Akira

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse » 2006.04.24. 13:33

madfist írta:Miskolcon csak 300HUF volt???? - szólott a sóher pesti... :D
Bocs, ezt benéztem , kajakra csak 250 volt, most nézem a jegyet! :D

Furcsa volt, mert fórumon úgy láttam, hogy Pesten teltház volt -gondoltuk itt is az lesz- , ezért sietve szereztünk jegyeket , aztán kongott az ürességtől a terem... Pedig ki is plakátolták rendesen :neutral: Kiváncsi vagyok , összesen hányan mennek el megnézni? Megéri végül is az Odeonnak? Vagy csak a DVD megjelenése után vonják le a végső következtetést?

Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Ignesis » 2006.04.24. 15:22

én holnap nézem meg(szintén a Kossuthban)és már partneremmel előre megvetettem a jegyeket,én is attól féltem,hiogy a végén még elfogynak mire megyünk,de ha úgy lesz,ahogy akkor,amikor te nézted...á,soha. :roll: egy hétig minden nap adják,lehet,első nap minden miskolci animés elment,2szer meg minek megnézni. :D
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...

madfist
Sensei
Sensei
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist » 2006.04.24. 23:04

4 nappal a beutató után elvileg majdnem 1000en megnézték itt pesten a cuccot, szal az odeonosok örültek, és ezt velünk is megosztották. Meg azt is, hogy azzal, hogy megnéztük, közelebb hoztuk a Ghost in the Shell mozi bemutatóját. Vagy legalábbis valami hasonlóról hablatyolt egy odeonos a film előtt.
250??? Itt 850 volt ha jól emléxem....ja nem csak 750 (én is megtaláltam a jegyet), de lehet, hogy ebbe a poszter ára is benne volt.
Kép

Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Ignesis » 2006.04.25. 19:49

kaptatok posztert? O_O
na,ez is megvolt,kb 10en lehettünk a moziban...noss...nem az én műfajom ez a szájberpánk,de annyira nem volt rossz...csak a vége...meg volt 1-2 olyan...psichikai vagy milyen dolog.^^ ne4m tudom igazán meghatározni...de elég rossz érzés.^^" a zene szerintem nagyon jó volt,legalábbis a legtöbb helyen,néha nem illett a jelenethez,de amúgy a lekemig hatolt. :D meg marhára hangos volt ugye... :)
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...

shizu
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: shizu » 2007.10.22. 08:17

A hétvégén megnéztem az Akirát. Nagyon készültem rá, mert sokat hallottam róla, hogy korszakalkotó, meg mekkora filozófia, meg minden. Végülis nem kellett rossz szájízzel felállnom a monitor elől, mert - ahhoz képest, hogy nem igazán ez az én műfajom - egyáltalán nem volt rossz. Sőt... ülve is maradtam, és a stáblista után még pár percig meredtem magam elé, és próbáltam megérteni a lényeget. Engem elsősorban a filozófiai mondanivalója érdekelt volna, a látványos harcok, meg belek kevésbé. Viszont az nekem nemigazán jött át. Szóval valami dereng, de nem igazán érzem jól kifejtettnek a dolgot. Ha egyszer eljutok odáig, elolvasom a mangát :wink:

matsuo-chan
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan » 2008.03.03. 16:05

nah.. akkor a hires akirárol pár szót.. szvsz NEM JÓ! pedig én is vártam már nagyon, mert elég sokat hallottam róla, de nagyot kellett csalódnom.. egyszerűen nehéz elhinni hogy egy ilyen mű mekkora dobra volt verve.. a pirso moci volt a legjobb az egész movie-ban.. a sok bél engem is zavart kissé. nem mintha nem birta volna a gyomrom, csak valahogy értelmetlennek és logikátlannak tünt a dolog.. nah meg kicsit több eksönre is számitottam..

minden esetre örülök, hogy megnéztem, legalább nem halok meg hüjén, mert akár jó akár nem, szinte klasszikusnak számit.
Kép

life is pain, get over it

Sephiroth
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: Sephiroth » 2008.03.03. 16:42

Noha nekem sem kedvencem az Akira (mai szemmel nézve egy erős közepesre értékelem), de azért ahhoz, hogy megértsük, hogy lett ez klasszikus, nem árt figyelembe venni a kultúrális körülményeket, amiben klasszis lett.
Képzeld el: 80-as évek, a rajzfilmről mindenkinek a maci laci VAGY a 40-es évek propganda rajzfilmjei ugranak be. Balu, a medve a jellemábrázolás csúcsa, ha ecsetről és festékről van szó.
És ekkor valahol, valaki elkezdi vetíteni az Akirát.

Nyilván, ma már nem divat a cyberpunk, a disztrópia sem annyira (bár azért még mindig születnek ilyen alkotások), némileg alábbhagyott a japánok atom-parája, ami azért a nyitójelenetre erősen rányomja a bélyegét, a rajzolási stílus pedig egyáltalán nem "animés", legalábbis mai értelemben.

De akkor, abban az időben az Akiránál progresszívebb dolgot nehéz lett volna vászonra vinni.

Valszeg 10 év múlva a Mátrixnak is lesz egy hasonló topikja egy filmes fórumon, ahol az internetbe beleszületett nemzedék nem fogja érteni, mi akkora pláne pár bőrszerkós fickó debil kungfumutatványain, és fellengzős álbölcseletén. Ez van, a világ változik, a "Klasszikus" sem állandó, bármennyire is ellentmond ez a meghatározásának.
Az Akira meg a GitS-el egyetemben (amit szintén nem annnyira szeretek) kicsit agyon lett hype-olva, valszeg ez se tett jót neki. De az úttörő jellegét nehéz lenne elvitatni.
God's in his heaven, All's right with the world

matsuo-chan
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan » 2008.03.05. 15:28

amint látszott is, nem szidtam agyba főbe, pont azért, mert tisztában vagyok azzal, ahogy mondtad, hogy "úttörő" alkotás. amugy a rajzolása a korához épest kiváló. azzal nem volt semmi problémám. csak a story maga nekem nem igazán jött be.
Kép

life is pain, get over it

Shiro
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Shiro » 2008.05.13. 18:54

matsuo-chan írta:amint látszott is, nem szidtam agyba főbe, pont azért, mert tisztában vagyok azzal, ahogy mondtad, hogy "úttörő" alkotás. amugy a rajzolása a korához épest kiváló. azzal nem volt semmi problémám. csak a story maga nekem nem igazán jött be.
Pont fordítva vélekedek erről. Azt tartom, hogy úttörő, de a rajzolás...Annyira hasonlóak a férfikarakterek, hogy nagyon oda kellett figyelnem, hogy éppen kicsoda az illető. A történet jó-jó, ez az Akira dolog badarság, de amik mellette folynak események nagyon élvezhetővé teszik. :)
Ezt az animét annyira utálom, hogy már szeretem. XD

Jaaku
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku » 2008.05.15. 21:51

Shiro írta:de a rajzolás...Annyira hasonlóak a férfikarakterek, hogy nagyon oda kellett figyelnem, hogy éppen kicsoda az illető.
Az hogy kinek mennyire jön be az Otomo féle character design, az meg már izlés kérdése.

Nekem nem egy anime volt, amit azért néztem meg, mert a character designt ő tervezte benne (pl. a 6. OVA részre váró Freedom).
Kép

Shinzo
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo » 2008.05.24. 09:28

És különben is, ezt az animét csak úgy lehet megérteni, ha elolvasod mellé a mangát is (jóval részletesebb és van benne jópár igen érdekes és meglepő fordulat ami rendesen kimaradt a movieból)..... amit meg hááát.... baromi nehéz beszerezni, mert igencsak hiánycikk külföldön. :roll:

(kicsinyke off: Meg ha már régi klasszikusról van szó... akkor nálam az abszolút favorit és szintén örök kedvenc a Devilman. Retrostyle rulz. :D)

anubys
Kamisama
Kamisama

Hozzászólás Szerző: anubys » 2008.05.27. 11:36

Shinzo írta:És különben is, ezt az animét csak úgy lehet megérteni, ha elolvasod mellé a mangát is (jóval részletesebb és van benne jópár igen érdekes és meglepő fordulat ami rendesen kimaradt a movieból)..... amit meg hááát.... baromi nehéz beszerezni, mert igencsak hiánycikk külföldön. :roll:
A Japán Alapítványnál kikölcsönözhető mind a hat kötet...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2008.05.27. 13:39

Továbbá megrendelhető a Dark Horse-tól angol nyelven... :D
Kép

Shinzo
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo » 2008.05.27. 19:04

Tudom, mert már begyűjtöttem. De azért köszi. :D

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Re:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2009.01.24. 17:38

A karakterdesign azért ilyen, mert ez egy seinen cucc, és a maga módján ez is szép. :)
A mondanivalót pedig az animéből tényleg nem lehet leszűrni, mikor először láttam kábé semmit nem értettem belőle, egy nagy katyvasznak tűnt, és Tetsuo-t legszívesebben fejbecsaptam volna, hogy mit játsza a negylegényt az a kis hülye.
Nem sokkal utána sikerült végigolvasni a mangát. Nemcsak hogy jobban átéreztem a mondanivalót (bár talán nem tudnám megfogalmazni), de Tetsuo lett a kedvenc szereplőm. :D Hogy miért? Mert a mangában fantaszikusan van ábrázolva a jellemfeljődése, a kis lecsapnivaló idegesítő hülyegyerekből igazán méltó alnemtommilye lett a Nagy Tokiói Birodalomnak. :D
És a mangából értettem meg, mit esznek a japánok Tokió lerombolásán. Otomo-sama szemet gyönyörködtető részletességgel tudja lerajzolni a széthulló felhőkarcolókat, kicsit morbid ilyet mondani, de egyszerűen szép. :D
Sephiroth írta: Valszeg 10 év múlva a Mátrixnak is lesz egy hasonló topikja egy filmes fórumon, ahol az internetbe beleszületett nemzedék nem fogja érteni, mi akkora pláne pár bőrszerkós fickó debil kungfumutatványain, és fellengzős álbölcseletén.
Na látod, én ezt már most sem értem. :dirr:
Kép

Khaos
Profi
Profi
Kapcsolat:

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: Khaos » 2009.01.26. 22:20

Azt hittem, hogy az Akira tisztán érthető motívumokkal dolgozik, és értik az emberek, de már megint cserben hagyott az intuícióm. Mindenesetre szerintem semmit nem vesztett az értékéből, maximum az üzenet maga nem jár akkora sokkszerű benyomással mint huszonéve, de ettől eltekintve nagyon is, még mindig, aktuális.

Válasz küldése