven neked mi nem teljesult? Komolyan kerdezem, kivancsi vagyok..
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Akane-chan írta:Végig abban bíztam, hogy azért szól a történet a Yukito-Misuzu párosról, mert ők lesznek azok, akik végre befejezik ezt a körforgást, és megoldódik az egész.
Ők is voltak. Lezárult Kanna örökös reinkarnálódási folyamata azzal, hogy végre boldogságra lelt a lelke. Igaz, ennek az volt az ára, hogy meghalt (sajnos ez alapból elkerülhetetlen volt), de szerintem szépen lett vége a sorozatnak. Happy End-nek viszont nem mondanám, mivel Misuzu anyukája amikor kezdte igazán anyának érezni magát és kitartott a kislány mellett, ő pont akkor halt meg. :cry:
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Hmm... lezárult volna ezzel a körforgás? Nem hiszem. Az egész nekem úgy jött le, hogy 1 reinkarnáldott páros 1ik reinkarnációját látjuk. De ezzel nincs vége. Ha jól emlékszem a srác a végén elindul továbbkeresni a lányt. De már rég láttam.:)
HOgy mi nem teljesült? A szereplőknél valahogy úgy érzetem, h mindenkinél van 1 v 2 dolog az életében amire vágyik /akár ki lett mondva az animében akár nem/ és az egész olyan volt mint 1 teljesületlen álmok világa. Az nime fenomenális szépségét az adta számomra, h Misuzu pont a halálban tallta meg azt ami továbbvitte és sejteni lehet h valahol valamikor még találkoznak a sráccal. Emiatt boldogan halt meg.
Arról nem is beszélve h a nagynéni (nem vagyok benne biztos, h a nagynéni volt vagy az édesanyja...tényleg újra kéne néznem) aki anyaként gondoskodott róla mikor rájött h milyen is mikor anyának érezheti magát.
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Bennem is az keltette azt az érzést, hogy itt még nincs befejezve, hogy Yukito-san a végén elindult, hogy tovább keresse a lányt. De végülis a végén a 2 kiskölyök...megmondom őszintén, túl tompa az agyam ahhoz, hogy rájöjjek, hogy kik is ők valójában. Az egyikük szerintem Kanna újabb reinkarnációja(személy szerint a kiscsajra tippelek), de a kissrácról lövésem sincs sajna.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Groven írta:A szereplőknél valahogy úgy érzetem, h mindenkinél van 1 v 2 dolog az életében amire vágyik /akár ki lett mondva az animében akár nem/ és az egész olyan volt mint 1 teljesületlen álmok világa.
Kire gondolsz konkrétan? Kano és Minagi élete rendeződött, mindketten boldogok lettek végül. Minagi anyukájának az állapota is javulni kezdett. Szerintem mindenki megkapta azt, amire vágyott.
Akane-chan írta: De végülis a végén a 2 kiskölyök...megmondom őszintén, túl tompa az agyam ahhoz, hogy rájöjjek, hogy kik is ők valójában. Az egyikük szerintem Kanna újabb reinkarnációja(személy szerint a kiscsajra tippelek), de a kissrácról lövésem sincs sajna.
Ezt a témát már teljesen kitárgyaltuk néhány oldallal ezelőtt. Mindenki ezen a kérdésen akad fenn a végével kapcsolatban. :D
Yukito viszont nem keresi tovább a szárnyas lényt, hiszen megtalálta őt, Misuzu-ben. És sikeresen boldoggá is tette, ezzel segített neki megállítani a körforgást. Amikor varjú képében elrepül az utolsó részben, Kanna felszabadult lelkét kezdi felkutatni a felhők között, hogy újra találkozhassanak.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, erdemes visszaolvasni :D
Most megneztem az utolso reszt, es telleg teljesen le van zarva, egyedul tenlyeg a nagynenit lehet sajnalni, mert o vesztette el valoban Misuzu-t akkor amikor kezdett rajonni arra, h milyen csodalatos dolog az anyasag..de mast nem talalok benne aki ne talalta volna meg amit keresett.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Pal-chani írta:Kire gondolsz konkrétan? Kano és Minagi élete rendeződött, mindketten boldogok lettek végül. Minagi anyukájának az állapota is javulni kezdett. Szerintem mindenki megkapta azt, amire vágyott.
Hmm... újra kell néznem, mert nem rémlik, h a dokinő és az a lány, aki alig beszélt, és az a lány aki asszem szellem volt v mi elérte-e azt, amire vágyott.
IloveRenji írta:Jaja, erdemes visszaolvasni :D
Most megneztem az utolso reszt, es telleg teljesen le van zarva, egyedul tenlyeg a nagynenit lehet sajnalni, mert o vesztette el valoban Misuzu-t akkor amikor kezdett rajonni arra, h milyen csodalatos dolog az anyasag..de mast nem talalok benne aki ne talalta volna meg amit keresett.
Nos a vége lezárt-e v sem azt mindenki döntse el maga. Lehet így is nézni, meg úgy is.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Groven írta:Hmm... újra kell néznem, mert nem rémlik, h a dokinő és az a lány, aki alig beszélt, és az a lány aki asszem szellem volt v mi elérte-e azt, amire vágyott.
A dokinő, Kano nővére? Ő tulajdonképp arra vágyott, hogy a huga kigyógyuljon az átokból és Yukito segítségével ez meg is történt. A lány, aki alig beszélt --Minagi-- találkozott a kishugával végre és az anyukája állapota is javulni kezdett, már felismerte őt a végén. A szellem pedig --Michiru-- csak egy testett öltött kívánság volt, Kanna egyik tollának a szüleménye. Amikor Minagi élete rendeződött, Michiru megszűnt létezni.
Remélem segítettem felidézni az eseményeket. :)
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Pal-chan írta:
Groven írta:Hmm... újra kell néznem, mert nem rémlik, h a dokinő és az a lány, aki alig beszélt, és az a lány aki asszem szellem volt v mi elérte-e azt, amire vágyott.
A dokinő, Kano nővére? Ő tulajdonképp arra vágyott, hogy a huga kigyógyuljon az átokból és Yukito segítségével ez meg is történt. A lány, aki alig beszélt --Minagi-- találkozott a kishugával végre és az anyukája állapota is javulni kezdett, már felismerte őt a végén. A szellem pedig --Michiru-- csak egy testett öltött kívánság volt, Kanna egyik tollának a szüleménye. Amikor Minagi élete rendeződött, Michiru megszűnt létezni.
Remélem segítettem felidézni az eseményeket. :)
Honto ni arigato. Tudtam, h valahol más animével keveredhet ez az anim.:) De azért újranézem majd. Mikor megnéztem igen sok rész volt, meg kérdés, amire csak bambultam és vakartam a fejem, h mi lehet.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Én még mindig azt mondom, h nagyon szép volt a vége. A sinto szerint a halál tisztátalan dolog, ezért szerintem Misuzu csak szimbolikusan hal meg, mert csak így lehet teljes a történet.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Amugy en sem ertettem rengeteg mindent, de halisten akadtak turelmes emberek a forumon akik elmagyaraztak.. ::^_^::
Ha rajtam mulna, meg a lassusagomon sztem 5.-6. nezesre estek volna le a dolgok.. :oops:
Hat azert Misuzu "igazibol" is meghal, nem csak szimbolikusan..
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

IloveRenji írta:Amugy en sem ertettem rengeteg mindent, de halisten akadtak turelmes emberek a forumon akik elmagyaraztak.. ::^_^::
Néha én is kérdezek, de jobb szeretem a magam módján megérteni az anime üzenetét, v a számomra benne rejlő dolgokat. Ha mindig a számba adnák a választ úgy elveszne a varázsa.

yetithebeast: Kifejtenéd hogyan lehet szimbólikusan meghalni?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A szajbaragast, es a velemenyrameroltest en sem szeretem, de ha kerdesem van, es elmagyarazzak a dolgokat, akkor neha az nagyon hasznos tud lenni, meg mas nezopontokat vilagit meg, mas dolgokat emel ki, amit en magamtol nem biztos, h eszrevennek..az Air-nel is igy volt..de altalaban telleg jobb ha az ember maga hamozza ki a dolgokat, ez igaz!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

IloveRenji írta: yetithebeast: Kifejtenéd hogyan lehet szimbólikusan meghalni?
Persze szívesen.. :)
Ahogy Misuzu első énje sem halt meg úgy ő maga sem. Amikor Kunisaki Kanna segitségével látta a szárnyas lány álmát akkor már lehetet sejteni, hogy nem halt meg, csak "elment". Szerintem Misuzu sem halt meg ahogy általában szokás :^_^: hanem tovább élt a többiekben.
Van egy olyan gondolatom is, hogy a parton játszó két kisgyerek a történet végén nem más mint Kunisaki és Misuzu bár ez majdnem banális, szerintem ők is zsimbolizálnak valamit, talán a szebb jövőt.
By the way szerintem marha jó volt amikor a varjú szemszögéből láttuk a történetet :vigyor:
Persze ez csak az én véleményem... ::umh::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

yetithebeast írta:
IloveRenji írta: yetithebeast: Kifejtenéd hogyan lehet szimbólikusan meghalni?
Persze szívesen.. :)
Ahogy Misuzu első énje sem halt meg úgy ő maga sem. Amikor Kunisaki Kanna segitségével látta a szárnyas lány álmát akkor már lehetet sejteni, hogy nem halt meg, csak "elment". Szerintem Misuzu sem halt meg ahogy általában szokás :^_^: hanem tovább élt a többiekben.
Van egy olyan gondolatom is, hogy a parton játszó két kisgyerek a történet végén nem más mint Kunisaki és Misuzu bár ez majdnem banális, szerintem ők is zsimbolizálnak valamit, talán a szebb jövőt.
By the way szerintem marha jó volt amikor a varjú szemszögéből láttuk a történetet :vigyor:
Persze ez csak az én véleményem... ::umh::
Ahhhhaaa! Megint okosabb lettem! Köszönet! Nem rossz meglátás.
:idea: Akár indíthatnánk ilyen Társaaságot is, ahol ezek lennének a főtémák vm hasonló hangulatut mint a Holt Költők Társasága. :D
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

yetithebeast írta:Szerintem Misuzu sem halt meg ahogy általában szokás :^_^: hanem tovább élt a többiekben.
Es tenyleg megmagyaraztad a szimbolikus meghalast :LOL:
Sztem viszont Misuzu volt az egyetlen aki tenyleg meghalt (milyen furcsan hangzik), es Kanna elt tovabb az emberekben, mert Misuzu "fejezte be a korforgast",, Kanna almat..
Válasz küldése