Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Tégy úgy :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Xelloss veledtartok :D :D
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kijött az AIR manga első fejezet scanlation:
http://laflaga.googlepages.com/aeris.html
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Valahol azt írtátok hogy az Air ugyanabban a városban játszódik, mint a Kanon. Én nem láttam az eredeti Kanont, csak a 2006-os változatot követem, de valahogy teljesen másnak tűnik a város, nagyobb is, sok az ember, sok az autó... az Air városa ehhez képest egy eldugott kisfalu (arról nem is beszélve hogy tengernek még csak a nyomát se láttam eddig, bár ez még változhat)

::jhuh::
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Emlékeim szerint a mangazin fórumban írtam erről, arra alapozva, hogy Ayu, Nayuki és Makoto feltűntek cameo szereplőként az AIR második részében (még a hangjuk is ugyanaz volt). Sok rajongó számít arra, hogy ezúttal majd a Kanonban fog Misuzu valahol feltűnni. (Egy olyan teherautó már volt ami Misuzu kedvenc dobozos üdítőjét szállította.)

Természetesen a két anime hátteréül szolgáló településeket két különböző valóságban is létező településről mintázták. Ha ez nagyon fontos akkor utána tudok nézni, hogy melyiket melyikről és ezek milyen távol vannak egymástól. :)
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

paTKany írta:Egy olyan teherautó már volt ami Misuzu kedvenc dobozos üdítőjét szállította
Teherautó? :shock: Nem a villamoson láttad? KÉP
Természetesen a két anime hátteréül szolgáló településeket két különböző valóságban is létező településről mintázták.
Szóval mégsem ugyanaz a két város, csak ezt akartam tudni (:
Kis Yeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.11.21. 11:26

Air

Hozzászólás Szerző: Kis Yeti »

Azt nem tudom milyen teherautórol beszéltek, de én láttam végig. Aki nem látta az az utolsó résznél nagyon meg fog lepődni, legalábbis én meglepődtem! :wink:
jani129
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.03. 13:32

Hozzászólás Szerző: jani129 »

Az az irodai dolgozó aki tortát adott a srácnak az nemde véletlenül Misuzu apja?
Megnéztem az animét, sírtam és nevettem is rajta.
Happy endre ne számíts...
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Dede, ő Misuzu apja...

Jobb is, hogy nem happy end lett...nem illet volna az anime hangulatához, legalábbis sztem.
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Amúgy szvsz happy end annyira, amennyire lehetett. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Háááát mi számit hepi endnek? :) Végül is semmi olyan nem történt amitől a végén ne kellett volna mosolyogni legalább egy kicsit :D
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Végülis tök mind1 h ki minek veszi a végét, az a lényeg h így lett a legjobb a befejezés... :o

Gondolom Air-ből nem lesz folytatás... :cry:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem valószínű, mivel tényleg úgy jó, ahogy most van, egy folytatással lerombolhatnák azt, amit eddig elértek, és ezt nem hiszem, hogy megpróbálnák.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Arról nem is beszélve, hogy a játék is csak eddig tartott és a rajongók valószínűleg meglincselnék a KyoAni-t, ha egy saját kitalált történettel folytatni próbálnák. ^^
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ma kijött az AIR blu-ray box, amivel egyidejűleg új openinget kapott a sorozat.
Screenshot-ok:
KépKépKépKép
és ezek csak a 720p ripből vannak. Lenyűgöző vizuális élmény ígyis, hát még milyen lehet 1920x1080-as felbontásban...

Két verzió is készült az új OP-ból, annyi különbség van a kettő között, hogy az A verzióban nincs Kano/Minagi/Misuzu sziluett a képben a rájuk vonatkozó résznél, a B verzióban viszont van.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Tegnap este hirtelen felindulásból elkezdtem nézni és hajnali 4-re a végére is értem, tetszett és elhasználódott pár zsepi. ::^_^:: Igaz, kicsit talán többet vártam a nagy hype után, de azért nem csalódtam és a zenéje gyönyörű. A grafikája is, bár ahogy a Kanonnál, én itt sem voltam annyira oda a hatalmas szemekért (lehet kövezni...) és általában véve a karakterdesignért, viszont kezdem megszokni. Meg jókat mosolyogtam rajta az elején, hogy még Yukito is hogy el volt eresztve hajjal, egyszóval aranyosak a szereplők. :)
A hangulat nagyon hasonló a Kanonéhoz (itt is mindenki paranormális :lol:) és vicces felfedezést tettem: ugye a Kanon-os Yuuichinek most Sugita Tomokazu (Kyon) a seiyuuja, Az Air-os Yukito pedig Ono Daisuke (Koizumi Itsuki) hangján közölte a mondanivalóját. What a coincidence. :D Miután mindkettőjüket szeretem, ez amolyan bónusz volt számomra.

Kis helpet kérek: melyik verzió a legszebb az Air-ből? Nekem a Koi-féle sub van meg, de ha akad szebb/jobb, inkább azt szedném le és írnám ki. Köszi!
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Én láttam az egész animét és még a filmet is. Az egyik nagy kedvencemmé vált. Hihetetlen szép grafika ás történet. Ilyen egy igazán jó anime :oops:
A filmel csak az a baj hogy más stúdió készítette így a rajzolás és a történet is más...
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Hozzászólás Szerző: Kyra »

Egyetértek Deluks2-vel.
Kiskedvencem Potato.Nagyon édes.Az anime is nagyon jó.
A kidolgozása gyönyörű és a történet sem rossz csak kár hogy drámai a vége.Én nagyon meghatóttam a végén.Misizu tetszik a legjobban.
Yukito és Michiru kapcsolata az elején igen érdekes.^^
Nagyon sokat mosolyogtam rajta.
:) De az tetszett meg az első részben mikor Potato az egyetlen lény aki felfigyel Yukito babájára és magávl viszi.Olyan aranyos mikor a kis farkincáját csóválja^^.
:D
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:( Részben csalódnom kellet az animeben, nekem valahogy nem jött vissza a nyár feeling. Egy könnyed drámával füszerezett kis kikapcsolódás volt, leginkább a karakterek személyisége tetszett, de azon kívül nekem nem volt benne semmi, amiért azt mondhatnám, h ez igen...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Hát a végén, amikor mint külső szemlélő nézzhetük végig az egészet az azért jó volt nem? :) (na jó mi voltunk a madár)
Nekem speciel bejött az egész, és a nyár feeling is megvolt. Talán megnézzem mégegyszer...
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Természetesen az átlag fölött van, csak egy kicsit többet vártam tőle. Egyedi hangulata van az kétségtelen és nem is rossz (könnyed), de nem hiszem, h megnézem 2 szer... :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én is nemrég néztem meg, annyi előzetes infóval, hogy pár éve valahol már olvastam Misuzu problémájáról + hogy sokat lehet rajta sírni... Hát nekem ez annyira nem jött össze, valahogy nem tudtam 100%-osan azonosulni a sorozattal. De a szereplők személye személye elvarázsolt (nagyon tetszett, amikor Yukito szemei már "felvillantak", ha rizskuponról volt szó ^_^, illetve a garfika..hát az valami mesés, és ezt értem mind a karakterdizájnra (hiába nem valami életszerű és a lányok olyanok mint a kis porcelánbabák, de akkor is), mind a történet helyszínére (Istenem, bár csak lenne nálunk is egy ilyen hely...). A városka hangulata teljesen megfogott, ahogy a sorozat zenéje is! A speciális 2 részt, ami Kanna történetét dolgozza fel, illetve a filmet még nem néztem meg, viszont elképzelhetőnek tartom, hogy majd valamikor még egyszer megnézzem az Air-t, mert elsőre nem volt minden világos a számomra, de ami késik, nem múlik..^_^
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Könnyed drámának nem nevezném... aki átérzi a szereplők helyzetét, azt nagyon meg tudja hatni. Én nem tudnám megunni.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Xelloss írta:Könnyed drámának nem nevezném... aki átérzi a szereplők helyzetét, azt nagyon meg tudja hatni. Én nem tudnám megunni.


:goodpost:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Mi is egy éjszaka alatt megnéztük egyik barátnőmmel, hát csak azért nem sírtam mert ott ült mellettem, de utána nagyokaz bőgtem oO Egész hétvégére komolyan letargiába zuhantam, fantasztikus anime..
Válasz küldése