Akira

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Akira

Hozzászólás Szerző: Philionel »

A K I R A
Hiányérzetem volt, amíg ez hiányzott. Az összes anime közül, amit eddig láttam ez volt rám a legnagyobb hatással, és ezt is láttam a legtöbbször. Ha valaki tud olyat ami ezt felűlmúlja, nagyon örülnék ha a figyelmembe ajánlaná :whelp:
Az Istenség nem szereti, ha bezárják egy épületbe: a szabadban érzi jól magát: pont itt éppen ebben a testben. Mindegyikünk élő szentély, a világegyetem kicsiny mása!
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

EZAZZZZ! Végre ez is felkerült!!! ::jthrill:: ::jthrill:: Nekem is ez az egyik kedvencem!!! Az egyik legigényesebben kivitelezett anime!!! Aki nem ismeri... ismerje meg!!! Katsuhiro Otomo RULEZZZ!
Kép
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Philionel írta:A K I R A
Hiányérzetem volt, amíg ez hiányzott. Az összes anime közül, amit eddig láttam ez volt rám a legnagyobb hatással, és ezt is láttam a legtöbbször. Ha valaki tud olyat ami ezt felűlmúlja, nagyon örülnék ha a figyelmembe ajánlaná :whelp:
pl. olvasd el a mangát... a történet jóóó része kimaradt a filmböl
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Hát sztem nem egy olyan mű van amely túlszárnyalja:) Animés pályafutásom egyik első darabja volt ez az anime, és egyike azoknak amelyek olyan igazi "animés feelinget árasztanak"... ezt nem tudom máshogy kifejezni. Fatal fury is ilyen volt nekem.. olyan ekte animés:)
Nah ebből senki nem értett semmit:)
Szal jó volt megnézni, de semmi extra számomra.
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

DeluksZ írta:Hát sztem nem egy olyan mű van amely túlszárnyalja...Fatal fury is ilyen volt nekem..
Így elsőre azt mondanám: Meg kellene nézned mégegyszer. :wink: Fatal Fury? Ezzel akkor sem tudnám összefüggésbe hozni, ha kényszerítenének. Van amit ismerek a mangából, de sokkal inkább anime pörgésben vagyok :cool:
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Re: Akira

Hozzászólás Szerző: sodd »

Roderick írta:
Philionel írta:A K I R A
Hiányérzetem volt, amíg ez hiányzott. Az összes anime közül, amit eddig láttam ez volt rám a legnagyobb hatással, és ezt is láttam a legtöbbször. Ha valaki tud olyat ami ezt felűlmúlja, nagyon örülnék ha a figyelmembe ajánlaná :whelp:
pl. olvasd el a mangát... a történet jóóó része kimaradt a filmböl
Pontosan. Én is ugyanezt akartam javasolni. (de akkor mi értelme is van a hozzászólásomnak...? :dirr:)
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Mangaman
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.01.07. 17:09
Tartózkodási hely: Eger/Kisköre
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mangaman »

Nekem nem ez a kedvencem, és nem is tartom a legjobbnak (ilyet amúgy sem lehet mondani), de mindenképpen az egyik legütősebb elsőre...
Nagyon tetszik a sztorii és a megvalósítás is.
Szerintem jó!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A mangát tényleg érdemes elolvasni, én nem vagyok nagy mangaolvasó, de nagyon rövid idő alatt olvastam ki a hat vastag kötetet. A rajzok hihetetlenül részletesek, Otomo nagyon ügyes :D
A történetről pedig a mangában derül ki, hogy legalább annyira bonyolult elméleti háttere van, mint a Lain-nek, vagy NGE-nek, sőt, talán nem is derül ki, csak ha az ember utánaolvasgat elemző oldalakon.
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Nyáron Zentán voltam 1 fesztiválon (elég jó volt), és egy újságárusnál megláttam az Akirát. Szerbül volt ugyan, de örültem, hogy nem mindenhol olyan primitív a képregényfelhozatal, mint kishazánkban :wink:
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

És végülis megvetted? Az Akira manga nem egy (jó nagy), hanem hat kötetes? ::jhuh::
Kép
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Persze megvettem :) kis füzetenként jelent meg havonta.
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Hmm.. Akira. Nagyon jó kis anime, az biztos hogy igen sajátos atmoszférája van! A Story is frankó, de ha tudtok írjatok már plz pár ilyen elemzőoldal-linket, hogy jobban mögéláthassak a dolgoknak.
/Az ilyen internetes keresgélésben nem vagyok vmi ász :dirr: /
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Én még nem láttam olyat, ami ütné. :D Egy-kettő másik anime IS eléri a 100%-os szintet... de az Akirát nem lehet megverni... :cool:
Egy csomóféle dolog van benne (igaz, egy részük csak a mangában jön ki), a bandaháborúk elképesztő hangulatától a vicces udvarlási jeleneteken, Tetsuo felnövésén és "magára találásán" át (ami kicsit félresikerül) a rémisztően jól kitalált lepusztult városképig minden a helyén van!
Kár, hogy nincs folytatás vagy más történet abban az univerzumban!
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

nekem az animeben nem jott be annyira a rajzolas
hiaba, nem mai darab

Tyrael
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

De nagyon aprólékos és szép!
A sorozatok - a maiak is - mindig felületesebbek, mint egy film. Ezért felüdülés nekem mindig az Akira.
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

andris írta:Én még nem láttam olyat, ami ütné.

Gondolom, műfajon belül értetted. Bár már nemegy volt műfajon belül is, ami nekem jobban tetszett.

Én is elég régen láttam már az Akirát, egyike volt első animéimnek (NGE és Hellsing után) és akkor bejött. Főleg, hogy előtte olyan sokat hallottam róla, és kicsit utánaolvasgattam a neten... A karidesign nem az esetem, nem szeretem túlzottam a "régies" rajzokat (sztem nem elég "szépek" egy animéhez ^_^ <-- magánvélemény) de az animáció mindenképpen kiemelkedő - főleg, hogy akkoriban még nem volt CG. Kaneda lézerét szívesen megtartanám... :cool:
Számomra egy nagyon jó kis akció-anime, csak a vége nem tetszett. OK, hogy nagy bumm meg világ keletkezése meg őserő, viszont Tetsuo :osbleh: ...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Ha arra két gyerekre gondolok az ocsmány zöld pofájukkal mindig elfog a hányinger. :D (márha kettő volt , mert elég régen láttam) Engem nem fogott meg, de az a géntultengéses, bélkifordulásos mit tudom én mi animáció a végén tetszett. (jól megfogott a történet lényege mi? :D )
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Dreamcleaver írta:Ha arra két gyerekre gondolok az ocsmány zöld pofájukkal mindig elfog a hányinger. (márha kettő volt , mert elég régen láttam)
Három volt, 2 srác meg egy lány :).

A hiba lehet, hogy bennem van, de a nagy tanulságot és a megvilágosodást nekem sem hozta el ez a anime, inkább az akciójelenetekre emlékszem vissza szívesen... :cool:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Három volt, 2 srác meg egy lány .
Lány? Pláne, asszem tényleg rosszul leszek, mert most már tökéletesen tisztán előttem van az ocsmány zöld pofája... :D De lehet hogy csak álmos vagyok...
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Szerintem meg igenis remek alkotás ;) Bár az tény, hogy a mai látványvilághoz már kissé elavult a grafikája, de anime-történelmi jelentőségét kár is lenne vitatni :)
The last Angel...
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

nadjp írta:Szerintem meg igenis remek alkotás ;) Bár az tény, hogy a mai látványvilághoz már kissé elavult a grafikája, de anime-történelmi jelentőségét kár is lenne vitatni :)
Sztem nagyon király anime, és sztem a grafikája is megállja a helyét! :cool:
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
snakekiller
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2005.03.28. 13:06

Hozzászólás Szerző: snakekiller »

nadjp írta:Bár az tény, hogy a mai látványvilághoz már kissé elavult a grafikája
Szerintem meg gyönyörű szép, főkeg, hogy az egészet 100%-ban kézzel rajzolták. Brutális mennyiségű munka lehetett benne. :shock:
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Hat éve láttam először, de engem marhára kikészített. (Pedig addigra már túl voltam egy End of Eván, egy Lainen, meg egy GitSen is, nem is beszélve a rengeteg DB-ről...) Nagyon nem jött be, leginkább az undorító, "bélkifordulásos" stb. jelenetek maradtak meg. :?
Lehet, hogy meg kéne vele még egyszer próbálkoznom, érett 21 éves fejjel? :D
"Gods fade away by my curse."
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én most a hétvégére jegelem. Bele-bele nézegettem és hát a karakterek randák de nagyon LOL =P--> főleg azok a csúnya fejek =S De a történet még attól lehet jó^^
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Jujj de jó hogy megtaláltam ezt a topicot ::jsmile::
Nekem jelenleg a kedvenc animem/mangám. Amikor először megnéztem a filmet, nagyon nem értettem a végét de aztán megnéztem még párszor és elolvastam a mangát és csak azt tudom mondani hogy naggyon naggyon jó! Nekem a karakterdizájn bejön és a korához képest az animáció is fantasztikus! A manga pedig gyönyörű, képes vagyok 10 percen keresztül bámulni egyetlen képet :lol:


::jcheers::
Válasz küldése