Samurai Champloo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Melyik samurai a szimpatikusabb ?

Jin
37
63%
Mugen
22
37%
 
Szavazatok száma: 59

Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Azt visszább is beszéltük, hogy a készítők szívéhez valszeg Mugen ált közelebb, de hát sajnos ez van. No nem mintha annyira bántana, csak úgy mondom:) A Kardforgatás meg csak szubjektív vélemény. Persze hosszas küzdelmek során sem tudták egymást legyőzni, nodeha komoly harcra kerülne a sor, amely talán több órán keresztül is tart akkor Jin győzedelmeskene szerintem. De ez teljesen mindegy, hiszen OVAban sem fog egyik sem a másik felé kerülni szvsz.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

jaj... csütörtökön megnéztük újra a füvezős részt... LOL
nagyon ott van ^^ az egész sorozattal együtt ^^
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Ja a fűvezős nagyon idóta egy rész volt. Mugen nagyon készen volt :lol:
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Na ebbe az enimébe is belekezdtem és nagyon hamar megszerettem.
Most 10-es résznél tartok. Kevenc rész asszem a 8-as, ahol az a beatboxos gyerek volt. Az nagyon kemény.
Na nekiállok letölteni a többit is. :lol:
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sztem nem fogsz benne csalódni. Én is tök hamar megszerettem az egész sorozatot és attól kezdve nem volt megállás a lejtőn. :lol:
Bárcsak lenne mér egy folytatás vagy egy ova!! :neutral:
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Még nem kizárt. De akármibe kezd bele Watanabe, én szeretni fogom. ^^
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Na a képek meg a hozzászólások alapján ez lesz a következő anime amit leszedek. A Samurai Deeper Kyo meg a Peacemaker Kurogane után most megint megéheztem egy kis feudális japánra modern köntösben. :wink:
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Már egy ideje le akartam tölteni, csak mindig elfelejtem...ˇˇ;
Kíváncsi vagyok rá én is.( hip-hop + samurai-ok XD)
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Lejött az egész, túl vagyok az első két részen és háát...EZ A SOROZAT ISTENKIRÁLY! Watanabe rulez 4ever. Az egész stílus a grafikától kezdve, a zenén át a főszereplő trióig baromi jól ki van találva. Hogy Mugen vagy Jin a jobb azt még 2 rész alapján nem tudom eldönteni, de edddig mindketten elég magasszintű kardforgatónak tunnek ;) Nálam a Cowboy Bebop után a Gungravvel együtt a második helyen van ez a tünemény. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

:D Már van pár hónapja hogy láttam, de pár részre még most is emléxem :D Nagyon bejött a füves, a graffes, meg a beatboxos rész :D Marha jó sorozat :)
The last Angel...
magus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.06.30. 22:18

ep 14

Hozzászólás Szerző: magus »

hi

Meg csak a 16. resznel tartok, de a 14. reszben, nem igazan volt tiszta, hogy mi volt az a csel amirol beszeltek? marmint azt nem ertettem, hogy a visszaemlekezesben ugye a csaj nem rossz szerepben tunik fel akko meg miert igy banik a vegen vele, es fokent mi volt az a trick amirol beszeltek?
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Azt szeretném kérdezni hogy van-e már magyar fansub hozzá, és hogy esettlen valahol van-e ogm? [az ogm-nek nem kell magyarnak lennie]
magus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.06.30. 22:18

pár kérdés...

Hozzászólás Szerző: magus »

Habár még nem néztem végig, van 3 rész hátra, de lenne pár kérdésem. Mugen multjanal nem igazan volt tiszta, hogy mi volt az a csel amit a csaj bevetett, es a visszaemlekezesben a csajt jo szerepben tuntette, akkor miert hagyta seznvedni....
A vak csaj elleni harcban miert pont akkor jott ra, es miert tudta Mugen a vegen megolni...

igy kb ennyi, sztem ha nem is olyan jo mint a bebop, de azert megkozeliti...
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Nagyon jó kis anime.
Főleg az egyedi párosítások tetszettek benne: hip-hop+Edo-kor, brake-s harcos+klasszikus szamuráj....zseniális.

Ha jól emléxem az trick,hogy a csaj bátyja átvágja Mugent(megint) viszont most a csaj is átvágja a bátyját.(vagy valami ilyesmi, bocsi de nem emléxem pontosan :oops: )
Kép
Kép
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ma fejeztem be, és csatlakozom a dícsérők táborához :)

Szóval tényleg jól összetett animéről van szó, nagyon bejött. A zene tényleg klassz, bármennyire is botrányos az elején (bár nekem már akkor is teljesen bejött ^^). Az openingnél ha már itt tartunk azok a képek a szereplőkről nagyon különlegesek és jók! Szóval pl. mikor Mugen az állát simogatja... nem is tudom, elvileg ugye ez nem egy nagy dolog, de ezektől a mozdulatoktól annyira életszerű lesz egy karakter. Már akkor a kedvencem lett :)

Ha már szereplőknél tartunk, akkor Mugen volt a kedvencem végig. Emberi, nagyszájú, stb. egyszóval pont olyan, mint amilyennek egy főhösnek lennie kell, meghintve egy adag kegyetlen gonoszsággal (lássuk be, Mugen valamilyen szinten igenis gonosz volt). Ő fejlődött a legnagyobbat, vagy ha nem is a legnagyobbat, de az ő fejlődését jobban lehetett látni, mint a többiekét.

Jint sokáig annyira nem bírtam. Igazából az egyetlen bajom sokáig az volt vele, hogy elsőre annyira pozőrnek tűnt szegény, abban a szemüvegben, meg a hosszú haj, tökéletes test, és oh a szél meglibbenti a haját, plusz angsty múlt... De aztán megkönnyebbültem, mert a 11-es részben teljesen jó fej volt, és utána már csak javulást mutatott. Az is nagyon tetszett, mikor csak hümmögött, de nekem akkor is kellett egy kis idő, mire elérje azt a szintet, hogy a csapat "aktív" tagjának tekintsem. Végülis erről (is) szólt az anime, a végén pedig mint mondta, "megtalálta amit akart', úgyhogy Jint is megszerettem :). Mondjuk az utolsó részbe az a "kibontott hajú, félmeztelen OMG Jin" kép nem biztos, hogy kellett volna. Ha csak simán véres és ázott, akkor ugyanannyira ütött volna a sorozat... szerintem értelmetlen volt ^^" De ettől függetlenül nem volt így se azért rossz, a jelenet továbbra is ütött.

Fuu meg nem tudom ki mondta a topicban valahol már, hogy könnyen feledhető, de ezzel abszolúte nem értek egyet. Egyrészt Fuu vitte az egész szálat (még ha nem is nagyon volt sokáig történet, akkor is), másrészt meg a két csávó sehol se lenne karakterileg ill. fizikailag se, ha ő nem lett volna ott. Meg egyébként is: Fuu tök jó fej, mindenkinek beszól, folyton elrabolják, a bajt vonzza, egyszóval semmi több, mint egy tipikus 15 éves csaj, csak az unikum ott van a dologban, hogy nem a modern korban él. :) Na szóval részemről szutty Fuu, mert én őt is nagyon bírtam ^_^!! És ahogy már vki említette előtte, a karakterek valóban jóval kevesebbet érnének, ha nem sodorta volna őket az élet közös utakra... (deja vu CB =D). Amúgy meg imádtam, hogy mindig:

- sz.rban voltak :)
- veszettül éhesek voltak :)
- csöveztek :)

A vicces részek pedig teljesen no comment xD Szóval az a holland... xDD Nála jobban már csak a yakyuus rész tetszett, az valami eszementül kegyetlen volt =DDD Rég nevettem ennyit xD

És akkor a színeket, a háttereket még nem is dícsértem. Szóval azok is gyönyörűek, legalább 20 különböző naplementét rajzoltak a sorozathoz, nagyon szép volt az összes, és mindegyik illeszkedett az adott jelenethez. Az ainus részért külön gratula a rendezőnek is =)!!

A vége is nagyon tetszett, pont olyan volt mint amit vártam (de ettől függetlenül végigizgultam az utolsó előtti részeket +_+''), habár titokban azért drukkoltam, hogy mégiscsak induljanak el egy úton. De így reálisabb volt, meg jobb is valahogy... hülyén vette volna ki magát, ha az író hirtelen gondol egyet, és a karakterekhez/jelenethez hűtlenül egy kilógó endinget ír a végére.

Egyébként tényleg le se tagadhatná (nem is akarja xD), hogy Watanabe-cucc. Mondjuk azzal azért vitatkoznék, hogy Mugen és Spike hasonlóak, mert szerintem ez egyáltalán nincs így (az egyetlen ami talán hasonlított, és feltűnt, hogy jéh, érdekes, az az volt, mikor Mugen zuhant a vízben és a halálán volt. Itt bevillant, hogy Spike is zuhant egyszer, csak a levegőben, és ugyanígy ének ment alatta.) Hangulatilag tényleg hasonló viszont a CB-hez, de azért mégiscsak másként végződik minden benne, és egyszerre hasonlít is meg nem is...

Nah, most hogy így kisregényt írtam, igazából a lényege az egésznek az volt, hogy nagyon tetszett, és örülök, hogy megnéztem ^_^. Megéri megnézni, mert azért ez messze nem csak a szamurájkodásról szól, szerencsére (sokáig azt hittem).
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

A vicces részek pedig teljesen no comment xD Szóval az a holland... xDD Nála jobban már csak a yakyuus rész tetszett, az valami eszementül kegyetlen volt =DDD Rég nevettem ennyit xD
Ami a vicces részeket illeti ... Nálam a baseball-os volt a nyerő.Olyan érzésem volt, hogy a készítők baseball rajongók, és annak ellenére, hogy ez nem sportanime (meg egyébként is van már 2-3 baseball-os anime ) utalni akartak rá( na jó, meg a gettoblaster-es, meg graffitis jelenetek után, ez is simán belefér). Mintha ki raktak volna egy táblát:"Ez itt a reklám helye! Nézzetek baseball meccseket, és jáccatok baseballt. stb." :mrgreen: Mondjuk engem az lepett meg, hogy az amcsiknál volt szabályos sportöltözet ... Tengerészet .... :-P
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Keshik írta: utalni akartak rá( na jó, meg a gettoblaster-es, meg graffitis jelenetek után, ez is simán belefér). Mintha ki raktak volna egy táblát:"Ez itt a reklám helye! Nézzetek baseball meccseket, és jáccatok baseballt. stb." :mrgreen: Mondjuk engem az lepett meg, hogy az amcsiknál volt szabályos sportöltözet ... Tengerészet .... :-P
Nem tudom, szerintem azért nem biztos, hogy az "utalni akarunk" dolog hajtotta őket. Meg egyébként is, a japánok nagy része baseball rajongó :) . Szerintem csak egy fun rész volt a sok között, komolyabb céljuk vele a vigyorgáson kívül nem hiszem, hogy volt. :)
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Hát el kellett gondolkodnom, hogy Jin vagy Mugen, de osztán inkább az utóbbi. Imádom, ahogy fejjel megy a falnak, és ha beindul, mindegy, hogy hányan vannak ellene. És a szandálkái!!! XDDD Ahogy belegyalogol az emberek képes felébe!
Jin is jó, Fuu is, az egész anime nagyon jól átgondolt, remek színvilággal, zenével, markáns körvonalakkal. Opening zseniális, modern+szamurájos cuccok! Az elején a szöveg: "fogd be a szád és nézd" fenomén! :taps: :taps: :taps:
fajtbros
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.12.13. 08:52

Hozzászólás Szerző: fajtbros »

Üdv!

Ha érdekel titeket, ezen az oldalon, pontosabban itt találhattok magyar feliratot a sorozathoz. Hetente 3 rész készül, eddig 1-9-ig kész.

fajtbros
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

MaKo, Keshik:

Szerintem is a Baseball-os rész volt a viccesek közül a legjobb. Oké, a beatboxos is vitt pálmát, de a baseballos a GANTZ-ból átvett csilingelő haláleffekttel abszolút ottvolt.

Amúgy nem hiszem, hogy akármi üzenet akart lenni ebben, hogy baseball. Jó volt és kész :D.

Mugen vs Jin:
Én abszolút Jin-re szavaznék.
Azért az utolsó részekben eléggé kiderül, hogy Jin jobb. Azt a csávó a végén Mugen-t két pillanat alatt helyreteszi, Jin votl csak képes legyőzni. És valóban Jin sokkal jobb taktikus ez is kiderül. Mugen hosszútávon elfáradna a sok ugrálásban, Jin mozgása hatékonyabb enyhén...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Teron írta: Én abszolút Jin-re szavaznék.
Azért az utolsó részekben eléggé kiderül, hogy Jin jobb. Azt a csávó a végén Mugen-t két pillanat alatt helyreteszi, Jin votl csak képes legyőzni. És valóban Jin sokkal jobb taktikus ez is kiderül. Mugen hosszútávon elfáradna a sok ugrálásban, Jin mozgása hatékonyabb enyhén...
Hmm... pont ezért nem szerettem sokáig Jint. Ő az OMG hűdekakkoi, tökéletesen tökéletes szamuráj. Ezért szerettem Mugent jobban. Mugen egy bűnöző, erőszakos, csúnyán beszél, és klasszul kardozik. Igen, fejjel megy neki a falnak... na és? Ettől sztem sokkal emberibb, hasonlóbb az emberekhez, Jin meg inkább egy ilyen "eszménykép", ezért szeretik sztem inkább Jint (sajnos). Később aztán szerencsére kiderül, hogy Jinnek is volt sok hibája, amiket próbált eltitkolni (nem feltétlen arról beszélek, hogy nem tud halászni :-P ), de csak a sorozat közepe-vége felé jön ezekre rá az ember, ezért volt számomra is sokáig ellenszenvesebb kicsit. Persze az tény, hogy a bandában ott volt a helye...

Úgyhogy megszerettem a végére Jint is, de Mugen még mindig sokkal szimpatikusabb. (De Jin is jó nah :) ).
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Ma néztem végig a sorozatot, és nekem is nagyon tetszett. Én a poénokat bírtam benne, főleg azokat mikor Mugen mindig Jint piszkálta, pl, mikor utánozta Jint, hogy olyan komor arcal és hangnemmel beszélt :D
Mugen tényleg sokkal emberibb, de én Jint is nagyon bírtam. Fuut meg állandoan elrabolták, vagy telekajálta magát (ahogy a naplójában is le volt írva).

A vége ténlyeg egy kicsit érdekes volt, és nem erre számítottam, de azért nem fejezték be olyan rosszul.
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Nekem mostanában ez a kedvencem!Most tartok a 9. résznél, és én is csak dícsérni tudom(sajnos már minden pozitívumot elmondtatok, ugyhogy nem írom le énis)Imádom Watanabet!Eddig a Cowboy Bebop volt a favorit! :cool: Még azt vettem észre, hogy a grafika magas színvonala nem változik a részek elteltével sem(míg számtalan olyan animét láthattunk, amely csak az első egynéhány részben volt szép)ez a CB-be is jelen volt!Nomeg ahogy Deluksz írta: "minden rész egy külön történet" -útálom, ha egy anime semmitmondó, töltelék részekkel van tele.........
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat en tegnap kezdtem neki, de mar a 18.resznel tartok..rosszabb mint a drog, nem tudok tole elszakadni..
es minden jot elmondtatok mar, nem tudom hova dicserni :D
(max meg annyit h mindennel egyetertek, es a zeneje annyira jo..nagyon jol otvoztek az egeszet, az elejen csoppet fura, de aztan meg mar hiphop meg beatbox nelkul fura is lenne ::^_^::
es ha a Jin vs Mugen "parharcot" nezzuk..hűűűű, nekem a Jin, de nagyon ::daisuki::
annyira muki h csak osszevissza hmmm..ozik, meg keveset beszel, es hat arrol nem is beszelve h h nez ki.. :mrgreen:
bar meg nem tartok az utolso resznel de nagyon varom..
nekem a Mugen tul durva..
es nekem a Fuu is tetszik, sztem tok jo karakter, es nelkule a ket lokoto telleg nem lenne sehol..
Ööö..biztos bennem van a hiba, most ertem a 25.reszhez, de en nem tudom melyik resz az amelyikben fuveznek, en nekem azzal nem sikerult talalkozni..mikor van az?
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

IloveRenji írta:Ööö..biztos bennem van a hiba, most ertem a 25.reszhez, de en nem tudom melyik resz az amelyikben fuveznek, en nekem azzal nem sikerult talalkozni..mikor van az?
A 9.-rész(mikor Mugennek vissza kell érnie napnyugta előtt, hogy megmenthesse Jinéket)végén egy cannabis ültetvényen harcolnak(az a magas növényzet :-P ) és ugye leég az egész^^(akkor vannak Mugennek hallucinációi, és azért nem végezték ki Jinéket sem, mivel odaszállt a füst^^)
Kép
Válasz küldése