Samurai Champloo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Melyik samurai a szimpatikusabb ?

Jin
37
63%
Mugen
22
37%
 
Szavazatok száma: 59

Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Én is beszállnék a dícsérgetésbe, mert ez volt a második anime amit végignéztem (a Cowboy Bebop volt az első :D ). IMádtam a zenéjét, a hangulatát, a nem mindig happy-endes résztörténeteket. De sajna azt az összeesküvést Jin ellen, ami miatt meg akarták és akarják ölni, azóta sem sikerült teljesen megértenem. Meghát a vége...
(tudom hogy nem ide kéne, de még új vagyok: olyan spoiler-dobozt amiben nem látszik a szöveg hogy kell csinálni?)
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

madfist: [ quote="Spoiler" ] vagy [quote] [ color=white ] ide írod, amit szeretnél [ /color ] [ /quote ]

A szüneteket értelemszerűen ki kell venni, amúgy meg egy sima fehérrel írt szöveg is megteszi.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Egyebkent a vege..nemtom..en nagy "harcban" vagyok magammal..mert nem lett volna jo ennek vmi nyalas veg, h osszejon vmelyikukkel, v h egyutt maradnak, v vmi hasonlo..de akkor is olyan kiabrandito volt ah elvaltak..szomoru :(
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Nekem épp ez tetszett benne, hogy végre rájöttek hogy nem tudják legyőzni egymást ezért nem is próbálkoztak tovább. Mondjuk tény hogy ez még nem indkolja az elválásukat. Lehet hogy barátokká váltak, de igazán a közös cél tartotta őket össze, aminek híjján jobb ha külön folytatják tovább.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem is igazan a harcra gondolok..hanem amikor rajon a Jin h amit keresett az a baratsag, es a baratok voltak, es megtalalja, es akkor meg miert kell elvalni? :(
persze tudom h ok ilyenek, meg h a Jin soha nem kerte volna oket h maradjanak egyutt, es telleg nem volt mar kozos cel ami osszetartsa oket, de hat akkor is.. :cry:
(jaaaa, h az fu volt..akkor mar tudom melyik resz..jezusom, tudtam h nekem kesobb esik le a tantusz mint az atlagnak, de azert ez gaz..en aszittem h az vmi speci lila gyogynoveny, es h nem is tudjak h ilyen hatasa van/lesz.. :? )
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Öhh... lehet, hogy most nagyon nagyon noob leszek, de csak én hiányolom ebből az animéből a történetet? :weh: Jó-jó, grafika kiváló, hangulata is megvan, meg egyébként is harcművészet rox, de akkor is... nemrég néztem meg a Shura no Toki-t (ami persze más tészta, sokkal "hagyományosabb", mint a Samurai Champloo), annak nagyon szép, igényes története is volt, úgyhogy ilyen szempontból azt sokkal jobbnak tartom, mint ezt :?
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Történeti vonalon tényleg nem feszít. Sztem legalább olyan epizodikus mint a cowboy bebop. Abban is volt egy csendes háttérben maradó sztori, míg minden rész egészen másról szólt. Itt is megvan az alap hogy keressük a napraforgó szamurájt, aztán ami közben van az csak könnyed kisebb magánszámok. Valahogy ehhez a zenéhez nem is vártam el több mondanivalót tartalmazó történetet.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Tetszenek az ilyen típusú megyünk, segítünk néhány meberen+tök csórók vagyunk sztori. Nem is vártam többet. Max anyit hoyg vajon a köv részben miféle marhaság lessz.

- Huhh! Micsoda marha álmom volt! Leégett a fogadó!
- Azt nem álmodtad.
- Te meg meztelenül űltél egy dézsa vízben.
- (arcrángás) - Azt már álmodtad.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Raizen írta:Öhh... lehet, hogy most nagyon nagyon noob leszek, de csak én hiányolom ebből az animéből a történetet? :weh:
Egyrészt amit madfist is mondott. Másrészt meg miért kell, hogy minden animének legyen konkrét, részletesen kidolgozott története? Sokszor maga a hangulat sokkal fontosabb. No meg a karakterek - és itt egyértelműen a karaktereken van a hangsúly, meg a régi korabeli Japán világ karikatúráján, egy egészen különleges, sajátos hangnemben. A történet itt sztem messze nem kérdés...

A CB is hasonló valóban, ott is inkább a hangulaton meg a karaktereken volt a hangsúly, de ott a történet is valamennyire beleszól a dolgokba, legalábbis imho jobban, mint itt. Pont annyira volt szükség a napraforgó illatú szamuráj történetére, amennyire beletették. Többre nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2006.07.26. 23:34-kor.
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

MaKo: Nos, ez a te véleményed, és azzal nemigen lehet vitatkozni ^^ Szvsz a hangulat 1 dolog. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én minden könyvnél, amit elolvasok / minden filmnél és animénél, amit megnézek, elvárom, hogy legyen egy viszonylag kiforrott történet. Nem kell feltétlenül "filozófiai mélységekbe" repítenie, de még a vígjátékoknál is megkövetelem, hogy legyen benne egy normális történeti szál... attól még lehet valaminek jó hangulata/grafikája/stb., hogy története is van, ezek nem zárják ki egymást...

EDIT: Ettől függetlenül ezt sem tartom rossz animének, sőt! Csak elmondtam, mit hiányolok belőle.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Raizen írta:[ Nem tudom, te hogy vagy vele, de én minden könyvnél, amit elolvasok / minden filmnél és animénél, amit megnézek, elvárom, hogy legyen egy viszonylag kiforrott történet.
Én nem :) . Mert pl. ott van a Fruits Basket is, aminek aztán eléggé nulla a története, de a karakterek viszik magát a hangulatot, és ez épp elég bele IMHO. Meg nem is akar mást nyújtani azon kívül, elemezgeti a lelkeket, aztán ennyi. (De vígjátékok közt meg mondjuk a Ranma is ilyen. Szóval van egy alapsztori, de történet utána nem igen van. Csak hülyéskedések és helyzetkomikumok a karakterekkel, amik egy-másfél részeken belül váltakoznak. Ennyi.)

Szóval jah, kinek mi.
Avatar
WaSabi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.06.06. 06:43

Hozzászólás Szerző: WaSabi »

Nagyon rácsúsztam erre a sorozatra. nagyon magával ragadó,pörgős.Én személy szerint csak örülni tudtam a CB-és átfedéseknek(Spike-Mugen).Amit külön kiemelnék az a zene,eddig még egyetlen animenél sem volt az,h elkezdtem volna bólogatni nézése közben :) Watanabe mester vajon ezzel a sorozattal is nyugatra kacsintgat mint a CB esetében?
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Ehez a történet témához csak annyit hogyha van valami ami elviszi a hátán az egész anime-t akkor a történet részemről annyira nem fontos.És itt volt előszöris maga az egész hangulat,a harcok,a karakterek(a seiyuu-król már nem is beszélve)és azok történetei együtt adnak egy olyan szintet melyhez már nem feltétlenül kell egy kidolgozott történet.Élőpélda erre még a CB is bár ott azért egy fokkal komolyabbb sztori-ról van szó és az utalások, szimbólumok, Julia-Spike-Vicious háromszög(mely sokkal kidolgozotabb mint a Mugen-Fuu-Jin háromszög) stb. sokat dobnak rajta.
Amugy Jin-ra szavaztam attól függetlenül hogy Mugen seiyuu-ja az egyik kedvencem.(Naki Kazuya)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Huh...nekem ami a legjobban tetszett ebben az animében,az a vége volt...kicsit fura de pont illik a sorozathoz..és végig más befejezést vártam...és mégsem :-P úgyhogy kellőképpen végig lehet izgulni az egészet... szóval naon bejött.... :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Hát igen a végén oda tették magukat már ami a harcokat illeti a kikötői küzdelem az ellen az Isten keze(asszem ez volt a neve)fazon ellen meg a legvégén amikor a távolban feltünt Jin(én totál elhittem hogy akkor a kikötőben meghalt)és lerendezte a tagot azt nagyon komoly volt.
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

na most megnéztem a 12. részig. Egyre jobban tetszik a sorozat. Még ez a flashback epizód is, pedig ezek általában idegesítenek engem. Nagy hip-hop rajongó vok, úgyhogy még a zenék is külön örömöt jelentenek számomra. De a kedvencem - amitől mindíg kiakaodok - azok Jin "hümmögései". :lol: :dirr: De Mugen is kitesz magáért az oltogatásaival :D
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

frankó volt a vége, nekem naggyon bejött, hogy hárman három felé. egyszerűen úgy álltam fel a szgép elől, hogy jó kis darab. Nekem olyan valóságosnak tűnt ez az egész. (egy kis útikönyv ) :cool:
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

A végét valóban nem aprózták el és mégcsak azt sem lehet mondani nagyon váratlan volt hogy a végülis szétvált a trió.Nem vették túl komolyan a dolgot nem lett belőle mély drámai tragédia csak egyszerűen lezárták és ez számomra egy jó pont volt.
Kép
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

Az utazás folytatódik.... ugyebár minden életszakasznak megvannak a maga barátai :wink: hát ettől IS olyan frankó
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

ugyebár minden életszakasznak megvannak a maga barátai hát ettől IS olyan frankó
Hát ezzel most vitába tudnék szállni mármint hogy minden életszakasznak megvannak a maga barátai de az off lenne de tény hogy végülis erre az elgondolásra volt kiélezve a vége.Tehát hogy "szép" volt,"jó" volt de ennyi volt.
Kép
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

Küldd el privátba a véleményed, ahogy én is tettem, igazán kíváncsi vagyok rá... - bár határozott elveim, véleményem van, meggyőzhető vagyok..


Nálam Jin volt a"nyerő" . ultra szimpatikus volt minden cselekedete...--a szemüveges samurai
:)
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Hát igen Jin cselekedetei valóban figyelemre méltóek főleg hogy érdekes ellentétet mutatnak a múltjával(mert ha jól emlékszem nem véletlenül üldözték)a seiyuu-ját meg tökéletesen eltalálták mondjuk tudva kb. mennyi mondandója van az egész anime alatt^^'
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Vártam már ezt a topicot.
Én is szeretem ezt az animét. Örök kedvencem Jin!
::jeye::
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Sai írta:A végét valóban nem aprózták el és mégcsak azt sem lehet mondani nagyon váratlan volt hogy a végülis szétvált a trió.Nem vették túl komolyan a dolgot nem lett belőle mély drámai tragédia csak egyszerűen lezárták és ez számomra egy jó pont volt.
Háát igen érdekes volt a vége... de valahogy Fuu és Mugen együtt maradhatott volna...

Jah és nekem is Jin a nagy kedvencem.Nem pofázik feleslegesen össze vissza...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

télleg Jin a legnagyobb a sorozatban :)
de ettől függetlenül szerintem az anime legjobb 5 perce Mugen-hez fűződik (amikor asszem a 14. részben haldoklik). Nha az nagyon el volt találva.
Válasz küldése